PDA

Επιστροφή στο Forum : Προσοχή στήν Tellas!!!!



giorgos_g
27-04-04, 11:23
Ακουστε τι έπαθα…είχα κάνει σύνδεση ADSL στην Tellas, μετά από κάποιους μήνες συγκεκριμένα αρχές Μαρτίου λόγο αλλαγής κατοικίας αναγκάστηκα να κάνω διακοπή κι έστειλα τα στοιχεία με το αίτημά μου σε κάποιο fax που μου έδωσαν από το help desk. (Σημείωση : ΚΑΝΕΙΣ δεν μου είπε πως το fax πρέπει να είναι ενυπόγραφο). Μέχρι τις 23 Απριλίου δεν είχα λάβει καμία επιστολή ή τηλέφωνο από την Tellas κι έτσι πήρα να μάθω τι γίνετε. Το αποτέλεσμα ήταν πως η σύνδεση έτρεχε ακόμα γιατί όπως μου είπαν δεν υπήρχε η υπογραφή μου στο fax. Κανένας όμως δεν με ειδοποίησε να το ξαναστείλω σωστά. Πάνω στο fax είχα τηλέφωνα σπιτιού, γραφείου και κινητό. Μιλώντας με κάποια υπεύθυνη, κυρία Μουσ****, είπε πως αναγκαστικά θα πληρώσω και πως δεν μπορεί ούτε καν να προωθήσει την διακοπή μου να γίνει πιο άμεσα. Όταν την ρώτησα γιατί δεν με ειδοποίησαν στο κινητό προχώρησε την συζήτηση λέγοντας ένα "τέλος πάντων". Ζητώντας φυσικά να μιλήσω με τον υπεύθυνο του τμήματος των διακοπών μου είπε πως είναι σε meeting (τι βολικό ε; ) Συμπέρασμα : Πληρώνω από τον Μάρτιο ADSL έχοντας μία απλή PSTN και θα εξακολουθώ να την πληρώνω για ακόμα ένα μήνα που θα πάρει στην Tellas να κάνει την διακοπή μου.
(Μήπως ειναι λιγο κλέφτες;; )

Σε αυτή την περίπτωση τι κάνουμε ;;;;;;;;

pelasgian
27-04-04, 12:51
Μην τους πληρώσεις, κάνε καταγγελία και απείλησε με μήνυση. Κάποια στιγμή θα εκδικαστεί και αν έχεις αποδείξει ότι όντως τους έστειλες fax και το αγνοήσαν χωρίς να σε ενημερώσουν, θα έχεις το δικαστή μαζί σου. Δεν θα χρειαστείς δικηγόρο (και θα έχεις την ευκαιρία να δεις πώς είναι ένα δικαστήριο από μέσα, χωρίς να είσαι κατηγορούμενος.) Και μόνο ότι θα τους μηνύσεις, ακόμα και αν την αποσύρεις μετά, θα δώσει το wake up and smell the coffee call σε αυτούς που λένε «τέλος πάντων» αντί για «συγνώμη» στους πελάτες τους και κοιτάνε μόνο πώς θα στα φάνε.

Φρόντισε να έχεις γραπτή απάντησή τους γιατί αγνοήσαν το έστω ανυπόγραφο fax σου και δεν σε ειδοποίησαν για τη παράληψη. Επίσης βρες αν λέει οπουδήποτε στη σύμβαση ότι πρέπει να είναι ενυπόγραφη η αίτηση διακοπής.

The more shit you put up with, the more you end up gettin' όπως λένε κάτι παιδάκια στην άλλη όχθη του Ατλαντικού.

PALADIN
27-04-04, 13:18
είναι πολύ λυπηρό περιστατικό.
για άλλη μία φορά ή Τελλάς έδειξε το "ήθος" της.

Εγώ τους ξαπέστειλα καί ησύχασα.

panos72
27-04-04, 13:24
Η ιστορία με τις "καθυστερήσεις" στις διακοπές συμβολαίων δεν είναι καινούργια, ούτε προνόμιο της tellas (δέστε παραδείγματα στην κινητή τηλεφωνία)

Μια αίτηση διακοπής καλό είναι να είναι ενυπόγραφη, αλλά αφού δεν ζητάνε γνήσιο της υπογραφής, φέρτην να στην υπογράψω εγώ, τι διαφορά θα έχει ??

