PDA

Επιστροφή στο Forum : port prob



tombst0ne
04-11-06, 01:31
re paidia exo vali to adsl tin hol 4mb alla den mporo na katevaso tipota ola ta ports einai klista pos ta anigo?exo to frits box fon annex a what to do??????

paralias
04-11-06, 03:28
Κάνε edit και γράψε με ελληνικούς χαρακτήρες. Αν έχεις κάποιο p2p πρόγραμμα μπορείς να κάνεις μια αναζήτηση στο φόρουμ - έχει οδηγούς για όλα. Αν δεν θέλεις να διαβάσεις, βάλε στο port forwarding menu του fritz "Exposed host" και την ip σου.

tombst0ne
04-11-06, 12:49
Ανοιξα το frits kai ηρθα εδω τι κανς τωρα????

Avvocato
04-11-06, 16:35
βαζεις στο ονομα ,το ονομα του προγραμματος (απλα για πληροφορια δικια σου) και εκει που λεει απο πορτα εως πορτα (from port) βαζεις το νουμερο της πορτας η το ευρως (πχ 55200-55200 ή 55200-55300 για 100 πορτες ανοιχτες) απο τις οποιες εχεις ορισει το προγραμμα σου να δουλευει.

Στην IP βαζεις το νουμερο της διευθηνσης που εχει παρει το pc σου απο το fritz. Αυτο μπορεις να το δεις ευκολα αν κανεις διπλο κλικ στα εικονιδια δυκτιου κατω δεξια και πας στην καρτελα support.
Στην εξωετρικη πορτα βαζεις το ιδιο νουμερο με αυτο του προγραμματος σου και εισαι ετοιμος.

tombst0ne
04-11-06, 17:53
βαζεις στο ονομα ,το ονομα του προγραμματος (απλα για πληροφορια δικια σου) και εκει που λεει απο πορτα εως πορτα (from port) βαζεις το νουμερο της πορτας η το ευρως (πχ 55200-55200 ή 55200-55300 για 100 πορτες ανοιχτες) απο τις οποιες εχεις ορισει το προγραμμα σου να δουλευει.

Στην IP βαζεις το νουμερο της διευθηνσης που εχει παρει το pc σου απο το fritz. Αυτο μπορεις να το δεις ευκολα αν κανεις διπλο κλικ στα εικονιδια δυκτιου κατω δεξια και πας στην καρτελα support.
Στην εξωετρικη πορτα βαζεις το ιδιο νουμερο με αυτο του προγραμματος σου και εισαι ετοιμος.

to δοκιμασα το azureus χρυσιμοπια τα port 60657 tcp kai udp 60657 kai evala egw to port (from po port) apo 60657 kai (through port) 60659 px kai pale den ginete tpt eni3ero ti allo na kanw

nmavro73
07-11-06, 07:46
Υπάρχει αναλυτικός οδηγός για το fritz. Πρώτα πρέπει να ανοίξεις άλλο TCP και άλλο UDP port. Μετά είναι και το firewall. Μήπως το firewall δεν επτρέπει να ανοίξεις τίποτα;Εμένα είναι disabled από το fritz και χρησιμοποιώ kaspersky anti-hacker όπου πάλι έχω δηλώσει τα ports.

Tem
07-11-06, 09:16
Υπάρχει αναλυτικός οδηγός για το fritz. Πρώτα πρέπει να ανοίξεις άλλο TCP και άλλο UDP port. Μετά είναι και το firewall. Μήπως το firewall δεν επτρέπει να ανοίξεις τίποτα;Εμένα είναι disabled από το fritz και χρησιμοποιώ kaspersky anti-hacker όπου πάλι έχω δηλώσει τα ports.
θύμισέ μου αν μπορείς πως απενεργοποιείται το firewall του Fritz

@ ADSLgr.com All rights reserved.