PDA

Επιστροφή στο Forum : ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΦΙΛΩΝ PANINI



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

SKYCAPTAIN
20-01-12, 01:23
Γειά χαρά σε όλους!
Επειδή η ιδέα για να ιδρυθεί ένας σύλλογος φίλων Panini έχει ωριμάσει κι επειδή υπάρχουν αρκετοί φίλοι όπως κι εγώ που μοιραζόμαστε τα ίδια συναισθήμστα της συμπλήρωσης μιας συλλογής και μας αρέσει αυτό το χόμπυ ανοίγω αυτό το forum με σκοπό την ίδρυση ενός συλλόγου φίλων Panini που θα μας εξυπηρετεί πολλούς σκοπούς.
Θα πω απλά ότι θα μπορούμε να απευθυνόμαστε συνολικά στον Πήγασο και όχι ατομικά
για να διεκδικούμε ποιοτικότερες συλλογές και καλύτερη προβολή των συλλογών (ενδεικτικά
αναφέρω 2 σκοπούς της ίδρυσης αυτού του συλλόγου, υπάρχουν κι άλλοι φυσικά).
Γι'αυτό αναμένω τις ιδέες και προτάσεις όλων σας, να ορίσουμε έναν τόπο συνάντησης αφού καταλήξουμε κάπου (σε κάποιο κείμενο δηλ.) να υπογράψουμε όσοι θέλουν να είναι μέλη αυτού του συλλόγου και να γίνει η ίδρυση φαντάζομαι σε πανηγυρικό κλίμα.
Σκέφτομαι πχ. ότι θα μπορούμε μετά σε συνεργασία με την εταιρεία να ορίσουμε μια φορά το χρόνο ημερίδα φεστιβάλ panini με ανταλλαγές, διάφορα happenings κλπ.
Ιδέες υπάρχουν, αναμένω και τις δικές σας και προχωράμε!

pavlex
20-01-12, 02:13
Προταση ,να ζητησουμε απο τον πηγασο σε συνεργασια με την πανινι και συλλεκτων που τα εχουν να μας εκδωσουν σε τομο τα προηγουμενα αλμπουμ της σουπερλιγκα, "ελληνικο ποδοσφαιρο 1980 και μετα" που το εκδιδε ο διακογιαννης .

GB33
20-01-12, 04:27
Προτινω το εξης.Ενοικιαζουμε ενα μικρο διαμερισμα,το διαμορφωνουμε σε γραφειο και τοποθετουμε εκει το αρχειο διπλων απο ολες τις συλλογες που εχει ο καθενας μας.Προσωπικα εγω θα ξεκινησω με δωρεα 8.000 χιλιαδων διπλων-τριπλων απο διαφορες συλλογες που κατεχω.Ειναι λιγο τολμηρη ιδεα αλλα αν υπαρξει μεγαλη συμμετοχη ολα γινονται.

pavlex
20-01-12, 06:51
"Ενοικιαζουμε ενα μικρο διαμερισμα"
πως θα πληρωνοντε τα εξοδα του διαμερισματος!

imperium
20-01-12, 10:17
και μετα τι κανουμε με το γραφειο?
θα περνανε τα μελη και θα ανταλλαζουμε?

μπορουμε να βρισκομαστε και να δειχνουμε τη συλλογη που εχουμε στην κατοχη μας
σιγουρα δεν εχουμε ολοι τα ιδια αλμπουμ

Giorgio sak
20-01-12, 12:29
Τέτοια προσπάθεια, κανονικά θα έπρεπε να την στηρίζει η ίδια η ΡΑΝΙΝΙ ή ο ΠΗΓΑΣΟΣ. Υπάρχουν τρόποι.

Για το διαμέρισμα, υπάρχει το θέμα του ενοικίου. Θα πρέπει τότε η συμμετοχή στο σύλλογο να είναι επί πληρωμή, κάτι που θα αποθαρρύνει πολλούς από το να γραφτούν μέλη.
Για τη δωρεά των διπλών: Αυτοκόλλητα 10-20 -30 χρόνων, ιδίως τα ποδοσφαιρικά, έχουν πολύ μεγάλη αξία. Θέλει μεγάλη προσοχή, γιατί τέτοια κίνηση μπορεί να προσελκύσει πονηρούς "επενδυτές" και το τελικό αποτέλεσμα να είναι τα περισσότερα χαρτάκια να χαριστούν σε επαγγελματίες πωλητές. Είναι και το θέμα του κινδύνου της κλοπής, από τη στιγμή που δε θα κατοικείται μονίμως το διαμέρισμα.

