PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποιός Βαρέθηκε.. να περιμένει τον Καραγκιοζ-οτε;



redlemon.gr
23-04-04, 06:35
...τα χω φτύσει... δεν πάει άλλο.. περιμένω, περιμένω.. περιμένω....... τιποτε.... μία περιμένω να φτιάξουν τα εργα τα ολυμπιακά .. μια να πάνε για να ψηφίσουν οι τεχνικοι του οτε οποτε πάνε ολα πίσω μισό μήνα.. μία..περιμένω την νεα παραλαβή των dslam's (αυτό μου θυμίζει κάτι βόμβες διασποράς των αμερικάνων) μία να αλάξουν οι κυβερνήσεις και τα πόστα... μία να πάνε να φάνε το αρνάκι τους το πάσχα οι "αρμόδιοι"...... εχω πήξει... και το εφχαίλαιο δεν είχε αποτέλεσμα... (προς το παρόν.. όταν μπεί η γραμμή κάποτε.. θα μπορώ όμως να πώ ...Θαυμα!) έχω αρχίσει και τα βλέπω όλα διπλά.... και δεν φτάνει που δεν μου φέρνουν την γραμμή.. θα πτωχεύσει και η ομάδα μου....... Αρεεεε γεμίσαμε λαμόγιααα!!!! βοήθεια.... θα πάρω κανά αρμόδιο του ΟΤΕ όμηρο με καμιά καραμπίνα και θα κλειστώ στο μετρό μέχρι να μου φέρουν γραμμή....

kostthem
23-04-04, 07:25
Υπομονή φίλε μου... υπομονή.

redlemon.gr
24-04-04, 04:47
υπομονή....; μα μεχρι πότε!; όλα πάνε στραβά!..... και τα dslam's έχουν αντικαταστήσει τα διαμάντια σε αξία.... και σπανιότητα!!! :(

Knorcedger
24-04-04, 05:06
Υπομονή, ο πΟΤΕ θα μας κάνει το DSL χριστουγεννιατικο δώρο.
Ελπίζω μόνο να σκοπεύει να μας το δώσει αυτό το Χειμώνα

TuRRiCaN
24-04-04, 08:41
Την έχω βαρεθεί αυτή την κατάσταση εδώ και πολύ καιρό.

Πρώτα δεν βάζαμε γιατί οι τιμές ήταν ληστρικές (όχι πως τώρα δηλαδή τα 24.99 euro + ISP είναι λίγα και μάλιστα για τις άθλιες υπηρεσίες του ΟΤΕ) και τώρα ψάχνουμε να βρούμε τις χαμένες πόρτες…

Γι’ αυτό από πέρσι είχα GPRS, ενώ τώρα ετοιμάζομαι για να βάλω δορυφορικό και να συνδεθώ με το AWMN (έτσι για να πάρω μια γερή δόση δικτύωσης). Το Zyxel για την ώρα μου είναι χρήσιμο μόνο ως 4 port switch... μάλλον θα το πουλήσω δεν έχει και νόημα πλέον… Λέω να ακυρώσω και την αίτηση μου, αφού βέβαια ακούσει ο υπάλληλος που θα σηκώσει το τηλ. τα ανάλογα μπινελίκια (ναι έχω χάσει εντελώς την υπομονή μου)

Είστε διατεθειμένοι να ξεκινήσουμε μια εκστρατεία για να μπει flat rate στις συνδέσεις PSTN/ISDN με EΠΑΚ; Αφού ο ΟΤΕ είναι ανίκανος να καλύψει την ζήτηση στο ADSL γιατί δεν δίνει μια άμεση λύση με τα ήδη υπάρχοντα μέσα; (Όχι ότι ελπίζω σε κάτι, αλλά θα είχε πολύ μεγάλο επιστημονικό ενδιαφέρον να δούμε τι δικαιολογίες θα σκεφτούν για να αποφύγουν κάτι τέτοιο…)

aesir
24-04-04, 09:26
Είστε διατεθειμένοι να ξεκινήσουμε μια εκστρατεία για να μπει flat rate στις συνδέσεις PSTN/ISDN με EΠΑΚ; Αφού ο ΟΤΕ είναι ανίκανος να καλύψει την ζήτηση στο ADSL γιατί δεν δίνει μια άμεση λύση με τα ήδη υπάρχοντα μέσα; (Όχι ότι ελπίζω σε κάτι, αλλά θα είχε πολύ μεγάλο επιστημονικό ενδιαφέρον να δούμε τι δικαιολογίες θα σκεφτούν για να αποφύγουν κάτι τέτοιο…)

