PDA

Επιστροφή στο Forum : Aπαράδεκτη συμπεριφορά και εξυπηρέτηση FΟRΤΗΝΕΤ



nazzz
22-01-12, 13:56
Είμαι συνδρομιτής της εν΄λόγω εταιρείας από τότε που ήρθε το adsl στην αθήνα σε 2play.Συγκεκριμένα είμαι στην περιοχή της πεντέλης.Όλα αυτά τα χρόνια λοιπόν είχα συμβιβαστεί με τα 10 Mbit που συγχρόνιζα και είχα συνιθίσει και το siemens cl-110 που μου είχανε δώσει πολλά χρόνια πριν.
Το απαρχαιωμένο μοντεμ χάλασε τον Σεπτέμβρη και δανέιστηκα ένα speedtouch585 φίλου.Έστειλα μαιλ στην φορθνετ να τους πω είμαι τόσα χρόνια συνδρομιτης,δεν μου δινεται ενα πιο συγχρονο μοντεμ? Με αναγκάσανε να υπογράψω νέα 12 μηνη σύμβαση για να μου δώσουνε μοντεμ.Δλδ τόσα χρόνια αν υπέγραφα κάθε χρόνο που το έχω αφήσει και τσουλάει ,θα είχα γεμίσει το σπίτι με μοντεμ...Τέλος πάντων υπογράφω μέσα δεκεμβρη τη σύμβαση και περιμένω.
Αποτέλεσμα? Εδώ και μια βδομάδα συγχρονίζω μαθηματικά στα 4.2! συγχρόνιζα σταθερα επί πολλά χρόνια στα 10 και τώρα που έκανα αναναίωση σύμβασης με ρίξανε στα 4 είναι δεδομένο.Μοντεμ δεν έχω δεί ακόμα και στο support τους ένα μήνα μετά δεν μου απαντάει κανείς στα μαιλ.Αυτοί είναι οι ιδιώτες στην ελλάδα κύριοι,δένουν το γάιδαρό τους χρόνια και αν τους χρειαστείς στο παραμικρό σε υποβιβάζουνε και σε αναγκάζουνε κιόλα να το δεχτείς...αίσχος

FSHOPAXD
22-01-12, 14:35
Δηλωσε βλάβη στο 13831 , δεν εχει σημασία η ανανέωση που έκανες με τον συγχρονισμό σε καμία περίπτωση. Δεν αλλάζει τίποτα με την ανανέωση και την σύνδεσή σου.
Το ποιο πιθανό είναι να υπάρχει κάποιο βραχυκύκλωμα.
Μπορούσες και παλαιότερα να είχες ζητήσει νέο εξοπλισμό και από όσο γνωρίζω πέρυσι και προπερυσι ισχυε για πελάτες που δεν είχανε πάρει ασύρματο εξοπλισμό η δωρεάν προσφορά σε νέο εξοπλισμό.

030366
22-01-12, 14:41
Μα τι μανία κι αυτή να βρίσκουμε "σκευωρίες" από τον εκάστοτε πάροχο, όταν λήγει η προπληρωμένη περίοδος να μας κάνει αποσυνδέσεις, όταν έχουμε κλείσει κάποια χρόνια να μας έχουν δεδομένους και να μας ρίχνουν τη ταχύτητα κλπ κλπ..

nazzz
22-01-12, 14:50
Αυτά είναι τα δεδομένα .Απαράδεκτη συμπεριφορά και εξυπηρέτηση.Με αναγκάζουνε να υπογράψω για νέο modem και μου λένε αν πάτε αλού θα μέινεται ένα μήνα δίχως ιντερνετ.Αυτή είναι η γελοιότητα και είμαστε δέσμιοι δυστυχώς.Τώρα αν έισαστε υπάλληλοι εσείς εγώ δεν έχω κάτι μαζί σας.Εγώ είμαι ένας πελάτης που πληρώνω χρόνια στην ώρα μου και θέλω τουλάχιστον να μου συμπεριφέρονται αναλόγως.

