PDA

Επιστροφή στο Forum : 1721 SDM Wizard



you
28-12-11, 16:23
Εχω ενα Cisco 1721 και προσπαθω να φτιαξω vpn
Πηγα Configure->VPN->Easy VPN Server εκανα enable AAA που ζητησε
αλλα μετα δε ανοιγει με τπτ το Tab:"Launch Easy VPN Server Wizard" το εκανα save το εκανα restart αλλα το δεν την ακουει το Tab
Πως θα γινει?

SfH
28-12-11, 17:05
Θα σου πρότεινα να το στήσεις με το χέρι. Αν θες οπωσδήποτε να δουλέψεις το sdm, βρες την έκδοση που έχεις στο cisco.com , δες ακριβώς ποιες εκδόσεις της java είναι συμβατές με αυτό και χρησιμοποίησε μια από αυτές.

JohnF
30-12-11, 13:08
Το SDM έχει αρκετά bug. Σε εμένα έτρωγε κόλλημα το tab additional tasks και ήθελε αρχαία έκδοση java για να παίξει σωστά. Αν θες GUI δοκίμασε το καινούργιο Cisco Configuration Professional ( δεν είναι free :sorry:) , ή ακόμα καλύτερα όπως είπε και ο Someonefromhell στήσε το από cli.

paspro
02-01-12, 23:50
Γιατί λες ότι το Cisco Configuration Professional δεν είναι δωρεάν; Εγώ το κατεβάζω απο τη Cisco χωρίς να το έχω αγοράσει.

JohnF
03-01-12, 13:59
:oneup: Σωστός ! Τώρα κατεβάζω το 2.6 . Μου είχε δώσει εαν φίλος το 2.4 και για κάποια features (Zone Based Firewall νομίζω) ζήταγε activation licence.

paspro
03-01-12, 21:51
Κάποια features θέλουν activation license όχι για το CCP αλλά για τον router σου και το IOS. To CCP είναι δωρεάν και δουλεύει ελεύθερα ανάλογα όμως με το τι υποστηρίζει ο router που συνδέεται και τα licenses που έχει.

@ ADSLgr.com All rights reserved.