Εγώ ξαναβάζω την ISDN που είχα από εβδομάδα, γιατί μάλλον λόγω οπτικών ινών θα δω ADSL μετά το καλοκαίρι. Σαφώς και θα επρέπε να σκεφτούν το flat rate σε PSTN/ISDN.

opimis
24-04-04, 13:24
Είτε βαρεθήκαμε είτε όχι, μπορούμε να κάνουμε κάτι διαφορετικό;
Απλά υπομονή, όσο κι αν αυτό μας σπάει τα νεύρα!
Εγώ έχω κάνει την αίτηση εδώ και δυο μήνες, διαβάζω ότι άλλοι περιμένουν πάνω από τέσσερις μήνες… ελπίζω τουλάχιστον όταν «περάσουμε» από την πόρτα, τα προβλήματα που διαβάζουμε εδώ μέσα να είναι λιγότερα και όχι να πολλαπλασιαστούν!

smartie
24-04-04, 14:28
Εγω εκανα μια καταγγελια στην ΕΕΤΤ οχι οτι θα βγει τιποτα αλλα ας στελναμε μια μαζικη καταγγελια για την ποιοτητα και την αργοπορια του κΟΤΕ και κατι μπορει να γινοταν.
Ειδικα αυτοι που αναγκαστηκαν να γυρισουν σε PSTN χαρην του ADSL και μετα ουτε εκει ADSL και ξανα ISDN. Αν εγραφε ο καθενας την ιστορια του θα τους φευγαν οι τριχες στην ΕΕΤΤ.. αντε μη καθεστε.. απ το τιποτα οτι μπορουμε ας κανουμε κατι

kadronarxis
24-04-04, 14:49
ωχ ωχ, χάθηκε η ψυχραιμία μας.
Υπομονή και ψυχραιμία.
Τουλάχιστον περιοχές της Αθήνας θα πάρουν adsl μέχρι τους ολυμπιακούς.
Για τη Θεσσαλονίκη, ακόμα και εγώ που είμαι αισιόδοξος, μάλλον το γυρίζω σε απαισιόδοξος, τουλάχιστον μετά τους ολυμπιακούς αγώνες.

Άντε γερά,ούτως ή άλλως το καλοκαίρι έρχεται.
Για μπάνια είμαστε όχι για adsl.

ΥΓ: ευτυχώς έχω adsl.Αν δεν είχα, δεν ξέρω τι θα έγραφα εδώ μέσα.

ALiTiS
24-04-04, 15:04
kadronarxis,

Μην μας ξαναγράψεις υπομονή και ψυχραιμία… είναι πολύ εύκολο και βολικό να μιλάμε εκ του ασφαλούς αλλά αυτό το υπομονή, ψυχραιμία, γερά και κουράγιο έχει ήδη αρχίσει και μου την δίνει στα νεύρα δίχως φυσικά να μου φταις εσύ σε τίποτα απολύτως.
Έτσι για το γαμώτο.
Τα νεύρα μου είναι ΚΟΥΡΕΛΙΑ!!!

