PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποτε ληγει το προπληρωμενο πακετο?



sosimple
04-11-06, 19:31
Εχω βαλει το 384 προπληρωμενο της Hol,με την προσφορα 6+6 μηνες δωρο,
καπου το Δεκεμβριο του 2005, δεν θυμαμαι ακριβως ποτε, μιας και
εκαναν παρα πολυ καιρο να με συνδεσουν απο τοτε που ειχα κανει την αιτηση.
Παντως καπου κοντα ληγει η συνδρομη. Απο τα email που μου ειχαν στηλει τοτε
γραφει:
Thu, 29 Dec 2005
Euxaristoume pou epile3ate tin Hellas On Line, enan apo tous korufaious paroxeis upiresiwn
Internet stin Ellada.
Enar3i sundromis: Thursday, 29 December 2005
Li3i sundromis: Friday, 29 December 2006

Επομενο email:
Tue, 10 Jan 2006
Σχετικά με το αίτημά σας για τη γραμμή ADSL 384 που έχει γίνει στον φορέα OTE για τον
αριθμό ADSL με ιδιοκτήτη ********* Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η κατάσταση του
αιτήματος είναι η εξής :
Ολοκληρώθηκε αίτηση παροχής

Αυτα απο τα email που μου ειχαν στηλει
Αν παω στο account information γραφει:
This service was activated on Thu 12-Jan-2006, and expires on Friday, 01 January 2010

Η ερωτηση μου τελικα ειναι ποτε ακριβως θεωρουν εκει στη Hol οτι ξεκιναει η συνδρομη μου
ωστε να ξερω μεχρι ποτε εχω περιθωριο για να την κοψω ή να βαλω καινουριο προπληρωμενο.
Για να κοπει απο οτι ξερω θελει 40 μερες πριν τη ληξη. Για ανανεωση σε νεο προπληρωμενο
εως ποτε μπορω να περιμενω? Γιατι λογικα με συμφερει να περιμενω το μεγιστο δυνατον
μηπως βγει καμια καλυτερη προσφορα. Ξερει κανεις?

maxorfo
04-11-06, 20:23
Το πακέτο λήγει στις 12-1-2007 και η HOL ζητάει να ενημερωθεί 45 ( και όχι 40) μέρες πριν από τη λήξη, σε περίπτωση που φύγεις εντελώς από αυτούς. Αν όμως πρόκειται να πάρεις άλλο πακέτο, πάλι από τη HOL, μπορείς να τους ενημερώσεις και λίγες μέρες πριν από τη λήξη, σχετικά με το πακέτο που επιθυμείς. Το νέο πακέτο που τυχόν θα πάρεις από τη HOL πρέπει να είναι για την ίδια ή μεγαλύτερη ταχύτητα, όχι για μικρότερη.

manoulamou
04-11-06, 22:39
Δηλαδη πρεπει να ενημερωθει η HOL για ενδεχομενη διακοπη
το πολυ μεχρι 28 Νοεμβριου 2006, σωστα?

sosimple
05-11-06, 02:19
Ευχαριστω, και εγω καπως ετσι νομιζα οτι εχουν τα πραγματα...

@ ADSLgr.com All rights reserved.