PDA

Επιστροφή στο Forum : Vivodi Shared/Full LLU vs Tellas Zisto



Σελίδες : 1 2 [3]

ermis333
20-11-06, 09:37
Κοίτα,

Αυτό πάντα ειναι το θέμα σε αυτές τις περιπτώσεις. Επίσης στο θέμα των απεριορίστων της Tellas, υπάρχει κάτι που μιλά για fair use, αλλά δεν προσδιορίζεται.. :whistle:

Μακρυά από Tellas μη γεμίσουμε και πήξουμε, μείνετε όλοι στη Vivodi;) :oneup:


YΓ. Το Fair Use διευκρυνίζεται, αν παρατηρείται ύποπτη χρήση με σκοπό την αποκόμιση κέρδους, χρεώνεται η υπηρεσία, είναι εύκολο να το καταλάβει κανείς αυτό. Αν βλέπει η Tellas ότι παίρνεις 100 διαφορετικά νούμερα την ημέρα σε διαφορετικές περιοχές της Ελλάδος κάθε μέρα μάλλον κάτι δεν πάει καλά. Το αντίστοιχο πακέτο υπάρχει και στην Ιταλία από την Tellas (WIND) εδώ και 2 χρόνια, το μόνο που αλλάζει κάθε χρόνο είναι πως πέφτει η τιμή και ανεβαίνει η ταχύτητα.



ΥΓ. Α για να μη ξεχνιόμαστε ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ 666 :evil: , μακρυά από Tellas, θέλω να κατεβάζω 455kb/s:p

Rick_641
20-11-06, 09:42
Μακρυά από Tellas μη γεμίσουμε και πήξουμε, μείνετε όλοι στη Vivodi;) :oneup:


YΓ. Το Fair Use διευκρυνίζεται, αν παρατηρείται ύποπτη χρήση με σκοπό την αποκόμιση κέρδους, χρεώνεται η υπηρεσία, είναι εύκολο να το καταλάβει κανείς αυτό. Αν βλέπει η Tellas ότι παίρνεις 100 διαφορετικά νούμερα την ημέρα σε διαφορετικές περιοχές της Ελλάδος κάθε μέρα μάλλον κάτι δεν πάει καλά. Το αντίστοιχο πακέτο υπάρχει και στην Ιταλία από την Tellas (WIND) εδώ και 2 χρόνια, το μόνο που αλλάζει κάθε χρόνο είναι πως πέφτει η τιμή και ανεβαίνει η ταχύτητα.



ΥΓ. Α για να μη ξεχνιόμαστε ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ 666 :evil: , μακρυά από Tellas, θέλω να κατεβάζω 455kb/s:p
Ωραία :oneup:
Τωρα ξέρω τι να αποφύγω :p :respekt:

Catchphrase
20-11-06, 09:42
ΥΓ. Α για να μη ξεχνιόμαστε ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ 666 :evil: , μακρυά από Tellas, θέλω να κατεβάζω 455kb/s:p

:rofl: :rofl: :rofl: :oneup:

aroutis
20-11-06, 12:39
Μακρυά από Tellas μη γεμίσουμε και πήξουμε, μείνετε όλοι στη Vivodi;) :oneup:


YΓ. Το Fair Use διευκρυνίζεται, αν παρατηρείται ύποπτη χρήση με σκοπό την αποκόμιση κέρδους, χρεώνεται η υπηρεσία, είναι εύκολο να το καταλάβει κανείς αυτό. Αν βλέπει η Tellas ότι παίρνεις 100 διαφορετικά νούμερα την ημέρα σε διαφορετικές περιοχές της Ελλάδος κάθε μέρα μάλλον κάτι δεν πάει καλά. Το αντίστοιχο πακέτο υπάρχει και στην Ιταλία από την Tellas (WIND) εδώ και 2 χρόνια, το μόνο που αλλάζει κάθε χρόνο είναι πως πέφτει η τιμή και ανεβαίνει η ταχύτητα.