_Filippos_
21-01-12, 02:53
Γειά χαρά σε όλους!
Επειδή η ιδέα για να ιδρυθεί ένας σύλλογος φίλων Panini έχει ωριμάσει κι επειδή υπάρχουν αρκετοί φίλοι όπως κι εγώ που μοιραζόμαστε τα ίδια συναισθήμστα της συμπλήρωσης μιας συλλογής και μας αρέσει αυτό το χόμπυ ανοίγω αυτό το forum με σκοπό την ίδρυση ενός συλλόγου φίλων Panini που θα μας εξυπηρετεί πολλούς σκοπούς.
Θα πω απλά ότι θα μπορούμε να απευθυνόμαστε συνολικά στον Πήγασο και όχι ατομικά
για να διεκδικούμε ποιοτικότερες συλλογές και καλύτερη προβολή των συλλογών (ενδεικτικά
αναφέρω 2 σκοπούς της ίδρυσης αυτού του συλλόγου, υπάρχουν κι άλλοι φυσικά).
Γι'αυτό αναμένω τις ιδέες και προτάσεις όλων σας, να ορίσουμε έναν τόπο συνάντησης αφού καταλήξουμε κάπου (σε κάποιο κείμενο δηλ.) να υπογράψουμε όσοι θέλουν να είναι μέλη αυτού του συλλόγου και να γίνει η ίδρυση φαντάζομαι σε πανηγυρικό κλίμα.
Σκέφτομαι πχ. ότι θα μπορούμε μετά σε συνεργασία με την εταιρεία να ορίσουμε μια φορά το χρόνο ημερίδα φεστιβάλ panini με ανταλλαγές, διάφορα happenings κλπ.
Ιδέες υπάρχουν, αναμένω και τις δικές σας και προχωράμε!

Εξαιρετική ιδέα!
Ειδικά αυτά που τόνισα είναι σκέψεις που σίγουρα θέλουμε όλοι να υλοποιηθούν.


Προταση ,να ζητησουμε απο τον πηγασο σε συνεργασια με την πανινι και συλλεκτων που τα εχουν να μας εκδωσουν σε τομο τα προηγουμενα αλμπουμ της σουπερλιγκα, "ελληνικο ποδοσφαιρο 1980 και μετα" που το εκδιδε ο διακογιαννης .

Ακριβώς!
Και πιστεύω πως μπορούμε να πετύχουμε πολλά περισσότερα μέσω μιας συλλογικής προσπάθειας με φίλους απ' όλη την Ελλάδα (ώστε πχ. να μην αργούν οι συλλογές στις επαρχιακές πόλεις! :oneup:)


Προτινω το εξης.Ενοικιαζουμε ενα μικρο διαμερισμα,το διαμορφωνουμε σε γραφειο και τοποθετουμε εκει το αρχειο διπλων απο ολες τις συλλογες που εχει ο καθενας μας.Προσωπικα εγω θα ξεκινησω με δωρεα 8.000 χιλιαδων διπλων-τριπλων απο διαφορες συλλογες που κατεχω.Ειναι λιγο τολμηρη ιδεα αλλα αν υπαρξει μεγαλη συμμετοχη ολα γινονται.

Δυστυχώς, φίλε μου, και εγώ νομίζω πως το εγχείρημα είναι πολύ τολμηρό, λαμβάνοντας υπόψη πως μιλάμε για μεγάλο χρηματικό -αλλά και από πλευράς ευθυνών- κόστος.

Η ιδέα για μέρος συνάντησης όπου θα γίνει μία τέτοια ίδρυση είναι η καλύτερη κατ'εμε.
Ημερομηνία και μέρος ιδρυτικής συνάντησης θα πρέπει να τεθούν προς συζήτηση, καθώς και το όνομα του συλλόγου μας, με το οποίο θα απευθυνόμαστε στην 'πήγασος' , την ίδια την πανίνι (δείχνοντας και αριθμό υπογραφών-μελών για περισσότερο -ελληνικό- κύρος:cool: ) αλλά και ξένους συλλέκτες σε αντίστοιχα φόρουμ του εξωτερικού.

Κλείνοντας...μία πρόταση:
Τι θα λέγατε για "ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΣΥΛΛΕΚΤΩΝ ΠΑΝΙΝΙ ΕΛΛΑΔΟΣ" :hmm: (ΣΣΠΕ), με την υποσημείωση της 'παρέας του adsl.gr', όχι για λόγους διαφήμισης, αλλά διότι δεν ξέρω αν υπάρχει και κάποιος άλλος σύλλογος.
Να καταστήσουμε σαφές ότι είμαστε αυτοί που ξεκίνησαν από εδώ.

Όσο για ημερομηνία και μέρος, θα πρότεινα Αθήνα, καθαρά λόγω πλειοψηφίας του πληθυσμού και καλύτερα κάποιο Σάββατο ή Κυριακή πρωί, σε κάποιο σαλόνι ξενοδοχείου.

Εννοείται πως η πρότασή μου είναι καθαρά ενδεικτική.
Αναμένω με ανυπομονησία τις ιδέες σας.

Φίλιππος

pavlex
21-01-12, 04:25
"Κλείνοντας...μία πρόταση:
Τι θα λέγατε για "ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΣΥΛΛΕΚΤΩΝ ΠΑΝΙΝΙ ΕΛΛΑΔΟΣ" (ΣΣΠΕ"

Επισης προτεινω να τον ενταξουμε στις Μ.Κ.Ο. μη κυβερνητικες οργανωσεις για οικονομικη ενισχυση,με την καλη εννοια το λεω,υπαρχουν χιλιαδες οργανωσεις που χρηματοδοτουντε απο την εκαστοτε κυβερνηση .

