PDA

Επιστροφή στο Forum : ZTE ZXV10 W300 v.5.2



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

pit7
25-01-12, 18:06
Εδω και 2 μερες επεστρεψα στον ΟΤΕ απο WIND μετα απο πολλα χρονια. Ρουτερ μου εδωσαν το ZTE ZXV10 W300 v.5.2 γιατι δεν ειχαν Thomson. Τι γνωμη εχετε για το ΖΤΕ ? Αξιζει ?

Seitman
25-01-12, 18:27
Τι δικό μου πάντως που μπήκε σε λειτουργία στις 18/11, δεν έκανε χριστούγεννα :lol:
Έβαλα ένα 585ν7 επάνω και είμαι ΟΚ.

pit7
25-01-12, 18:39
Εμενα 2 μερες που το εχω πανω δεν εχει κανει ουτε μια αποσυνδεση. Εσυ απο πια αποψη το λες αυτο ?

Seitman
25-01-12, 18:40
Μάλλον τα τίναξε τα πέταλα :bless: Κάνει συνεχή restart.
Όλο λέω να πάρω τηλέφωνο για να κανονίσω αντικατάσταση και όλο το ξεχνάω.

proffessor_x
25-01-12, 21:29
Απο 28/12 κανενα προβλημα, καλο συγχρονισμο οσο και με ενα usrobotics που ειχα πριν και μην ξεχνας ειναι και ipv4/ipv6. Το εχω τεσταρει και με ddns και πορτ forward και acl και ειναι κομπλε γενικα ειναι αξιοπιστο οσο καιρο το εχω.

pit7
25-01-12, 23:20
Και εγω ενα usrobotics ειχα πριν που ημουν στη WIND και το ZTE τωρα συγχρονιζει καλυτερα. Βεβαια ειναι 2 μερες που το εχω, θα το τεσταρω λιγο καιρο να δω. Παντως μεχρι στιγμης ολα καλα, 48 ωρες χωρις αποσυνδεση !!

nkats_99
31-01-12, 20:19
Εγώ το έχω περίπου 3 μήνες και όλα καλά ! Μπορώ να πω καλύτερο και από το linksys που είχα. Μια ακόμη ερώτηση. Το ZTE υποστηρίζει ipv6?

Seitman
01-02-12, 09:04
Ναι, υποστηρίζει ipv4, dual stack & ipv6.

nkats_99
01-02-12, 10:44
Το ρώτησα αυτό γιατί ενώ είδα οτι γράφει ipv6 μόλις έβαλα την ipv6 διευθυνση του οτε (@ipv6ote.gr) έκανα τεστ και μου έλεγε οτι δεν υπάρχει υπηρεσία ipv6.

Seitman
01-02-12, 10:50
Θα πρέπει να πάρω το καινούργιο από τον ΟΤΕ και να το δω. Δε θυμάμαι τις ρυθμίσεις του απ' έξω. :oops:

elman
01-02-12, 16:02
Εδω και 2 μερες επεστρεψα στον ΟΤΕ απο WIND μετα απο πολλα χρονια. Ρουτερ μου εδωσαν το ZTE ZXV10 W300 v.5.2 γιατι δεν ειχαν Thomson. Τι γνωμη εχετε για το ΖΤΕ ? Αξιζει ?
Από τι βλέπω http://oteshop.ote.gr/storefront/-/conn-x/-/cos_cat_003-cos_subcat_100-cconnx_eksoplismos-p1.html
Thomson δεν υπάρχει διαθέσιμο ούτε και για αγορά μαλών τους τέλειωσαν η τα σταμάτησαν εδώ για το TG585 V8 ούτε νέο Firmware δεν έβγαλε ο οτε.

pit7
01-02-12, 17:47
Από τι βλέπω http://oteshop.ote.gr/storefront/-/conn-x/-/cos_cat_003-cos_subcat_100-cconnx_eksoplismos-p1.html
Thomson δεν υπάρχει διαθέσιμο ούτε και για αγορά μαλών τους τέλειωσαν η τα σταμάτησαν εδώ για το TG585 V8 ούτε νέο Firmware δεν έβγαλε ο οτε.

