PDA

Επιστροφή στο Forum : ip address



chaxu
15-01-12, 02:20
οχω το ιντερνετ wind
κε τορα τι πρωβλιμα εχω καθε 2- 3 μερες αλαζει το ip adress

γιατι? και τι να κανω να μην αλαζει ip

θελω να κανω το server counter strike 1.6

p.s συγνωμη που ανοιξα θεμα λαθος ειμαι καινουριος

narsis
15-01-12, 10:28
Όλες οι απλές DSL συνδέσεις αλλάζουν IP, έχουν δηλαδή dynamic IP. Όταν συνδέεσαι ο ISP σου, διαλέγει τυχαία (ή σχεδόν τυχαία για την ακρίβεια) από τις διαθέσιμες IP που έχει και σου δίνει μια.

Για να έχεις μόνιμα την ίδια IP, υπάρχουν προγράμματα static IP, τα οποία και κοστίζουν κατιτίς παραπάνω.

RASTAVIPER
15-01-12, 10:30
Οκ δεν πειράζει που είσαι καινούριος, αλλά να βγάζουμε τα μάτια μας για να διαβάσουμε τι γράφεις, τι σου φταίμε?
Πάντως, η IP αλλάζει συχνά έτσι και αλλιώς.

nyannaco
15-01-12, 12:02
Πληροφοριακά, ο μόνος πάροχος που σου δίνει έτσι κι αλλιώς στατική IP, χωρίς επιπλέον χρέωση, είναι η On Telecoms.

JohnDro
15-01-12, 13:16
Στη wind η IP αλλάζει κάθε 3 ημέρες.

mariossss
15-01-12, 13:22
εμενα καθε εβδομαδα μου αλλαζει ip :p

JohnPro
15-01-12, 14:02
αφου εχεις dynamic, και θες σερβερ, βαλε no-ip... Το ειχα βαλει οταν ειχα φτιαξει σερβερ για l2...

chaxu
15-01-12, 18:55
αφου εχεις dynamic, και θες σερβερ, βαλε no-ip... Το ειχα βαλει οταν ειχα φτιαξει σερβερ για l2...

Δεν καταλαβα πος να κανο σερβερ αφου αλαζει ιπ καθε δυο μερς

Geocheats2
15-01-12, 19:55
Δεν καταλαβα πος να κανο σερβερ αφου αλαζει ιπ καθε δυο μερς


Δεν ισχύει αυτό μην σπας το κεφάλι σου

Έχεις 2 επιλογές

Wind Static Ip (http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play/wind-double-play-s/?planID=1289) με 6,15€ έξτρα τον μήνα
ή
Οn telecoms (http://www.on.gr/el/index.html) Αν είναι διαθέσιμη στην περιοχή σου. Επίσης αν επιλέξεις αυτό μην επιλέξεις σταθερή ip γιατί στην δίνουν από μόνοι τους.

JohnPro
15-01-12, 21:17
Πως δεν ισχυει? Εγω μια χαρα ημουν ενα μηνα (ειχε αλλαξει δεν ξερω ποσες φορες η ip) Το no-ip ειναι ειδικο γιαυτους που εχουν dynamic ip και θελουν static

Geocheats2
15-01-12, 21:29
Στο cs στα favorites αποθηκεύει την ip με αριθμούς και όχι την dynamic σου , έτσι όταν ο άλλος θα θέλει να μπει θα πρέπει να σε ξαναβρεί και να σε ξαναβάζει και να διαγράφει το παλιό entry, πράγμα που δεν θα το έκανα ούτε μια φορά.

Για το l2 συμφωνώ το έχω υλοποιήσει και εγώ έτσι παλιότερα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.