Giorgio sak
21-01-12, 12:49
Θα χρειαστεί και η δημιουργία ιστοσελίδας αν θέλουμε να αποκτήσει πολλά μέλη ο σύλλογος, αλλά και να γίνονται πολλά πράγματα όπως τα θέλουμε. Υπάρχει κάποιος που γνωρίζει από αυτά;

_Filippos_
21-01-12, 14:31
Θα χρειαστεί και η δημιουργία ιστοσελίδας αν θέλουμε να αποκτήσει πολλά μέλη ο σύλλογος, αλλά και να γίνονται πολλά πράγματα όπως τα θέλουμε. Υπάρχει κάποιος που γνωρίζει από αυτά;

δεν είναι απαραίτητο να είναι ιστοσελίδα, με την έννοια του domain name, δίοτι αυτό έχει κάποιες σημαντικές απαιτήσεις.

μπορεί λοιπόν, πχ., να δημιουγηθεί ενα μπλόγκ, του τύπου "filoipaninihellas.blogspot.com".

Giorgio sak
21-01-12, 16:15
Θα μπορούν να γίνονται ανταλλαγές μέσω αυτού;

_Filippos_
22-01-12, 00:18
Θα μπορούν να γίνονται ανταλλαγές μέσω αυτού;

δύσκολο θα έλεγα.
ανταλλαγές θα κάνουμε εδώ, αφού χρειάζεται φόρουμ για τέτοια επικοινωνία (με δυνατότητες για προσωπικά μηνύματα κλπ.) μεταξύ των μελών.

στο μπλόγκ θα μπορούμε να έχουμε διάφορες σημαντικές κατηγορίες όπως ανακοινώσεις, συναντήσεις, συλλογές που κυκλοφορούν ή και έρχονται κλπ κλπ.

θα χρησιμεύει περισσότερο για πληροφόρηση για όσους θέλουν να μάθουν γενικές ειδήσεις και νέα της κοινότητας ή και όσους δεν έχουν μπει ακόμα στον κόσμο των ανταλλαγών.

Giorgio sak
22-01-12, 01:31
Κάτι τέτοιο θα μπορούσε να γίνεται και μέσω του facebook στο panini-fans.
Δεν το βρίσκω καλή ιδέα εάν γίνουν πολλά τα μέλη, οι ανταλλαγές να συνεχίσουν να γίνονται μέσω του adslgr. Ένας λόγος είναι τα τελευταία γεγονότα με τους κάθε λογής Αλέκους και Ιτζαλόβες και την αδυναμία ελέγχου τους. Μέχρι στιγμής, ελέγχεται η κατάσταση γιατί είμαστε σχετικά λίγοι. Αν μπουν κι άλλα μέλη στο σύλλογο, όμως; Άσε δε που χτυπάει άσχημα, σύλλογος που χρησιμοποιεί ξένο site για ανταλλαγές.
Αν θα μπορούσαμε να φτιάξουμε μια ιστοσελίδα με δικό της φόρουμ κι ενότητες που θα θέλαμε (πχ επίδειξη των συλλογών μας, αγγελίες, συζητήσεις για θέματα που μας καίνε κλπ), θα ήταν το ιδανικό. Και βέβαια, με βοήθεια από τον ΠΗΓΑΣΟ ή την ίδια την ΡΑΝΙΝΙ.

Giorgio sak
22-01-12, 12:14
Ίσως, βέβαια, αυτά θα μπορούσαν να γίνουν σταδιακά. Να δούμε πρώτα με το Blog τι ανταπόκριση θα υπάρχει και μετά, ανάλογα με την ανταπόκριση, προχωράμε σε ακόμα πιο οργανωμένη κίνηση.

gportho66
23-01-12, 16:18
ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΣ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ. Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΘΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΕΙ ΤΙΣ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ ΤΟΥ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!
ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΑΠΟΣΤΟΛΗ 1 POINTS! ΑΡΕ EUROVISION!
ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΤΟΥΣ ADMIN ΓΙΑ BAN ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΥΣΤΥΧΟΥΣ ΚΑΚΟΜΟΙΡΗΔΕΣ ΠΟΥ ΖΗΤΙΑΝΕΨΑΝ 12 ΕΥΡΩ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΟΝΤΑΙ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΟΜΑΔΙΚΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ, ΠΡΟΣΒΑΛΛΟΝΤΑΣ ΣΥΝΑΜΑ ΤΗΝ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ΟΛΩΝ.
(ΕΞΩ Π....Η ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΚΑ!!!)
point system

απαντω στο σκεπτικο του να υπαρχει το συστημα.
Οποιος παραλαμβανει φακελο απο καποιον ενημερωνει οτι παρελαβε απο τον ταδε.
παιρναω τους ποντους στον αποστολεα.
Επαναλαμβανω! γιατι να πει ψεματα ο παραληπτης? για να μην παρει ποντους ο αποστολεας? δεν το βρισκω λογικο, αφου τον εχει ενημερωσει ποτε τα εστειλε, ο μελλοντικος παραληπτης μετραει μερες και ενημερωνει οτι παρελαβε ή οχι. ο καθενας ξερει τι deal εχει κλεισει.
Ειπαμε! το φορουμ αυτο υπαρχει γιατι υπαρχει σεβασμος και ειλικρινεια μεταξυ μας! ποσο μαλλον για ενα συστηματακι ετσι για να εχουμε και λιγο suspens!
γιατι ειναι υπερβολικο? μπορουμε να βαλουμε οτι οριο θελετε. δεν τιθεται θεμα για τους εγκυρους και παλιους, αλλα για τους καινουργιους και για οσους θελουν να συμμετεχουν. οσοι δε θελουν το δηλωνουν. προσωπικα δεν εχω προβλημα να παρω 10-20 π.μ. και να περασω τους ποντους μια φορα την βδομαδα!
οτι αλλο θελετε προσθεστε το! καλημερα!