ΑΙΣΧΟΣ ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΙΧΑΜΕΡΗ ΚΑΙ ΣΙΧΑΜΕΝΗ ΑΥΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.-

smartie
24-04-04, 16:56
lolol... νευρα μου
ενταξει δεν ειναι να το σκεφτεσαι τοσο
κι εγω που ειμαι 7 χρονια στο internet και πολυ ψαγμενος
μ αρεσει να κατεβαζω, να παιζω games, ν ασχολουμαι με programs και γενικα πολυ με το PC
ε δε το σκεφτομαι και τοσο πολυ πια..
ειλικρινα τα πηρα πολυ οταν μου ειπαν 20 Μαϊου και περιμενω απο 16 Μαρτιου αλλα
τελωσπαντων δε θα συγχιστω κιολας.. εχω κι αλλα πραγματα να κανω εκτος απ το internet.. :wink:

kadronarxis
24-04-04, 17:01
Alitra,
αν ήταν στο χέρι μου, Δευτέρα πρωί θα είχαν όλες οι αιτήσεις καλυφθεί.
Δυστυχώς όμως...

ALiTiS
24-04-04, 17:03
...

smartie
24-04-04, 17:13
εγω οπως εχω καταλαβει βαζουν μια καρτα εδω μια καρτα εκει κλπ κλπ
με σειρα προτεραιοτητας αλλα ειναι τοσο μαλακες που δεν εχουν αρκετο εξοπλισμο να τελιωνουν μια κι εξω με το καθε DSLAM :evil:

profitis
24-04-04, 21:56
Επειδη ανηκω και εγω στο group των ταλαιπωρημων ,ενα πραγμα προτεινω......Να μαζευτουμε ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΤΑ ΣΠΑΣΟΥΜΕ ΟΛΑ.Οπου θελετε,στα κεντρικα σε υποκαταστηματα.....Δεν θα τα χαλασουμε στο μερος..... :D :D :D :D

Dask_k
25-04-04, 13:58
Ρε παιδιά τουλάχιστον να κάνουμε κάτι. Ας συντάξει κάποιος μια επιστολή βάζουμε όλοι τα ονόματα μας από κάτω και τη στέλνουμε με e-mail σε πΟΤΕ και ΕΕΤΤ.Αν δε πετύχει και αυτό ας κάνουμε αυτό που λέει ο profitis!!! :wink: :wink:

profitis
25-04-04, 14:20
Ρε παιδιά τουλάχιστον να κάνουμε κάτι. Ας συντάξει κάποιος μια επιστολή βάζουμε όλοι τα ονόματα μας από κάτω και τη στέλνουμε με e-mail σε πΟΤΕ και ΕΕΤΤ.Αν δε πετύχει και αυτό ας κάνουμε αυτό που λέει ο profitis!!! :wink: :wink:


:D :D :D

Εγω ελπιζω οτι μεσα στην εβδομαδα θα εχει ενεργοποιηθει.......Δεν ξερω αλλα το πιστευω παρα πολυ....

apnea73
25-04-04, 14:46
Τι να πώ εγώ που έκανα αίτηση 19/4...!!!
Μάλλον εδώ στα Ιωάννινα θα περιμένουμε πολύ.. :roll:

tschris
25-04-04, 15:25
Άμα χρέωνε ο ΟΤΕ ε ευρώ πάγιο σε κάθε PSTN και ISDN γραμμή το μίνα και έδηνε adsl γραμμή σε όλους δεν θα ήταν καλά;

dream_GR
25-04-04, 16:01
Παιδιά πρέπει να επιβάλουμε στον ΟΤΕ την ακόλουθη λύση:

1) Εκανες αίτηση ADSL και απερίφθει λόγω πόρτας, ίνας, ανικανότητας του ΟΤΕ?
2) Εχεις το περιθώριο, ανάλογα με την τηλεφωνική κατανάλωση που κάνεις (κλήσεις πρός ΕΠΑΚ) να έχεις τις ακόλουθες 2 επιλογές:
α) ή κρατάς την χρονοχρέωση ώς έχει με τους γνωστους τσουχτερους επακικους λογαριασμους ή
β) διαλέγεις την ενναλακτική λύση ιντερνετικού Flat rate παγίου.

