PDA

Επιστροφή στο Forum : Διαθεσιμότητα



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

ALiTiS
22-04-04, 09:33
Κάλεσα σήμερα το γραφείο σχεδιασμού DSL (2106115235 & 2106115232 γραφείο σχεδιασμού DSL στο κεντρικό του πΟΤΕ) όπου σήμερα είχαν το χρονοδιάγραμμα για τις επεκτάσεις στα DSLAM όλης της χώρας. Όσον αφορά λοιπόν τον πΟΤΕ στην Ερμού Θεσσαλονίκης τα νέα είναι απογοητευτικά … Υπάγεται στην 3η φάση επέκτασης που σημαίνει πως θα γίνει επέκταση μέχρι.. 30 Ιουνίου! (εάν ήταν στην 1η φάση θα γινόταν επέκταση μέχρι τέλος του μήνα Απριλίου)
Έχω την αίτηση από 3/3/2004, είμαι 9ος στην σειρά (over PSTN), περιμένω ήδη 2 μήνες και θα πρέπει να περιμένω άλλους 2 μήνες, σύνολο 4 μήνες για να έχω την γ*μημένη ψώρο ADSL που είναι και πανάκριβη! Τα χάπια μου… και ύστερα ο kadronarxis μου γράφει «γερά»… τι «γερά» ρε kadronarxi… ευτυχώς που είχες και πληροφορίες πως το πάρτι άρχισε… μη συζητάς το βλέπω.- :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

kadronarxis
22-04-04, 10:03
Alitis,
άστα να πάνε.
Έχεις δίκιο.
Άστα να πάνε.
Οπότε φαντάζομαι, αν στο κέντρο θα ξεκινήσει η αναβάθμιση τέλη ιουνίου,στις άλλες περιοχές της Θεσσαλονίκης, εύχομαι καλό χειμώνα.
Και αυτό στο τέλος ιουνίου μην το πιστεύεις, μάλλον μετά τους ολυμπιακούς.
Δυστυχώς που το λέω μιας και τότε θα χάνει η μάνα το παιδί και το παιδί τη μάνα.
Τι να πω, ψυχραιμία. Λίγη υπομονή ακόμα ρε γαμώτο.

Άντε ΓΕΡΑ.και ΨΥΧΡΑΙΜΑ.

giakoumel
22-04-04, 10:46
Προς ενημέρωση, κάλεσα και εγώ στα ανωτέρω τηλέφωνα για DSLAM Καλαμακίου και ω τι χαρά, μου είπε πώς είναι στην 1η φάση αναβάθμισης που σημαίνει μέχρι 29 Απριλίου. Με ρώτησε βεβαια και αν ξέρω σε τι σειρά είμαι διότι όπως φαίνεται θα βάλουν μία μόνο κάρτα για PSTN και μία για ISDN.
Οπως λέει και ο φίλος kadronarxis...ΓΕΡΑ και ΨΥΧΡΑΙΜΑ.