........Auto merged post: gportho66 πρόσθεσε 90 λεπτά και 32 δευτερόλεπτα αργότερα ........

το points system θα ενημερωνετε καθε βδομαδα. θα αναγραφουν ολοι δημοσια τι εχουν παραλαβει (ή σε πμ σε μενα για μεγαλυτερη διακρητικοτητα) και τοτε μονο θα κατοχυρωνονται οι ποντοι για τον αποστολεα.
Πχ. εγω κλεινω συμφωνια με τον GB33 να του στειλω 10χαρτακια και να μου στειλει 15. οταν παραλαβω και παραλαβει κερδιζουμε απο 3 ποντους, ενημερωνομαι και τα περναω σε ενα αρχειο XL και δημοσιευεται η βαθμολογια.
Ο καθενας ξερει τι συμφωνια εχει κανει, ξερει ποτε εστειλε και ποτε του ειπε ο αλλος οτι τα εστειλε, μετραει χρονο αναμονης 15 ή 20 εργασιμες maximum και ενημερωνει.
καθε αποστολη που δεν φθανει αφαιρουνται 3 ποντοι και αναγραφεται δημοσια o μη αποστελων! χρονος αναμονης 15 ή 20 εργασιμες (περιπου 3 βδομαδες και οχι ενας μηνας γιατι θα καουν πολλοι περισσοτεροι....)
ετσι για να 'χουμε το νου μας και στα ..ελτα
Δεν συμπεριλαμβανονται οι κατ' ιδιαν συναντησεις και ανταλλαγες!
Οτι αλλο νομιζετε και σκεφτεστε οτι χρειαζεται για να τελειοποιηθει το points system ας προστεθει και να το βαλουμε στους κανονες.
Πανω απο 10 ποντους αποκλειεται απο τις συναλλαγες και αναφορα στους admin (μια του π...,δυο του π... 3 του π... ε, 4 οξω π...!!!!!! βλεπετε εχουμε και τα κ...ελτα και πρεπει να δειξουμε ανεκτικοτητα)
Τις βασικες ιδιοτητες του καθε συμφορουμιτη τις ξερετε...(ειλικρινεια, αληθεια, εμπιστοσυνη, υπευθυνοτητα κλπ)
π.χ.
ΜΕΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ penalty points
gportho66 10 3 7
Χ1 8 3 5
Χ2 0 9 -9 ΕΤΟΙΜΟΣ ΓΙΑ ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ

........Auto merged post: gportho66 πρόσθεσε 3 λεπτά και 1 δευτερόλεπτα αργότερα ........

ΠΡΩΤΟΣ Ο ΠΗΓΑΣΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟΣΑ ΔΙΠΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΗΡΙΞΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΙΔΕΑ ( ΚΑΙ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΑΝΕ ΣΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ....)
ΕΓΩ ΣΤΗΡΙΖΩ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΣΤΟ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΙΟ ΟΜΑΔΟΠΟΙΗΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟΜΟΝΟΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΕΝΑΣ ΕΝΑΣ ΣΤΟΝ ΠΗΓΑΣΟ. ΕΠΙΣΗΣ ΠΡΕΠΕΙΘ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ ΚΑΙ Η ΠΑΝΙΝΙ ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΕΝΑ ΜΑΙΛ ΣΤΗΝ ΠΑΝΙΝΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΟΥ EURO2012.
ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΚΕΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ!

SKYCAPTAIN
28-01-12, 15:47
Λοιπόν παιδιά για να μη μακρηγορούμε (όλα θα συζητηθούν δια ζώσης!),
Αύριο στο σταθμό του Θησείου 18:00-20:00 μπαίνουν οι βάσεις για την ίδρυση του Συλλόγου μας!:oneup:
Όσοι πστοί προσέλθετε!

PASCHAL
28-01-12, 17:20
Καλη αρχη παιδια!! :clap::clap:
Κ εμεις απο Θεσσαλονικη κ γενικοτερα απο κεντρικη Μακεδονια θα ειμαστε νοερα στην παρεα σας.
Μην παραλειψετε να μας ενημερωσετε μεσω του φορουμ κ εμας ετσι?:rolleyes:
Αληθεια θα συστησουμε κ καταστατικο?? :hmm: Θα ειμαστε επισημο club δηλαδη? Αν χρειαστει θα οργανωσουμε κ εμεις εδω μια συναξη σε μερος που θα βολευει κυριως τα παιδια απο τους ομορους νομους για να μην μπλεξουν με το κεντρο (Αριστοτελους). Η καλη διαθεση υπαρχει, το μονο που απομενει ειναι να βρουμε κ κοινη ωρα συναντησης...