Ετσι για να δούμε τι παιζει, το πάγιο αν πάρουμε σαν παράδειγμα οτι μπαίνουμε 4 ώρες ημερησίως (2 ώρες αιχμής και 2 σε offpeak). Εχουμε €0,352 ανα ώρα και €0,176 ανά ώρα αντίστοιχα) Δηλαδή κοντά στα €1.3 οι τέσσερεις ώρες (με το ΦΠΑ). Επί 30 μέρες €39 Γιούρια/μήνα.

Ελάτε εδώ κύριοι οτετζήδες, €25 είναι το πάγιο για 6 φορές παραπάνω ταχύτητα που έχετε αποφασίσει να χρεώνετε. Εμείς εδω δεν σας λέμε να πληρώνουμε μόνο €4 ευρώ (δηλαδή το 1/6 που θα έπρεπε, βάση ταχύτητας πρόσβασης) αλλά ενα ποσό που νομίζουμε ότι είναι λογικό όπως π.χ. €12 τον μήνα για απεριόριστη πάντα χωρίς χρονοχρέωση πρόσβαση με ταχύτητα ISDN 64. Προσωπικά νομίζω ότι μια τέτοια προσωρινή κλαι συμβιβαστική λύση θα ήταν αρκετα καλή και αρκετούς γκρινιάρηδες όπως εμένα θα μας ηρεμούσε μέχρι ο ΟΤΕ να καταφέρει να φέρει σε περας το "τεράστιο" και "δύσκολο έργο" της εγκατάστασης ADSL!!!!

Αν κάποιος μπάινει στο ιντερνετ περιστασιακά και δεν κάνει τις 4 ώρες τον μήνα δεν νομίζω ότι θα εχει και λογο να σκεφτεί την ADSL οπότε και δεν θα σκεφτεί κάν την δευτερη εναλλακτική λύση παγιου flat rate.

Αν κάποιος εχει κάτι να προτείνει να το κανουμε εδώ και να καταλήξουμε ίσως σε μια προταση που να παει και στον ΟΤΕ και στο υπουργειο Μεταφορών και στην ΕΕΤΤ.

Darkchilde
27-04-04, 22:36
Δηλαδή εμένα που μου την βάλανε σε δέκα μέρες? Δεν κάνω πλάκα, αλλά φάγανε χοντρό βρισίδι γιατί κάνανε μεγάλη βλακεία. Η ιστορία έχει ως εξής.

5/4/2004 Μεγάλη Δευτέρα κατά τις 8:30: Πάω στον ΟΤΕ Ν. Ιωνίας και κάνω την αίτηση.
5/4/2004 Μεγάλη Δευτέρα 16:35 : Γυρίζω σπίτι με τον διαχωριστή και το ADSL modem, και θέλω να πάρω ένα τηλέφωνο. Η γραμμή νεκρή. Παίρνω τον αριθμό μου από το κινητό για να δοκιμάσω να δώ τι γίνεται. Και παραλίγο να πάθω εγκεφαλικό γιατί μου απάντησε άλλος. Τέλος πάντων, ο ΟΤΕ αντί να κάνουν σύνδεση νέου τηλεφώνου στον άνθρωπο μεταφέρανε την γραμμή μου από λάθος!!!!Τηλέφωνο στο 134 από το τηλέφωνο της μαμάς που είναι στο κάτω πάτωμα ευτυχώς, και μου είπανε ότι το έχουνε ήδη υπ'όψιν τους (τους είχε ειδοποιήσει ο άλλος).
5/4/2004 Μεγάλη Δευτέρα κατά τις 18:00 ¨είμαι στο γραφείο και στέλνω μέσω του γραφείου e-mail στον ΟΤΕ για το τι έγινε, ότι δεν πρόκειται να πληρώσω μία από τα τηλεφωνήματα που έκανε ο άλλος και ότι σαν αποζημίωση θέλω την ADSL στημένη εως τις 15/4/2004.
13/4/2004 Τρίτη μετά το Πάσχα πρωί: με ειδοποιούνε ότι η ADSL που έκανα αίτηση θα είναι έτοιμη μέχρι την Πέμπτη 15/4!
15/4/2004 Πέμπτη μεσημέρι κατά τις 16:30 : Το modem έχει συγχρονίσει και το μόνο που έκανα ήταν να κατεβάσω νέους driver και από τότε έχω ADSL...
23/4/2004 Παρασκευή: γράμμα από τον ΟΤΕ ότι οποιεσδήποτε χρεώσεις γίνανε στις 5/4 θα αφαιρεθούνε από τον επόμενο λογαριασμό...