Ναι μαλλον πρεπει να τα σταματησαν. Εαν θελω να δω αν υπαρχει καινουργιο Firmware για το ZTE που πρεπει να κοιταξω ?

yuk
01-02-12, 18:21
Θα πρέπει να πάρω το καινούργιο από τον ΟΤΕ και να το δω. Δε θυμάμαι τις ρυθμίσεις του απ' έξω. :oops:Έπαιξε δηλαδή κανονικά με ΟΤΕ; Δεν ήξερα ότι καν ότι υποστηρίζει IPv6... :hmm:

Seitman
01-02-12, 19:05
Ναι, "έπαιξε" κανονικά με ΟΤΕ αλλά χρειάζεται και κάποιες άλλες ρυθμίσεις εκτός από την αλλαγή του domain στο username της σύνδεσης, τις οποίες δε θυμάμαι.

emeliss
01-02-12, 19:42
Ναι, "έπαιξε" κανονικά με ΟΤΕ αλλά χρειάζεται και κάποιες άλλες ρυθμίσεις εκτός από την αλλαγή του domain στο username της σύνδεσης, τις οποίες δε θυμάμαι.
Μήπως είναι παρόμοια τα μενού;
http://ipv6.otenet.gr/?page_id=496

proffessor_x
01-02-12, 19:47
Ο οτε δίνει το ZTE ZXV10 - W300 PSTN - W300B ISDN και έχει παρόμοιο interface με αυτο που σου έδειξε ο emeliss μετά δοκίμασε να κάνεις το τεστ από http://test-ipv6.com/ αν είναι όλα καλά θα δεις 10/10 και σε ipv4/ipv6.

elman
02-02-12, 13:41
Ναι μαλλον πρεπει να τα σταματησαν. Εαν θελω να δω αν υπαρχει καινουργιο Firmware για το ZTE που πρεπει να κοιταξω ?

Για νέο Firmware αν υπάρξει εδώ http://www.conn-x.gr/Default.aspx?MenuID=110
Δες και εδώ http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=516818
Και εδώ http://www.zte-xdsl.com/300/firmware.aspx

nkats_99
02-02-12, 19:41
Πήγα στο Interface setup του ZTE και πραγματικά εκέι υπήρχε επιλογή για IPV4/IPV6. Το επέλεξα έβαλα και την διεύθυνη και έκανα save. Όταν όμως πήγα να κάνω το τεστ πάλι έλεγε οτι δεν υποστηρίζει IPV6 :hmm:

Πιό κάτω έχει τα IPV6 options ως ακολούθως:

DHCP IPv6 Mode : DHCP
DHCP PD Enable : Enable
MLD Proxy : Disable

Kαμία επιπλέον βοήθεια? :worthy:

Seitman
02-02-12, 19:49
Κοίταξες στο link που δίνει ο emeliss στην προηγούμενη σελίδα;

Εύρηκα... :yahoo:

Κάπου είχα αποθηκεύσει ένα screen shot.

96000

nkats_99
02-02-12, 20:53
Φιλε ευχαριστώ! Εβαλα τις ρυθμίσεις που είπες και πήγα να δω στο status της πληροφορίες. Όντως στο ipv6 ενώ είχε disconnect τώρα έχει διεύθυνση Ip!!! και όλα ΟΚ:oneup:

Πήγα όμως να κάνω το test και λέει πάλι οτι δεν υποστηρίζει ipv6??:hmm:!!!

Seitman
02-02-12, 20:55
Για κάνε μια επανεκκίνηση στον υπολογιστή.

nkats_99
02-02-12, 21:10
Δυστυχώς τίποτε! Δοκίμασα και με άλλον Browser της google αλλά τίποτε!:mad:

Seitman
03-02-12, 08:48
Μετά τις αλλαγές που έκανες στο ΖΤΕ, έκανες αποσύνδεση και σύνδεση ξανά στο internet;

nkats_99
03-02-12, 15:06
Ναι έκανα! Αλλά και πριν κάνω έδειχνε connect στο ipv6 και έπαιρνε διευθυνση όπως έπερνε διευθυνση και στο ipv4 που είναι ακριβώς πιο πάνω!

Seitman
03-02-12, 15:08
:hmm:
Ποια κάρτα δικτύου έχεις;
Τα ίδια κουλά μου έκανε και εμένα όταν είχα το καλώδιο σε μια d-link. Μόλις το έβαλα στην ενσωματωμένη realtek της μητρικής, δούλεψε κανονικά.

proffessor_x
03-02-12, 19:55
Αν έχεις SVista/7 πρέπεις να κάνεις αυτά :

http://ipv6.ote.gr/?p=439 Σαν workaround προτείνεται η απενεργοποίηση και ενεργοποίηση του LAN ή του WLAN interface (ανάλογα με το ποιο χρησιμοποιεί ο χρήστης) του τερματικού.