imperium
29-01-12, 17:08
οσοι ερθουν σημερα θα δουν ενα αλμπουμ που θα φερω καταπληκτικο
μπορει καποιοι να το εχουν...
μπορει και ναμην το εχουν δει ποτε...
ειχε κυκλοφορησει εδω αλλα οχι σε χαρτακια.
το αγοραζες πακετο και ειναι μικρουλι.
ισως το πιο μικρο αλμπουμ :p

gportho66
30-01-12, 19:41
Η ΠΡΩΤΗ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΠΑΝΙΝΟΦΙΛΩΝ ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ!!! 10 ΦΙΛΟΙ ΝΑ ΑΝΤΑΛΛΑΣΟΥΝ ΧΑΡΤΑΚΙΑ ΠΥΡΕΤΩΔΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΥΧΝΑ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΣΠΑΝΙΑ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ!!!
ΟΙ ΑΝΤΑΛΛΑΓΕΣ ΕΔΕΙΝΑΝ ΚΙ ΕΠΑΙΡΝΑΝ!! ΚΑΙ Η ΠΛΑΚΑ ΣΥΝΝΕΦΟ!!!
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΗΤΑΝ ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ!!
ΝΑ 'ΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΟΥΝ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΣΥΛΛΟΓΙΚΗ ΔΡΑΣΗ!!

imperium
30-01-12, 20:42
Η ΠΡΩΤΗ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΠΑΝΙΝΟΦΙΛΩΝ ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ!!! 10 ΦΙΛΟΙ ΝΑ ΑΝΤΑΛΛΑΣΟΥΝ ΧΑΡΤΑΚΙΑ ΠΥΡΕΤΩΔΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΥΧΝΑ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΣΠΑΝΙΑ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ!!!
ΟΙ ΑΝΤΑΛΛΑΓΕΣ ΕΔΕΙΝΑΝ ΚΙ ΕΠΑΙΡΝΑΝ!! ΚΑΙ Η ΠΛΑΚΑ ΣΥΝΝΕΦΟ!!!
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΗΤΑΝ ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ!!
ΝΑ 'ΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΟΥΝ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΣΥΛΛΟΓΙΚΗ ΔΡΑΣΗ!!

:whistle: 8 ειχαμε ερθει :p

και καποιος να ανεβασει την ιστορικη φωτο :clap:

pavlex
30-01-12, 20:49
βαλε σε φωτο αυτο το μικρουλι αλμπουμ που εχεις , να το δουμε και εμεις.

imperium
30-01-12, 20:53
βαλε σε φωτο αυτο το μικρουλι αλμπουμ που εχεις , να το δουμε και εμεις.

οταν μπορεσω ναι
τελικα χθες κανεις δεν το εχει ξαναδει και ειχε κυκλοφορησει Ελλαδα
πακετο με τα χαρτακια του
ειναι το World Cup 2006

gportho66
30-01-12, 21:01
ΜΙΚΡΟ ΣΤΟ ΜΑΤΙ ΑΛΛΑ ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΚΕΤΑΚΙ...;)

pavlex
30-01-12, 21:17
μπορει να ειναι αυτο που εχω και εγω,τα χαρτακια ηταν τυλιγμενα με τσιχλες, "football superstars 2006",ενα κοκκινο εξωφυλλο τσεπης με τον σαβιολα ροναλτινιο ροναλντο και αλλους 2,το μισο με λειπει,γιατι δεν προλαβα να αγορασω ολο το κουτι με τις 500 τσιχλες που ειχε,και πηρα μονο περιπου 100,αλλα μιλησε με τον ραλλη στον πηγασο και με ειπε οτι δεν το εφεραν αυτοι,αλλα καπιος αλλος μεσαζοντας της αρπακτης.

imperium
30-01-12, 21:29
οχι απο τσιχλες
της Πανινι εκδοση ειναι και κυκλοφορησε πακετο με τα χαρτακια του στα ψιλικατζιδικα

sharkys
30-01-12, 21:35
:whistle: 8 ειχαμε ερθει :p

και καποιος να ανεβασει την ιστορικη φωτο :clap:

Επί της ουσίας δεν είπαμε τίποτα σχετικά με την ίδρυση του συλλόγου,μόνο ανταλλαγές έγιναν και συζητήσεις γενικού περιεχομένου για χαρτάκια και μή.
Επίσης περίμενα μεγαλύτερη προσέλευση είχα στο μυαλό μου τουλάχιστον 20 άτομα.
Την επόμενη φορά θα πρέπει να οργανωθεί καλύτερα.

