PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με Reapeter και Baudtec tw263r4



nickedi
31-12-11, 17:16
Καταρχας χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους!!
Παραμονη πρωτοχρονιας σημερα και ομως υπαρχουν οι καμενοι που ψαχνονται με τα ασυρματα...αλλα και τι να κανεις....Παραθετω την κατασταση που αντιμετωπιζω παρακατω:

Εχω το γνωστο ρουτερ του οτε Baudtec tw263r4 το οποιο δουλευει αριστα και απροβλήματιστα στο σταθερο και το connx tv (ενσυρματα) και στο λαπτοπ στο διπλα δωματιο (ασυρματα).Προκειμενου να εχω ομως σημα σε ολο το σπιτι για να συνδεομαι ασυρματα με το λαπτοπ του πισω δωματιου το ps3 αλλα και την νεα τηλεοραση αγορασα το Dlink dap-1160 για λειτουργεια ως repeater.Ετσι ενω εχω κανει τις αναγραφομενες ρυθμισεις(ιδια pass,ssid και πυλη),εχω πολλη μικρη ταχυτητα(0,9 Mbps) και τεραστιο ping αλλα το σημα του αναμεταδοτη ειναι τελειο.
Ετσι θα ηθελα να μου πει οποιος μπορει αν χρειζεται να κανω καποια αλλη ρυθμιση με τα ακολουθα καθως δεν ειμαι σχετικως με τα δικτυα και εχω απελπιστει:nat,dmz,aes/tkip wpa2,DHCP,etc

Τελος θα ηθελα να εχω διαφορετικες ip μεταξυ των υπολογιστων του δικτυου μου καθως παιζω online games με ip control!

Εΰχαριστω εκ των προτερων και συγνωμη για πιθανα λαθη ..ειναι το πρωτο μου ποστ! :oops:

@ ADSLgr.com All rights reserved.