030366
22-01-12, 15:05
Εγώ θα έλεγα να το δηλώσεις βλάβη, το πιθανότερο είναι πώς υπάρχει βλάβη στην γραμμή και δεν έχει καμία σχέση η ανανέωση συμβολαίου. Και μην το δένουμε κόμπο ότι όποιος δεν συμφωνεί μαζί μας, είναι υπάλληλος κάποιας εταιρίας. Αν το καλοσκεφτείς κανένας πάροχος δεν κερδίζει κάτι με του να σου ρίξει επιτηδευμένα τη ταχύτητα. Αν σε μένα είχαν κάνει κάτι τέτοιο και είχα δώσει βλάβη και δεν το είχαν διορθώσει, πολύ απλά θα έφευγα από την εταιρία αυτή.. Αρα το "κέρδος" της χ,ψ εταιρίας θα ήταν να χάσει έναν πελάτη. Και ξέρουμε πολύ καλά ότι ούτε μισό πελάτη δεν θέλουν να χάνουν..

nazzz
22-01-12, 15:17
Εκεί ακριβώς βασίζονται,σου λένε και που θα πας ? Αντί να είναι ανταγωνιστικοί μεταξύ τους και να παρέχουνε καινοτομία έχουν πάρει ένα μέρος της αγοράς,παρέχουνε όλοι το ίδιο προιόν και για όλα φταίει ο οτε ακόμα 5 χρόνια μετά. Και έχουν δίκιο να το κάνουν αυτό,κερδοσκοπικές εταιρειες είναι δεν είναι κοινοφέλή ιδρύματα.Δεδομένης της ανυπαρξίας νομικού πλαισίου που να ενισχύει τον υγιή ανταγωνισμό σε συνθήκες ελέυθερης αγοράς ο μόνος που μένει ξεκρεμαστος τελικά είναι ο καταναλωτής και όλοι μας λίγο πολύ το έχουμε δει από τις υπηρεσίες τους και ό, μη γένοιτο αν τους χρειαστείς σε κάποιο πρόβλημα.
Θα το δηλώσω βλάβη και θα ενημερώσω

Digik
23-01-12, 20:18
Αφού δε σου έχουν απαντήσει σε Mail και δεν το έχεις δηλώσει βλάβη, πως σου έχουν συμπεριφερθεί άσχημα; Καλού κακού, δες και λίγο τη συνδεσμολογία του εξοπλισμού μήπως έχει γίνει τίποτα εκεί και τα χάνονται κάπου στα καλώδια του σπιτιού τα MB

thomNikolaou
23-01-12, 22:13
To πιο πιθανών είναι η συνδεσμολογία σου να έχει πρόβλημα τσέκαρέ την και μετά
αν εξακολουθείς να έχεις πρόβλημα δήλωσε βλάβη.

Lapetr
23-01-12, 23:53
Πάρε τηλέφωνο και ζήτησε να έρθουν να τσεκάρουν τη γραμμή σου.
Όσο για το μοντεμ όλες οι εταιρίες για να σου δώσουν νέο μόντεμ θέλουν να αναννεώσεις το συμβόλαιο. Μην ψαχνόμαστε και για τα προφανή.

nazzz
30-01-12, 19:21
50 μέρες μετά την υπογραφή της σύμβασης και ακόμα να μου αποσταλεί ο καινούργιος εξοπλισμός δλδ ένα μοντεμ...Δήλωσα την βλάβη και μίλησα με μια ευγενικότατη κοπέλα η οποία μου ομολόγησε ότι έχουν αρθεί όλοι οι περιορισμοί (!) στη γραμμή μου αλλά παρόλα αυτά εγω εξακολουθώ να συγχρονίζω στα 4.Απαράδεκτη εξυπηρέτηση από το τμήμα πωλήσεων και γενικά τρομερή κωλυσιεργία σε όλες τις διαδικασίες,Απαίτησα να διαβιβαστεί το ιστορικό τν συνομιλιών μας σε κάποιον προιστάμενο αλλά δεν βλέπω να επιλύεται το πρόβλημα μου.Τι να κάνει κανείς ,είναι να μην σου "τύχει" κάποιο πρόβλημα,μετά γίνεσαι μπαλάκι

soubasn
30-01-12, 20:35
50 μέρες μετά την υπογραφή της σύμβασης και ακόμα να μου αποσταλεί ο καινούργιος εξοπλισμός δλδ ένα μοντεμ...Δήλωσα την βλάβη και μίλησα με μια ευγενικότατη κοπέλα η οποία μου ομολόγησε ότι έχουν αρθεί όλοι οι περιορισμοί (!) στη γραμμή μου αλλά παρόλα αυτά εγω εξακολουθώ να συγχρονίζω στα 4.Απαράδεκτη εξυπηρέτηση από το τμήμα πωλήσεων και γενικά τρομερή κωλυσιεργία σε όλες τις διαδικασίες,Απαίτησα να διαβιβαστεί το ιστορικό τν συνομιλιών μας σε κάποιον προιστάμενο αλλά δεν βλέπω να επιλύεται το πρόβλημα μου.Τι να κάνει κανείς ,είναι να μην σου "τύχει" κάποιο πρόβλημα,μετά γίνεσαι μπαλάκι