ξανακάνε το τεστ και λογικά θα είσαι οκ!

bolos
06-02-12, 18:27
Εμενα μπαινω και μου εχει 3 εικονιδια οτι ειναι ενταξει πρασινα, παταω administration στο κατω μερος ζηταει κωδικους:
admin
admin
τιποτα!!!
Ποιοι ειναι οι κωδικοι;;;;

Seitman
06-02-12, 18:27
Θα τους βρεις στο αυτοκόλλητο στην κάτω μεριά του.

bolos
06-02-12, 18:31
Θα τους βρεις στο αυτοκόλλητο στην κάτω μεριά του.
χαχα με προλαβες!!!!
Ευχαριστώ!!!!

snott
06-02-12, 23:43
Χαζέυω τόση ώρα το menu του και δεν έχω δει τίποτα για ipv6. Στραβός είμαι; Πάντως σε μένα το router είναι σταθερότατο, disconnect δεν έχω δει ακόμα στους 3 μήνες που το έχω.

infinity7
07-02-12, 23:12
Παιδιά καλησπέρα.
Ένας γνωστός μου πήρε το συγκεκριμένο router και σήμερα που το βλέπαμε, στο ασύρματο δεν πιάνει στα 3 μέτρα (κυριολεκτικά!!!) με line of sight!
Υπάρχει κάποια ρύθμιση για signal strenth; Όσο έψαξα, δε βρήκα κάτι. Έχεις κάποιος άλλος την ίδια συμπεριφορά;
Ευχαριστώ.

weather1967
08-02-12, 00:09
Μετά απο ενα φλας που επαθε το ρουτερ sagem 2444 απο τις χτεσινες καταιγιδες,πηρα σημερα απο τον ΟΤΕ το ΖΤΕ (γιατι σε 4 oteshop μονο αυτο ειχαν για ISDN),κλειδωνει πιο ψηλα απο το sagem καπου 1-1,5 mbps,δηλαδη κλειδωνω απο 9,8-10,3 down ,ενω με το sagem κλειδωνα απο 8,5 μεχρι 9,7 max,αλλα το κουφο ειναι το attenuation μου λεει download 42,5 ,ενω το sagem ελεγε 33,5 ,αρα τα attenuation απο οτι καταλαβα ειναι οτι ναναι απο ρουτερ σε ρουτερ.Θελω να το τσεκαρω με τις αποσυνδεσεις ,γιατι παντα ειχα 4-5 το 24 ωρο με το sagem,και θελω να δω πως θα τα παει σε σταθεροτητες,το ΖΤΕ.

Επισης εχει μια ρυθμιση ΑΤΜQοs
και απο κατω ubr-cbr-rt vibr-nrt vbr που πρεπει να το εχουμε ?

Επισης εχω επιλεξη PPPOE LLC και απο κατω εχει bringe interface from PPPOE :Activate-diactivate που πρεπει να τσεκαρουμε ?

........Auto merged post: weather1967 πρόσθεσε 6 λεπτά και 4 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Παιδιά καλησπέρα.
Ένας γνωστός μου πήρε το συγκεκριμένο router και σήμερα που το βλέπαμε, στο ασύρματο δεν πιάνει στα 3 μέτρα (κυριολεκτικά!!!) με line of sight!
Υπάρχει κάποια ρύθμιση για signal strenth; Όσο έψαξα, δε βρήκα κάτι. Έχεις κάποιος άλλος την ίδια συμπεριφορά;
Ευχαριστώ.

Oχι φιλε μου και 3 μετρα ,σημερα που το πηρα και το τσεκαρα,πιανει οσο και το παλιο sagem που ειχα απο σαλονι -κρεβατοκαμαρα 10 μετρα με 1 τοιχο ενδιαμεσα 3-4 γραμμες στα 5 σημα.(και το ρουτερ σε χαμηλο σημειο μισο μετρο απο το πατωμα).
Το εψαξα και εγω για καμμια καλυτερη ρυθμιση ,αλλα δεν βρηκα κατι το παλιο sagem ειχε μειωση-αυξηση του ασυρματου.

Seitman
08-02-12, 08:09
Για το QoS δεν ξέρω, δεν το χρησιμοποιώ.
Για τα άλλα, εγώ δεν είχα πειράξει τίποτα. Τα άφησα όπως ήταν από το σετάρισμα του ΟΤΕ.

netzwerk
16-02-12, 01:25
Καλησπέρα,

μήπως γνωρίζει κάποιος ποιο firmware περιέχει την επιλογή για IPv6? Γιατί στο δικό μου που παρέλαβα δεν υπάρχει τέτοια επιλογή πουθενά, και έχω την W300V1.1.0a_ZRD_GR2_D68.

