PDA

Επιστροφή στο Forum : Σερνετε η Hol?



hubman
08-01-12, 01:37
Καλησπερα στο φορουμ.
Εδω και τρεις μερες η hol σερνετε κυριολεκτικα, μετα απο τηλεφ. επικοινωνια μαζι τους(τολμω να πω οτι ηταν εξυπηρετικοι και γρηγοροι) κατι κανανε αλλα την επομενη μερα ξανα τα ιδια και ξανα τηλεφωνο. Ουτε σελιδα δεν ανοιγει και φυσικα ουτε να το διανοηθω για youtube. Αποφασιζω αλλαγη modem (crypto wf200) απο το NetFaster καλυτερη ταχυτητα αλλα συνεχεια αποσυνδεσεις. Αποφασιζω speedTest - αποτελεσμα 56kbs, ας κανω και ενα netastat ολα waiting και οσο για ping το ξεχναμε.
Πιο αναλυτικα:
Περιοχη: Ροδος
Αποσταση απο dslam: 2,5χιλιομετρα
Θορυβος:35,6db
Download speed: 8110 - upload:700 (Το download θα επρεπε να επαιζε μεταξυ 10-12)
Το modem μου δειχνει αυτα τα στοιχεια αλλα εγω δεν μπορω να ανοιξω ουτε σελιδα.

Τελευταιο speedTest = 2800kbs . Αρχιζουμε και παμε καλυτερα.

Τελικα Υπαρχει καποιο προβλημα απο hol???
Ευχαριστω!!!

krizkazu
08-01-12, 03:10
μαλλον υπαρχει θεμα γιατι εμενα με εχουν πεθανει στα disconnect.
3 τηλεφωνα και τελικα η λυση που προτειναν ηταν να αλλαξω τα καλωδια στο σπιτι!!!!

Vitruvian78
08-01-12, 11:50
Ειναι θέμα κάποιων κέντρων της μάλλον. Εγω είμαι υπερευχαριστημενος με την απόδοση της γραμμης

baskon
08-01-12, 11:57
Αυτο θα το δεις με το χρονο...Ισως καποιο προβλημα σε τοπικό επίπεδο το οποίο θα διορθωθει ...Συνέπεσε και με αργια σαββατοκυριακο...Οπότε αν είναι κατι τοπικό λογικά σε καμια βδομάδα θα εισαι οκ...
Τωρα αν εχει μπουκωσει η υποδομή στη Ρόδο τότε θα περιμένεις αρκετα Μεχρι να γινουν αναβαθμισεις..

hubman
08-01-12, 12:48
Να πω οτι μεχρι πριν λιγο καιρο και εγω ημουν ευχαριστημενος αλλα τις τελευταιες μερες πραγματικα σερνετε, αν τωρα εχει μπουκωσει η hol και περιμενουμε αναβαθμιση την κατσαμε την βαρκα.


Ευχαριστω για τις απαντησεις

hubman
09-01-12, 21:58
Δεν ξερω τι γινετε με την Hol αλλα οπως ειπα και παραπανω σ ε ρ ν ε τ ε ε ε ε . Εδω λοιπον και 2 μερες το ψαχνω αρκετα οπως για παραδειγμα ειδα τα παρακατω.
Τις πρωινες ωρες ας πουμε οτι παει καλα και μην σας μπερδεψουν τα απτελεσματα.
1. Download speed: Απο 6-7mbps Αλλα το ping 550ms (αυτο δεν μου αρεσει)
Κατα τις βραδυνες ωρες εχουμε:
2. Download speed: Απο 535kbs- 1,00mbps αλλα το ping 55ms

Συμπερασμα: Σερνετε!!!!!!!!!! Κατι πρεπει να κανουν γιατι βλεπω να χανουν κοσμο

Υ.Γ Αν καποιος μπορει να δωσει καλυτερη εξηγηση για τις παραπανω μετρησεις που γινονται σχεδον ανα 4ωρες και με διαφορετικες σελιδες καθε φορα (ακομα και απο το speed test του φορουμ) ας ενημερωσει

Ευχαριστω!!

Spyrus The Great
09-01-12, 22:49
Σέρνεται τις τελευταίες 5 μέρες ... έχω ζητήσει reboot γραμμής για να δούμε..

@ ADSLgr.com All rights reserved.