ΥΓ. Α για να μη ξεχνιόμαστε ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ 666 :evil: , μακρυά από Tellas, θέλω να κατεβάζω 455kb/s:pΚαι μείς αυτό λέμε, φτου φτου φτού 666 μακριά από vivodi, θελουμε να κατεβάζουμε με το max της γραμμής ως τώρα !:twisted::respekt::twisted:

*ΥΓ. αυτά περί fair use τα έχεις πουθενά γραμμένα;

sdn
20-11-06, 15:40
Και μείς αυτό λέμε, φτου φτου φτού 666 μακριά από vivodi, θελουμε να κατεβάζουμε με το max της γραμμής ως τώρα !:twisted::respekt::twisted:

*ΥΓ. αυτά περί fair use τα έχεις πουθενά γραμμένα;


aroutis όσοι δεν είναι 666 επιτρέπεις να φύγουν. Αν επιτρέπετε έφυγα asap :)
Θα περνάω από εδώ να λέω εντυπώσεις :p

thunderman
20-11-06, 18:40
Oι περισσότεροι γνωρίζετε ότι υπάρχει πλέον στο παιχνίδι του Shared και Full LLU η Tellas με το Zisto ο συγκριτικός τιμοκατάλογος έχει αναρτηθεί από τον χρήστη ariadgr. http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=58020

Ψηφίστε και αιτιολογείστε την απάντηση σας.

Προσωπικά θα παραμείνω στην Vivodi μιας και μόλις πριν λίγες μέρες μου ήρθε και το Vood και δοκιμάζω και την τηλεφωνία….Επίσης δεν έχω μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα από την Vivodi….
Οπότε δεν συντρέχει λόγος να φύγω.

Καλά....κάτσε να σου πω τι τράβηξα και να μου πεις κι εσύ!!! αλλά να σε ρωτήσω: εάν στα ίδια λεφτά είχες 4αρα γραμμή θα έμενες στο 1Μβιτ??????

sdn
20-11-06, 18:50
kala....katse na sou po ti traviksa kai na mou peis ki esy....alla na se rotiso? ean sta idia lefta eixes 4ara grammi tha emenes???

Το πιο σημαντικό είναι αν θα ήθελε να κρέμεται για την τηλεφωνία του από το αν χαλάσει το ρουτερ το ΑΤΑ η ΔΕΗ κλπ

aroutis
20-11-06, 20:30
aroutis όσοι δεν είναι 666 επιτρέπεις να φύγουν. Αν επιτρέπετε έφυγα asap :)
Θα περνάω από εδώ να λέω εντυπώσεις :pΕλευθερα.. θα σου κουνήσω και μαντήλι.. ;)

lamdami
21-11-06, 01:08
kala....katse na sou po ti traviksa kai na mou peis ki esy....alla na se rotiso? ean sta idia lefta eixes 4ara grammi tha emenes???

Δεν ξέρω τι τράβηξες...αν και μπορώ να φανταστώ από τους υπόλοιπους....
Ευτυχώς ανήκω στην μειοψηφία(προσωπικά πιστεύω πλειοψηφία) των χρηστών που δεν αντιμετώπισαν κάποιο πρόβλημα...

Το μόνο πρόβλημα που έχω αντιμετωπίσει δεν είναι η διακοπή του ρεύματοσ, η κάποιο τεχνικό πρόβλημα π.χ να χαλάσει το ΑΤΑ κλπ Το μονάδικο πρόβλημα που αντιμετώπισα-αντιμετωπίζω έχει να κάνει με το Vood...το οποιο απο οτι κατάλαβα και απο άλλους χρήστες...είναι θέμα ρυθμίσεων...

Όσο για την ερώτηση σου...Εδω και αρκετό καιρο που είμαι στην Vivodi...Σε συζητήσεις...με παρέες...οι περισσότεροι εαν όχι όλοι με "ζήλευαν" που λόγο τοποθεσίας μπορούσα να εχω Vivodi και συγκεκριμενα Share/Full LLU... λόγο τιμής και απόδοσης...ακόμα και όταν πριν απο κάνα χρόνο σερνόμασταν μου έλεγαν οτι εκείνοι και πλήρωναν παραπάνω...και είχαμε σχεδόν τις ίδιες ταχύτητες...

Νομίζω οτι ξέφυγα.... Πραγματικά τo πακέτο της Tellas είναι...δελεαστικό σκέτος πειρασμός!!! Όπως ακριβώς θα έπρεπε να είναι...για να μπορέσει να πουλήσει...δεν ξέρω εαν και πότε....αλλα σίγουρα η Vivodi Θα απαντήσει(θέλω να πιστευω:) ) μιας και οταν μπουν και οι υπόλοιποι...2 δρόμοι θα υπάρχουν αυτός της προσαρμογής και αυτός της εξόδου... ελπίζω να ακολουθήσει τον πρώτο....

