PDA

Επιστροφή στο Forum : Αποσυνδεσεις οταν παιζω League of Legends



koubos
21-01-12, 11:29
Καλημερα.Εχω το εξης προβλημα εδω και καιρο.Μονο οταν παιζω το παραπανω παιχνιδι τοτε αποσυνδεεται το ιντερνετ απο το δικο μου το pc.Το μοδεμ ειναι οκ απλα απο το δικο μου δικτυο του υπολογιστη αποσυνδεεται για κανα λεπτο και υστερα συνδεεται παλι.Αυτο το κανει 2-3 φορες.Επαναλαμβανω το προβλημα αυτο με το κανει ΜΟΝΟ στο οταν παιζω το παιχνιδι και δεν εχει να καναει με το μοντεμ.Ξερετε τι φταιει?

deniSun
21-01-12, 17:39
Αποσυνδέσεις από το παιχνίδι ή από το ρούτερ.

koubos
21-01-12, 23:54
Απο το δικτυο,στο tray κατω δεξια το εικονιδιο του δικτυου

deniSun
22-01-12, 12:13
Ασύρματη ή ενσύρματη σύνδεση;

koubos
22-01-12, 13:16
Ασυρματα

deniSun
22-01-12, 13:26
Υπάρχει περίπτωση απλά να αποσυνδέεσαι από το ρούτερ χωρίς να χάνει την σύνδεση το ρούτερ.
Το άλλο που μπορεί να συμβαίνει είναι να ρίχνει την σύνδεση το ρούτερ.
Και στις δύο περιπτώσεις είναι θέμα ρούτερ.
Η πρώτη μπορεί να διορθωθεί με κάποια αναβάθμιση του fw.
Για την δεύτερη δες μέσα από τις ρυθμίσεις του ρούτερ αν ισχύει.

tsorbi
22-01-12, 14:19
Μια δοκιμή με καλώδιο θα βοηθούσε να βρεθεί τι φταίει.

GGking
24-01-12, 21:38
Thumbs up for L.O.L!!!

dkmaster
25-01-12, 13:13
Δεν παίζει να είναι θέμα ρούτερ εφόσον στο κάνει μόνο στο συγκεκριμένο παιχνίδι. Για κάποιο λόγο "μπουκώνει" το κανάλι του ασύρματου. Βάλε και drivers καινούργιους στην κάρτα δικτύου και φυσικά όπως είπαν και παραπάνω δοκίμασε με καλώδιο.

aLoUtOs
26-01-12, 03:32
Εμένα, όταν έχω ανοιχτό το LOL δεν με αφήνει να μπω στο ίντερνετ με κανένα browser εκτός από τον ie! Τι μπορεί να φταίει;

Ενσύρματη χρήση με:

Product Name: TG585 v7
Software Release: 8.2.7.7

deniSun
26-01-12, 17:26
Δεν παίζει να είναι θέμα ρούτερ εφόσον στο κάνει μόνο στο συγκεκριμένο παιχνίδι. Για κάποιο λόγο "μπουκώνει" το κανάλι του ασύρματου. Βάλε και drivers καινούργιους στην κάρτα δικτύου και φυσικά όπως είπαν και παραπάνω δοκίμασε με καλώδιο.

Το μπούκωμα γίνεται από πλευράς ρούτερ.
Αν από το μπούκωμα του κάνει reboot το ρούτερ ή του ρίχνει την γραμμή είναι θέμα ρούτερ.
Μπορεί να αντιμετωπιστεί με αναβάθμιση του fw ή με κάποιο άλλο ρούτερ με καλύτερη υλοποίηση QoS.

@ ADSLgr.com All rights reserved.