Γνώμη μου είναι, ότι αν έχω σταματήσει να χρησιμοποιώ μια υπηρεσία (αποδεδειγμένα), σταματάω να την πληρώνω μετά την εξόφληση του τρέχοντος λογαριασμού... Το ερώτημα είναι πως τους πληρώνεις και αν μπορείς να διακόψεις την πληρωμή, το κάνεις άμεσα και αστους να κινηθούν αυτοί νομικά εναντίον σου, και να αποδείξουν ότι τους χρωστάς...

giorgos_g
27-04-04, 14:12
Παίδια την υπηρεσία δεν την χρησιμοποιούσα και πριν κάνω αίτηση διακοπής, μπορούν να το δουν αν θέλουν απο τους servers τους.
Τα έχω πάρει οχι μόνο επειδή θα πληρώσω κάτι που δεν χρησιμοποιούσα αλλά επειδή δεν με ειδοποίησαν οτι το fax ήταν άκυρο, σημειωτέων οτι πάνω στο fax είχα όλα μου τα τηλέφωνα (και το κινητό), δεν ήθελαν άραγε να χρεωθούν???????

Τι να πώ.... τόσο πολύ χρειάζονται χρήματα?

Θα πάρω τηλ το ΙΝ-ΚΑ να δώ τι θα μου πούν....

ermis333
27-04-04, 14:58
giorgos_g, Στο φάξ έπρεπε να περιλαμβάνεις τα πλήρης στοιχεία σου που αναγράφονται στο λογαριασμό που πληρώνεις στην Τελλάς, όπως πλήρες όνομα διεύθυνση και ΑΦΜ...καθώς και username..

To σημαντικότερο είναι μαζί με το φάξ διακοπής να στείλεις με φαξ και φωτοτυπία της ταυτότητάς σου..αλλιώς η διακοπή πολύ σωστά δε θεωρείται νόμιμη.

Εγώ έτσι έκανα την αίτηση διακοπής της ISDN συνδρομής μου και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα.

Επίσης τα αιτήματα είτε ενεργοποίησης είτε διακοπής που δεν περιέχουν τα απαραίτητα απλά απορρίπτονται...σιγά μη καθόντουσαν να πάρουν κάθε ένα τηλέφωνο και να του λένε φιλαράκο..δεν μας τα έγραψες σωστά...ούτε στις ΗΠΑ που έχουν μακράν τις καλύτερες υπηρεσίες εξυπηρέτησης πελατών δεν γίνονται αυτά...

Αφού το φάξ τους ήταν ανυπόγραφο με πια λογική να μπαίναν στον κόπο να σε ειδοποιήσουν, πού ξέραν ότι δεν τους έκανες φάρσα;;

Πρέπει να καταλάβετε πως ΟΛΕΣ οι εταιρίες ενδιαφέρονται μόνο και μόνο για το κέρδος και όχι για να μας φέρονται λές και είμαστε βασιλιάδες.

blackjim
27-04-04, 15:21
ermis333, συμφωνω απολυτα. Εχουμε να κανουμε με προϊοντα εταιριων και οχι με καποιον φιλο μας. giorgos_g, απλα για να δεις τι θα "επρεπε" να ξερεις απο μονος σου δες το συμβολαιο που υπεγραψες με την ΤΕΛΛΑΣ και συγκεκριμενα την παραγραφο 7.3. Λεει για υπογραφη στην καταργηση της συμβασης.
Anyway , το να σε ενημερωναν πληρως απο το τηλεφωνο θα ηταν σιγουρα θεμιτο αλλα τυπικα δε φταινε αυτοι, γι'αυτο για μυνηση σκεψου το λιγο.
_________________
εχω στειλει και εγω FAX για διακοπη και επαναλειτουργια και αναγκαστικα να το στειλω 3 φορες, αλλα "δεν ηξερες, δε ρωταγες??"
8)

BoGe
27-04-04, 16:13
Μην τους πληρώσεις, κάνε καταγγελία και απείλησε με μήνυση. Κάποια στιγμή θα εκδικαστεί και αν έχεις αποδείξει ότι όντως τους έστειλες fax και το αγνοήσαν χωρίς να σε ενημερώσουν, θα έχεις το δικαστή μαζί σου.


The more shit you put up with, the more you end up gettin' όπως λένε κάτι παιδάκια στην άλλη όχθη του Ατλαντικού.