Ευχαριστώ!!

nkats_99
16-02-12, 21:06
Πήγα στο Interface setup του ZTE και πραγματικά εκέι υπήρχε επιλογή για IPV4/IPV6. Το επέλεξα έβαλα και την διεύθυνη και έκανα save. Όταν όμως πήγα να κάνω το τεστ πάλι έλεγε οτι δεν υποστηρίζει IPV6

Τελικά μετά από αρκετές μέρες βρήκα τον χρόνο να ασχοληθώ λίγο για να δώ τι γίνεται.΄Μπηκα στην online προστασία του Οτε και εκεί στο firewall στις ρυθμίσεις υπήρχε επιλογή για αποκλεισμό της IPV6!!! To άλλαξα και όλα ΟΚ!!! Ευχαριστώ πάντως για την βοήθειά σας!!!

Κατι ακόμη! Προσπαθώ με το κινητό μου να συνδεθώ στο ZTE και δεν το βλέπει καν ενώ βλέπει σχεδόν όλα τα γειτονικά δίκτυα και σε κάποια μπορώ και συνδέομαι! Κάποια ιδέα?

weather1967
16-02-12, 23:12
Πολυ καλο ρουτερ το συγκεκριμενο τελικά,μετα απο 1 βδομαδα δοκιμων ειδα τα παρακατω :

Αποσυνδεσεις παντα ειχα λογο κακης γραμμης ,με το sagem ειχα 3-5 το 24 ωρο ,με το ΖΤΕ καπου 2-3 ,μειωθηκαν οι αποσυνδεσεις παντος σε σχεση με το sagem 2444.Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος ,ακομα και τα ping ειδα μειωμενα γιατι ειμαι interleaved και ειχα 38-40 με το sagem ,και με το ΖΤΕ 30-32 ping.Και κλειδωνει 1-1,5 mbps πιο ψηλα το ΖΤΕ απο το sagem 2444.Δεν ζεστενετε σχεδον καθολου.Εχει κουμπι on-off για το wireless ,εχει τρυπες στην πισω πλευρα για στηριξη σε τοιχο (αν καποιος χρησιμοποιη αυτον τον τροπο στηριξης).

yuk
20-02-12, 14:10
Άλλαξα κι εγώ ένα 520c και μου φέρανε το ZTE. Το τσεκάρω κανά δίωρο τώρα, πριν πάει στο ντουλάπι για backup, και μου φαίνεται αρκετά καλό, τουλάχιστον σε σχέση με τα Huawei και τα Baudtec του ΟΤΕ.

Κατεβάζει κομμάτια, δε μπουκώνει και δεν εμποδίζει το σερφάρισμα. Ακόμα και 1080p βίντεο από το Youtube είδα κατεβάζοντας ταυτόχρονα με torrent 8... διανομές Linux!

To ασύρματο είναι ένα κλικ παραπάνω από τα υπόλοιπα ρουτεράκια της κατηγορίας όσον αφορά την εμβέλεια. Καλή κάλυψη, αλλά δεν ενθουσιάζει όσο ένας καλός ρούτερ. Επίσης τα 300Mbps του n, πρέπει να επιτυγχάνονται μόνο σε συνθήκες εργαστηρίου. Έξω από αυτό, τα πράγματα αλλάζουν πολύ.

Το interface φορτώνει αμέσως και είναι γρήγορο. Η υποστήριξη IPv6 φαίνεται να είναι καλή, αν και δε θα την τσεκάρω λεπτομερώς.

Γενικά θα έλεγα ότι είναι από τα καλύτερα μόντεμ-ρούτερ που έχει δώσει provider στην Ελλάδα. Εξαίρεση προφανώς η Net One (και η HOL νομίζω) με το TG780wl.


Καλησπέρα,

μήπως γνωρίζει κάποιος ποιο firmware περιέχει την επιλογή για IPv6? Γιατί στο δικό μου που παρέλαβα δεν υπάρχει τέτοια επιλογή πουθενά, και έχω την W300V1.1.0a_ZRD_GR2_D68.

