PDA

Επιστροφή στο Forum : pc suite της ericsson σε linux



faraw
21-12-11, 01:57
παίδες καλησπέρα,
πήρα πρόσφατα ένα κινητό το xperia neo v της ericcson. Προσπαθώ να εγκαταστήσω το suite pc που δίνει η ericcson αλλά είναι μόνο για windows, ενώ το pc μου έχει fedora 14.
Δοκίμασα με το wine να το εγκαταστήσω, αλλά δεν δούλεψε. Παίζει να βρω καμιά πατέντα για το εγκαταστήσω;

ευχαρστώ

bendersteed
21-12-11, 02:00
Πες μας τι ακριβώς θες να κάνεις καθώς ίσως μπορείς να το πετύχεις με άλλους τρόπους εκτός pc suite.
Γενικά αν θες να συγχρονίζεις επαφές κλπ καλλίτερα είναι να χρησιμοποιείς τις δικτυακές εφαρμογές της google και έτσι θα έχεις πρόσβαση στα δεδομένα σου από κάθε υπολογιστή, όλα αυτά βέβαια αν εμπιστεύεσαι τα δεδομένα σου στην google.

dimitri_ns
21-12-11, 02:08
παίδες καλησπέρα,
πήρα πρόσφατα ένα κινητό το xperia neo v της ericcson. Προσπαθώ να εγκαταστήσω το suite pc που δίνει η ericcson αλλά είναι μόνο για windows, ενώ το pc μου έχει fedora 14.
Δοκίμασα με το wine να το εγκαταστήσω, αλλά δεν δούλεψε. Παίζει να βρω καμιά πατέντα για το εγκαταστήσω;

ευχαρστώ

Αν δεν κάνω λάθος τρέχει android, οπότε ή συγχρονισμός με google ή myphoneexplorer με wine

faraw
21-12-11, 02:10
[COLOR="Purple"]
Πες μας τι ακριβώς θες να κάνεις καθώς ίσως μπορείς να το πετύχεις με άλλους τρόπους εκτός pc suite.
Γενικά αν θες να συγχρονίζεις επαφές κλπ καλλίτερα είναι να χρησιμοποιείς τις δικτυακές εφαρμογές της google και έτσι θα έχεις πρόσβαση στα δεδομένα σου από κάθε υπολογιστή, όλα αυτά βέβαια αν εμπιστεύεσαι τα δεδομένα σου στην google.

περισσότερο για να κάνω τα updates της συσκευής μου μέσω του pc.

bendersteed
21-12-11, 02:13
Δεν γίνονται OTA;

faraw
21-12-11, 02:14
Αν δεν κάνω λάθος τρέχει android, οπότε ή συγχρονισμός με google ή myphoneexplorer με wine

android έχει.
το myphoneexplorer πάλι για συγχρονισμό επαφών δεν είναι; η κάνω λάθος;

........Auto merged post: faraw πρόσθεσε 0 λεπτά και 46 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Δεν γίνονται OTA;

ΟΤΑ?
:)

bendersteed
21-12-11, 02:16
Εννοώ να γίνονται αυτόματα αν υπάρχει σύνδεση στο internet χωρίς να χρειάζεται υπολογιστής, over the air(OTA).

faraw
21-12-11, 02:20
Εννοώ να γίνονται αυτόματα αν υπάρχει σύνδεση στο internet χωρίς να χρειάζεται υπολογιστής, over the air(OTA).

νομίζω δεν γίνονται όλες οι ενημερώσεις έτσι. μερικές χρείαζονται το pc suite.

dimitri_ns
21-12-11, 08:52
Αν προκειται για update συσκευής, να χρησιμοποιήσεις win kai pcsuite αφού πάρεις backup τα πάντα. Είναι αρκετά επικίνδυνη ενέργεια, μπορεί να μείνεις με το κινητό στο χέρι οπότε μόνη λύση service

Seitman
21-12-11, 09:21
Το pc suite όπως και το updater χρειάζονται το flash player active x, δηλαδή την έκδοση για τον ΙΕ.

Αλλά σου προτείνω για όποια ενέργεια, πλην του update, να χρησιμοποιείς το MyPhoneExplorer.

faraw
21-12-11, 10:16
αρα να ξεχάσω τα updates :p

ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας

@ ADSLgr.com All rights reserved.