Σωστά κάνε μήνυση, περίμενε περίπου 3 χρόνια να γίνει η δίκη. Και έτσι και την χάσεις θα πληρώσεις και τα έξοδα.

Pelasgian με τι ασχολείσαι;

lazar
27-04-04, 16:27
Μήνυση (αγωγή για την ακρίβεια...) γιατί να κάνεις; Δεν σου χρωστά η Τελλας. Εκείνοι λένε ότι τους χρωστάς. Μπορείς να τους αγνοήσεις και να μην πληρώσεις, αλλά ενημερώσου και από έναν δικηγόρο.

Αυτά που γράφουν στο συμβόλαιο, δεν σημαίνει ότι είναι και απαραίτητα νόμιμα. Δηλαδή, εάν ποτέ φτάσετε σε δίκη (από την πλευρά τους) το δικαστήριο θα κρίνει σύμφωνα με τους νόμους και δεν θα λάβει υπ' όψη του τα σημεία εκείνα όπου το συμβόλαιο τους δεν καλύπτεται νομικά. Κι ας το έχεις υπογράψει. Αυτό το λέω για το επίμαχο θέμα, ότι η συνδρομή διακόπτεται δύο μήνες αφού το ζητήσει ο πελάτης. Δεν μου φαίνεται πολύ βάσιμο.

PALADIN
27-04-04, 16:33
επίσης στο ΦΑΞ θα πρέπει να υπάρχει καί η ημερομηνία αποστολής, χωρίς ημερομηνία θεωρήται άκυρο (το λένα καθαρά στούς όρους).

Το θέμα όμως είναι ότι η Τελλάς τα έχει κάνει πολύ δύσκολα καί νομικήστικα τα πράγματα.
Εγώ σαν πελάτης που βλέπω όρους καί διατάξης καί την θρασύτατη συμπεριφορά των ατόμων στο customer service σχηματίζω πολύ ασχημη εντύπωση.
Αυτή την εντύπωση την μεταφέρω σε όσους με ρωτάνε καί έτσι η Τελλάς χάνει πελάτες.

Μία εταιρία πρέπει καί να φαίνεται αλλά καί να είναι ηθική για να φτιάξει καλό όνομα στην πιάτσα.

Ο φίλος μας παραπάνω τυπικά έχει άδικο, αλλά η Τελλάς για να είναι εντάξει έπρεπε να επικοινωνήσει μαζί του το συντομότερο δυνατόν καί να το ξεκαθαρίσει το θέμα της υπογραφής, όπως κάνουν καί άλλες εταιρίες καί εδώ καί στην Αμερική (άσχετα με το τί λέει ο Ερμής).

Εμένα η Φορθνετ μου έδωσε ένα μήνα επι πλέον ΔΩΡΕΑΝ επειδή είχαν το πρόβλημα λόγω της αναβάθμισης.¨
Ενώ η Τελλάς δεν μου είχε δώσει τίποτα τον περασμένο Δεκέμβριο όταν έκανε αυτή αναβάθμιση.

Το άν πάει καλά η Τελλάς είναι δικό της πρόβλημα.
Εμείς σαν πελάτες βλέπουμε τα πακέτα που βγάζει στην διάθεση του καταναλωτή καί καταλαβαίνουμε ότι τα πράγματα σφίγγουν.
Ειδικά μετα το τέλος της αναβάθμισης της Φορθνετ.

lazar
27-04-04, 16:43
Η Τελλάς για την ώρα τρώει από τις σάρκες της.

Αυτά δείχνουν οι ισολογισμοί της.

Τώρα ...της ΔΕΗ τη σάρκα, ...της Wind τη σάρκα ...θα σε γελάσω.

UGF_GreekMind
27-04-04, 17:39
Επίσης τα αιτήματα είτε ενεργοποίησης είτε διακοπής που δεν περιέχουν τα απαραίτητα απλά απορρίπτονται...σιγά μη καθόντουσαν να πάρουν κάθε ένα τηλέφωνο και να του λένε φιλαράκο..δεν μας τα έγραψες σωστά...ούτε στις ΗΠΑ που έχουν μακράν τις καλύτερες υπηρεσίες εξυπηρέτησης πελατών δεν γίνονται αυτά...