Οπότε ΝΑΙ θα έμενα...δεν θα έφευγα απο μια εταιρεία που μου εχει καλύψει όλες τισ ανάγκες μου τοσο και ρο...για να πάω σε μια αλλη εταιρεία(που δεν ξέρω αν θα μου τισ καλύψει) που oντοσ μου προσφερει με τα ίδια χρηματα την διπλάσια ταχύτητα
απο αυτην που έχω...

humanious
01-12-06, 02:02
To δικο μου προβλημα στην αποφαση ειναι το εξης.
Αυτη τη στιγμη μενω ταυρο κ εχω vivodi 1024/256. Σε καμια 15αρια μερεσ μετακομίζω Γέρακα.Η συνδεση μου ληγει σε κανενα 2μηνο νομιζω.
Το θεμα ειναι οτι 8ελω να φυγω απο ΟΤΕ μπας κ γλυτωσω τα νταβατζιλικια.Αλλα...
Πρωτα απ'ολα 8ελω να κρατησω τον ιδιο αριθμοκ στο Γερακα.Αυτο απ'οσο ξερω το κανει ο ΟΤΕ με 50 ευρω.Αν παω στην Tellas (αν υποστηριζει Γερακα,δεν το ξερω ακομα) πρεπει να σκασω 50 ευρω στον ΟΤΕ + μεταφορα για να αποκτησω εκει την ιδια γραμμη κ μετα να παω στην Tellas κ να πω συνδεομαι τωρα με εσας με το Zisto? Προσωπικα νομιζω οτι με συμφερει παρα πολυ η προσφορα του Zisto μιας κ δεν τηλεφωνω σε κινητα απο το σταθερο κ δεν εχουμε κ πολλα διεθνη τηλ.100 ευρω το διμηνο με σταθερο και internet νομιζω οτι ειναι πολυ καλα.Και αν ακομα δεν πιάνει ταχυτητες των 4 Mbps η γραμμη και πιανει τουλαχιστον του ενος κ παλι ευχαριστημένος.
Εσείς τι θα κάνατε?

lamdami
02-12-06, 11:45
To δικο μου προβλημα στην αποφαση ειναι το εξης.
Αυτη τη στιγμη μενω ταυρο κ εχω vivodi 1024/256. Σε καμια 15αρια μερεσ μετακομίζω Γέρακα.Η συνδεση μου ληγει σε κανενα 2μηνο νομιζω.
Το θεμα ειναι οτι 8ελω να φυγω απο ΟΤΕ μπας κ γλυτωσω τα νταβατζιλικια.Αλλα...
Πρωτα απ'ολα 8ελω να κρατησω τον ιδιο αριθμοκ στο Γερακα.Αυτο απ'οσο ξερω το κανει ο ΟΤΕ με 50 ευρω.Αν παω στην Tellas (αν υποστηριζει Γερακα,δεν το ξερω ακομα) πρεπει να σκασω 50 ευρω στον ΟΤΕ + μεταφορα για να αποκτησω εκει την ιδια γραμμη κ μετα να παω στην Tellas κ να πω συνδεομαι τωρα με εσας με το Zisto? Προσωπικα νομιζω οτι με συμφερει παρα πολυ η προσφορα του Zisto μιας κ δεν τηλεφωνω σε κινητα απο το σταθερο κ δεν εχουμε κ πολλα διεθνη τηλ.100 ευρω το διμηνο με σταθερο και internet νομιζω οτι ειναι πολυ καλα.Και αν ακομα δεν πιάνει ταχυτητες των 4 Mbps η γραμμη και πιανει τουλαχιστον του ενος κ παλι ευχαριστημένος.
Εσείς τι θα κάνατε?

Λογικά ούτε Tellas ούτε Vivodi έχει κόμβο στον Γέρακα...Οπότε η Λύση είναι μεταφέρεις το νούμερο με 50€ χρησιμοποιείς οσο σου μένει απο την υφιστάμενη συνδρομή και τα Χριστούγεννα χτυπάς καμιά προσφορά....