μηπως τυχαινει να μενεις προς Κορυδαλλο μερια?

nazzz
30-01-12, 21:09
Οχι dslam πεντελης είμαι.

nazzz
03-02-12, 18:38
50 μέρες μετά την υπογραφή της συμβασής αναναίωσης και ο εξοπλισμός δεν έχει παραδοθεί ακόμα στον πελάτη! Εξοφρενική αδιαφορία της εταιρίας φορθνετ στο άτομό μου! Εχτές σε τηλεφωνική μου συνομιλία με την προυσταμένη του τμήματος γραπτής αλληλογραφίας παραδέχτηκε ότι είναι ανύμπορη να κάνει κάτι λόγω μη επικοινωνίας των τμημάτων τους εσωτερικά (!) και πως στο μόνο που πραγματικά θα μπορούσε να με βοηθήσει θα ήταν να μου δώσει το voucher του ΠΟΡΤΑ – ΠΟΡΤΑ το οποίο δεν μου το έδωσε τελικά!
ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΑΝΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑ και ΡΕΣΙΤΑΛ ΓΕΛΟΙΟΤΗΤΑΣ ενώ ταυτόχρονα με πάιρνουνε να μου διαφημήσουνε την ΝΟΒΑ! ΡΕ ΔΕ ΠΑΤΕ ΑΠΟ ΔΩ μη σας πω τπτ που θα με πάρεις να μου πεις γιατί έκοψα την νόβα??! Ντροπή σας.
Το θέμα του συγχρονισμού στα 4 από 10 καλά κρατεί,οι μόνοι που προσπαθούνε να με εξυπηρετήσουνε είναι κάτι ευγενέστατες τηλεφωνήτριες των τρεις και εξήντα ,αλλά τι να κάνουν σε τεχνικής φύσεως θέματα,όπως σε και σε θέματα εταιρικής ενδοεπικοινωνίας? Είμαι έξω φρενών και δεν βλέπω να γίνεται και τπτ,μπορώ να καταγγήλω τη σύμβαση για λόγους αφερεγγυότητας της φορθνετ? τι μπορώ να κάνω?
ω ρε που μπλέξαμε στα καλά καθούμενα

ZORO
03-02-12, 21:54
Να καταγγείλεις την σύμβαση, μάλλον όχι. Αυτό θα μπορούσε να γίνει μόνο αν η forthnet δεν μπορούσε να σου προσφέρει την υπηρεσία.
Να φύγεις από την forthnet μπορείς κάνωντας αίτηση σε άλλο πάροχο, αλλά θα αναγκαστείς να πληρώσεις το πρόστιμο των 70€ αν θυμάμαι καλά το ποσό.
Και φυσικά αυτό που σου είπαν ότι εάν αλλάξεις πάροχο θα πρέπει να μείνεις 1 μήνα χωρίς internet κοινώς είναι μ..........
Ο παλιός σου πάροχος είναι υποχρεωμένος να σου παρέχει internet μέχρι την στιγμή που θα γίνει η μετάβαση στον καινούργιο.

nikpet
03-02-12, 22:15
Είναι να μην μπλέξεις...
Καλά ξεμπερδέματα...

Παρόμοιο πρόβλημα είχα κι εξώ σε μία shared llu γραμμή. Τελικά μην μπορώντας να βγάλω άκρη για ένα συνεχόμενο μήνα, ζήτησα να μου φέρουν καινούρια γραμμή. Όντως την έφεραν και λύθηκαν όλα τα προβλήματα (με την ίδια καλωδίωση και εξοπλισμό από τον κατανεμητή και μετά).

