PDA

Επιστροφή στο Forum : Εξωπραγματικές χρεώσεις για roaming σε Αμερική



iguana
10-01-12, 13:02
Ημουνα 10 μέρες στην Αμερική και κατά την διάρκεια των οποίων έκανα 1 κλήση μόνο , δέχθηκα περίπου 3-4 και χρησιμοποίησα το ιντερνετ για 10 mb. Μου ήρθαν χρεώσεις 50 ευρω για τις κλήσεις και 100 ευρώ για το ιντερνετ! Είναι δυνατόν? Χρεώνουν 2,5 ευρω τις αναπάντητες κλήσεις που δέχθηκα! και περίπου 10 ευρώ το mb Είναι δυνατόν?? Να σημειώσω ότι στο κλασικό μύνημα που λαμβάνεις όταν μπαίνεις σε άλλη χώρα και σε πληροφορεί για τις χρεώσεις αυτήν την φορά δεν αναφέρονταν τίποτα.
Τι μπορώ να κάνω? Δεν ειναι δυνατον να περιμένουν να πληρώσω 150 ευρώ για 1 εξερχομενη κλήση και 10 mb!

riddle3
10-01-12, 13:09
Στην Αμερική δυστυχώς χρεώνεσαι και τις κλήσεις που δέχεσαι και τις αναπάντητες. Φυσικά και το data roaming στοιχίζει υπερβολικά. Δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις και πολλά, εφόσον υπάρχουν οι τιμοκατάλογοι.
Στερνή μου γνώση, αλλά εγώ όταν είχα πάει, ψιλιασμένος με τέτοιου είδους horror stories, είχα αφήσει τις sim στην Ελλάδα και με 10 ευρώ skype credit έκανα την δουλειά μου.

iguana
10-01-12, 14:05
Οπως και να έχει είναι εξωπραγματικό και αδυνατώ να το πληρώσω. Μίλησα με την εξυπηρετηση μου λενε οτι χρεωνομαι ακόμα και αν δεν το σήκωσα και μπήκε ο άλλος στον τηλεφωνητή μου(ακόμα και αν δεν μπηκα να ακούσω το μήνημα)..
Αυτά δεν αναφέρονται πουθενά στον τιμοκατάλογο.
Θα στέιλω επιστολή , θα το κυνηγήσω και ότι γίνει.
Αν κάποιος άλλος έχει εμπειρία και έχει κερδίσει κάτι ας ενημερώσει παρακαλώ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.