_Filippos_
31-01-12, 02:29
οχι απο τσιχλες
της Πανινι εκδοση ειναι και κυκλοφορησε πακετο με τα χαρτακια του στα ψιλικατζιδικα

με έβαλες σε σκέψεις τώρα. ποιο είναι?
βαλέ φίλε καμιά φωτογραφία, να το δούμε και εμείς.

spiki
31-01-12, 16:01
Το εχω κι εγω καπου, αν το βρω θα το σκαναρω. Αλλα το καλυτερο ηταν του 1982 με ολα τα σπορ (βαρεθηκα να το λεω)... Τωρα περιμενω της Ολυμπιαδας

PASCHAL
31-01-12, 16:26
Ωραιο θα ηταν κ ενα αλμπουμ με ''θρυλους'' του ελληνικου πρωταθληματος κ ιστορικες ομαδες (ομαδικη φωτο & σηματα)! Πρωτοι σκορερς, ποδοσφαιριστες με ρεκορ συμμετοχων, μεγαλα ονοματα που ηρθαν στην Ελλαδα, προπονητες, φωτογραφιες γηπεδων προ ανακαινησης.Θριαμβοι ευρωπαικων αγωνων...

giorgos1979
31-01-12, 21:23
παιδια σας εφχομε καλι αρχει Γιωργος απο Γαννενα

imperium
01-02-12, 13:21
με έβαλες σε σκέψεις τώρα. ποιο είναι?
βαλέ φίλε καμιά φωτογραφία, να το δούμε και εμείς.

οποτε μπορεσω θα ανεβασω φωτο

καποιος να ανεβασει την φωτογραφια της συναντησης :p

grsotos
01-02-12, 13:55
οποτε μπορεσω θα ανεβασω φωτο

καποιος να ανεβασει την φωτογραφια της συναντησης :p

Τη φωτογραφια την εχω εγω, ομως δεν ξερω να την ανεβασω.
Υπομονη μεχρι να βρεθει ο ειδικος.
(Οταν θελεις να μαθεις καρατε, δεν πας στη δασκαλα του πιανου?)

sharkys
01-02-12, 15:03
Τη φωτογραφια την εχω εγω, ομως δεν ξερω να την ανεβασω.
Υπομονη μεχρι να βρεθει ο ειδικος.
(Οταν θελεις να μαθεις καρατε, δεν πας στη δασκαλα του πιανου?)

Σωτήρη όταν συναντηθούμε για τα χαρτάκια φέρε μαζί σου τη μηχανή μαζί με κάποιο καλώδιο που πρέπει να έχεις για σύνδεση σε υπολογιστή.

spiki
01-02-12, 17:27
Άσχετο. Το βρήκα το αλμπουμακι. Μουντιαλ 2006 15x15

gportho66
01-02-12, 17:41
ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ!!! ΝΑΙ!! ΣΑΣ ΒΕΒΑΙΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 5/2/2012 ΚΛΕΙΣΑΜΕ ΤΟΝ ΕΡΧΟΜΟ ΤΟΥ ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΥ,ΦΟΒΕΡΟΥ SUPERSTAR OF PANINOMANIA ΤΟΥ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΥ GB33!!!!!
ΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΛΟΓΩ ΚΑΙΡΟΥ ΚΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΩΝ ΟΛΩΝ ΤΟ EVENT ΘΑ ΛΑΒΕΙ ΧΩΡΑ ΠΑΡΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΝΤΙΞΟΟΤΗΤΕΣ!!!
ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ? ΜΑ ΠΛΗΡΩΝΕΤΕ ΣΤΗΝ ΕΞΟΔΟ ΦΥΣΙΚΑ ΟΤΙ ΦΑΤΕ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΙΕΙΤΕ!!!
ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΤΟΝ ΜΟΝΑΔΙΚΟ, ΤΟΝ ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟ, ΤΟΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ GB33 ΣΕ ΕΝΑ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΠΑΝΙΝΙΟΠΡΟΓΡΑΜΜΑ!!!!!!!
(ΜΗΝ ΣΠΡΩΧΝΕΤΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...ΕΝΑΣ ΕΝΑΣ ΟΛΟΙ ΘΑ ΧΩΡΕΣΟΥΜΕ)
ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΩΡΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΙΟ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ!!!
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟΙ ΝΑ ΔΗΛΩΣΟΥΝ ΕΓΚΑΙΡΩΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΔΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΥΓΗ ΔΥΣΑΡΕΣΚΕΙΑΣ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΕΚΤΟΣ ΑΙΘΟΥΣΗΣ!!!

SKYCAPTAIN
01-02-12, 19:59
ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ!!! ΝΑΙ!! ΣΑΣ ΒΕΒΑΙΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 5/2/2012 ΚΛΕΙΣΑΜΕ ΤΟΝ ΕΡΧΟΜΟ ΤΟΥ ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΥ,ΦΟΒΕΡΟΥ SUPERSTAR OF PANINOMANIA ΤΟΥ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΥ GB33!!!!!
ΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΛΟΓΩ ΚΑΙΡΟΥ ΚΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΩΝ ΟΛΩΝ ΤΟ EVENT ΘΑ ΛΑΒΕΙ ΧΩΡΑ ΠΑΡΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΝΤΙΞΟΟΤΗΤΕΣ!!!
ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ? ΜΑ ΠΛΗΡΩΝΕΤΕ ΣΤΗΝ ΕΞΟΔΟ ΦΥΣΙΚΑ ΟΤΙ ΦΑΤΕ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΙΕΙΤΕ!!!
ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΤΟΝ ΜΟΝΑΔΙΚΟ, ΤΟΝ ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟ, ΤΟΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ GB33 ΣΕ ΕΝΑ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΠΑΝΙΝΙΟΠΡΟΓΡΑΜΜΑ!!!!!!!
(ΜΗΝ ΣΠΡΩΧΝΕΤΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...ΕΝΑΣ ΕΝΑΣ ΟΛΟΙ ΘΑ ΧΩΡΕΣΟΥΜΕ)
ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΩΡΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΙΟ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ!!!
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟΙ ΝΑ ΔΗΛΩΣΟΥΝ ΕΓΚΑΙΡΩΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΔΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΥΓΗ ΔΥΣΑΡΕΣΚΕΙΑΣ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΕΚΤΟΣ ΑΙΘΟΥΣΗΣ!!!