Βέβαια τα προβλήματα μου δεν λύθηκαν ακριβώς καθώς ήθελα κάτι που θεωρούσα αυτονόητο. Να μεταφέρω το 8άρι subnet της shared γραμμή στην full llu γραμμή (forthnet και τα δύο) ώστε να καταργήσω στη συνέχεια την shared llu ώστε να μην χάσω τις IPs.
Αφού περάσα, για περισσότερες από 10 μέρες, από αρκετά διαφορετικά τμήματα όπου ο ένας με έστελνε στον άλλον και πάλι πίσω (δεν ήξεραν αν θα πρέπει να με εξυπηρετήσει το 13831 - B2C ή το 13832 - B2B) και μετά από πολύ κόπο, αφού όλοι μου έλεγαν ότι δεν μπορεί να γίνει αυτό το πράγμα με τίποτα, στο τέλος (και έχοντας ήδη μιλήσει με πάρα πολλά άτομα στο ενδιάμεσο) βρέθηκε μία κυρία στο τηλεφωνικό κέντρο που μου είπε ότι φυσικά και γίνεται και μέσα σε λίγες ώρες ως δια μαγείας το έκαναν και μας μετέφεραν το subnet...

Τώρα έχω μπλέξει με την άιτηση διακοπής της shared llu... Τους έχω στείλει τρεις φορές τα απαραίτητα δικαιολογητικά για τη διακοπή (ήδη τα έχουν χάσει δυο φορές) και τώρα την τρίτη προσπάθεια αρνούνται να μου πουν ότι το αρμόδιο τμήμα έλαβε τα απαραίτητα δικαιολογητικά, καθώς δεν είναι σε θέση να το γνωρίζουν... Θα γνωρίζουν αν τα παρέλβε το αρμόδιο τμήμα σε 3-4 εργάσιμες ημέρες... Αν είναι δυνατόν!

stefkon
04-02-12, 00:16
Δηλωσε βλάβη στο 13831 , δεν εχει σημασία η ανανέωση που έκανες με τον συγχρονισμό σε καμία περίπτωση. Δεν αλλάζει τίποτα με την ανανέωση και την σύνδεσή σου.
Το ποιο πιθανό είναι να υπάρχει κάποιο βραχυκύκλωμα.
Μπορούσες και παλαιότερα να είχες ζητήσει νέο εξοπλισμό και από όσο γνωρίζω πέρυσι και προπερυσι ισχυε για πελάτες που δεν είχανε πάρει ασύρματο εξοπλισμό η δωρεάν προσφορά σε νέο εξοπλισμό.


Αυτό ισχύει ακόμα ;
Τι χρειάζεται για να πάρω νέο εξοπλισμό ;

@ nazzz
Για τα προβλήματα που έχεις ............καλά ξεμπερδέματα.
Αν μπλέξεις, δύσκολα ξεμπλέκεις

nazzz
06-02-12, 14:31
Είναι να μην μπλέξεις...
Καλά ξεμπερδέματα...

Παρόμοιο πρόβλημα είχα κι εξώ σε μία shared llu γραμμή. Τελικά μην μπορώντας να βγάλω άκρη για ένα συνεχόμενο μήνα, ζήτησα να μου φέρουν καινούρια γραμμή. Όντως την έφεραν και λύθηκαν όλα τα προβλήματα (με την ίδια καλωδίωση και εξοπλισμό από τον κατανεμητή και μετά).

Βέβαια τα προβλήματα μου δεν λύθηκαν ακριβώς καθώς ήθελα κάτι που θεωρούσα αυτονόητο. Να μεταφέρω το 8άρι subnet της shared γραμμή στην full llu γραμμή (forthnet και τα δύο) ώστε να καταργήσω στη συνέχεια την shared llu ώστε να μην χάσω τις IPs.
Αφού περάσα, για περισσότερες από 10 μέρες, από αρκετά διαφορετικά τμήματα όπου ο ένας με έστελνε στον άλλον και πάλι πίσω (δεν ήξεραν αν θα πρέπει να με εξυπηρετήσει το 13831 - B2C ή το 13832 - B2B) και μετά από πολύ κόπο, αφού όλοι μου έλεγαν ότι δεν μπορεί να γίνει αυτό το πράγμα με τίποτα, στο τέλος (και έχοντας ήδη μιλήσει με πάρα πολλά άτομα στο ενδιάμεσο) βρέθηκε μία κυρία στο τηλεφωνικό κέντρο που μου είπε ότι φυσικά και γίνεται και μέσα σε λίγες ώρες ως δια μαγείας το έκαναν και μας μετέφεραν το subnet...

