PDA

Επιστροφή στο Forum : Αναγκαστική διακοπή παροχής ρεύματος σε Linksys WAG200G



shadow_1986
22-01-12, 20:17
Τους τελευταίους 2 μήνες αντιμετωπίζω ένά περίεργο πρόβλημα,κάποιες φορές το modem χρειάζεται να του αφαιρέσω το καλώδιο ρεύματος για να επανεκκινήσει μιας και κολλάει σε μια κατάσταση οπού το φωτάκι του adsl μένει μόνιμα αναμμένο και σβήνει του internet,πρόσβαση στο internet δεν έχω ούτε στο web interface,ούτε απαντάει σε ping.

Δοκίμασα άλλο modem αλλά συμβαίνει το ίδιο πράγμα, επικοινώνησα με την τεχνικη υποστήριξη της forthnet και μου είπαν να αγοράσω ένα πιο καινούργιο modem. (ωραία υποστήριξη έχουν)

Πρόσφατα ένας φίλος μου είπε οτι συμβαίνει το ίδιο ακριβώς στην δική του γραμμή με ένα thomson 585.Αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο πρόβλημα;

PS:Τα στατιστικά της γραμμής είναι πολύ καλά.

nnn
22-01-12, 20:40
Έχω το Wag200 σε γραμμή Forthnet χωρίς τέτοιο πρόβλημα.
Δες τον υπολογιστή γιατί εφόσον στο κάνει και με άλλο modem ίσως κάτι φταίει εκεί.

manual2100
23-01-12, 14:34
Τους τελευταίους 2 μήνες αντιμετωπίζω ένά περίεργο πρόβλημα,κάποιες φορές το modem χρειάζεται να του αφαιρέσω το καλώδιο ρεύματος για να επανεκκινήσει μιας και κολλάει σε μια κατάσταση οπού το φωτάκι του adsl μένει μόνιμα αναμμένο και σβήνει του internet,πρόσβαση στο internet δεν έχω ούτε στο web interface,ούτε απαντάει σε ping.

Δοκίμασα άλλο modem αλλά συμβαίνει το ίδιο πράγμα, επικοινώνησα με την τεχνικη υποστήριξη της forthnet και μου είπαν να αγοράσω ένα πιο καινούργιο modem. (ωραία υποστήριξη έχουν)

Πρόσφατα ένας φίλος μου είπε οτι συμβαίνει το ίδιο ακριβώς στην δική του γραμμή με ένα thomson 585.Αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο πρόβλημα;

PS:Τα στατιστικά της γραμμής είναι πολύ καλά.
ποιο firmware έχεις?

FSHOPAXD
23-01-12, 15:45
Εγω θα πρότεινα καταρχήν να δεις το θέμα του Firmware στο Linksys , τον άλλο router που δοκιμασες ποιο ήταν ? το TG585? δώσε λιγο περισσότερες πληροφορίες και δήλωσε το και βλάβη.

Stardust80
23-01-12, 20:13
Έτσι όπως το περιγράφεις, το έχει το θέμα του...Αν έχει λήξει η εγγύηση του, λίγο δύσκολο να σου δώσουν άλλο. Δοκίμασέ το μόνο του στη γραμμή, αλλιώς κάνε update sto firmware, http://www.forthnet.gr/templates/support.aspx?c=10013205 και αν σου κάνει τα ίδια, δοκίμασε με άλλο. Γενικά, τα linksys έχουν θέμα με αποσυνδέσεις...

shadow_1986
03-02-12, 13:58
Τελικά εφταιγε το dht στο transmissiom,το απενεργοποιησα και ολα φαίνονται οκ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.