PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποτε σας επιστρεφει η φορθνετ τα χρωστουμενα?



morfeas-dsl-
23-12-11, 16:31
Καλησπερα.
Ειχα κανει διακοπη μιας υπηρεσιας και μου ηρθε χαρτι οτι η forthnet μου χρωσταει 50 ευρω.
Πηγα σε καταστημα οπου και μου ζητησανε λογαριασμο για να μου τα επιστρεψουν.
Μου ειπαν οτι η διαδικασια κραταει 20 ημερες.
Απο τοτε εχει περασει 1 μηνας και 2 εβδομαδες και ακομα δε μου τα εχουν επιστρεψει.

Τους ρωτησα με email και μου ειπαν πως κανουν τις αναγκαιες ενεργειες για την επιστροφη.. Εδω και 10 ημερες αυτο...

Τι παιζεται? Σταση πληρωμων κανει?

Δεν ειναι για τα 50 ευρω, αλλα επειδη οταν τους χρωστας σε κυνηγανε δεν προκειται να τους αφησω..

spideman3
23-12-11, 22:06
Ζήτα τόκους, αλλά πρώτα μάθε σε πόσες ημέρες (πάρε τηλέφωνο σε ένωση καταναλωτών) πρέπει να σε είχαν επιστρέψει τα λεφτά

Pehlis
23-12-11, 22:59
Αν σου έχει βγει ο εκκαθαριστικός λογαριασμός μπορείς να πάς σε κάποιο κατάστημα Forthnet με την ταυτότητα και ένα βιβλιάριο τραπέζης (στο όνομά σου φυσικά) και θα σου επιστρέψουν τα χρήματα στην τράπεζα.

makfil
24-12-11, 10:06
Καλησπερα.
Ειχα κανει διακοπη μιας υπηρεσιας και μου ηρθε χαρτι οτι η forthnet μου χρωσταει 50 ευρω.
Πηγα σε καταστημα οπου και μου ζητησανε λογαριασμο για να μου τα επιστρεψουν.
Μου ειπαν οτι η διαδικασια κραταει 20 ημερες.
Απο τοτε εχει περασει 1 μηνας και 2 εβδομαδες και ακομα δε μου τα εχουν επιστρεψει.

Τους ρωτησα με email και μου ειπαν πως κανουν τις αναγκαιες ενεργειες για την επιστροφη.. Εδω και 10 ημερες αυτο...

Τι παιζεται? Σταση πληρωμων κανει?

Δεν ειναι για τα 50 ευρω, αλλα επειδη οταν τους χρωστας σε κυνηγανε δεν προκειται να τους αφησω..

Εάν εξακολουθείς να είσαι στη 4νετ, είτε σ' αυτή τη γραμμή είτε σε άλλη, μπορείς να συμψηφίσεις την επιστροφή αυτού του ποσού με ένα λογαριασμό που πρόκειται να εξοφλήσεις. Αρκεί να τηλεφωνήσεις στο 13831 (εμπορικό τμήμα) για να "παντρέψουν" τους λογαριασμούς.

morfeas-dsl-
24-12-11, 19:29
Αν σου έχει βγει ο εκκαθαριστικός λογαριασμός μπορείς να πάς σε κάποιο κατάστημα Forthnet με την ταυτότητα και ένα βιβλιάριο τραπέζης (στο όνομά σου φυσικά) και θα σου επιστρέψουν τα χρήματα στην τράπεζα.

Αυτο εκανα εδω και 1 μηνα και 15 ημερες και απο τοτε " πραγματοποιουν τις καταλληλες ενεργειες !"



Εάν εξακολουθείς να είσαι στη 4νετ, είτε σ' αυτή τη γραμμή είτε σε άλλη, μπορείς να συμψηφίσεις την επιστροφή αυτού του ποσού με ένα λογαριασμό που πρόκειται να εξοφλήσεις. Αρκεί να τηλεφωνήσεις στο 13831 (εμπορικό τμήμα) για να "παντρέψουν" τους λογαριασμούς.


Οχι δεν ειμαι ακομα. Παραπονα δεν ειχα αλλα ξενοικιασα απο εκει και στο σπιτι που μενω τωρα ειχα ηδη οτε :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.