Τώρα έχω μπλέξει με την άιτηση διακοπής της shared llu... Τους έχω στείλει τρεις φορές τα απαραίτητα δικαιολογητικά για τη διακοπή (ήδη τα έχουν χάσει δυο φορές) και τώρα την τρίτη προσπάθεια αρνούνται να μου πουν ότι το αρμόδιο τμήμα έλαβε τα απαραίτητα δικαιολογητικά, καθώς δεν είναι σε θέση να το γνωρίζουν... Θα γνωρίζουν αν τα παρέλβε το αρμόδιο τμήμα σε 3-4 εργάσιμες ημέρες... Αν είναι δυνατόν!

Έχουμε εξελίξεις παρέλαβα το μοντεμ σχεδόν 2 μήνες μετά την υπογραφή της αναναίωσης σύμβασης...Φοβερά πράγματα συμβαίνουνε!
Θα προσπαθήσω τώρα να λύσω το πρόβλημα του χαμηλού συγχρονισμού:rofl:

TAG_Team
07-02-12, 18:43
κάτσε ρε φίλε, δηλαδή έφαγες τόση ταλαιπωρία σύμφωνα με τα λεγόμενά σου, επειδή δεν ήθελες να δώσεις ένα 50ρικο και να πάρεις ένα νέο μόντεμ; 50 και πολλά λέω!

αλλά φυσικά, ήθελες να παίξεις το "χαρτάκι" του παλιού πελάτη και να το πάρεις τζάμπα. εμ το τζάμπα στην ελλάδα φίλε κοστίζει.

nazzz
09-02-12, 19:25
κάτσε ρε φίλε, δηλαδή έφαγες τόση ταλαιπωρία σύμφωνα με τα λεγόμενά σου, επειδή δεν ήθελες να δώσεις ένα 50ρικο και να πάρεις ένα νέο μόντεμ; 50 και πολλά λέω!

αλλά φυσικά, ήθελες να παίξεις το "χαρτάκι" του παλιού πελάτη και να το πάρεις τζάμπα. εμ το τζάμπα στην ελλάδα φίλε κοστίζει.

Σε ποιο τσάμπα αναφέρεσαι "ρε φίλε" ? Τσάμπα δίνω τα λεφτά μου τόσα χρόνια για να απολαβάνω υπηρεσίες εφάμιλες της νοημοσύνης θύματος που προάγει το σχόλιό σου.Άσε τις εξυπνάδες και μάθε τι θα πει ελεύθερη αγορά και υγιής ανταγωνισμός,ίσως τότε καταλάβεις γιατί οι εταιρείες κινητής (ελάχιστα ποιο υγιής κλάδος) σου δίνουν κάθε χρόνο ¨επιδότηση"...Στα υπόλοιπα προβλήματα δεν έχεις να σχολιάσεις όμως κάτι βλέπω.Φυσικά και δεν έχεις,παίζεις το χαρτάκι του 50ευρου και του τσάμπα μάγκα :down:

EnDLess
09-02-12, 20:15
τώρα με αυτό μοντεμ που συγχρονίζεις;;;

orck
09-02-12, 20:40
Δεν ειναι τσαμπα, πολυ λαθος αυτη η νοοτροπια. Το πληρωνουμε ο καθενας στην εταρια που εχει επιλεξει.
Υποχην οτι εαν ερθει τεχνικος στο σπιτι θα εχεις χρεωση 50 η 60 ευριδια, τι αξια εχουν αλλωστε;
Παλιες καλες εποχες που ερχοταν ο ΟΤΕ χωρις καμια χρεωση...

Pehlis
09-02-12, 22:44
πότε το έκανε ο ΟΤΕ αυτό το πράγμα?
Ανέκαθεν η επίσκεψη του τεχνικού στο χώρο του συνδρομητή είχε χρέωση άν η βλάβη ήταν εντός της οικίας του.

blackwar
10-02-12, 00:25
πότε το έκανε ο ΟΤΕ αυτό το πράγμα?
Ανέκαθεν η επίσκεψη του τεχνικού στο χώρο του συνδρομητή είχε χρέωση άν η βλάβη ήταν εντός της οικίας του.

