PDA

Επιστροφή στο Forum : ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΕΛ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ



a.libe
20-01-12, 13:49
Για ποιο λογο ενω η φορητοτητα στη cyta εγινε την 9/12 ο ΟΤΕ με χρεωνε αναλογικα απο 26/11????Συγκεκριμενα είχα το πακετο των 45,5 ευρω και 22/11 εκανα αιτηση φορητοτητας..λογικα ο ΟΤΕ θα ενημερωθηκε 26/11 και μου εσπασε το πακετο συμβολαιου κ με χρεωνε αναλογικα εως οτου ολοκληρωθει η φορητοτητα...υπαρχει καποιος ορος οτι με το που ενημερωθει ο ΟΤΕ σπαει αμεσως το πακετο συμβολαιου και το γυριζει αναλογικα εως; οτου ολοκληρωθει η φορητοτητα;;;
Δεν επρεπε την 9/12 να σπασει το συμβολαιο-πακετο??αθανατος ελληνικος ΟΤΕ και οι Γερμανοι να ερθουν εσυ παντα θα...

georgep138
22-01-12, 22:45
Από τον ΟΤΕ τι σου είπαν ;

Furious_Angel
23-01-12, 01:44
Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος σε αυτό που θα πώ, αλλά νομίζω οτι ο ΟΤΕ χρεώνει δίμηνο, το οποίο εαν δεν ισχύει θα στο αφαιρέσει στον επόμενο. Σου ξαναλέω οτι δεν είμαι 100% σίγουρος αλλά υποθέτω οτι στον επόμενο λογαριασμό θα σου γίνει επιστροφή.

Για καλό και για κακό, χτύπα ένα τηλέφωνο για να μάθεις στα σίγουρα.

mariossss
23-01-12, 12:35
εμενα μου επεστρεψαν 48 ευρω οσο ενας μηνας κανονικα γιατι εφυγα στον ενα μηνα απο αυτο που προπληρωσα!

manual2100
23-01-12, 14:40
Για ποιο λογο ενω η φορητοτητα στη cyta εγινε την 9/12 ο ΟΤΕ με χρεωνε αναλογικα απο 26/11????Συγκεκριμενα είχα το πακετο των 45,5 ευρω και 22/11 εκανα αιτηση φορητοτητας..λογικα ο ΟΤΕ θα ενημερωθηκε 26/11 και μου εσπασε το πακετο συμβολαιου κ με χρεωνε αναλογικα εως οτου ολοκληρωθει η φορητοτητα...υπαρχει καποιος ορος οτι με το που ενημερωθει ο ΟΤΕ σπαει αμεσως το πακετο συμβολαιου και το γυριζει αναλογικα εως; οτου ολοκληρωθει η φορητοτητα;;;
Δεν επρεπε την 9/12 να σπασει το συμβολαιο-πακετο??αθανατος ελληνικος ΟΤΕ και οι Γερμανοι να ερθουν εσυ παντα θα...
Ο ΟΤΕ λογικά θα σου στείλει 2 λογαριασμούς μετά από τη μετάβαση (τουλάχιστον σε εμένα έτσι έλεγε ένα χαρτί που μου έστειλαν μαζί). Στον έναν π.χ. μπορεί να πληρώσεις και ο επόμενος να είναι πιστωτικός. Τον λόγο δεν τον ξέρω...

a.libe
23-01-12, 14:56
τους εχω στειλει μαιλ και περιμενω να μου απαντησουν....θα παω και σε οteshop να μαθω...μου εχει ερθει 62,5,βεβαια στις επιστροφες εχει το -37 περιπου απο επιστροφη παγιου οπως και στις χρεωσεις εχει το προστιμο λογω 12μηνου...σε αυτα οκ....μα γιατι να χρεωθω κλησεις εκτος παγιου αφου η φορητοτητα ολοκληρωθηκε 9/12 και ως τοτε εκανα απεριοριστες κλησεις...να δω τι θα μου πουν...εκτος αν ερθει και δευτερος λογ που θα αναφερει τι???

emeliss
23-01-12, 16:54
Για όποιες απορίες στον λογαριασμό καλούμε 13888.

a.libe
28-01-12, 00:54
στο 1388 δεν ηξεραν,φοιτητακια ως επι το πλειστον εκει, και με παρεπεμψαν στο λογιστηριο στο κεντρικο του ΟΤΕ στην Πατρα...ουτε εκει δεν ειχαν σαφη απαντηση γιατι εγινε αυτο και συμπληρωσα εντυπο παραπονων παιρνοντας αριθμο πρωτοκολλου...περιμενω λοιπον

a.libe
30-01-12, 15:35
επανερχομαι..τελικα αναγνωριζουν το λαθος τους και αν πληρωσω 62,5 ποσο υφισταμενου λογαριασμου θα μου επιστραφουν χρηματα ειδαλως θα περιμενω μεχρι την εκδοση νεου λογαριασμου-23/2- για να δω το σωστο χρεωστικο υπολοιπο που πρεπει να ειναι γυρω στα 18-20 ευρω...συνεπως θα περιμενω ...

@ ADSLgr.com All rights reserved.