gprs
22-04-04, 11:08
Θα σας πω ένα «παραμύθι»
Μια φορά κι έναν καιρό ένας κακόμοιρος χρήστης διαδυκτίου αποφάσισε να φύγει από την μιζέρια του ISDN και να μπει στον θαυμαστό κόσμο του ADSL, τι τραγωδία;
Έχει και το μικρόβιο της απέχθειας στον ΟΤΕ, λέει θα βάλω VIVODI πάει σε αυτό το πραγματικά εργονομικό www.vivodi.gr και πληκτρολογεί τον αριθμό του τηλεφώνου του σπιτιού του, και η εφαρμογή του λέει πως μπορεί να έχει ADSL μόνο μέσω γραμμής ΟΤΕ.
Ο φίλος μας δεν πτοείται και δοκιμάζει την τύχη του στην TELEPASSPORT παίρνει στο 13899 (άψογη εξυπηρέτηση) και δέχεται την δεύτερη ψυχρολουσία από την τηλεφωνήτρια, «Όχι κύριε δυστυχώς δεν διαθέτουμε SDSL στην περιοχή σας ακόμα».
Ο φίλος μας δεν το βάζει κάτω μπαίνει στο www.oteshop.gr πληκτρολογεί αριθμό τηλεφώνου και επιλέγει ότι έχει γραμμή ISDN η απάντηση είναι ότι ναι μεν υπάρχει η τεχνολογία αλλά όχι η διαθεσιμότητα στην περιοχή του, λέει για να δω και την εκδοχή της PSTN και ως εκ’ θαύματος υπάρχει διαθεσιμότητα.
Πάει λοιπόν στον ΟΤΕ και κάνει αίτηση για γραμμή PSTN (μίας και θέλει για πολλούς λόγους να έχει δική του γραμμή) και περιμένει 2 εβδομάδες χωρίς να γίνει τίποτα, σκέφτεται να πάρει στον ΟΤΕ να ρωτήσει τι γίνεται, η απάντηση του υπαλλήλου «η αίτηση σας είναι σε προμέτρηση, δεν υπάρχει δίκτυο στην περιοχή σας»
Ο ήρωας μας ένοιωσε να χάνει το έδαφος κάτω από τα πόδια του, «είμαι πολύ νέος για να πάω από έμφραγμα»
Και έρχεται το κερασάκι στην τούρτα, όταν ένας φίλος ενημερώνει τον δικό μας φίλο πως στην δική του περιοχή δεν υπάρχει ADSL ούτε over PSTN μπαίνουν ψήλοι στα αυτιά του φίλου μας ο οποίος τσεκάρει το oteshop.gr και ανακαλύπτει πως ADSL caput στην περιοχή του.
Δυστυχώς στο παραμύθι μας δεν έζησαν αυτοί καλά και εμείς καλύτερα, και το χειρότερο, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΜΥΘΙ.

Είμαι σε απόγνωση διότι δεν μπορώ να έχω «broadband» Internet. Πείτε μου έχει συμβεί τίποτα τέτοιο σε άλλον;

Ευχαριστώ και συγγνώμη για το μακροσκελές του μηνύματος.

:? :? :? :? :? :shock: :shock: :shock: :shock: :? :? :? :shock:

marzd4l
22-04-04, 11:27
ξέρει κανείς πΟΤΕ αναβάθμιση Μαρούσι...περιμένω ήδη 3 γ.....ένους μήνες

opimis
22-04-04, 21:41
Κάλεσα σήμερα το γραφείο σχεδιασμού DSL (2106115235 & 2106115232 γραφείο σχεδιασμού DSL στο κεντρικό του πΟΤΕ) όπου σήμερα είχαν το χρονοδιάγραμμα για τις επεκτάσεις στα DSLAM όλης της χώρας...

Μπορεί να καλέσει οπωσδήποτε και απλά να ρωτήσει για το κέντρο που ενδιαφέρετε;
Π.χ μπορώ να τους τηλεφωνήσω και να ρωτήσω σε πια φάση είναι το κέντρο της πλατειά δημοκρατίας;

Αίτηση από 20/2/04 στο πΟΤΕ της πλατείας δημοκρατίας .

profitis
22-04-04, 22:02
Για Αλλυσιδα κανεις?αμα ξερει ας μας πει.......σε ποια φαση αραγες να περιλαμβανεται?

ALiTiS
22-04-04, 23:42
opimis: ναι.

ALiTiS
22-04-04, 23:43
profitis: call them!

opimis
23-04-04, 00:32
Ωραία! Αύριο πρωί πρωί θα τηλεφωνήσω για να δούμε σε πια φάση είναι το κέντρο της πλατείας δημοκρατίας! Κι ο θεός …

GeorgeH
23-04-04, 03:42
... βοηθος!Αντε καλη τυχη παιδια.