οσο για το εαν θα πήγαινα Tellas τώρα διαβασε 1-2 ποστ επάνω...Δεν θα έφευγα...τουλάχιστον ακόμη.

nikgl
02-12-06, 16:18
Λογικά ούτε Tellas ούτε Vivodi έχει κόμβο στον Γέρακα...Οπότε η Λύση είναι μεταφέρεις το νούμερο με 50 χρησιμοποιείς οσο σου μένει απο την υφιστάμενη συνδρομή και τα Χριστούγεννα χτυπάς καμιά προσφορά....

Η περιοχές Γαργητός Ι & ΙΙ του Γέρακα ανήκουν τηλεπικοινωνιακά στο κέντρο Αγ. Παρασκευής και καλύπτονται από Vivodi και σε κάνα 3μηνο από forthnet.

boss
02-12-06, 17:13
Περιμένω κ εγώ απάντηση της vivo απέναντι στο zisto της tellas... ελπίζω.
Για tellas zisto είναι αλήθεια ότι έχω μπεί στον πειρασμό διότι με λιγότερα/ίδια λεφτά θα έχω διπλάσια ταχύτητα(αν είναι αξιόπιστη) αλλά καταρχάς υπάρχουν 2-3 βασικά για εμένα προβλήματα:
1. Μιλάμε για δέσμευση 1 έτους(απλά τα σιχένομαι αυτά).
2. Η tellas αν δε κάνω λάθος(διορθώστε με) την έχει δεί αμαρέτι και θέλει πληρωμή με πιστωτική κάρτα;
3. Πρός το παρών δεν καλύπτει την περιοχή μου και όσο μάπα να είναι μία εταιρία είμαι της άποψης μακρυά από πΟΤΕ δλδ προτιμώ full llu σε οποιαδήποτε επιλογή μου.

lamdami
03-12-06, 03:20
Η περιοχές Γαργητός Ι & ΙΙ του Γέρακα ανήκουν τηλεπικοινωνιακά στο κέντρο Αγ. Παρασκευής και καλύπτονται από Vivodi και σε κάνα 3μηνο από forthnet.

Ισωσ και να έχεισ δίκιο...δεν ξέρω εγώ δοκίμασα με το τηλ του δημαρχείου...


Περιμένω κ εγώ απάντηση της vivo απέναντι στο zisto της tellas... ελπίζω.
Για tellas zisto είναι αλήθεια ότι έχω μπεί στον πειρασμό διότι με λιγότερα/ίδια λεφτά θα έχω διπλάσια ταχύτητα(αν είναι αξιόπιστη) αλλά καταρχάς υπάρχουν 2-3 βασικά για εμένα προβλήματα:
1. Μιλάμε για δέσμευση 1 έτους(απλά τα σιχένομαι αυτά).
2. Η tellas αν δε κάνω λάθος(διορθώστε με) την έχει δεί αμαρέτι και θέλει πληρωμή με πιστωτική κάρτα;
3. Πρός το παρών δεν καλύπτει την περιοχή μου και όσο μάπα να είναι μία εταιρία είμαι της άποψης μακρυά από πΟΤΕ δλδ προτιμώ full llu σε οποιαδήποτε επιλογή μου.

Για το 2 δεν ξέρω αλλα για το 1-3 είμαι μαζί σου....Ελπίζω να απαντήσει η Vivodi.....

humanious
07-12-06, 21:45
Η περιοχές Γαργητός Ι & ΙΙ του Γέρακα ανήκουν τηλεπικοινωνιακά στο κέντρο Αγ. Παρασκευής και καλύπτονται από Vivodi και σε κάνα 3μηνο από forthnet.

Eγω ανηκω Γαργητό 2.
Με καποια τηλέφωνα που δοκιμασα που ειναι πολυ κοντα σε εμενα δεν υποστηριζοταν ακόμη.Αλλα κ στην vivo μου την σπάει το voip που δεσμεύεσαι απο το ρεύμα.
Προς το παρον δηλωσα ακυρωση της συνδρομης στη vivodi, μετεφερα το τηλεφωνο με οτε κ μολις εγκατασταθω βλέπουμε.Μαλλον Tellas μεσω οτε!Βγαίνει γυρω στα 53 ευρω. Αλλα θα δούμε!

@ ADSLgr.com All rights reserved.