:roll:

Γιατί εγώ όταν έκανα αίτηση (μέσω internet) για σύνδεση στη forthnet και επειδή δεν συμπλήρωσα σωστά κάποια στοιχεία μου, με πήραν σε 20 λεπτά τηλέφωνο να μου ζητήσουν διευκρινίσεις ώστε "να ενεργοποιηθεί το δυνατόν γρηγορότερα η σύνδεση";;;

Και απαντώ... γιατί αν δεν ζητούσαν τα παραπάνω στοιχεία δεν θα μπορούσαν να μου εκδόσουν το τιμολόγιο, ώστε να με χρεώσουν.

Γιατί όλοι θυμούνται τα τηλέφωνα των πελατών τους μόνο στην ενεργοποίηση ;

Υ.Γ. Για να μην παρεξηγούμαι, πιστεύω ότι το ίδιο με την tellas θα γίνει και με τη forthnet, αν αύριο αποφασίσω να διακόψω.
Και φυσικά... (αν μου τύχει κάτι ανάλογο) θα πάρουν πολλά !!! Ας μου κάναν μήνυση :x

lazar
27-04-04, 17:54
...ούτε στις ΗΠΑ που έχουν μακράν τις καλύτερες υπηρεσίες εξυπηρέτησης πελατών δεν γίνονται αυτά...

Εγώ διαβάζω ότι σε προβλήματα με τα windows, το support της Microsoft απαντά:

Format C:, reinstall Windows.

Εδώ που τα λέμε, τι άλλο θα μπορούσαν να πουν;;;

giorgos_g
28-04-04, 09:56
Πριν κάνω σύνδεση με την Τελλάς ήμουν στην Forthnet, όταν έκανα αίτηση διακοπής στην Forthnet με πήραν την επόμενη εργάσιμη για να επιβεβαιώσουν την διακοπή και να ρωτήσουν τον λόγο της διακοπής, αυτό περίμενα να κάνουν και από την Τελλάς, εδώ φαίνεται ποιοι είναι οι επαγγελματίες και ποιοι οι ερασιτέχνες....
Δεν έχω σκοπό να μπω στην διαδικασία του να τους μηνύσω, δεν έχω ούτε το χρόνο ούτε και τα χρήματα, αν κάνει κάτι το ΙΝ-ΚΑ έχει καλώς...
Απλά ήθελα να προειδοποιήσω τους χρήστες και τους υποψήφιους χρήστες τις Τελλάς να προσέχουν.

nnn
28-04-04, 23:45
@giorgos_g
πρέπει να μάθεις αν δεν ξέρεις ότι πάντα σε οποιαδήποτε συναλλαγή πραγματοποιείται από απόσταση επιβάλεται το έντυπο που στέλνουμε με fax,ταχυδρομείο να είναι υπογεγραμμένο και με πλήρη στοιχεία.
το αν θα σε πάρει κάποια υπηρεσία ή εταιρεία τηλέφωνο να σου πει ότι δεν το έχεις συμπληρώσει πλήρως εναπόκειται στον τρόπο λειτουργείας της και στη διάθεση που έχει ο εκάστοτε υπάλληλος που παρέλαβε τα χαρτιά σου.
εσύ έστειλες ένα χαρτί και ζητούσες διακοπή και καλά έκανε και στο απέρριψε χωρίς υπογραφή.
ξέρεις πόσες φάρσες γίνονται??

ROA
29-04-04, 01:10
Μα δεν έχει σημασία πόσες φάρσες γίνονται. (Φαντάζεσαι η πυροσβεστική να ζητούσε ενυπόγραφο fax κάθε φόρα που την ζητούσες?).
Το θέμα είναι η πολιτική της αρπαχτής, ζεί και βασιλεύει...
Γιατί δηλαδή κινούν γή και ουρανό και κάνουν τόσα έξοδα και τόσα διαφημηστικά τηλεφωνήματα για να τσιμπήσουν πελάτες, και οταν ένας πελάτης θέλει να την "κάνει" πρέπει να στείλει ένα "μάτσο" δικαιολογιτηκά;
Ελαβές κύριε το fax?
Πέρνεις τηλέφωνο στον ΠΕΛΑΤΗ (που στα έσκαγε και ήταν καλά) και ρωτάς για επιβεβαίωση.
Αν ναι τότε έληξε.
Και κάτι ακόμα. Δεν με νόιάζει τι κάνουν στην αμερική (εκτός από το ότι έχουν φτηνό ADSL). Με νοιάζει τι λέει η κοινή λογική.

God
29-04-04, 01:16
Αυτο θα πονεσει.

