PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα συγχρονισμού Κερατσίνι/Αμφιάλη



nickpgr
06-11-06, 10:16
Καλη σας μέρα.

Από τη παρασκευή δε συγχρονίζει η γραμμή και έχω φρικάρει.
Δήλωσα βλάβη στο 1242 και θέλουν 2 24ωρα για να διορθωθεί και άμα.

Πέρνω τη Tellas τηλέφωνο να μου προτείνουν τι μπορώ γενικά να κάνω με αυτό το πρόβλημα και τελικά έμαθα ότι υπάρχει ένα νέο πρόγραμμα το Zisto αν δε κάνω λάθως που παρέχει full LLU 4mbs και σταθερή τηλεφωνία αλλά για γραμμές PSTN μόνο. Έχω ISDN και θα γίνει αυτόματα η μετατροπή της γραμμής μου.

Περιμένω τα συμβόλαια να τα φέρει o κούριερ σήμερα και αυτή θα είναι η έναξη της διαδικασίας απομάκρυνσης από τον ΟΤΕ. Die ΟΤΕ Die.

Ενημερώθηκα ότι θα έχω iNet μέχρι να μου κόψει ο ΟΤΕ τη γραμμή μου. Οπότε μετά από την απενεργοποίηση υποτίθεται μετά από 5 εργάσιμες μέρες θα με έχει ενεργοποιήσει η Tellas.

Για να δούμε.. είμαι πολύ περίεργος για το πόσο καιρό θα μου πάρει η όλη φάση

PS. Έχει άλλος πρόβλημα στo Κερατσίονι/Αμφιάλη όσο αφορά το συγχρονισμό γραμμής???

TTB
08-11-06, 11:31
Από το Σάββατο το πρωί, βλακωδώς δε δήλωσα άμεσα βλάβη καθώς ήθελα να τεστάρω και με άλλο router/splitter για να μη φορτώσω άσκοπα το helpdesk. Όπως και να έχει, παρά την φρίκη του 56Κ modem που χρησιμοποιώ αυτές τις μέρες, είναι η πρώτη βλάβη στα 3 χρόνια που έχω adsl οπότε το νευρικό σύστημα αντέχει ακόμα, να δούμε για πόσο.

nickpgr
08-11-06, 14:44
Βασικά χρειάζονται 2χ24ωρα για να διορθωθεί η όποια βλαβη μπορεί να παρουσιαστεί. Φυσικά όταν αναφερόμαστε σε 24ωρο.. εννοουν εργάσιμη ημέρα.

Υπομονή αφού έχουμε να κάνουμε με τον ΟΤΕ.

BigLion
10-11-06, 06:17
Μήπως, λέω μήπως, μπήκε καμιά τηλ. συσκευή στη πρίζα χωρίς φίλτρο? Δλδ από κάποιον άλλο και δημιουργεί πρόβλημα?

Το ξέρω ότι είναι λίγο απίθανο, απλώς μήπως....

nickpgr
10-11-06, 10:35
Κάποια Συσκευή? Έκανα και override το splitter (ISDN γραμμή) και κάρφωσα το καλλώδιο κατευθείαν στο ρούτερ αλλά τίποτα. Το δοκίμασα σε 3 διαφορετικά ρουτεράκια και δε συγχρονίζει.

Βασικά τώρα έκοψα το ADSL από το 132 ή 121 δε θυμάμαι και έκανα την ISDN γραμμή μου PSTN.

Αναμένω ακόμα πότε η Τελλάς θα επικοινωνήσει μαζί μου για να μου φέρουν τα συμβόλαια. :(

zavaras
11-11-06, 12:43
Και στο κέντρο από χτες το πρωί κάνει συνέχεια αποσυνδέσεις.

@ ADSLgr.com All rights reserved.