ΕΡΧΕΤΑΙ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ; ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΕΙΔΗΣΗ!!!!! :oneup::clap::respekt:
ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΚΕΙ!!!!!!!

gazakias
01-02-12, 23:52
προταση πος τα μελη του συλλογου !!!

καταρχην να μην ξεχασω να καλωσορίσω τον μοναδικο τον ανεπαναληπτο.......... GB33

NA ΒΡΟΥΜΕ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΕΓΧΡΩΜΟ ΦΩΤΟΤΥΠΙΚΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΑΝΑΡΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΛΙΑ ΚΑΙ ΣΠΑΝΙΑ ΑΛΜΠΟΥΜ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕ Η ΕΞΕΔΡΑ ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ.
ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΡΙΣΚΑΡΕΙ ΜΕ ΤΟ ΑΛΜΠΟΥΜ ΤΟΥ!!!!

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΘΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ

sharkys
02-02-12, 00:23
προταση πος τα μελη του συλλογου !!!

καταρχην να μην ξεχασω να καλωσορίσω τον μοναδικο τον ανεπαναληπτο.......... GB33

NA ΒΡΟΥΜΕ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΕΓΧΡΩΜΟ ΦΩΤΟΤΥΠΙΚΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΑΝΑΡΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΛΙΑ ΚΑΙ ΣΠΑΝΙΑ ΑΛΜΠΟΥΜ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕ Η ΕΞΕΔΡΑ ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ.
ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΡΙΣΚΑΡΕΙ ΜΕ ΤΟ ΑΛΜΠΟΥΜ ΤΟΥ!!!!

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΘΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ

Καλησπέρα Θοδωρή.
Ομολογώ ότι δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό.
Εννοείς να τα scanάρεις και να τα έχεις έστω και σε αυτή τη μορφή??

gazakias
02-02-12, 00:33
NA TA ΣΚΑΝΑΡΟΥΜΕ - ΝΑ ΤΑ ΦΩΤΟΤΥΠΗΣΟΥΜΕ

ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΒΙΒΛΙΟΔΕΣΙΑ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΑΛΜΠΟΥΜ ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ

pavlex
02-02-12, 02:18
εγω εχω του μεγαλου μαραντονα,αν θελετε να το βαλετε μαζι, ολα μαζι ενα τομο,επισης αν μπορει ο προεδραρας ο GB να μιλησει με τον μπουρη ραλλη να δωσει τα αλμππυμ με το ελληνικο ποδοσφαιρο απο το 80 εως της χρονιας που εχει, μαλλον θα τα εχει, αφου εχει 1500,και οσοι αλλοι εχετε,για να βγει ενας τομος και αυτα, δηλωνουμε ποιοι τα θελουν, ζητατε εσεις απο αθηνα τιμες απο τυπογραφειο και τα εκτυπωνει η αν ξερει ο ραλλης.

GB33
02-02-12, 07:14
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ!ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΚΑΤΕΒΩ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΣΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ :p:p:p:rofl: ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΤΟΥ ΠΑΥΛΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΡΑΛΛΗ,ΤΟΝ ΞΕΡΩ ΚΑΛΑ ΔΙΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΗΓΑΣΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ.ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΑΝ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΤΕΘΕΙΜΕΝΟΣ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΜΠΟΥΜ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΣΚΟΠΟ.1200 ΑΛΜΠΟΥΜ ΕΧΕΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΟΧΗ ΤΟΥ ΝΑ ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ.

Giorgio sak
02-02-12, 11:54
Δε νομίζω να είναι απλά θέμα διάθεσης του Ράλλη* να προσφέρει τα άλμπουμ του για εκτύπωση. Είναι θέμα πνευματικών δικαιωμάτων. Δε μπορεί ο άνθρωπος να δώσει το ΟΚ για εκτύπωση ή φωτοτυπία. Αν το κάνει, θα πρέπει να είναι στα κρυφά. Δεν είναι δικές του εκδόσεις οι συγκεκριμένες συλλογές. Το μόνο που θα μπορεί να κάνει θα είναι να απευθυνθεί στην ΡΑΝΙΝΙ για επίσημη έκδοση. Βέβαια, ίσως και πάλι να εμπλέκεται η ΠΑΝΔΗΣ ΕΠΕ, αν εξακολουθεί να υφίσταται ως εταιρεία. Σίγουρα όμως πρέπει να απευθυνθεί στην ΡΑΝΙΝΙ.