Valder
23-04-04, 04:40
Τα νουμερα που αρχίζουν απο 210-691 σε ποιο κέντρο υπάγονται;
Σε ποια φάση είναι αυτό το κέντρο;

Valder
23-04-04, 13:40
Τελικά στο Γηροκομείο ανήκω και απ οτι βλέπω είμαι πάνω σε Intracom DSLAM.

Εχω ελπιδες αραγε;;;;;;;;

Πηρα στα πιο πανω τηλέφωνα αλλα μια δεν απανταγανε και μια ηταν κατηλλειμένο!!

Μπορεί να επιβεβαιώσει και για μένα τη φαση στην οποια είναι το Γηροκομείο,κάποιος που θα πιάσει γραμμή σας παρακαλώ;

opimis
23-04-04, 16:03
Πηρα στα πιο πανω τηλέφωνα αλλα μια δεν απανταγανε και μια ηταν κατηλλειμένο!!

Κι εγώ προσπάθησα τρεις φορές το πρωί, αλλά ήταν συνέχεια κατειλημμένα και τα δυο νούμερα!

marzd4l
23-04-04, 16:18
για μαρούσι πήρα τηλέφωνο προχτές και μου είπαν ότι η αναβάθμιση θα γίνει μέχρι 25 μαϊου....one more month....

ALiTiS
23-04-04, 16:44
τυχεροί :(

apnea73
23-04-04, 17:37
Ομοιως.:(

HellV1L
23-04-04, 19:34
το κεντρο Πατησιων σε ποια φαση ειναι????????? ειμαι 11ος σε σειρα προτεραιοτητας για pstn σε αυτο το κεντρο ρε γμτ...

opimis
24-04-04, 13:15
...ειμαι 11ος σε σειρα προτεραιοτητας για pstn σε αυτο το κεντρο ρε γμτ...

Αυτό πάλι από πού το έμαθες; Εννοώ την σειρά που έχεις! Γιατί το ρωτησα στο 134 και μου είπαν ότι δεν έχουν την δυνατότητα να μου το πουν.

ALiTiS
24-04-04, 13:20
Εγώ από το 134 το έμαθα. Με πήραν τηλέφωνο μετά από 2 ,3 ώρες και μου είπαν την σειρά προτεραιότητας.

opimis
24-04-04, 13:29
Μάλιστα! Θα ξανά προσπαθήσω την Δευτέρα.

Χμμμ θα αλλάξω την ερώτηση που τους έκανα μάλλον… από «μπορείτε να μου πείτε σε πια σειρά προτεραιότητας είμαι;» σε «θέλω να μάθω την σειρά προτεραιότητας μου.»

party-pooper
24-04-04, 13:38
Χμμμ δυσκολα τα πραγματα για εσας που το καθηστερησατε.Θα μου πειτε ποιος το προεβλεπε οτι θα γινοταν κατι τετοιο αλλα και απο τον πρωτο μηνα εφαρμογης του ADSL στην ελλαδα εμφανηστηκαν αυτα τα προβληματα.Εγω εχο απο τον Οκτοβρη αν θυμαμαι καλα ADSL OVER ISDN ΤΕΛΛΑΣ 384κ και κυκλωμα απο τον ΟΤΕ.Θεωρω τον εαυτο μου τυχερο που απολαμβανω την γραμμη μου αυτη τη στιγμη αλλα δεν περιμενα να πεσουν οι τιμες για να σταθεροποιηθουν τα πραγματα γνοριζωντας την υποδομη της Ελλαδος στις τηλεποικοινωνιες.
Τεσπα σας ευχομαι καλο κουραγιο και ολα θα γινουν μεχρι τοτε θα εχουν αλλαξει και τα τιμολογια ευνοικοτερα προς εσας αλλα εχουμε ακομα μελλον....

lewton
24-04-04, 13:45
Εγώ πάλι έκανα αίτηση στη vivodi. Σιγά μην περιμένω τους καραγκιόζηδες.

opimis
24-04-04, 14:25
Χμμμ δυσκολα τα πραγματα για εσας που το καθηστερησατε...Θεωρω τον εαυτο μου τυχερο που απολαμβανω την γραμμη μου αυτη τη στιγμη αλλα δεν περιμενα να πεσουν οι τιμες για να σταθεροποιηθουν τα πραγματα γνοριζωντας...

