PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέα υπηρεσία Nova on demand για συνδρομητές των Full και Cinema + Value πακέτων



nnn
24-01-12, 18:31
Nova on demand:
Τώρα το σινεμά… είναι στις διαταγές σας!
Το κορυφαίο κινηματογραφικό περιεχόμενο της Nova διαθέσιμο όποτε θέλεις, χωρίς καμία επιπλέον χρέωση!

Κάντζα, 24 Ιανουαρίου 2012 – Εμπλουτίζοντας ακόμα περισσότερο την απόλυτη εμπειρία διασκέδασης που προσφέρει στους συνδρομητές της, η Nova, η πρώτη ψηφιακή πλατφόρμα στην Ελλάδα ξεκινά τη διάθεση της νέας υπηρεσίας Nova on demand.

Με την υπηρεσία Nova on demand, η Nova έρχεται να δώσει την δυνατότητα στους συνδρομητές της να απολαμβάνουν επιλογές από τις καλύτερες ταινίες και σειρές πρώτης προβολής των καναλιών της Νova, όποτε εκείνοι θέλουν, προσφέροντας περισσότερες επιλογές κάθε στιγμή και μάλιστα όλα αυτά πολύ απλά και εύκολα και χωρίς επιπλέον χρέωση.

Οι συνδρομητές της υπηρεσίας Full Pack και Nova Cinema + Value που διαθέτουν τον αποκωδικοποιητή NovaBox HD PVR 865, μπορούν, επιπλέον των 4 κινηματογραφικών καναλιών Novacinema, να επιλέγουν μέσα από μια ποικιλία ταινιών πρώτης προβολής της Nova. Τις ταινίες αυτές μπορούν να τις απολαύσουν όπως επιθυμούν: «παγώνοντας» την εικόνα, επαναλαμβάνοντας ή προσπερνώντας κάποιες σκηνές, δηλαδή με όλες τις δυνατότητες που τους επιτρέπει ο εξελιγμένος αποκωδικοποιητής NovaBox HD PVR 865. Επιπλέον, έχουν τη δυνατότητα παρακολούθησης trailer και διαθέσιμων πληροφοριών σχετικών με την ταινία, μέσα από το πλέον εξελιγμένο EPG σύστημα της Nova. Και όλα αυτά χωρίς καμία επιπλέον επιβάρυνση!

Άμεσα διαθέσιμες οι κορυφαίες ταινίες: ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΕΙΣΒΟΛΗ, DEVIL, H ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΟΣ, και άλλες, καθώς και επεισόδια από τις κορυφαίες σειρές: GAME OF THRONES, BOARDWALK EMPIRE 2ος κύκλος & TERRA NOVA, αποκλειστικά σε εικόνα υψηλής ευκρίνειας, μόνο από την υπηρεσία Νova on demand.

Δείτε το κορυφαίο κινηματογραφικό περιεχόμενο της Nova, και σε High Definition ποιότητα, οποιαδήποτε στιγμή της ημέρας, χωρίς επιπλέον χρέωση, μέσα από την υπηρεσία Nova on demand. Οι πιο πρόσφατες ταινίες, τα μεγαλύτερα blockbusters και τα τελευταία επεισόδια επιτυχημένων σειρών, τώρα στην διάθεσή σας ότι ώρα θέλετε, με το πάτημα ενός κουμπιού και σε ποιότητα HD!

Nova on demand: Τώρα το σινεμά… είναι στις διαταγές σας!

DJman
25-01-12, 16:35
Μηπως γνωριζεις τιποτα για την υπηρεσια Νοva your plan (καπως ετσι) που διαλεγεις εσυ ενα-ενα ποια καναλια θελεις να βλεπεις και πληρωνεις αναλογα?

FSHOPAXD
25-01-12, 19:44
Προς το παρόν δεν έχει ανακοινωθεί κάτι τέτοιο.

darax
25-01-12, 23:28
Μηπως γνωριζεις τιποτα για την υπηρεσια Νοva your plan (καπως ετσι) που διαλεγεις εσυ ενα-ενα ποια καναλια θελεις να βλεπεις και πληρωνεις αναλογα?

Αυτό είναι πολύ καλό ,μακάρι να γίνει !! :oneup:

haris23
26-01-12, 10:24
Αυτο που αναφερεται στο δελτιο τυπου για την προβολη των trailer Που ακριβως ειναι; Σε μενα δεν εχει τετοια επιλογή. Εχω κανονικα την υπηρεσια nova on demand και επισης εχω και 8 τιτλους μεσα αλλα πουθενα δεν μου δινεται η δυνατοτητα να δω καποιο trailer.

Digik
26-01-12, 12:39
Πάρε σε καμία εξυπηρέτηση πελατών. Το πιο λογικό είναι να θέλει update ο αποκωδικοποιητής σου που νομίζω ότι το κάνουν remotely. Καλή υπηρεσία πάντως. Χρειαζόταν.

thomNikolaou
26-01-12, 21:34
Αυτό είναι πολύ καλό ,μακάρι να γίνει !! :oneup:

Πιστεύω ότι αργά η γρήγορα θα γίνει και αυτό.

Lapetr
26-01-12, 23:18
Και κάπου αλλού το είχα διαβάσει αυτό.
Πάντως το On demand τώρα που έχει βάλει και το Game of Thrones είναι πολύ καλό!

sdikr
26-01-12, 23:27
Πάντως η Νοβα δεν μας είχε συνηθίσει πότε στο δωρεάν ........
Τα καλά του ανταγωνισμού

FSHOPAXD
27-01-12, 01:56
ποιου ανταγωνισμού? νομίζω ότι προς το παρόν είναι εκτός ανταγωνισμού από πλευράς περιεχομένου.

