PDA

Επιστροφή στο Forum : Jetspeed 520

tugito
06-11-06, 19:22
Πρόκειται για ενα router το οποίο δινόταν δωρεάν μαζί με συνδέσεις ΟΤΕ και όχι μόνο. Πολλοί βιαστήκαν να θάψουν αυτό το router καθώς κυκλοφορήσαν πολλά ελατωματικά αλλά ευτυχώς όποιος ασχολήθηκε και έβαλε καινούριο firmware θα βρει ότι μπορεί να χρειαστεί ο μέσος χρήστης από ένα router modem, πόσο μάλλον από ένα δωρεάν...
Το συστημά του και τα μενού είναι λίγο περίεργα και ίσως δύσκολα για κάποιον που δεν εχει ασχοληθεί με αυτές τις μικροκαμωμένες συσκευές αλλά σου προσφέρει και επίπεδα ασφαλείας, και port forward και όλα τα βασικά αλλά και πολλά ακόμα που δυστυχώς είναι κάτα κάποιο τρόπο "κρυφά". Οποιος ψάξει στα posts του site θα βρει θησαυρό πληροφοριών για το συγκεκριμένο modem..
Μετά από εντατική χρησιμοποίηση βρήκαμε ότι κάποια στιγμή πιθανόν να τα "πεθαίνει", αρχίζει να παγώνει η σύνδεση, μασάει εύκολα με πολλές συνδέσεις και τελικά δεν αποδίδει. Αυτό το διευκρινίζω ότι δεν ήταν εξαρχής αλλά μετά από 1,5 χρόνο λειτουργίας εντατικής.. Νομίζω είναι λογικό για οποιοδήποτε router...
Παντως μας εντυπωσίασε με τα στοιχεία που προσφέρει, θα μπορούσε όμως να είναι πιο εύκολο. Επίσης είναι απλό στην συνδεσή του αλλά δεν δίνει παραπάνω από μια εξόδους lan. Εχει και την επιλογή του usb την οποία δεν συνιστούμε...
Αυτά...

nnn
06-11-06, 21:44
Καλή προσπάθεια αλλά πρέπει να εμπλουτιστεί για να γίνει review.

tugito
07-11-06, 20:58
Συμφωνώ..

;)

gravis
08-11-06, 19:15
tugito εισαι σαν την παροιμια, αν δεν παινεψεις το σπιτι σου θα πέσει να σε πλακώσει. Καλη η "διαφήμιση" σου, αλλα δεν πιάνει, ολοι ξέρουμε τι δυνατότητες έχει.

SurvivaL
09-11-06, 14:11
Πέρα από την πλάκα για να λέμε και τα σωστά είναι σκυλί! Στο ενάμισι χρόνο που το έχω μου έχει κολλήσει 3-4 φορές μόνο, και από απόκριση και ταχύτητες άψογο! Θα έλεγα πως είναι ένα μέσω router με τα βασικά που αξίζει όμως τα λεφτά του...

chrand
09-11-06, 14:19
Πέρα από την πλάκα για να λέμε και τα σωστά είναι σκυλί! Στο ενάμισι χρόνο που το έχω μου έχει κολλήσει 3-4 φορές μόνο, και από απόκριση και ταχύτητες άψογο! Θα έλεγα πως είναι ένα μέσω router με τα βασικά που αξίζει όμως τα λεφτά του...

ειδικά άμα είναι και τσάμπα όπως το πήρα και εγώ με την σύνδεση, είναι super.

tugito
19-11-06, 18:11
tugito εισαι σαν την παροιμια, αν δεν παινεψεις το σπιτι σου θα πέσει να σε πλακώσει. Καλη η "διαφήμιση" σου, αλλα δεν πιάνει, ολοι ξέρουμε τι δυνατότητες έχει.