Από μια είδηση που διαβάσαμε στο φόρουμ , έλεγε ότι ο οτε συνολικά διέθεσε 21000 πόρτες, από τις οποίες μέχρι λίγο καιρό, ήταν καλυμμένες οι 14000 και οι υπόλοιπες είναι σε περιοχές που δεν έχει τόσο ζήτηση η adsl. Κάποιοι έχουν κάνει αίτηση πριν από τα Χριστούγεννα και ακόμη περιμένουν! Σήμερα (σύμφωνα με την είδηση που αναφέρω) εκκρεμούν 3500 χιλιάδες αιτήσεις η οποίες όμως δεν είναι ο πραγματικός αριθμός, επειδή κάποιοι δεν κάνουν αίτηση γιατί δεν υπάρχει διαθεσιμότητα στην περιοχή τους .
Πολλά άτομα είχαν κάνει τις αιτήσεις τους μετά τις μειώσεις των τιμών και ικανοποιήθηκαν, απλά δεν ήταν έτοιμος ο οτε να ικανοποιήσει τις μαζικές αιτήσεις .

Δηλαδή μας λες ότι φταίμε εμείς αν ο οτε είναι ανίκανος να κάνει σωστό προγραμματισμό, επειδή εμείς καθυστερήσαμε να κάνουμε αίτηση;

ALiTiS
24-04-04, 14:55
Φυσικα και εμεις φταιμε σε όλα μιας και σε ότι στραβο δεν ξεσικονομαστε, δεν αντιδρουμε παρα καθομαστε και κλαιμε την μοιρα μας σαν αβουλα ζωα. Και όσο συνεχίζουμε να βλέπουμε τα διάφορα big brother και τις παπαριες, τόσο και περισσότερο άβουλα ζώα θα μας καταντήσουν.-

HellV1L
24-04-04, 16:41
ALiTiS για τα Πατήσια μήπως ξέρεις σε ποια φάση είναι????

ALiTiS
24-04-04, 16:55
οχι.. παρε τους τηλ!

Dask_k
24-04-04, 16:57
Πες τα ρε Alitis!!!
Καθομαστε σα τα ζώα και παιρνουμε κάθε βδομάδα το 134 για να βγει ο κάθε ηλήθιος και να μας πει δεν υπάρχει διαθεσιμότητα!Σοπα ρε φίλε δεν υπάρχει;Να τσακιστεις να κάνεις αναβάθμιση τότε ή ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ να έχεις προγραμματίσει μία και να μη λες "ΔΕΝ ΞΕΡΩ"...........

Valder
26-04-04, 05:03
Όποιος ξυπνήσει αυριο νωρίς και πετυχει γραμμή στο Τμημα Τεχνικου Σχεδιασμού ADSL ας ρωτήσει και για το κέντρο Γηροκομείο σε ποια φάση θα αναβαθμιστεί παρακαλώ πάαααααααααρα πολύ διοτι έχω σχολή απο νωρίς το πρωι αυριο και δεν προβλέπω να το κάνω εγκαιρα! Πλιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιζ!

zaz
26-04-04, 09:48
Καλημέρα,
Εγω έχω κάνει αίτηση μέσω VIVODI(με εξουσιοδοτήσεις για να πάρει τη γραμμή μου) από τις 18 Φεβρουαριου. Μένω Βούλα και πήρα χθες το τμήμα σχεδιασμού του ΟΤΕ και μου είπαν ότι 5 Μαιου γίνεται αναβάθμιση στο DSLAM και θα δοθούν 35 θέσεις.
Ρώτησα την προτεραιότητα και μου είπαν ότι τους γράφει "δεσμευμένη" και δεν βλέπουν τι προτεραιότητα έχω. Ρώτησα και τη VIVO και μου είπαν ότι ούτε αυτοί ξέρουν.
Πως μπορώ να μάθω αν είμαι στους 35 τυχερούς???

