PDA

Επιστροφή στο Forum : Παραλαβή Modem από οτε?



giwrgosth
24-04-04, 15:01
Γεια σας.
Μάλλον είμαι από τους ΠΟΛΥ τυχερούς!
Αφού περίμενα 3 μήνες να μπουν πόρτες για ISDN στο κέντρο Ν. Φαλήρου και τελικά δεν είδα φως, στις 7/4 έκανα αίτηση στο 134 για αλλαγή της ISDN σε PSTN, αφού υπήρχαν ελεύθερες πόρτες. Η αλλαγή έγινε στις 12/4 και η αίτηση για DSL στις 14/4.
Χτες πήρα στο 134 και μου είπαν ότι τη Δευτέρα θα έχω ADSL!!!
Πραγματικά χρόνος ρεκόρ :wink:
Το θέμα είναι ότι στην αίτηση μέσω του oteshop.gr ζήτησα και modem.
Ρώτησα χτες την κοπέλα στο 134 και μου είπε ότι δε γνωρίζει πως θα το παραλάβω. Φυσικά στο oteshop αναφέρουν αποστολή με courier, αλλά ξέρει κανείς πότε και με ποια courier το στέλνουν? Στέλνουν μαζί και φίλτρο?

kadronarxis
24-04-04, 17:03
Δευτέρα λογικά θα έρθει μαζί με τη γραμμή...
τυχερέ!!

ALiTiS
24-04-04, 17:05
:cry:

kadronarxis
24-04-04, 17:10
Alitra,
Πάντως θα είσαι από τους πρώτους Σαλόνικα που θα ξαναπάρει adsl.
Κέντρο Ερμού είσαι, άρα όποτε ξεκινήσει η διάθεση adsl ξανά, πρώτη μούρη σε βλέπω.
Θα αλλάξει η ζωή σου για πάντα.Αυτό να το θυμάσαι. 8) 8) 8)

maria
24-04-04, 21:08
giwrgosth, αν αργησει να ερθει παρε στο 134 και ζητα τον προισταμενο (πρωι)αυτος θα εχει το modem σου. Το στελνουν με μια εταιρια που ειναι στην Διαλεττη, παραλληλη της Εθνικης αμυνης (εγω πηγα και το πηρα απο εκει γιατι αργησαν απο τον οτε να το στειλουν)

giwrgosth
27-04-04, 09:51
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά...
Χτες πήρα στο 134 και μου είπαν ότι ΘΑ το στείλουν σήμερα με courier! Μάλιστα τους έδωσα τη διεύθυνση της δουλειάς μου.
Το πρωί με πήρε κάποια κυρία από τον ΟΤΕ και μου είπε ότι το έχουν στείλει από τις 20/4 με courier!!! Φυσικά και δεν έχω πάρει τίποτα.
Το θέμα είναι γιατί χτες στο 134 δε μου είπαν ότι το έστειλαν? Δεν έχουν κάποια βάση δεδομένων να βλέπουν τι και πως? Μπάχαλο δηλαδή...
Ηθικό δίδαγμα, αγοράστε modem από αλλού για να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο...

Slammer
27-04-04, 14:32
Προσωπικα δεν εχω παράπονο... το μοντεμ εφτασε στην ωρα του (με courier) και μολις το εβαλα στη γραμμη επαιξε αμέσως.... Τσ! Τσ! Συνχρονισμος ΕΕ??

Valder
27-04-04, 21:46
Alitra,
Πάντως θα είσαι από τους πρώτους Σαλόνικα που θα ξαναπάρει adsl.
Κέντρο Ερμού είσαι, άρα όποτε ξεκινήσει η διάθεση adsl ξανά, πρώτη μούρη σε βλέπω.
Θα αλλάξει η ζωή σου για πάντα.Αυτό να το θυμάσαι. 8) 8) 8)

Παρηγοριά στον πεθαμένο -πλακα κάνω ALiTis :wink: - δίνεις (απο καλοσύνη βέβαια) αλλά μ αυτά που έχει πάθει ο άνθρωπος με τις αναμονές,δε νομίζω να βελτιώνεται ψυχολογικά με τα πόστ μας....και δεν έχει κι αδικο... Εγω ως τις 30/6 (τρίτη φάση ειμαι) και κοντεύω να πάρω Λεξοτανίλ...

Ρε λες πάντως να υπάρχουν διαθέσιμες πόρτες και να τις δίνουν μόνο σε αυτούς που παίρνουν ΚΑΙ μοντεμ απο τον ΟΤΕ; Μπορεί να είναι βλακεία αυτό που λέω αλλά οφείλω ως παθών κι εγω απ την αναμονή,να εξετάσω παν ενδεχομενο.

kadronarxis
27-04-04, 21:50
Την αλήτρα, εγώ την κόβω να κάνει καμιά τρέλα!!!
άντε γερά αλήτρα.

giorgos76
29-04-04, 18:41
ρε παιδια μια απο τα ιδια.maria πλζ πεσ μου τη διευθυνση της εταιρειας στο παπαγου να παω να το παρω γιατι θα εκραγω.πως λεγεται η εταιρεια;

giorgos76
30-04-04, 10:41
και το δικο μου δραμα συνεχιζεται:απο προχτες επρεπε να ειχα παρει το μοντεμ απο κουριερ (καλα να παθω που δες ακουσα στο φορουμ που λεγατε να το παρουμε μονοι μας :oops: ) αλλα μεχρι τωρα εχω παρει τα α....α μου :( τι τηλεφωνα στο 134 τι τηλεφωνα στο 8222955, με γραφουν κανονικα. αν δε γινει τιποτα μεχρι μεσημερι θα κανω επωνυμη καταγγελια στο ΕΕΤΤ...

giwrgosth
30-04-04, 10:46
Μια από τα ίδια!
Το modem σταλθηκε 20/4, ο courier ήρθε 21/4 αλλά δε με βρήκε, προχτές μίλησα με την εταιρεία και μου είπε ότι το επέστρεψαν στον ΟΤΕ, ο ΟΤΕ οτι θα μου το έστελνε την ίδια μέρα και θα το είχα χτες, ακόμη και σήμερα δεν έχω πάρει τίποτα, οπότε μάλλον πάμε από Δευτέρα...

Σύμπτωση???? Δεν το διορθώνω όμως :P
Την ώρα που ετοιμαζόμουν να πατήσω Υποβολή ήρθε ο courier :lol: :lol: :lol:

H εταιρεία ΑΣΣΟΙ COURIERS λέγετε, 210 7257770.

giorgos76
30-04-04, 13:17
giwrgosth, ευχαριστω για το τηλ αλλα μολις ετοιμαζομουν να το γραψω και γω,τελικα με απειλες πηρα το τηλ του κουριερ και την διευθυνση οποτε θα παω να το παρω το απογευμα μονος μου γιατι μενω εκει κοντα. ιδωμεν...

@ ADSLgr.com All rights reserved.