PDA

Επιστροφή στο Forum : Από HOL σε HOL δωρεάν κλήσεις?



tnt
22-01-12, 02:47
Γειά! Έχω hol με δωρεάν αστικά/υπεραστικά κτλ.. Φίλος όμως δεν έχει δωρεάν, αλλά έχει hol.. Όταν με καλεί χρεώνεται κάτι ενω είμαστε στο ίδιο δίκτυο?

Έψαξα στην σελίδα της hol αλλά δεν βρήκα κάτι..

stevenik
22-01-12, 22:38
Ναι χρεωνεται κανονικα αυτος.

jkoukos
22-01-12, 23:03
Σε όλους τους παρόχους ισχύει αυτό.
Παλαιότερα στην HOL ήταν δωρεάν οι κλήσεις εντός του δικτύου της από λογαριασμούς eVoice.

DSLaManiaC
23-01-12, 12:04
Σε όλους τους παρόχους ισχύει αυτό.
Παλαιότερα στην HOL ήταν δωρεάν οι κλήσεις εντός του δικτύου της από λογαριασμούς eVoice.


Η ΟΝ δε χρεώνει:

http://www.on.gr/el/products/residential/double_play/on_double_play.html?category=double_play


Κλήσεις προς συνδρομητές Οn Δωρεάν & Απεριόριστες

jkoukos
23-01-12, 23:26
Καλό αυτό, δεν το ήξερα.

pRieStaKoS
25-01-12, 14:07
Η On εχει VOIP ?

DSLaManiaC
25-01-12, 16:12
Η On εχει VOIP ?

Όχι, εκτός αν επιλέξεις και 2η γραμμή που στη δίνει μέσω voip.

sktheo
07-02-12, 23:58
Κλήσεις απο Hol σε Ηοl δεν χρεώνονται.Σε μενα τουλαχιστον :p
Εχω ενα παλιο πακετο Hol Cosmos και σε κλησεις προς Hol η χρεωση ειναι 0 στο λογαριασμο.
Εχω voip αν και νομιζω οτι δεν παιζει ρολο.

MiGr
09-02-12, 22:52
Κλήσεις απο Hol σε Ηοl δεν χρεώνονται.Σε μενα τουλαχιστον :p
Εχω ενα παλιο πακετο Hol Cosmos και σε κλησεις προς Hol η χρεωση ειναι 0 στο λογαριασμο.
Εχω voip αν και νομιζω οτι δεν παιζει ρολο.

Το HOL Cosmos δεν το ξέρω. Παλιά ωστόσο υπήρχε το HOL Double-Play Lite και HOL Telephony Lite με δωρεάν κλήσεις από HOL σε HOL, και αστική χρέωση παντού (υπεραστικά και διεθνή) για σταθερά. Τα προγράμματα αυτά δεν υπάρχουν πια, ισχύουν όμως ακόμα για όσους τα έχουν κρατήσει από τότε.

Όταν είσαι μικρός πάροχος, το δωρεάν μεταξύ συνδρομητών συμφέρει. Αποτελεί μικρό μέρος των κλήσεων, και κάνει τους πελάτες σου να προσπαθούν να φέρουν και τους φίλους τους σε σένα. Άμα μεγαλώσεις τα πράγματα αλλάζουν...

@ ADSLgr.com All rights reserved.