Ο οτε εχει ερθει σε μενα οταν ζητησα βλαβη. Και το προβλημα ηταν οτι ειχα βαλει το ενα σταθερο τηλεφωνο στο αθορυβο και το αλλο ειχε βγει απο την πριζα χωρις να το καταλαβω!:p ΦΥσικα δεν με ειχε χρεωση τιποτα. Ολα αυτα το 2009!

030366
10-02-12, 14:50
Εγώ πάντως θυμάμαι όταν δήλωνα βλάβη στον ΟΤΕ και μου κλείνανε ραντεβού για τεχνικό, πώς μου λέγανε ότι αν το πρόβλημα είναι εσωτερικής καλωδίωσης θα χρεωθώ..

xmperop1
10-02-12, 22:00
πότε το έκανε ο ΟΤΕ αυτό το πράγμα?
Ανέκαθεν η επίσκεψη του τεχνικού στο χώρο του συνδρομητή είχε χρέωση άν η βλάβη ήταν εντός της οικίας του.

Αλλά δεν χρέωνε παρά μόνο σε εξαιρετικές περιπτώσεις ανεπίδεκτων και τζαμπατζήδων.

........Auto merged post: xmperop1 πρόσθεσε 0 λεπτά και 41 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Εγώ πάντως θυμάμαι όταν δήλωνα βλάβη στον ΟΤΕ και μου κλείνανε ραντεβού για τεχνικό, πώς μου λέγανε ότι αν το πρόβλημα είναι εσωτερικής καλωδίωσης θα χρεωθώ..

Χρεώθηκες;;;;;

030366
11-02-12, 14:45
Όχι γιατί το πρόβλημα δεν ήταν στο χώρο μου. Τη μία ήταν πρόβλημα με τη τηλεφωνία (είχα internet και δεν είχα τηλέφωνο και το φτιάξανε χωρίς καν να έρθουν στο χώρο μου και την άλλη ήταν πρόβλημα με modem philips το οποίο δεν συγχρόνιζε ενώ με άλλο modem είχα συγχρονισμό κανονικά) Αρα δεν μπορώ να ξέρω σε περίπτωση πού το πρόβλημα ήταν εσωτερικής καλωδίωσης αν θα με χρεώνανε.

Μία φορά πού ηταν θέμα εσωτερικό, το έφτιαξα τελευταία στιγμή μόνος μου και ακύρωσα το ραντεβού.

nazzz
12-02-12, 00:02
τώρα με αυτό μοντεμ που συγχρονίζεις;;;

Δεν συγχρονίζω καθόλου,αναβοσβήνει το power πορτοκαλι και το ethernet μονιμα πράσινο,πρέπει να έχει πρόβλημα το modem ...Ξανασύνδεσα το παλιό speedtouch επάνω και συγχρονίζω στα 6 περίπου. Με το νέο μοντεμ τι μπορεί να συμβαινει? ειναι το νέο speedtouch το άσπρο

wesker
12-02-12, 03:09
Δεν συγχρονίζω καθόλου,αναβοσβήνει το power πορτοκαλι και το ethernet μονιμα πράσινο,πρέπει να έχει πρόβλημα το modem ...Ξανασύνδεσα το παλιό speedtouch επάνω και συγχρονίζω στα 6 περίπου. Με το νέο μοντεμ τι μπορεί να συμβαινει? ειναι το νέο speedtouch το άσπρο
Username, password, ρυθμίσεις τα πέρασες όλα στο νέο σου router;

Pehlis
12-02-12, 03:28
Δεν συγχρονίζω καθόλου,αναβοσβήνει το power πορτοκαλι και το ethernet μονιμα πράσινο,πρέπει να έχει πρόβλημα το modem ...Ξανασύνδεσα το παλιό speedtouch επάνω και συγχρονίζω στα 6 περίπου. Με το νέο μοντεμ τι μπορεί να συμβαινει? ειναι το νέο speedtouch το άσπρο

Κάνε του ένα reset, περιμένεις 5 λεπτά και αν δεν συνέλθει (τουλάχιστο τα led power, broandband θα ανάψουν πράσσινα) πάει να πεί πως το modem είναι χαλασμένο

EnDLess
12-02-12, 10:55
και αν μετά από αυτά δεν γίνει τίποτα, πάρτους πάλι τηλέφωνο

@ ADSLgr.com All rights reserved.