PDA

Επιστροφή στο Forum : Χρέωση dsl από τον ΟΤΕ ΧΩΡΙΣ να έχει γίνει ενεργοποίηση....



Kerl
25-04-04, 20:59
Αυτή τη φορά το παράκανε....

σε μια φίλη μου που έχει κάνει αίτηση DSL της χρεώσανε
μετατροπή isdn σε pstn , εγκατάσταση dsl , ενεργοποίηση DSL , πάγια DSL , αγορά DSL modem ΧΩΡΙΣ να έχουνε πραγματοποιήσει ΚΑΜΙΑ από τις παραπάνω εργασίες .
Φυσικά η απάντηση τους εδώ και 2 μήνες για το θέμα είναι "μέσα σε 10 μέρες θα είστε έτοιμοι" .

Επειδή με τον τοπικό οτέ δεν βγαίνει άκρη , κάποιοι είχατε δώσει μερικά τηλέφωνα αρμόδια για το DSL και ειδικά για τέτοιες καταστάσεις παλιότερα. Μήπως τα έχετε πρόχειρα ;

GeorgeH
25-04-04, 21:03
Ελλας το μεγαλειο σου!Αν και μου φαινεται λιγο εως τρομερα δυσκολο να εχουν κανει τετοια μεγαλη γκαφα, δεν το αποκλιεω κιολας... Να δουμε τι αλλο θα δουμε εδω μεσα... :shock:

lewton
25-04-04, 23:00
Γιατί Ελλάς το μεγαλείο σου;
ΠΟΤΕ το μεγαλείο σου να λες!

kostthem
25-04-04, 23:56
Τηλέφωνο δεν ξέρω ποιο θα σε βοηθήσει, αλλά σίγουρα μπορείς να απευθυνθείς στην www.eett.gr.

aetherovamon
25-04-04, 23:57
Γιατί Ελλάς το μεγαλείο σου;
ΠΟΤΕ το μεγαλείο σου να λες!ΟΧΙ ΕΥΓΕΝΕΙΕΣ ΜΕ ΤΑ ΚΑΘ*ΚΙΑ ΤΟΥ ΟΤΕ,ΕΓΩ ΦΙΛΕ ΕΠΑΘΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΑΠ'ΤΟΥΣ ΓΑ%$^$%#ΟΥΣ ΚΑΡΕ^#$%$#%ΔΕΣ.ΧΑΝΕΙ 25% ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΤΟΥ,ΕΧΕΙ ΑΥΞΗΜΕΝΕΣ ΖΗΜΙΕΣ,ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΕΛΕΙΜΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΟΙ ΤΕΜΠΕΛΗΔΕΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΟ,ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΦΑΞΟΥΝ. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Με το Μπαρδδδόν για τα γαλλικά και τις ευχές,ελπίζω(οι ευχές)να πραγματοποιηθούν.

lazar
26-04-04, 00:53
Πώς τα έμπλεξες έτσι τώρα εσύ; Τι δουλειά έχει το ασφαλιστικό (που αφορά και όλους μας btw);

Τις ζημιές του ΟΤΕ θα τις πληρώσουμε όλοι από τους φ-ό-ρ-ο-υ-ς (όπως πάντα)

apos74
26-04-04, 01:45
Ρε παιδια, σε μερικους (μαζι και σε εμενα) που εχουμε DSL εδω και λιγους μηνες, δεν μας εχουν χρεωσει ακομα το τελος ενεργοποιησης (οχι οτι θα το ξεχασουν οι πΟΤΕτζηδες) και σε αλλους που δεν βαλανε ακομα, τους τα χρεωσανε προκαταβολικα.

Ε ρε ξυλο που τους χρειαζεται. Και το θεμα ειναι οτι δεν τους καιγεται και καρφι.

Σου λεει, κρατος ειμαστε, δημοσια καρεκλα κατεχουμε, παιρνουμε τους παχουλουτσικους μισθους μας καθε μηνα και περα βρεχει. :evil: :evil:

Ελλας το μεγαλειο σου.

opimis
26-04-04, 02:18
Ρε παιδια, σε μερικους (μαζι και σε εμενα) που εχουμε DSL εδω και λιγους μηνες, δεν μας εχουν χρεωσει ακομα το τελος ενεργοποιησης (οχι οτι θα το ξεχασουν οι πΟΤΕτζηδες) και σε αλλους που δεν βαλανε ακομα, τους τα χρεωσανε προκαταβολικα.

Σσσσσστ. Αυτά τα πράγματα δεν τα λένε δυνατά!!!
:D :D :D :D :D :D

apos74
26-04-04, 03:15
Ελα βρε Opimis με τους βρωμοπΟΤΕτζηδες που τρωνε φουντουκια και δεν ξερουν που τους πανε τα τεσσερα. Καρεκλοκενταυροι!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

redlemon.gr
26-04-04, 03:20
ρε τελικά στην εάδα άμα δεν κοντραριστείς και δεν ρίξεις και καμιά φάπα δεν βρίσκεις δίκιο..... τώρα πώς θα μπορούσαμε να ρίχναμε μια καλή φάπα στο οτε δεν ξέρω... λείπει και ο συντροφος κουφοντίνας και έχει επέλθει διάλυση και στην χώρα και στην ομάδα του (ΑΕΚ FC).... :wink:

ReDeeMeR
26-04-04, 10:21
Τέτοια λάθη προκαλουνται απο τα απαρχειομένο ακόμη μηχανογραφικο συστημα του ΟΤΕ απο προσωπική εμπειρια δεν υπαρχει περιπτωση ο συνδρομητής να μην παρει να τα λεφτά του πίσω αν του χρωστούνται.Το εξωφρενίκο σε αυτη τη την περιπτώση ειναι οτι δεν ειχε γίνει ακόμη η ενεργοποίηση που αυτό οφείλεται αποκλείστικα σε λάθος εκτίμηση για τον αριθμό ελεύθερων DSLAM.Αν μου πέιτε σε ποια περιοχή ειναί μπορώ να δώσω και μια πιο συγκεκριμένη απάντηση επι του θέματος.Να δω τη άλλο θα δούμε

Greg
26-04-04, 10:44
Εμένα με χρέωσαν με ΤΕΛΟΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ η οποία πΟΤΕ δεν έγινε από συνεργείο του πΟΤΕ. 44,99€ τα οποία αναγκάστηκα να πληρώσω γιατί στο κατάστημα του πΟΤΕ δεν γνώριζαν τίποτα!!! (σημ. όταν πήρα το 134 μου είχαν πει ότι έστειλαν fax(!) στο κατάστημα για να αφαιρεθεί το ποσό.)

Τι να πεις!... μου είπαν "ελάτε από εδώ να το δούμε". Το ίδιο είχαν κάνει και με την μετατροπή μου από PSTN σε ISDN και μου έφαγαν 3€, αλλά σιγά μην έτρεχα στο κατάστημά τους να μου αφαιρεθούν... Ας τα χώσουν όπου νόμίζουν...

Kerl
26-04-04, 14:21
redeemer αυτή η ιστορία γίνετε στην ΄Εδεσσα ...δεν νομίζω να έχουνε έλλειψη 8υρών εκεί ...μάλλον έλλειψη εγκεφάλου:)

@ ADSLgr.com All rights reserved.