PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερωτηση για HOL στης Σερρες



antonisboy
13-01-12, 20:52
Καλησπερα...
Χρονια πολλα και καλη χρονια.
Σκεφτομαι να βαλω Hol και να αφησω την ακριβη πλεον forthnet που εχω..αν και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος(19168/1024 συνχρονιζω)..Θελω λοιπον να παω στην Hol μεσω του φοιτητικου προγραμματος διοδος..δεν ξερω αμα το γνωριζετε...και εχει 24αρα με 15/μηνα, δηλαδη κερδιζω 20 ευρω στο 2μηνο.Μικρο ποσο αλλα οσο και να πεις ειναι λεφτα!...Απλος ρωταω να δω αμα εχει καλο σερβερ εδω στης Σερρες! Αξιζει? ή τζαμπα θα το αλλαξω?

Ευχαριστω!

magicman
14-01-12, 13:22
φιλε, το πακετο αυτο ειναι μεσω ιδιοκτητου ? γιατι εχω την εντυπωση οτι ειναι μεσω οτε?

αναμεσα στα χριστουγεννα και πρωτοχρονια, εκανα αιτηση για τον αδερφο μου, για 24αρα.
φοιτητης ειναι. αλλα δεν καναμε φοιτητικο.

μας εστειλαν το ρουτερ μετα απο 2 μερες που εστειλα τα χαρτια.
περιμενω ενεργοποιηση 23 ιανουαριου.

διπλα στον αδερφο μου, ειναι μια κοπελα, που κλειδωνει στα 18 σταθερα και κατεβαζει φουλ, χωρις κανενα προβλημα!

η περιοχη ειναι, τραπεζουντος, το dslam, απο οτι ειναι ειναι το καλκανη!


γνωμη μου προχωρα το, 15 ? 15, καλυτερα να σου μενουν στην τζεπη σου.

pRieStaKoS
14-01-12, 15:54
Μην ξεχνάτε την διαφορά SNR μεταξύ των παρόχων. Εννοειται πως στην hol θα εχεις 2Mbps λιγοτερο απο την FORTHNet

magicman
14-01-12, 16:55
και 2 να ειναι, αν ειναι σταθερη η γραμμη. σιγα το πραγμα.

antonisboy
16-01-12, 16:51
Φιλε magicman μεσω του διοδος το κανατε?θυμασαι το χαρτια θελαν?εγω νομιζω οτι ειναι ιδιοκτητο,γιατι στην σελιδα του διοδου δεν λεει για χρεωσεις μεσω οτε!...αυριο θα παω στν hol εδω σερρες να δω τι ακριβως παιζει!και θα ρωτησω...δεν με ενοχλει τα 2 κατω...θα εχω +20ευρω στην τσεπη!

magicman
23-01-12, 17:20
δεν το καναμε μεσω διοδου. γιατι ζητουσε ηδη να υπαρχει τηλεφωνικη γραμμη του οτε.
σημερα μου εστειλαν το τηλεφωνικο νουμερο, και περιμενουμε τον τεχνικο για ενεργοποιηση.
παντως ηταν τυπικοι. 23 μου ειπαν, και σημερα το πρωι μου ηρθε το sms. οποτε αυριο-μεθαυριο θα ειμαστε συνδεδεμενοι.

Digik
24-01-12, 12:11
το φοιτητικό δε νομίζω ότι αξίζει πλέον. Οι πάροχοι έχουν πέσει πολύ και το τπάγιο του ΟΤΕ ανεβάζει πολύ τα ποσά στα φοιτητικά. Εγώ αν ήμουν happy με τον πάροχο μου δε θα τον άλλαζα. Πακέτο θα άλλαζα για να μην ανακατεύω καλώδια και πόρτες και γίνει καμιά βλακεία στη μπανανία που ζούμε και τρέχω μετά.

magicman
31-01-12, 01:31
ετσι για την ιστορια. η συνδεση εγινε. κλειδωνει στα 16-17. το τηλεφωνο οκ. κατεβαζει φουλ! κανενα προβλημα, ουτε σε streaming ουτε σε τιποτα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.