PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα Με Double Play Wind Στην Πατρα



kostasak
23-12-11, 09:48
Καλημερα, καπου στα τελη Νοεμβριου αποφασισα να αλλαξω provider και επελεξα την wind. Εκανα την αιτηση σε καταστημα της wind (με δωρο οταν γινει η συνδεση ενα tablet) και μου ειπαν οτι η συνδεση θα ενεργοποιηθει στις 6 Δεκεμβριου.
Εφτασε λοιπον η πολυποθητη μερα (γιατι μεχρι τοτε ειχα conn-x 2mb χωρις δυνατοτητα αναβαθμισης λογω γραμμης.), βλεπω καποια στιγμη το πρωι κομμενη συνδεση, βουβο τηλεφωνο... ωραια λεω , το φτιαχνουν. Και οντως..... απο εκεινη τη στιγμη και μεχρι σημερα δεν εχω τηλεφωνο ΚΑΘΟΛΟΥ και η συνδεση μου ανεβαινει σταδιακα απο τις 6 Δεκ. απο 0.4mb μεχρι 0.9mb σημερα το πρωι με το speedtest.
Το τι ψεμα με εχουν ταισει δεν φανταζεστε.Μονιμη καραμελα περιμενουμε απαντηση απο το τεχνικο τμημα.
Οταν εγινε η υποτιθεμενη συνδεση τους πηρα τηλεφωνο και τους ειπα οτι αντι να το φτιαξουν το χαλασαν. Μου απαντησαν οτι υπαρχει προβλημα στην πλακετα στο κεντρο τους και χρειαζεται 48 ωρες. Καπακι που ειπαν οτι υπαρχει βραχυκυκλωμα στη γραμμη μου και πρεπει να επεμβει ο οτε. Σε ερωτηση μου "και πως εχω ιντερνετ" μου απαντησαν οτι λογω βραχυκυκλωματος περναει λιγο ρευμα στη γραμμη σας και γι'αυτο εχετε συνδεση.
Ο οτε λοιπον ηρθε στις 21 Δεκ. μετα απο αναμονη 13 ημερων. Σκαει ο οτετζης και τον πετυχαινω εξω απο το σπιτι στο κουτι. Τον ρωταω τι παιζει και μου λεει οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα και οτι μετραει 4.5mb και οτι βλεπει ενα μικρο προβλημα στο upload και οτι θα το διορθωσει αυτος.
Παιρνω τηλεφωνο την wind καπακι και μου λενε οτι εχει πεσει το συστημα και δεν μπορουν να δουν την απαντηση του οτε. Ξαναπαιρνω την ιδια μερα το απογευμα τηλεφωνο την wind μου λενε οτι ο οτε εφτιαξε την βλαβη και οτι τωρα ειναι δικο τους θεμα και οτι στις 22 Δεκ το πρωι θα επικοινωνησει τεχικος της wind μαζι μου.Σε ερωτηση ποια ηταν η βλαβη, μου απαντησαν οτι ο οτε χρειαστηκε να αλλαξει μεχρι και καλλωδια!!!!!!!!!!!!!!
Ερχεται λοιπον η 22η Δεκ. (χτες) περιμενω να παρουν τηλεφωνο .... περιμενω ..... περιμενω..... περιμενω.... @@. Τους παιρνω εγω , βγαινει το παλικαρι στη γραμμη και μετα απο τα κλασσικα ηχογραφημενα , του λεω οτι μου ειπατε χτες βραδυ οτι θα με καλεσει τεχνικος σημερα το πρωι και ο τυπος μονο που δεν γελασε. Στο τελος κλασσικη απαντηση "περιμενουμε απαντηση απο το τεχνικο τμημα."
Παιρνω καπακι Βραδυ (χτες) . Απαντηση: εχει πεσει το συστημα.
Βασικα επειδη εχω συνδεση στο ιντερνετ και ειναι στα επιπεδα που ειχα με τον οτε, ειμαι ψιλοχαλαρος και τους παιρνω και γελαω με τις λαλακιες που μου λενε καθε φορα, αλλα το θεμα εχει αρχισει να τραβαει και σκεφτομαι να την κανω.
εχει αλλος τετοια προβληματα στην πατρα???? (περιοχη Κ.Καστελοκαμπος)

mariossss
23-12-11, 10:18
φιλε μου ακριβως διπλα σου ειμαι προαστειο εμενα η γραμμη μου ειναι καμπανα κανενα απολυτως προβλημα μαλιστα εχω και μεγαλυτερη ταχυτητα απο τον οτε κατα 2 mbps και το τηλεφωνο καμπανα. Απο κωσταντινουπολεως περνω γραμμη εγω εσυ απο ριο περνεις;

kostasak
23-12-11, 10:21
ναι απο το ριο.

Koala_
23-12-11, 10:55
Αυτό το "έχει πέσει το σύστημα", το έχουν ακούσει και τα δικά μου αυτάκια κανα 2 φορές...

@ ADSLgr.com All rights reserved.