PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΕPC ASUS



nexus31
25-01-12, 15:49
καλησπερα μου εφερε ενας φιλος ενα netbook eepc asus το οποιο κατι εκανε ο μικρος και κλειδωσε τον σκληρο δισκο υπαρχει περιπτωση να το ξεκλειδωσουμε? πηρα τηλ την asus ειναι στην εγγυηση αλλα υπαρχει περιπτωση να το χρεωσουν!!!

eagle13
25-01-12, 18:56
καλησπερα μου εφερε ενας φιλος ενα netbook eepc asus το οποιο κατι εκανε ο μικρος και κλειδωσε τον σκληρο δισκο υπαρχει περιπτωση να το ξεκλειδωσουμε? πηρα τηλ την asus ειναι στην εγγυηση αλλα υπαρχει περιπτωση να το χρεωσουν!!!

Με μια Live διανομή Linux μάλλον κάνεις δουλειά , διάβασε προσεχτικά αυτό ................ :hmm:

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=461020

nexus31
28-01-12, 11:14
καλημερα το εκανα αυτο που μου ειπες αλλα δεν μπορει να κανει boot ειναι κλειδωμενος ο σκληρος ουτε μεσα στο bios δεν μπορει να μπει!!! any help?

NoMoreDos
28-01-12, 12:57
ποιο μοντέλο;τι κάνει τώρα;δώσε όσες πληροφορίες μπορείς ανέβασε ακόμα και εικόνες.
Άρχισες με κλειδωμένο δίσκο φτάσαμε σε κλειδωμένο bios ,δώσε μας να καταλάβουμε αλλιώς δουλειά δύσκολα να γίνει.

nexus31
28-01-12, 14:25
συγνωμη εχεισ δικιο ειναι κλειδωμενα τα παντα!!! αν αλλαξω δισκο θα ειναι οκ η πρεπει να το στειλω στην asus!
πηρα τηλ την asus μου δωσανε ενα master key αλλα δεν εγινε τπτ

το νετβοοκ απο τι εμαθα το ανοιξε ο μικρος:whistle: εχει εκδορες!! αν το ανοιξω και βγαλω την μπαταρια απο το bios θα ειναι ολα οκ? χωρις κωδικους?

nexus31
29-01-12, 19:19
σας παραθετω φωτο
το recovery εχει γινει delete

95823

95824

95825

.........................................................

καλησπερα το bios το ξεκλειδοσα βγαζωντας την μπαταρια!!! τωρα το προβλημα ειναι οτι ο δισκος ειναι κλειδωμενος!!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.