Η όλη ιστορία από την μία ήταν να τους πιάσεις και να τους στήσεις στον τοίχο από την άλλη όμως μου βάλανε την ADSL γρήγορα γρήγορα....

profitis
27-04-04, 23:23
Δηλαδή εμένα που μου την βάλανε σε δέκα μέρες? Δεν κάνω πλάκα, αλλά φάγανε χοντρό βρισίδι γιατί κάνανε μεγάλη βλακεία. Η ιστορία έχει ως εξής.

5/4/2004 Μεγάλη Δευτέρα κατά τις 8:30: Πάω στον ΟΤΕ Ν. Ιωνίας και κάνω την αίτηση.
5/4/2004 Μεγάλη Δευτέρα 16:35 : Γυρίζω σπίτι με τον διαχωριστή και το ADSL modem, και θέλω να πάρω ένα τηλέφωνο. Η γραμμή νεκρή. Παίρνω τον αριθμό μου από το κινητό για να δοκιμάσω να δώ τι γίνεται. Και παραλίγο να πάθω εγκεφαλικό γιατί μου απάντησε άλλος. Τέλος πάντων, ο ΟΤΕ αντί να κάνουν σύνδεση νέου τηλεφώνου στον άνθρωπο μεταφέρανε την γραμμή μου από λάθος!!!!Τηλέφωνο στο 134 από το τηλέφωνο της μαμάς που είναι στο κάτω πάτωμα ευτυχώς, και μου είπανε ότι το έχουνε ήδη υπ'όψιν τους (τους είχε ειδοποιήσει ο άλλος).
5/4/2004 Μεγάλη Δευτέρα κατά τις 18:00 ¨είμαι στο γραφείο και στέλνω μέσω του γραφείου e-mail στον ΟΤΕ για το τι έγινε, ότι δεν πρόκειται να πληρώσω μία από τα τηλεφωνήματα που έκανε ο άλλος και ότι σαν αποζημίωση θέλω την ADSL στημένη εως τις 15/4/2004.
13/4/2004 Τρίτη μετά το Πάσχα πρωί: με ειδοποιούνε ότι η ADSL που έκανα αίτηση θα είναι έτοιμη μέχρι την Πέμπτη 15/4!
15/4/2004 Πέμπτη μεσημέρι κατά τις 16:30 : Το modem έχει συγχρονίσει και το μόνο που έκανα ήταν να κατεβάσω νέους driver και από τότε έχω ADSL...
23/4/2004 Παρασκευή: γράμμα από τον ΟΤΕ ότι οποιεσδήποτε χρεώσεις γίνανε στις 5/4 θα αφαιρεθούνε από τον επόμενο λογαριασμό...

Η όλη ιστορία από την μία ήταν να τους πιάσεις και να τους στήσεις στον τοίχο από την άλλη όμως μου βάλανε την ADSL γρήγορα γρήγορα....


OTE.Εταιρια παραγωγης ταινιων επιστημονικης φαντασιας.......Πολυελεος...

marzd4l
28-04-04, 13:47
έκλεισα 3 μήνες αναμονή και πάω για τον τέταρτο.....ούτε δεύτερη θητεία να έκανα...μετράω τις μέρες μέχρι τη λύτρωση αλλά δεν βλέπω φως από τον καριογκόζη τον οτε

xxxxx
28-04-04, 16:01
Εγώ παιδιά είμαι σε οπτική ίνα και έχω το ίδιο πρόβλημα.
Το ΔΥΣΑΡΕΣΤΟ είναι ότι δεν έχουμε κάποιες συγκεκριμένες
και επίσημες δηλώσεις από τον ΟΤΕ για την κάλυψη αυτών των
περιοχών εντός συγκεκριμένου χρονικού πλαισίου. Δεν λένε ΚΑΝ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ. Απλώς, λένε ότι κάποτε θα καλυφθούν.