opimis
26-04-04, 11:55
Λοιπόν σήμερα έμαθα για το κέντρο της πλατείας δημοκρατίας (Θεσσαλονίκη)
Μου είπαν πρώτα ότι είμαι δεύτερος στη σειρά προτεραιότητας (adsl over isdn)
Κι ως αναφορά το dslam, από τις 25/05/04 μέχρι τις 30/06/04 θα περάσουν 128 πόρτες.
Εγώ έκανα την αίτηση στις 20/02/04 .

Φίλε valder, ρωτησα και για κέντρο (γηροκομείο) , αλλά μου είπε ότι πρέπει να πάρει τηλέφωνο ο ενδιαφερόμενος.

Να πω ότι για την σειρά προτεραιότητας δεν χρειάζεται να πάρει κανείς στο 134, αλλά σου την λένε από το γραφείο σχεδιασμού adsl, αρκεί φυσικά να καλείς από το τηλέφωνο που έχει γίνει η αίτηση.

Τα τηλέφωνα του γραφείου σχεδιασμού adsl είναι : 2106115235 & 2106115232
(απλά για να υπάρχουν σε κάθε σελίδα)

HellV1L
26-04-04, 11:59
γαμωτη μου μόλις πήρα στο τμήμα σχεδιασμού DSL και μου είπαν ότι δεν έχει δοθεί ακόμη χρονοδιάγραμμα για το κέντρο Πατησίων... μου είπαν να ξαναπάρω κατά της 10 Μαίου...
:?
το μόνο καλό στη τηλεφωνική επικοινωνία ήταν το ότι μίλησα με μια ευγενέστατη κυρία...

Valder
26-04-04, 16:57
Opimis,σ' ευχαριστώ ρε φίλε για την εξυπηρέτηση ακόμα και αν ο οτετζης θέλει να μιλήσει μ εμενα τον ενδιαφερόμενο δλδ. Αλλά να σου πω έχει κι ενα δικιο καθότι οπως είπες κι εσυ,πρέπει να μιλήσει μ εμένα για να μου πει και τη σειρά προτεραιοτητας μου!

Θα κάνω μια προσπάθεια αυριο :) Ελπίζω να τα καταφέρω!

Ευχαριστώ πάντως και πάλι.

Dask_k
26-04-04, 20:16
Ρε παιδιά ξέρει κανείς για την αναβάθμιση στο dslam Ν.Κηφισιάς;Μήπως θα μπορούσε να ρωτήσει κάποιος αν τους πετύχει;
Προβληματισμός:Αν εμείς δυσκολευόμαστε να τους μετύχουμε ακόμα και μεσημεριανή ώρα στο τηλέφωνο, άραγε δουλεύουν καθόλου για αυτή τη ριμάδα την ADSL;

opimis
26-04-04, 22:28
Dask_k:

Παρασκευή που προσπάθησα δεν το σήκωναν το τηλέφωνο η μιλούσε συνέχεια. Σήμερα όμως το σήκωσαν σχεδόν αμέσως. Θα τους πετύχεις είναι το μόνο σίγουρο

Knorcedger
27-04-04, 13:19
Λοιπόν, έχουμε και λέμε. Γηροκομείο, χαλάνδρι, κωλέτη, φιλαδέλφια (και δεν θυμάμαι πια άλλα μου είπε) ανήκουν στην τρίτη φάση από 20/5 μέχρι 30/6. Στο γηροκομείο υπάρχουν 28 άτομα σε αναμονή και εγώ 29. Δεν ρώτησα πόσες πόρτες θα βάλουν και τώρα δεν απαντάνε στο τηλέφωνο (1 η ώρα σχολασαν φαίνεται!)

