PDA

Επιστροφή στο Forum : netbook η tablet?????



billy1983
18-01-12, 16:48
Καλησπερα.....Επειδη με την τεχνολογια δεν τα παω καλα,θα ηθελα τη βοηθεια σας....Θα ηθελα να αγορασω ενα μηχανιμα για το δρομο,για να μπορω να σερφαρω,να παιζει ολες τις σελιδες του ιντερνετ ακομα κ flash,να εχει μεγαλη αυτονομια,να μπορω να παιξω κανενα παιχνιδι κ να δω καμια ταινιουλα με ελληνικους υποτιτλους,κ αν γινετε να εχει usb,card reader!εχω κοιταξει dell inspiron duo,Asus Eee Pad Transformer TF101,Archos Arnova,galaxy tab 10.1.Aλλα δεν ξερω τι να διαλεξω..Υπαρχει καποιο που να καλυπτει τις αναγκες μου?Ειμαι ανοιχτος σε ολες τις προτασεις,δεν μενω μονο στα 4 που σας ειπα.Ευχαριστω

Roronoa
19-01-12, 09:16
Καλησπέρα,
Αρχικα να ξέρεις πάντως ότι τίποτα από τα 2 δεν είναι για πολλά πολλά. Έχουν περιορισμένες δυνατότητες.
Και με τα 2 κάνεις τα ίδια πράγματα πλέον.Είναι θεμα μόνο τι σε βολεύει.
ταμπλετ
+ : μικρο, ελαφρύ και πολύ βολικό για διάβασμα.
- : δεν βολεύει για γράψιμο ποτέ, τρέχει διαφορετικό λειτουργικό από ότι έχεις συνηθίσει σε υπολογιστή (android συνήθως)
Νετμπουκ
+ : έχει γνώριμο λειτουργικό, βολεύει πιο πολύ για γράψιμο
- : Δεν βολεύει πολύ για διάβασμα βιβλίων/περιοδικών, κομικ κ.λ.π.

Οπότε,
Αν το θέλεις για περιστασιακό υπολογιστή/γκαντζετ και να διαβάζεις βιβλιοπεριοδικοκομικοεφημεριδες και να ακους μουσική και δεν εχεις πρόβλημα να προσαρμοστείς σε Android(που είναι γενικά πολύ εύχρηστο αν δεν το εχεις γνωρίσει από κάποιο smartphone ηδη.) τότε πας σε ταμπλετ.
Αν παλι θελεις εναν υπολογιστη πιο πολυ για να γραφεις και δεν σε ενδιαφερουν τα παραπανω τότε νετμπουκ.

Και κατι τελευταιο, ότι και να πάρεις πάρτο οχι κάτω από 10 ιντσες. Ειναι κουραστικα οταν ειναι μικροτερα, 7, 8 ας πουμε.

billy1983
19-01-12, 14:05
με το tablet θα κανω ενα ανετο σερφαρισμα?θα μπορω να μπω σε ολες τις σελιδες του ιντερνετ?εχω smartphone το galaxy s αλλα θελω κατι παραπανω για το ιντερνετ.εχεις κασποιο tablet με αυτα που ψαχνω να μου προτεινεις?σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση

@ ADSLgr.com All rights reserved.