Οι περιοχές αυτές ΚΑ-ΠΟΤΕ θα καλυφθούν;
Οι περιοχές αυτές ΚΑΠ-ΟΤΕ θα καλυφθούν;

Σας καλώ όλους να πάτε σε εναλλακτικές εταιρίες για τα τηλέφωνα
σας, ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΠΑΣΟΥΜΕ τη μαγκιά του ΟΤΕ. Τα ίδια (ή λιγότερα)
θα πληρώνετε και ταυτόχρονα κάνετε ζημιά στον αποτυχημένο αυτό
οργανισμό. Όλοι μακριά από τον ΟΤΕ, μήπως και ξυπνήσει. Έχω αισθήμα
υπέρτατης οργής για τον ΟΤΕ και δεν θέλω καμία σχέση μαζί του.

Και αύριο να μου βάλουνε DSL η άποψή μου αυτή δεν θα αλλάξει.
Ο ΟΤΕ πρέπει να ξαναχτιστεί από την αρχή. Δεν είναι εταιρεία αυτή.

giorgos_g
28-04-04, 16:18
Εγώ παιδιά είμαι σε οπτική ίνα και έχω το ίδιο πρόβλημα.
Το ΔΥΣΑΡΕΣΤΟ είναι ότι δεν έχουμε κάποιες συγκεκριμένες
και επίσημες δηλώσεις από τον ΟΤΕ για την κάλυψη αυτών των
περιοχών εντός συγκεκριμένου χρονικού πλαισίου. Δεν λένε ΚΑΝ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ. Απλώς, λένε ότι κάποτε θα καλυφθούν.

Οι περιοχές αυτές ΚΑ-ΠΟΤΕ θα καλυφθούν;
Οι περιοχές αυτές ΚΑΠ-ΟΤΕ θα καλυφθούν;

Σας καλώ όλους να πάτε σε εναλλακτικές εταιρίες για τα τηλέφωνα
σας, ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΠΑΣΟΥΜΕ τη μαγκιά του ΟΤΕ. Τα ίδια (ή λιγότερα)
θα πληρώνετε και ταυτόχρονα κάνετε ζημιά στον αποτυχημένο αυτό
οργανισμό. Όλοι μακριά από τον ΟΤΕ, μήπως και ξυπνήσει. Έχω αισθήμα
υπέρτατης οργής για τον ΟΤΕ και δεν θέλω καμία σχέση μαζί του.

Και αύριο να μου βάλουνε DSL η άποψή μου αυτή δεν θα αλλάξει.
Ο ΟΤΕ πρέπει να ξαναχτιστεί από την αρχή. Δεν είναι εταιρεία αυτή.

Συμφωνώ!!!! Εγώ έχω Forthnet και παρακινώ γνωστούς και φίλους να φύγουν από τον (Π)ΟΤΕ, ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΛΕΦΤΑ ΣΤΟ ΜΠ****Ο ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΕ (Π)ΟΤΕ!!!

profitis
28-04-04, 20:37
πΟΤΕ.....Το αποθιμενο ολων των Ελλήνων χρηστών διαδικτυου....

:evil: :evil: :evil:

PReD
28-04-04, 22:45
Σύμφωνα με έγκυρες πηγές στην περιοχή της Θεσσαλονίκης είναι σε αναμονή περι τις 4000 αιτήσεις...

Η ίδια πηγή αναφέρει οτι αυτό μπορεί να οφείλεται στις εκλογές και στις αλλαγές που πρόκειτε να γίνουν...

Εγώ έχω κάνει αίτηση απο μέσα φεβρουαρίου και ακόμη περιμένω... Ελπίζω όχι μέχρι και μετά τους Ολυμπιακούς...

