PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με γραμμή otenet



AddictedToChaos
07-11-06, 16:33
Λοιπον. Χτες το βραδυ κατα τις 2 αποσυγχρονισε το μοντεμ και δεν ξαναπιασε γραμμη :twisted:

Σημερα ολη μερα τα ιδια επισης. Θα χτυπησω τηλ φυσικα. Απλα θελω να μαθω αν εχει καποιος αλλος προβλημα με την συνδεση του.

Θεσσαλονικη, κατω τουμπα η περιοχη. Ευχαριστω.

AddictedToChaos
07-11-06, 17:01
Κανεις ε; Anyway, θα τους παρω τηλ. μπας και γινει τιποτα.

papdoux
07-11-06, 17:16
πιστευω οτι εχεις κανει τους απλους ελεγχους
α) συνδεση modem στην πριζα κατευθειαν, μονο του
β) χρηση αλλου modem

AddictedToChaos
07-11-06, 20:26
α) παντα ετσι το εχω. PSTN ειναι η γραμμη μου και εχω dedicated πριζα για το modem.

β) δεν εχω αυτη τη στιγμη backup modem για να τσεκαρω. Σιγουρα ομως δεν παιζει να φταιει το μοντεμ γιατι πρωτον αποσυγχρονισε ξαφνικα και απο τοτε δεν ξανασυγχρονισε. Αυτο δεν ειναι ενδειξη οτι χαλασε.

Επισης πηρα τελικα τηλεφωνο και μου ειπαν πως η γραμμη μου εχει πολλα παρασιτα και πως μαλλον επηρεαζει την ολη κατασταση.

Παντως ενταξει, θα περιμενω κι οτι γινει. Να πως γυρναει κανεις στην dial up ξανα...

manoulamou
08-11-06, 12:27
Ψιλο ασχετο αλλα και στο Μαρουσι χτες το Μεσημερι
ειχα μια αποσυνδεση στην ΟΤΕνετ, οχι στην γραμμη Adsl, για κανα μισαωρο.
Reset, router power off 45'', μπααα. Ξαναρθε μονο του!

AddictedToChaos
08-11-06, 17:17
Εμενα εχει προβλημα η γραμμη. ISP εχω forthnet.

Η γραμμη ειναι της οτενετ, την εχω κρατημενη απο την εποχη που ειχα ondsl kit...

Και ακομα να φτιαξει το προβλημα. Ειδωμεν...

manoulamou
08-11-06, 19:27
Το παγιο για το adsl σε ποιον το πληρωνεις: στην ΟΤΕνετ, στην Forthnet ή στον ΟΤΕ?
Εκει που τα δινεις, εκει αναγκαστικα θα κανεις τα @#$# σου,
αν συνεχιστει το προβλημα!

spirosta
08-11-06, 19:36
Πωε γίνεται να είναι η γραμμή της OTEnet? Μήπως διέκοψες το ondsl kit και φυσικά κόπηκε και η γραμμή?

AddictedToChaos
08-11-06, 23:42
Το παγιο για το adsl σε ποιον το πληρωνεις: στην ΟΤΕνετ, στην Forthnet ή στον ΟΤΕ?
Εκει που τα δινεις, εκει αναγκαστικα θα κανεις τα @#$# σου,
αν συνεχιστει το προβλημα!

Ειχα αρχισει με ondsl kit, οπου μετα το περας των προπληρωμενων μηνων, διεκοψα την οτενετ ως ISP αλλα διατηρησα τη γραμμη.

Δηλαδη την κυριοτητα της γραμμης dsl την εχει η οτενετ, οπου σε αυτη καταβαλλω τα φραγκα.

Αυτους πηρα απο την πρωτη στιγμη για το προβλημα και ειπαν πως θα το δηλωσουν ως βλαβη στον οτε.

Ελπιζω μονο να μην ξεχασαν να το κανουν γιατι θα τους παρει ο %$#%#$%@$%....


Πωε γίνεται να είναι η γραμμή της OTEnet? Μήπως διέκοψες το ondsl kit και φυσικά κόπηκε και η γραμμή?

Read above.

AddictedToChaos
11-11-06, 15:41
5 μερα χωρις dsl και το προβλημα παραμενει...

Δεν περιμενω κατι σπουδαιο πριν τη δευτερα αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι παιχτηκε και ειμαι down τοσες μερες στα καλα του καθουμενου.

AddictedToChaos
13-11-06, 13:19
Επιτελους!!!! Υστερα απο 6 ημερες χωρις DSL το προβλημα λυθηκε.

Τωρα νοιωθω σαν τον κοκακια που παιρνει τη δοση του :p

Case solved :lock:

matelas
13-11-06, 15:46
Πρίν λίγες μέρες είχα και εγώ τέτοιο πρόβλημα για ΜΙΑ εβδομάδα, είχα πάρει τηλέφωνο στην otenet και μου είπαν οτι θα δηλώσουν αυτοί βλάβη στον οτε και ότι θα με πάρει τηλέφωνο ένας τεχνικός του οτε (ακόμα πέρνει), μετά από πέντε μέρες χωρίς dsl έγινε. Εδώ και μια εβδομάδα (μεχρι χθες δηλαδη) πήγαινε καλά, σήμερα με το που σχόλασα απο το σχολείο και ανοίγω το pc με μια χαρά :cool: βλέπω ότι δεν μπορεί να συνχρονιστεί, βλέπω ότι άρχισε πάλι αν μέχρι το βράδυ έχει πρόβλημα με βλέπω να ξαναπαίρνω την otenet. Τώρα είμαι 9 λεπτά μέσα. Καλύτερα είμουν με 384.

AddictedToChaos
13-11-06, 16:01
Βασικα να παιρνεις κατ'ευθειαν στο 121 ή στο 1242 απο δω και μπρος, γιατι ο υπαλληλος της οτενετ δηλωσε την βλαβη την παρασκευη ενω θα την δηλωνε την τριτη που τον πηρα τηλ!!!!

Οποτε μακρια!!!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.