Valder
27-04-04, 17:54
Εγω πήρα στις 12 και ήμουν 27ος απ τους 28 (τώρα 29 με τον φίλο μας) :D
Είναι σίγουρο όμως οτι θα γίνει η αναβάθμιση μέχρι 30/6?

Κατι άλλο: Οι πόρτες μπαίνουν και ενεργοποιούνται σταδιακά απο τις 20/5 ή μπαίνουν όλες μαζι μια συγκεκριμένη ημερομηνία;

Knorcedger
27-04-04, 19:58
valder, ρώτησες πόσες πόρτες θα μπουν στο γηροκομείο, και συνεπώς είμαστε μέσα ή όχι;;;;

Valder
27-04-04, 21:34
64 πορτες για PSTN. Απ τη χαρά μου να τρέξω να ποστάρω ξέχασα να το αναφέρω χίλια συγγνώμη!! Μέσα είμαστε! :D Γιούπιιιιιιιιιιι! Το θέμα αδερφέ είναι αν όντως θα περιμένουμε ως τις 30/6,αν δηλαδή τα χρονοδιαγράμματα τους είναι σταθερά,μη μας τρενάρουν παραπέρα... Τηρούνται αραγε οι προθεσμίες; Γιατι σ αυτή τη χώρα όλα τα περιμένω... :evil:

Dask_k
27-04-04, 23:23
Λοιπόν τους πέτυχα και εγώ το μεσημέρι και τελικά η Ν.Κηφισιά είναι για το πακέτο 5/5-25/5.Θα βάλουν λέει 32 για pstn και 96(!!!!) για isdn.Είμαι πρώτος για τις pstn...:)

apnea73
28-04-04, 01:33
Σήμερα μίλησα για Ιωάννινα. Εχουμε κεντρο Alcatel...Ο ευγενέστατος υπάλληλος μου είπε οτι δεν τους εχει δώσει χρονοδιάγραμμα ακόμα, και να καλέσω μετά απο 1 μήνα!!!!!! :cry: :cry: :cry: :cry:

Madness
28-04-04, 02:23
Χωρίς να θέλω να σας ξενερώσω θα σας πώ οτι και εμένα ανήκει στην 2η αναβάθμιση εως 20/5 το θέμα είναι οτι μου είπανε οτι μέχρι τότε θα γίνεται η αναβάθμιση και απο εκεί και πέρα βλέπουνε ....για να μην πολυλογώ γνωστός μου απο ΟΤΕ ρώτησε και το πρόβλημα είναι οτι οι κάρτες έχουν περαστει σε όλα τα κεντρα Intracom το άσχημο είναι οτι ο προμηθευτής του chipset h' toy bios πείτε το όπως θέλετε δεν τους έχει φέρει τίποτα και για αυτό έχουν καθυστερήσει τόσο πολυ όλες οι αναβαθμίσεις .Όσο για τα χρονοδιαγράμματα βγήκανε βάσει του μεγαλύτερου χρονικού περιθώριου που έχουν δώσει στον προμηθευτη.

Αυτά αν σας διαφώτησα καθόλου πολύ καλα ....απλά απο οτι κατάλαβα δεν είναι μόνο οι κάρτες για τις πόρτες αλλα δεν έχουνε αυτό που θα λειτουργήσει τις κάρτες! :(

drf
28-04-04, 10:21
έχει κανένα παλικάρι πληροφορία για την διαθεσημότητα ADSL στο τ/φ κέντρο Φρεαττύδας / Πειραιά; Δυστυχώς δεν έχει ούτε σε PSTN ούτε σε ISDN ports.. :twisted:

Dask_k
28-04-04, 22:52
έχει κανένα παλικάρι πληροφορία για την διαθεσημότητα ADSL στο τ/φ κέντρο Φρεαττύδας / Πειραιά; Δυστυχώς δεν έχει ούτε σε PSTN ούτε σε ISDN ports..