Α επίσης η ίδια πηγή αναφέρει οτι έχουν τελειώσει τα netmod και ακόμη οτι απο τα τελευταία netmod αυτά με την καινούργια σχεδίαση τα 3 στα 5 είναι ελλατοματικά πράγμα που έχω διαπιστώσει και εγώ...

Το τελευταίο είναι οτι ο πΟΤΕ ψάχνει καινούργιο προμηθευτή... Αυτό δεν ξέρω κατα πόσο αληθεύει και κατα πόσο είναι εφικτό γιατί ως γνωστόν το αίμα νερό δεν γίνεται (ο Θείος ντε...)

kadronarxis
28-04-04, 23:29
Αυτός που βρίσκεται τελευταίος στη λίστα (ο 4000ος δηλαδή), ξέρεις πότε θα πάρει adsl;
Με τον ερχομό του Αι Βασίλη...
Ζωή να χουμε μέχρι τότε... :D

WAntilles
29-04-04, 00:49
Και φυσικά όλοι σας εκεί πάνω θα λέτε, ότι και γι' αυτό (όπως και για τα πάντα), πάλι φταίει η Αθήνα. :D :D :D

Ε Kadronarxis;

Ωχ-ωχ, κάτσε να πάρω θέση άμυνας. :shock: :shock: :shock:

redlemon.gr
29-04-04, 09:17
άστους μωρέ τους καημένους... όσοι είναι και παοκτζήδες τους είχανε τρελάνει στις απειλές ..οι κόκκινοι να κερδίσουν και πράσινοι να χάσουν!!!! ότι σκόρ και να φερνε κακούς θα τους λέγανε ... κρίμα.. (ασχετο αλλά είχε πλάκα το θέμα την προηγούμενη βδομάδα).... τώρα για τον κολοτε.... τον έχω χεσμένο πιά... δεν μπορώ άλλο να περιμένω.. δεν ακυρώνω όμως για να υπάρχει μπούγιο στις αιτήσεις.... αλλά πολύ πιθανό όταν μου πουν κάποτε "έχετε γραμμή" θα τους στείλω να ευχαριστήσουν τους αμερικανους (όπως έκανε και ο άλλος για τα ίμια) και θα τους το γυρίσω πίσω.. έτσι και αλλιώς χρείαζομαι χρήματα αυτό τον καιρό και δεν γουστάρω να τα ακουμπήσω στους κάθικους του πΟυσΤΕ με 200αρια με το καλημέρα σας... όταν φτυνηνει ξανά.. λογικά θ αμας παρακαλάνε μετα απο τους ολυμπιακους γιατι απο οτι ακουω έχουν βάλει πολυ πράμα.... οπότε... θα τους κάνω μάγκες... last year που λέμε.. και άμα γουστάρει ο οργανισμος αργόσχολων... (θυμηθείτε παλιά με τα απλά τηλέφωνα τι γινόταν.. έκανες αίτηση και έπαιρνες μετα απο 3 χρόνια! το θυμάστε? και μάλιστα πολλοί πούλαγαν νούμερα στις μικρές αγγελίες...) ο οτε δεν θα αλλάξει ποτέ...

kadronarxis
29-04-04, 10:43
χαχαχαχα
όχι ρε συ wantilles, δεν είπα κάτι τέτοιο. Οι adsl μπαίνουν σε όλη την ελλάδα το ίδιο. Ούτε Αθήνα φταίει ούτε Θεσσαλονίκη. Ο οτέ και μόνο σε αυτό.

