PDA

Επιστροφή στο Forum : πος κανω πακαπ ta windows απο το λαπτολ οταν δεν εχω cd για να κανω format



kyrys
05-01-12, 16:14
πος κανω πακαπ ta windows απο το λαπτολ οταν δεν εχω cd για να κανω format

NoMoreDos
05-01-12, 16:53
Backup=παίρνω αρχεία που δεν θέλω να χάσω και τα αποθηκεύω αλλού
Κοινώς το backup δεν έχει καμιά άμεση σχέση με το format.
Δεν μας λες μια ποιο λεπτομερώς;
τι Η/Υ έχεις;
Ποια windows;
Τι θες να κάνεις;
Να κάνεις φορμάτ;
Να επαναφέρεις το Η/Υ με το recovery;
Να κρατήσεις όντως τα windows που έχεις τώρα σαν backup σε κάποιο dvd ή εξωτερικό για ώρα ανάγκης;;

kyrys
05-01-12, 19:05
Να κρατήσεις όντως τα windows που έχεις τώρα σαν backup σε κάποιο dvd ή εξωτερικό για ώρα ανάγκης

Νε το λαπτολ οταν το αγορασα και ολα τα λαπτολ δεν σου δηνου dvd με τα windows αν χριαστη να το κανις φορματ. Μου ειπαν οτι μπορις να κανις απο τον σκληρο δισκο του ιπολογιστη απο αφτα που ειναι ιδη εγκατεστιμενα .το σιγκεκριμενο λαπτολ ειναι TOSHIBA και πηρα προσφτα και 1 HP.Aν γνοριζι καπιος πος μπορο να κανο 1 cd με τα windows για να το εχο σε περιπτοσι που χριαστη φορματ.
Συγνομη για τυχον Ορθογραφηκα λαθη.

biggeo65
05-01-12, 19:23
Τα περισσότερα laptop έχουν κάποιο κρυφό κομμάτι( partition ), κι από εκεί σου επιτρέπουν να κάνεις επαναφορά /εγκατάσταση του λειτουργικού αν χρειαστεί.

Ορισμένες εταιρείες δίνουν την δυνατότητα να γράψεις το κομμάτι αυτό σε κάποιο CD/DVD.

Πες μας τον τύπο του laptop (Μαρκα μοντέλο) να το ψάξουμε αν θέλεις.

nnn
05-01-12, 19:32
Με συγχωρείτε αλλά η γλώσσα που γράφετε δεν είναι κατανοητή, υπάρχουν αυτόματοι ορθογράφοι που θα σας βοηθήσουν στην σύνταξη του μηνύματος σας.

@ ADSLgr.com All rights reserved.