Τηλεφώνησε στα τηλέφωνα που βλέπεις πιο πάνω και ρώτα πότε είναι προγραμμτισμένη η αναβάθμιση.

giorgos_g
29-04-04, 14:05
Πήρα τηλέφωνο στο γραφείο σχεδιασμού ADSL , μού είπαν πώς το κέντρο Τερψιθέας αναβαθμίζεται αυτή την εβδομάδα, ο ευγενέστατος κύριος που το σήκωσε είπε πως σήμερα ή το αργότερο αύριο θα τελειώσει η αναβάθμιση, θα βάλουν 100 πόρτες για ISDN και 32 για PSTN, εγώ βρίσκομαι στην δωδέκατη θέση στην σειρά προτεραιότητας.

Επιτέλους!!!! Σε λίγες μέρες θα έχω DSL!!!!!
:D :) :lol: 8)

opimis
29-04-04, 14:08
Πολύ ωραία! Τέτοια να γίνονται και με γρήγορους ρυθμούς!




(Τα τηλέφωνα του γραφείου σχεδιασμού adsl είναι : 2106115235 & 2106115232
απλά για να υπάρχουν σε κάθε σελίδα)

Madness
29-04-04, 16:40
Κανείς για Ηλιούπολη ξέρει τίποτα;;;;;;; Αμαν με αυτές τις αναβαθμίσεις .....τι στο καλό κάνουνε;;;;; :cry:

opimis
29-04-04, 23:11
Το καλύτερο όλων, είναι να πάρει ο καθένας ξεχωριστά και να μάθει για την περιοχή του.
Εξάλλου θα μάθει κιόλας την σειρά που έχει στην αίτηση που έχει κάνει. Αν μάθετε παράδειγμα ότι θα μπούνε κάποιες πόρτες στην περιοχή σας την τάδε ημερομηνία, καλά θα είναι να ξέρετε αν θα πάρετε κι εσείς κάποια από αυτές (γνωρίζοντας την σειρά σας ) .
Αν δεν πιάνετε με την πρώτη φορά στα νούμερα του γραφείου σχεδιασμού, να επιμένετε

PReD
30-04-04, 03:28
Πήρα και εγώ το πρωί για Θεσσαλονίκη τ/κ Αποστόλου Παύλου (κέντρο πάνω απο Ροτόντα) και μου λέει οτι δεν υπάρχει οργανόγραμμα για το πότε θα γίνει η επέκταση γιατί η ANKO δεν έχει δώσει ημερομηνίες παράδοσης. Πάντως είμαι 6ος σε σειρά προτεραιότητας σε σύνολο 22 ατόμων...

lacoste
30-04-04, 10:44
Eπικοινώνησα κι εγώ μέ τό γραφείο σχεδιασμού adsl σήμερα καί μού είπαν τά εξής γιά τό τηλεφωνικό κέντρο τής Ερμού στήν Θεσ/νίκη:
Οί εργασίες αναβάθμισης θά ξεκινήσουν στίς 20/5/2004 καί θά ολοκληρωθούν τό αργότερο στίς 30/6/2004.
Θά τοποθετηθούν 96 πόρτες over isdn καί 96 πόρτες over pstn.
Eίμαι 46ος σέ σύνολο 57 αιτήσεων γιά adsl over isdn(ό 1oς έχει κάνει αίτηση στίς 1/3/2004,εγώ έκανα αίτηση στίς 14/4/2004).
Αρα όποιος σκέφτεται νά κάνει αίτηση άς βιαστεί νά τήν κάνει γιά νά προλάβει.

Νά σημειώσω επίσης ότι ό αρμόδιος υπάλληλος στό γραφείο σχεδιασμού adsl απάντησε αμέσως στήν κλήση μου καί ήταν ευγενέστατος καί ταχύτατος.

@ ADSLgr.com All rights reserved.