PDA

Επιστροφή στο Forum : Ν9 κάτοχοι ?



rem451
11-01-12, 01:14
υπάρχουν πολλοί τρελοι άραγε? :) και τι εντυπώσεις έχουν απο το κινητό και το λειτουργικό του?

George978
20-03-12, 10:14
παρων. :p

λοιπον το κινητο ειναι πολυ καλο, σαν UI οτι καλυτερο εχω δει και εχουν περασει πολλα απο τα χερια μου.
Τα μονα αρνητικα σημεια ειναι το ηχειο του που ειναι πολυ ησυχο και το wifi που δεν εχει μεγαλη εμβελεια. Παντως ειναι κατι διαφορετικο απο τα ανδροειδη, το swipe λειτουργει πολυ καλα

paradox21
03-07-12, 18:55
Βγήκε και η PR 1,3 :)

Carnivalius
15-08-12, 17:35
Βγήκε και η PR 1,3 :)

η οποια δεν εχει να προσφερει κατι...
δεν εχω δει κατι καινουργιο..εκτος απο κατι κολληματα του nokia store:evil:

paradox21
22-10-12, 23:45
Apkenv is a compatibility layer for applications packaged as ".apk", runs on Harmattan (N9) and Fremantle (N900). (http://wiki.maemo.org/Apkenv)

dpdt1
04-06-13, 11:09
απο το δεκέμβρη περήφανος κάτοχος και δε το αλλάζω για οποιοδηποτε αλλο smartphone..
κυριος λόγος η μπαταρία, η γρήγορη απόκριση στα παντα, η φανταστικη κάμερα και το ui..
+ το apt-get :-)

απλα οτι καλυτερο εχω δει.. κριμα που μου πηρε τοσα χρονια να το ανακαλύψω..

Ronin
31-07-13, 00:02
Ενδιαφέρον... από πού το αγόρασες;

dpdt1
15-08-13, 13:25
απο σαιτ πληστηριασμων αρκετα φτηνα κιολας και σε πολυ καλη κατασταση.
το καιρο που το χρησιμοποιω πραγματικα χαιρομαι τη μπαταρια του (3 γεματες μερες, με κανονικη χρηση τηλ-ιντερνετ) και την αποκριση του ui.

δε χρησιμοποιω εφαρμογες αλλες περα απ' οσες μου ειναι χρησιμες (υπαρχει οτι χρειαζομαι - ραδιο-μεηλ-φακος-χαρτες-nav-browser κοκ), οποτε σε αυτο το τομεα δε μπορω να πω πολλα. σιγουρα τα αλλα smartphones εχουν πολλες παραπανω.

Crosswind
15-08-13, 14:25
Σκέφτομαι να το πάρω σαν 2ο τηλ. Χάρτες, κάμερα φαίνονται ΟΚ. Από μπαταρία πως τα πάει άμα έχεις ανοιχτό WiFi, data και push mail 24/7? Υπάρχει Skype έκδοση?

dpdt1
16-08-13, 07:54
Σκέφτομαι να το πάρω σαν 2ο τηλ. Χάρτες, κάμερα φαίνονται ΟΚ. Από μπαταρία πως τα πάει άμα έχεις ανοιχτό WiFi, data και push mail 24/7? Υπάρχει Skype έκδοση?

skype υπαρχει αλλα δε το χρησιμοποιω και δε ξερω να σου πω παραπανω. ουτε το αφηνω μονιμα ανοιχτο το wifi. συνηθως καποια λεπτα μεσα στη μερα (2-3 φορες) για ελεγχο λογαριασμων μεηλ. ως εκει. τωρα βεβαια που θα βγουν τα "εγγονια" του meego σε λιγο (sailfish κ.α.) ισως δουμε κατι ακομα καλυτερο.. ειδικα το sailfish φτιαχνεται απο την ιδια ομαδα (jolla.com) που εφτιαξε το n9 στη Nokia.
στα ιδια βηματα λογικα θα ειναι και τα κινητα με tizen που αναμενεται να βγαλει η samsung.

Crosswind
19-08-13, 15:30
skype υπαρχει αλλα δε το χρησιμοποιω και δε ξερω να σου πω παραπανω. ουτε το αφηνω μονιμα ανοιχτο το wifi. συνηθως καποια λεπτα μεσα στη μερα (2-3 φορες) για ελεγχο λογαριασμων μεηλ. ως εκει. τωρα βεβαια που θα βγουν τα "εγγονια" του meego σε λιγο (sailfish κ.α.) ισως δουμε κατι ακομα καλυτερο.. ειδικα το sailfish φτιαχνεται απο την ιδια ομαδα (jolla.com) που εφτιαξε το n9 στη Nokia.
στα ιδια βηματα λογικα θα ειναι και τα κινητα με tizen που αναμενεται να βγαλει η samsung.

Ευχαριστώ :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.