Εμενα ρε παιδια γιατι μου εκαναν την διακοπη κανονικοτατα με ενα φαξ που εστειλα χειρογραφο, χωρις πληρη στοιχεια και ανυπογραφο? :shock:

Αυτο ακριβως εγραφα :

"Γεια σας ειμαι ο χρηστης ****** και θα ηθελα να διακοπει η συνδρομη μου μεσα στον Απριλιο. Το κινητο μου αν χρειαζεστε κατι ειναι **********."

Αυτο γραμμενο σε μια κολλα αναφορας, τιποτα αλλο. Διακοπηκε κανονικα. Πεντευτυχισμενος user της HOL τωρα και μερικες μερες......

lazar
29-04-04, 01:39
Πέρα από τις λογικές υπάρχει και η λέξη δεοντολογία. Στην Ελλάδα έχουμε γενικώς έλλειψη και την αντικαθιστά το φιλότιμο, όπου και όταν αυτό υπάρχει.

Προσωπικά δεν μου φτάνει ούτε το fax με υπογραφές και σφραγίδες. Γιατί μπορεί να παραπέσει και εγώ δεν έχω καμμία απόδειξη ότι το έλαβαν και αποδέχτηκαν τη λήξη συμβολαίου.

Καλύτερα να πηγαίνεις από εκεί και να υπογράφεις μπροστά τους παίρνοντας αντίγραφο. Το έκανα μία φορά με e-mail σε κάποιους και τους πήρα τρία τηλέφωνα για να σιγουρευτώ. Στο πρώτο, μάλιστα, δεν είχαν ιδέα για το e-mail και μου είπαν 'ξαναστείλτο'.

giorgos_g
29-04-04, 09:36
Ειναι ερασιτέχνες και κλέφτες....

PALADIN
29-04-04, 12:14
lazar,



Πέρα από τις λογικές υπάρχει και η λέξη δεοντολογία. Στην Ελλάδα έχουμε γενικώς έλλειψη και την αντικαθιστά το φιλότιμο, όπου και όταν αυτό υπάρχει.



αυτά που λές πράγματι ισχύουν στις σοβαρές εταιρίες καί όχι στους καιροσκόπους.

Υπάρχει καί παροιμία που λέει: "Μιά του κλέφτη, δυό του κλέφτη, τρείς καί τον #$%^&%".

pelasgian
29-04-04, 16:29
Πριν κάνω σύνδεση με την Τελλάς ήμουν στην Forthnet, όταν έκανα αίτηση διακοπής στην Forthnet με πήραν την επόμενη εργάσιμη για να επιβεβαιώσουν την διακοπή και να ρωτήσουν τον λόγο της διακοπής, αυτό περίμενα να κάνουν και από την Τελλάς, εδώ φαίνεται ποιοι είναι οι επαγγελματίες και ποιοι οι ερασιτέχνες....
Δεν έχω σκοπό να μπω στην διαδικασία του να τους μηνύσω, δεν έχω ούτε το χρόνο ούτε και τα χρήματα, αν κάνει κάτι το ΙΝ-ΚΑ έχει καλώς...
Απλά ήθελα να προειδοποιήσω τους χρήστες και τους υποψήφιους χρήστες τις Τελλάς να προσέχουν.

Νόμιζα ότι σου χρεώσαν κάρτα για υπηρεσία που δεν ήθελες και σου είπα για μήνυση (μήνυση πας στο τμήμα και την υποβάλεις, και συνήθως τότε η εταιρεία σε θυμάται αμέσως σαν πελάτη και κάνει αυτά που πρέπει , οπότε όταν λήξει η ιστορία την αποσύρεις.)

Αν δεν σου φάγαν λεφτά, και εφόσον στη συμφωνία έγραφε ότι πρέπει να στείλεις ενυπόγραφη αίτηση διακοπής, ξαναστείλε και πες τους «η παρούσα είναι υπενθύμιση προηγούμενης αίτησης διακοπής» και υπέγραψέ την και βάλε και φωτοτυπία τη ταυτότητά σου. Στην Ελλάδα η αίτηση παροχής γίνεται με εξεφτελιστικό γλύψιμο του πελάτη και η αίτηση διακοπής μόνο όταν νομικά δεν έχει κανένα «τεχνικό» κώλυμα, οπότε και την αγνοούν. Αυτό είναι ένδειξη πολύ κακής corporate culture. Η εμπορική συναλλαγή με καλή πίστη προϋποθέτει ότι κάποιος θα σε πάρει να επιβεβαιώσει. Το forthnet είναι ακαδημαϊκό spin-off οπότε ξέρεις ότι θα υπάρχει ένα ανώτερο επίπεδο στις συναλλαγές και για αυτό και πάνε καλύτερα από τους άλλους φελάχους.