απαράδεκτο το σχόλιό σου... προφανώς εγώ έχω άλλη αποψη από εσένα,τώρα τι διαφήμιση και βλακείες λες...ακυρο εντελώς.Anyway, εγώ φταίω που είπα να γράψω 2 λόγια...
χωρια που χρησιμοποιώ διάφορα modem κατά καιρούς για δοκιμές και δεν χρησιμοποιώ κάποιο στάνταρντ οπότε είσαι άκυρο εις διπλούν..

gravis
20-11-06, 01:09
Tugito χρησιμοποίησα την λέξη διαφήμιση εντος εισαγωγικών, δεύτερον ανοίγεις ενα νέο θέμα να πεις τι? ποσο καλο ειναι το ξεspeed? ελεος , εχουν γραφτει απειρα σχόλια και εχουν λυθεί τεχνικα προβλήματα σε αυτο το forum για το jetspeed. Τώρα οσον αφορα κατα πόσο κάνει την δουλειά του, και το crypto F200 USB μια χαρα κάνει την δουλεία του, χαίρω πολυ, το θέμα ειναι για ποια δουλεια το θέλεις, όσον αφορά το firmware που λές, πολλοι βάλανε το καινούριο firmware και το ρουτερακι ειδε τα ραδίκια ανάποδα, δεν έκανε και την τρομερη διαφορά.
Τεσπα αυτα για να μην πολυλογω.

Οσον αφορα αυτα τα άκυρο εις διπλουν και πράσινα άλογα τα ακουω βερεσε.

tugito
22-11-06, 00:36
καλά gravis υπάρχει και η συγνώμη όταν μιλάμε επιθετικά και με χαρακτηρισμούς στον άλλον χωρίς λόγο αλλά μάλλον δεν έχει νόημα πλέον...
οπως και να χει παρεξήγησες, δεν ανοιξα θέμα για το jetspeed, απλά είχα φτιάξει παρουσίαση για τον τομέα που είναι στα αριστερά αλλά δεν είχε αρκετά πλήρη περιγραφή και το μετέφερε ο administrator σαν θέμα εδώ. Παρεξήγησες. Οκ? Anyway ,χωρίς λόγο μαλώνουμε, sorry από εμένα.
Απλά το "διαφήμιση" με ενόχλησε γιατί ...ουδεμία σχέση φίλε..

AKIS_G
11-12-06, 12:52
Kalispera,

Exo to jetspeed 520 kai exo jexasei to username k password pou dinoume gia na mpoume sto menu toy.

Ti prepei na kano?:worthy: Eyxaristo!:oneup:

Hengeo
12-12-06, 21:21
Kalispera,

Exo to jetspeed 520 kai exo jexasei to username k password pou dinoume gia na mpoume sto menu toy.

Ti prepei na kano?:worthy: Eyxaristo!:oneup:

Στο πίσω μέρος έχει μία τρυπούλα στην οποία βάζοντας ένα λεπτό αντικείμενο το κάνεις reset. Δυστυχώς έτσι θα χαθούν όλες οι ρυθμίσεις αλλά δε νομίζω ότι υπάρχει άλλος τρόπος..

AKIS_G
13-12-06, 00:25
An to kano , ti username k password tha xrisimopoihso?:hmm:

esquellot
13-12-06, 00:32
Γράψε στα ελληνικά παρακαλώ και θα σου πω ακριβώς.

AKIS_G
13-12-06, 00:48
Αν το κανω ετσι, τι username k password θα χρεισιμοποιησω?

Υ.Γ. Σορυ για τα ΕΝ/ΕL

esquellot
13-12-06, 00:56
Αν το κανω ετσι, τι username k password θα χρεισιμοποιησω?

Υ.Γ. Σορυ για τα ΕΝ/ΕL

καλό θα είναι να κάνεις edit και να γράψεις στα ελληνικά και τα προηγούμενα post σου.

Αφού με ένα στιλό με ψιλή μύτη κάνεις reset, βάζοντάς το στη μικρή τρυπούλα στο πίσω μέρος μετά για να μπεις στο menu, θα βάλεις username: admin και password: admin Μετά εύκολα βάζεις το password της αρεσκείας σου.

@ ADSLgr.com All rights reserved.