* Τελικά, πείτε μου σας παρακαλώ ποιο είναι το όνομα, ποιο το επώνυμο και πού τονίζονται; Σκέφτομαι να πάω στον ΠΗΓΑΣΟ αυτές τις μέρες. Μη γίνω ρεζίλι αν πάω να του μιλήσω. :p
(Από το καλοκαίρι το σκέφτομαι αυτό βέβαια...:p )

imperium
02-02-12, 12:38
ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ!!! ΝΑΙ!! ΣΑΣ ΒΕΒΑΙΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 5/2/2012 ΚΛΕΙΣΑΜΕ ΤΟΝ ΕΡΧΟΜΟ ΤΟΥ ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΥ,ΦΟΒΕΡΟΥ SUPERSTAR OF PANINOMANIA ΤΟΥ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΥ GB33!!!!!
ΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΛΟΓΩ ΚΑΙΡΟΥ ΚΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΩΝ ΟΛΩΝ ΤΟ EVENT ΘΑ ΛΑΒΕΙ ΧΩΡΑ ΠΑΡΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΝΤΙΞΟΟΤΗΤΕΣ!!!
ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ? ΜΑ ΠΛΗΡΩΝΕΤΕ ΣΤΗΝ ΕΞΟΔΟ ΦΥΣΙΚΑ ΟΤΙ ΦΑΤΕ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΙΕΙΤΕ!!!
ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΤΟΝ ΜΟΝΑΔΙΚΟ, ΤΟΝ ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟ, ΤΟΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ GB33 ΣΕ ΕΝΑ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΠΑΝΙΝΙΟΠΡΟΓΡΑΜΜΑ!!!!!!!
(ΜΗΝ ΣΠΡΩΧΝΕΤΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...ΕΝΑΣ ΕΝΑΣ ΟΛΟΙ ΘΑ ΧΩΡΕΣΟΥΜΕ)
ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΩΡΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΙΟ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ!!!
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟΙ ΝΑ ΔΗΛΩΣΟΥΝ ΕΓΚΑΙΡΩΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΔΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΥΓΗ ΔΥΣΑΡΕΣΚΕΙΑΣ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΕΚΤΟΣ ΑΙΘΟΥΣΗΣ!!!

εγω κανονισα μπασκετακι στις 16:30
οποτε η κατα τις 7 μπορω να ερθω η νωριτερα
βεβαια να βολευει ολους

george_R
02-02-12, 13:15
Νωρίτερα!! Πολύ νωρίτερα!!
Την άλλη φορά χαθήκαμε στα σκοτάδια. Άσε που έκανε ψόφο.

sharkys
02-02-12, 13:22
Δε νομίζω να είναι απλά θέμα διάθεσης του Ράλλη* να προσφέρει τα άλμπουμ του για εκτύπωση. Είναι θέμα πνευματικών δικαιωμάτων. Δε μπορεί ο άνθρωπος να δώσει το ΟΚ για εκτύπωση ή φωτοτυπία. Αν το κάνει, θα πρέπει να είναι στα κρυφά. Δεν είναι δικές του εκδόσεις οι συγκεκριμένες συλλογές. Το μόνο που θα μπορεί να κάνει θα είναι να απευθυνθεί στην ΡΑΝΙΝΙ για επίσημη έκδοση. Βέβαια, ίσως και πάλι να εμπλέκεται η ΠΑΝΔΗΣ ΕΠΕ, αν εξακολουθεί να υφίσταται ως εταιρεία. Σίγουρα όμως πρέπει να απευθυνθεί στην ΡΑΝΙΝΙ.

* Τελικά, πείτε μου σας παρακαλώ ποιο είναι το όνομα, ποιο το επώνυμο και πού τονίζονται; Σκέφτομαι να πάω στον ΠΗΓΑΣΟ αυτές τις μέρες. Μη γίνω ρεζίλι αν πάω να του μιλήσω. :p
(Από το καλοκαίρι το σκέφτομαι αυτό βέβαια...:p )

Προσφωνησέ τον "Κε Ράλλη" και θα είσαι μέσα είτε επώνυμο είναι είτε όνομα.

imperium
02-02-12, 13:22
Άσχετο. Το βρήκα το αλμπουμακι. Μουντιαλ 2006 15x15

εσυ που εχεις χαθει?
ναι αυτο ειναι μαλλον

gportho66
02-02-12, 13:23
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!
ΛΟΙΠΟΝ ΟΣΟΙ ΠΙΣΤΟΙ ΠΡΟΣΕΛΘΟΥΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 6.00μ.μ ΣΤΟ MALL ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ!
ΑΝΩΤΕΡΑ ΒΙΑ!ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ!...

imperium
02-02-12, 13:26
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!! 6.00Μ.Μ. ΣΤΟ MALL ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ!ΑΝΩΤΕΡΑ ΒΙΑ!ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ!

και στο Mall μας στελνεις?
εγω τοτε θα αργησω
παιζω στους Αμπελοκηπους εκτος και αν κανει κακοκαιρια και ακυρωθει η μπαλα

pavlex
02-02-12, 14:39
μπουρης το επωνυμο,και ραλλης το ονομα.

sharkys
02-02-12, 21:06
Διακρίνονται από αριστερά :

gportho,gazakias,grsotos,imperium,sharkys (Νίκος Κυριακός ),george_r,scycaptain,paiksman.

@ ADSLgr.com All rights reserved.