PDA

Επιστροφή στο Forum : Θα αναβαθμιστεί ποτέ το upload, ή μόνο στις ανακοινώσεις θα μείνουν?



nikosl
05-01-12, 00:40
Ρε παίδες πριν κανα χρόνο είχαν πεί ότι θα αυξήσουν την ταχύτητα του upload. Διαμένω στα όρια της αστικής Πάτρας (πλέον είμαι και δημότης Πάτρας), και αφενώς δεν μπορούμε να έχουμε πάνω από 2 mbps αφού το dslam ειναι στην άλλη ακρη του κόσμου και αφετέρου μας έχουν αφήσει με upload 256kpbs.

Για σερφάρισμα τα 2mbit είναι υποφερτά (όχι για streaming βέβαια, αλλα τελοσπάντων η δουλειά γίνεται). Αλλά το upload είναι ανυπόφορο. Δεν μπορούμε να κάνουμε ούτε βίντεο κλήση από skype, ούτε να δουλέψουμε με cloud.

Θα γίνει ποτέ αυτή η αναβάθμιση στο upload που λέγανε ή δεν υπάρχει φώς στον ορίζοντα?

Devout
05-01-12, 13:19
δεν υπάρχει φως στον ορίζοντα αν δεν βάλει τις καινούριες καμπίνες ο οτέ για να δίνει a/v-dsl από το καφάο.

mariossss
05-01-12, 15:29
εγω μενω παραλια προαστειου διπλα απο το καστελοκαμπο και απο την εθνικη και μεχρι την παραλια εχουν εγκαταστησει καμπινες mini dslam οπου υπαρχει καφαο μονο συνδεση με την δεη και η μεταφορα των γραμμων απο το παλιο στο καινουριο μενει αλλα να μην ελπιζω να γινετε συντομα αυτο ...

termar
05-01-12, 16:12
Ρε παίδες πριν κανα χρόνο είχαν πεί ότι θα αυξήσουν την ταχύτητα του upload. Διαμένω στα όρια της αστικής Πάτρας (πλέον είμαι και δημότης Πάτρας), και αφενώς δεν μπορούμε να έχουμε πάνω από 2 mbps αφού το dslam ειναι στην άλλη ακρη του κόσμου και αφετέρου μας έχουν αφήσει με upload 256kpbs.

Για σερφάρισμα τα 2mbit είναι υποφερτά (όχι για streaming βέβαια, αλλα τελοσπάντων η δουλειά γίνεται). Αλλά το upload είναι ανυπόφορο. Δεν μπορούμε να κάνουμε ούτε βίντεο κλήση από skype, ούτε να δουλέψουμε με cloud.

Θα γίνει ποτέ αυτή η αναβάθμιση στο upload που λέγανε ή δεν υπάρχει φώς στον ορίζοντα?

Μήπως εννοούν το annex m

alex24
05-01-12, 16:17
Δεν τους παιρνεις ενα τηλεφωνο να σου το βαλουνε στα 512?

nikosl
05-01-12, 16:20
Μήπως εννοούν το annex m

Eίχε βγει και ανακοίνωση στο ADSLgr, ότι στην 2Μbit το upload θα πάει από 256kbps ->512kbps.

Δεδομένης της οικονομικής κατάσταξης, ξέρουμε ότι δεν θα έρθει ποτέ οπτική ίνα, άρα στα 2 θα μείνουμε. Αφού όμως είναι τεχνικά εφικτά τα 512 στο upload είναι κρίμα να ταλαιπωρούμαστε τόσο καιρό....

kstampo
06-01-12, 01:57
Το ίδιο είχα πάθει και εγώ και τους πήρα τηλέφωνο και μου το κάνανε σε μία μέρα!
...απ'ότι φαίνεται πρέπει να πέσει τηλέφωνο...:p

nikosl
06-01-12, 02:55
Στις βλάβες να πάρω?

kstampo
06-01-12, 02:57
Εγώ είχα πάρει σε ένα πενταψήφιο το helpline της OTENET/CON-X:oneup:

Στις βλάβες να πάρω?

weather1967
06-01-12, 19:50
Παιζει και να στο εχουν κανει 512 απο το κεντρο,αλλα οι καλωδιωσεις η οι δικες σου η του ΟΤΕ της περιοχης σου να εχουν προβλημα και ετσι να εισαι στα 256 ,η και να εισαι μακρυα απο το κεντρο και να μην μπορεις να πιασεις 512.

@ ADSLgr.com All rights reserved.