redlmon, θα το χαλάσουμε το thread να ξέρεις!! :D
Τελευταίο και κλείνω εδώ το ζήτημα: ο ΠΑΟΚ επί μπατατούδη, τσιράκι του κόκκαλη ήταν. Τώρα με τη νέα ηγεσία πιστεύω αυτό να αλλάξει. Και από ότι δείχνουν τα πράγματα κάτι πάει να γίνει προς αυτήν την κατεύθυνση.
Η ομάδα που είχαμε επί arsenal, είχε τρομερές δυνατότητες αλλά τη χάλασε ο batman. Κρίμα.
Τέλοςπάντων, ακόμη θυμάμαι το 1-0 μέσα στη Τούμπα. Εκείνο το μακελειό του goal, δεν θα το ξεχάσω ποτέ όσο ζω και ελπίζω.(εκείνη τη χρονιά η arsenal πήρε το double στην Αγγλία). Όσοι ήταν μέσα στο γήπεδο, το ξέρουν καλά.

redlemon.gr
30-04-04, 03:02
μα καλά και τον σκύλο τον έβαψες πάοκ!? χεχε... για να μή το χαλάσουμε το thread (είμαστε ειδικοί kadron-man, θυμάσαι;) μπάς και κανάς χριστιανός έχει καινούριες πληροφορίες για το τί θα γίνει με τις dsl... θα βάλουν; ή να περιμένουμε να αλάξει η κυβέρνηση μετά απο 4με8 χρόνια!; ΗΗΗΜΑΡΤΟΟΟΝ που λέει και ο Μητσικώσταsh!!! :lol:

Knorcedger
30-04-04, 03:28
redlemon.gr, πήρες τα τηλέφωνα σχεδιασμού του ΟΤΕ για το DSL;
Χειρότερα από μένα αποκλείεται να είσαι, το DSLAM γηροκομείου είναι στην τρίτη φάση αναβάθμισης, ευτυχως θα είμαι μέσα σ'αυτήν την αναβάθμιση, άντε να δούμε τι θα κάνω το DSL το καλοκαίρι που θα είμαι εκτός Αθηνών...
downloading στην παραλία?
(λες?) :?

PReD
30-04-04, 03:43
Άκουσες τα νέα kadronarxi? (είπατε Μητσικώστα και θυμήθηκα το "Άκουσες τα νέα Αντρέα")

Πήρα και εγώ στο γραφείο σχεδιασμού aDSL (τρομάρα τους) και έμαθα οτι είμαι 6ος στην γραμμή προτεραιότητας σε σύνολο 22 ατόμων...

Το κακό βέβεια (και σιγά μην δεν υπήρχε...) είναι οτι δεν έχουν οργανόγραμμα για το πότε θα γίνει αναβάθμιση γιατί η ANKO δεν τους έχει δώσει ημερομηνίες παράδωσης των μηχανημάτων...

Άντε γερά!!!

redlemon.gr
30-04-04, 15:11
ποιά ειναι πάλι η ΑΝΚΟ.. με τον Θείο δεν τα είχανε τάτσι μίτσι.. (άααααπ που λέει και ο Μητσι) Φυσικά και έχω πάρει στο γραφείο σχεδιασμου τηλέφωνο.. μάλιστα εγώ είχα βάλει την άλλη φορα το τηλεφωνο πάνω δηλώνοντας οτι ανήκει στο γραφείο σχεδιασμού... (και για περισσότερο spam-αρισμα στον ΟΚΕ) εδώ... 210-6115235, 210-6115232, Γραφείο Σχεδιασμού ΟΤΕ για ευρυζωνικές συνδέσεις...τρομάρα τους. :mrgreen: (by the way .. θεός χτές ο Μητσικώστας! χεχεχε)

kadronarxis
30-04-04, 16:13
redlemon, και ο σκύλος παοκ είναι!!! :D
Το θυμάμαι εκείνο το βράδυ που έγινε χαμός!!! χαχαχα
Μέχρι της 5 το πρωί...είχαμε μια φιλοσοφική συζήτηση... :D
Pred, κάτι πάει να γίνει τις τελευταίες μέρες. Καλές κινήσεις είναι αυτές, μπαίνουν καινούργιες πόρτες, εεε κάποια στιγμή θα κάνον αναβάθμιση και το τηλεφωνικό κέντρο εκεί στο κέντρο.!
Οπότε πλησιάζει η ώρα< Pred!!

Άντε γερά!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.