PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα απεγκαταστασης malwarebytes antimalwarei



nodasz
30-12-11, 14:36
Γεια σας φιλοι. Εδω και καιρο ειχα εγκατεστημενο στο συστημα μου το malwarebytes. Για αγνωστο λογο μετα την τελευταια αναβαθμιση του σταματησε να λειτουργει. Εκανα απεγκατασταση και νεα εγκατασταση αλλα παλι δεν λειτουργουσε. Το θεμα ειναι οτι σε δεξι κλικ στα διαφορα προγραμματα μου εμφανιζει παλι την απιλογη " scan with malwarebytes" , η οποια φυσικα δεν λειτουργει και επιπλεον στον καταλογο του προγραμματος εχει μεινει ενα αρχειο , το mbamext.dll το οποιο αρνειται να διαγραφει. Εχω κανει scan τη registry με το ccleaner αλλα δεν μπορω να το σβησω.

1. Καμια ιδεα για το πως μπορω να κανω οριστικη διαγραφη το αρχειο και την επιλογη στο μενου του δεξιου κλικ ?

2. κανενα αλλο αξιοπιστο και δωρεαν anti malware προγραμμα ?

eagle13
30-12-11, 14:55
Γεια σας φιλοι. Εδω και καιρο ειχα εγκατεστημενο στο συστημα μου το malwarebytes. Για αγνωστο λογο μετα την τελευταια αναβαθμιση του σταματησε να λειτουργει. Εκανα απεγκατασταση και νεα εγκατασταση αλλα παλι δεν λειτουργουσε. Το θεμα ειναι οτι σε δεξι κλικ στα διαφορα προγραμματα μου εμφανιζει παλι την απιλογη " scan with malwarebytes" , η οποια φυσικα δεν λειτουργει και επιπλεον στον καταλογο του προγραμματος εχει μεινει ενα αρχειο , το mbamext.dll το οποιο αρνειται να διαγραφει. Εχω κανει scan τη registry με το ccleaner αλλα δεν μπορω να το σβησω.

1. Καμια ιδεα για το πως μπορω να κανω οριστικη διαγραφη το αρχειο και την επιλογη στο μενου του δεξιου κλικ ?

2. κανενα αλλο αξιοπιστο και δωρεαν anti malware προγραμμα ?

Με αυτό θα λύσεις το πρόβλημα σου

http://www.filehippo.com/download_unlocker/
http://www.youtube.com/watch?v=bWcPOrEX4so

δες pm , καλές γιορτές ............................ :hmm:

mzaf
30-12-11, 15:00
Τα όποια προβλήματα δημιουργήθηκαν με την τελευταία αναβάθμιση,οφείλονται στην μή υποστήριξη της ελληνικής γλώσσας.Αυτό που μπορείς να κάνεις,είναι να κατεβάσεις το revo uninstaller και να κάνεις απεγκατάσταση μέσω αυτού.Επίλεξε το advanced mode που καθαρίζει και την registry.Κατόπιν,ξαναεγκατάστησε το malwarebytes,επιλέγοντας σαν γλώσσα τα αγγλικά;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.