PDA

Επιστροφή στο Forum : Σπάσιμο πλήκτρου σε Τoshiba Notebook, που θα βρω νέο?



KallitexnisPro
23-01-12, 15:34
Γειά σας παλικάρια,

Μου έσπασε το πλήκτρο "caps lock" σε Toshiba Notebook, υπάρχει τρόπος να διορθωθεί?

Μπορώ να αγοράσω από κάπου νέο πλήκτρο? Και πως το τοποθετώ?

FSHOPAXD
23-01-12, 15:48
Νέο πληκτρολόγιο όπως σε οποιοδήποτε φορητό.
Επικοινώνησε με www.ideal.gr για να μάθεις κόστος πληκτρολογίου και χρόνο παράδοσης, συνήθως δεν ειναι πολύ το κόστος. Πλήκτρα σκέτα δεν θα βρεις εκτός και εαν έχεις κάποιο φίλο με παλιό στοκ γραψε και το μοντέλο σου.... (μαζί με το Partnumber) δεν ξέρεις καμιά φορά.
Και άλλη φορά μην βγάζουμε το άχτι μας στο πληκτρολόγιο του φορητού :)

ariadgr
23-01-12, 22:30
Μπορώ να αγοράσω από κάπου νέο πλήκτρο? Και πως το τοποθετώ?

www.laptopkey.com

FSHOPAXD
24-01-12, 13:39
www.laptopkey.com

Αψογο!

KallitexnisPro
25-01-12, 02:14
Όντως άψογο! :oneup:

Thanks ariadgr

christakoss
25-01-12, 13:46
Έχω κ εγώ το ίδιο πρόβλημα με το Toshiba satellite L505 138.Το πρόβλημα υπάρχει εδώ και καιρό αλλά το χω παραμελήσει.Να σημειώσω πως το πλήκτρο έφυγε από μόνο του.(αλλά φαίνεται σπασμένο από κάτω)
Το λάπτοπ είναι ακόμα εντός εγγύησης.Σκεφτόμουν να το στείλω στην toshiba αλλά θα επιβαρυνθώ με τα κόστη μεταφοράς που είναι 20 ευρώ.
Μου κίνησε την περιέργεια το παραπάνω site.Τι αξίζει λοιπόν να κάνω;;Να παραγγείλω το πλήκτρο u από κει;;Ή να το στείλω στην toshiba μπας και φιλοτιμηθούν και μου αλλάξουν και όλο το πληκτρολόγιο δωρεάν(βέβαια θα έχω χρεωθεί 20 ευρώ μεταφορικά).

ΥΓ.
Έστειλα e-mail στην ideos.Λοιπόν να γελάσουμε λίγο.Μιας και το πλήκτρο έχει σπάσει μου είπαν πως είναι εκτός εγγύησης.Θα αντικατασταθεί όλο το πληκτρολόγιο.Κόστος πληκτρολογίου 30 ευρώ.Κόστος επισκευής 30 ευρώ.Κόστος μεταφοράς και επιστροφής 20 ευρώ.Σύνολο 80 ευρώ.Βρε δεν θα ναι καλά.

cranky
25-01-12, 14:41
Ε, για κορόϊδα ψάχνουν.

christakoss
25-01-12, 14:57
Ε, για κορόϊδα ψάχνουν.

Πρέπει να ψάξουν πολύ ακόμα.Εγώ θα παραγγείλω από το παραπάνω site.Κόστος μαζί με μεταφορικά γύρω στα 5 ευρώ.
Mπας και με συμφέρει να αγοράσω ένα ολόκληρο από το amazon ή το ebay;;Να έχω εφεδρικά και για το μέλλον.

cranky
25-01-12, 15:02
Αν βρείς σε καλή τιμή ολόκληρο πληκτρολόγιο, προτίμησέ το. :oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.