Lapetr
28-01-12, 18:23
Γειωτικός αλλά όχι και πολύ μακρυά από την παραγματικότητα. Η αλήθεια είναι ότι ο ΟΤΕ δεν έχει γεμίσει το πακέτο του τόσο. Η νόβα παραταυτα από το τότε που βγήκε κι ο ΟΤΕ όλο βάζει πράγματα. Το On demand ειναι κατι που της έλλειπε.

sdikr
28-01-12, 18:54
ποιου ανταγωνισμού? νομίζω ότι προς το παρόν είναι εκτός ανταγωνισμού από πλευράς περιεχομένου.

Λες έεε;
οκ

makfil
29-01-12, 11:04
Όταν σου ζητάει, όμως, να δώσεις 149 ευρώ για να αγοράσεις τον pvr 865 και μάλιστα όταν έχει αναβαθμίσει πρόσφατα το πακέτο σε HD (831), πληρώνοντας 99 ευρώ, όπως εγώ, τότε δεν σκέφτεσαι καθόλου τη νέα υπηρεσία.

haris23
30-01-12, 15:10
Κατω απο τις ταινιες στο κεντρικο μενου σας βγαζει κοκκινο κουμπακι που αναγράφει trailer? Κατι τετοια κουφα μου ειπαν στο τηλεφωνο και τον εχω τρελλανει το δεκτη σε επαναφορες εργ ρυθμισεων και καλα για να μου το δειξει. Σε εσας διπλα απο το κιτρινο που γραφει ταξινομηση υπαρχει κοκκινο κουμπι που λεει τη λεξη trailer? Θα τρελλαθουμε τελειως μου φαινεται. Λιγες παντως ρε παιδια οι ταινιες σε σχεση με τον παλιο τον δεκτη. Στον παλιο οι γονεις μου εχουνε 20 τιτλους και εμεις εχουμε μονο 4 ταινιες και 5 σειρες. Εγω εχω "συγκατοικο" "alfie" devil παγκοσμια εισβολη και game of thrones 1,2 broadwalk 1,2 terra nova 9. Στο προγραμμα αναφερει ΤΙΤΑΝΟΜΑΧΙΑ και αλλους τιτλους που δεν υπαρχουν πουθενα. Τοσο λιγα θα εχουμε τελικα;

nnn
30-01-12, 15:38
Μην κάνεις συνέχεια reset, αυτά κατεβαίνουν τοπικά στον σκληρό δίσκο και χρειάζεται κάποιος χρόνος.

haris23
30-01-12, 15:56
Μην κάνεις συνέχεια reset, αυτά κατεβαίνουν τοπικά στον σκληρό δίσκο και χρειάζεται κάποιος χρόνος.

Μα δεν μιλαω για τους τιτλους....τους τιτλους τους εχω κανονικοτατα. 9 τιτλους δειχνει αλλα απο κατω δεν υπαρχει κοκκινο κουμπακι που να αναφερει την λεξη trailer. Σε εσας υπαρχει τετοιο κουμπι;

nnn
30-01-12, 18:18
Δεν έχω ενεργή Nova αυτήν την στιγμή.

geopapath23
31-01-12, 00:33
Πήρες τηλέφωνο να ρωτήσεις και να κάνεις κανα troubleshooting? Εντάξει δεν είναι και το σημαντικότερο κομμάτι της υπηρεσίας, στη χειρότερη δες τα τρειλερ απο το youtube :Ρ

invaider
31-01-12, 21:13
ουτε εμενα βγαζει trailer, ισως να μην το εχουνε βαλει ακομα.

haris23
01-02-12, 10:44
Εξαφανιστηκε η λιστα με τις ταινιες που ερχονται για το NOva on demand. Ρωτησα σημερα και μου ειπανε πως καταργηθηκε η συγκεκριμενη λιστα με τις ταινιες και πως κατι θα αλλαξει στον προγραμματισμο των ταινιων. Δεν ξερω τι ακριβως συμβαινει. Απο τις 4 ταινιες που ηταν προγραμματισμενες να κατεβουν για τις 31 του μηνα, εχει κατεβει μονο μια η οποια ειναι το ΑΔΥΤΟ. Σας εχει ερθει κατι περισσοτερο; Δεν μιλαω για τους προηγουμενους τιτλους ή τις σειρες. Εχω δηλαδη 9 τιτλους αλλα απο αυτους που θα επρεπε να εχω για τις 31 εχω μονο το ΑΔΥΤΟ και καμια αλλη. Πως ειναι σε εσας η κατασταση; Αν ερχονται παντως μονο 2 τιτλοι την εβδομαδα και 2 επεισοδια σειρων, τοτε νομιζω πως δεν αξιζει. Στον παλιο ειχε τουλαχιστον 20 τιτλους ετοιμους προς προβολη και συνεχως ανανεωνονταν οι τιτλοι. Με 2 ταινιες και 2 επεισοδια πιο πολυ για κουτσουρεμενη μου φαινεται.

geopapath23
02-02-12, 17:39
Δεν μου φαίνεται να έχει καταργηθεί η λίστα ή να έχει αλλάξει κάτι στον προγραμματισμό των ταινιών. Επειδή οι ταινίες καταεβαίνουν στον αποκωδικοποιητή πολλές φορές μπορεί να συμβεί κάποιο πρόβλημα π.χ. με τη σύνδεση και να μην είνα ιπροσβάσιμες. Σήμερα που το κοίταξα είδα πως μαζί με TO ΑΔΥΤΟ έχουν ανέβει και άλλοι τίτλοι, όπως ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ και ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΙΟΥΛΙΕΤΑ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.