panos72
29-04-04, 20:15
Το forthnet είναι ακαδημαϊκό spin-off οπότε ξέρεις ότι θα υπάρχει ένα ανώτερο επίπεδο στις συναλλαγές και για αυτό και πάνε καλύτερα από τους άλλους φελάχους.

ανώτερο επίπεδο.(τελεία)
3 λογαριασμούς μου έχουν στείλει από την 4νετ και ακόμα χρέωση στην πιστωτική δεν έχω δει....
Μου φαίνεται οτι κι αυτωνών το λογιστήριο βόσκει στις ραχούλες. όπως tellas ένα πράγμα από ότι διαβάζω εδώ μέσα.
Για να μην μιλήσω για την 4νετ telephony. Κάθε τρεις μήνες τους στέλνω απειλητικό e-mail για να βρουν την άκρη με τις χρεώσεις-πληρωμές κτλ.

Λέτε να υπάρχει κάποιος ιος στα λογιστήρια των ΙΤ εταιρειών :?: :?:

pelasgian
29-04-04, 22:23
@giorgos_g
πρέπει να μάθεις αν δεν ξέρεις ότι πάντα σε οποιαδήποτε συναλλαγή πραγματοποιείται από απόσταση επιβάλεται το έντυπο που στέλνουμε με fax,ταχυδρομείο να είναι υπογεγραμμένο και με πλήρη στοιχεία.


Στο ebay πού υπογράφεις; Και έχεις δει ΤΙ κονομάει το ebay;
Κάποια στιγμή που κάνανε στη κοπελιά skimming τη πιστωτική της και βρέθηκε να έχει αγοράσει 5 υπολογιστές και 12 cdrw, όταν τους είπε αυτά δεν τα πήρα, τα αφαιρέσαν και τελείωσε με δύο τηλέφωνα και ένα fax. Η τράπεζα φυσικά ήταν h LLOYDS TSB και όχι οι ανθρωποφάγες ελληνικές τράπεζες με τα πανωτόκια και τους πλυστηριασμούς. Αυτός είναι και ο λόγος που είναι η μία είναι τράπεζα και οι δικές μας πάγκοι της λαϊκής. Δεν υπάρχει τίποτα πιο σπουδαίο από ένα υγιές πλαίσιο εργασίας σε μία εταιρία (corporate culture.)

Εξάλλου ένα πρόβατο μπορείς να το κουρεύεις συνέχεια, αλλά μπορείς να το γδάρεις μόνο μία φορά. Αυτό οι κουτόφραγκοι το ξέρουν, οι δικοί μας οι έξυπνοι όχι.

nnn
30-04-04, 00:16
αυτό που αναφέρεις με την πιστωτική δεν έχει σχέση γιατί υπάρχει και εδώ στην Ελλάδα η κάλυψη του πελάτη απέναντι σε τέτοιους κινδύνους.
αν μια συναλλαγή που έγινε με την κάρτα σου είναι προιόν απάτης απλά δεν την πληρώνεις.
πληρώνεις ένα μικρό ποσό μόνο αν χάσεις/σου κλέψουν την κάρτα σου και δεν το πάρεις είδηση έγκαιρα για να την ακυρώσεις.

όσον αφορά την πυροσβεστική και την αστυνομία αν τους καλέσεις σου ζητάνε τ/φ και στοιχεία και όταν έρθουν ακόμα και αν έχει εκλείψει ο λόγος που τους κάλεσες καταγράφουν τα στοιχεία σου στο βιβλίο συμβάντων.

στο θέμα των διακοπών υπηρεσιών με φαξ και εγώ είμαι αντίθετος γιατί πολύ απλά το φαξ μπορεί να πάει αλλού και εσύ να νομίζεις ότι πήγε στον σωστό αριθμό.
καλύτερα είναι να πηγαίνεις αυτοπροσώπος ώστε να έχεις και ένα hard copy της εκάστοτε αίτησης/ακύρωσης που έκανες.

@ ADSLgr.com All rights reserved.