Ευχαριστώ!!Το δικό μου έχει το W300V1.1.1b_ZRD_GR2_A68

none1
22-02-12, 11:07
Καλημερα,
εχω το Baudtec TW263R4-B2 ISDN,αλλα δεν ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Σκεφτομαι να αγορασω το ΖΤΕ.Σε σχεση με το HUAWEI ποιο ειναι καλυτερο?Εχω ακουσει οτι το ΖΤΕ συγχρονιζει αρκετα πιο πανω απο τα αλλα 2 router.

yuk
22-02-12, 11:24
Καλημερα,
εχω το Baudtec TW263R4-B2 ISDN,αλλα δεν ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Σκεφτομαι να αγορασω το ΖΤΕ.Σε σχεση με το HUAWEI ποιο ειναι καλυτερο?Εχω ακουσει οτι το ΖΤΕ συγχρονιζει αρκετα πιο πανω απο τα αλλα 2 router.
Αν είναι να αγοράσεις, καλύτερα να δώσεις κάτι παραπάνω και να πάρεις κάτι σαν το DGN2200.
Aν επιμένεις, από τη μικρή μου εμπειρία θα έλεγα πάντως ότι το ZTE είναι πολύ καλύτερο και από το Huawei HG520c (δεν ξέρω για το 530 που έδινε ο ΟΤΕ μετά) και φυσικά από το Baudtec.

none1
22-02-12, 11:30
ok,ευχαριστω για την απαντηση,εως 40 ευρω το πολυ μπορω να δοσω οποτε λεω να παρω το ZTE

nicolasdr
22-02-12, 17:34
Εχει κανεις καποιο firmware που να εχει υποστηριξη για ipv6?εχω την εν λογω συσκευη αλλα πουθενα δεν υπαρχει αναφορα για ipv6.

Seitman
22-02-12, 17:41
Διάβασες το νήμα αυτό από την αρχή;

none1
24-02-12, 18:40
Καλησπερα,
πηρα τελικα το ΖΤΕ και φαινεται αρκετα καλο,παρα πολυ καλυτερο σε σχεση με το baudtec που ειχα πριν και συγχρονιζει πολυ πιο πανω.To μονο αρνητικο ειναι οτι στο port forward,Advance Setup-Nat-Virtual Server δεν μου εχει να επιλεξω αν η πορτα που θελω να ανοιξω θα ειναι για TCP η για UDP,επισης δεν εχει επιλογη για να βαλω ονομα στον καθε κανονα που οριζω και εχει μονο 10 επιλογες.Στο http://www.otenet.gr/hd/ στις οδηγιες που εχουν για το συγκεκριμμενο router εχουν τις παραπανω επιλογες που εμενα δεν τις εχει.Ισως να ειναι αλλη εκδοση firmware,αλλα απ οτι βλεπω δεν εχει βγαλει ο οτε καποια εδοση.

none1
25-02-12, 00:02
παρουσιαζει σε κανενα αλλο προβλημα οπως αργη φορτωση video στο youtube και καθυστερηση στο ανοιγμα του adslgr και μονο με internet explorer?Eχω ανοιξει σχετικο θεμα εδω http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=600172 .
Να επεσα σε ελαττωματικο ρουτερ η κακο firmware?Kατα τα αλλα ολα λειτουργουν τελεια και συγχρονιζει καλυτερα

yuk
25-02-12, 01:02
Αργή φόρτωση βίντεο έχω κι εγώ με άλλα μηχανήματα και browsers. Δεν είναι πρόβλημα ρούτερ.

none1
25-02-12, 01:13
μολις συνδεσω το baudtec το προβλημα εξαφανιζεται,το κανει μονο με το ZTE και τον internet explorer.To δοκιμασα απο 3 διαφορετικους υπολογιστες, 2 σταθερους και ενα φορητο και με ΖΤΕ και internet explorer υπαρχει καθυστερηση,μολις βαλω το baudtec φτιαχνει

weather1967
25-02-12, 18:18
μολις συνδεσω το baudtec το προβλημα εξαφανιζεται,το κανει μονο με το ZTE και τον internet explorer.To δοκιμασα απο 3 διαφορετικους υπολογιστες, 2 σταθερους και ενα φορητο και με ΖΤΕ και internet explorer υπαρχει καθυστερηση,μολις βαλω το baudtec φτιαχνει

Αυτο που λες φιλε μου με τις πορτες το παρατηρησα και εγω ,ενω στο site του οτε εχει επιλογες TPC-UDP,στο δικο μου δεν εχει μαλλον αλλο firmware,παντος και ετσι ανοιγει πορτες.

Οσο για το θεμα με τον explorer στο youtube και στο forum κανενα προβλημα δεν παρουσιαζεται,οπως τρεχει με τον firefox το ιδιο τρεχει και με τον explorer.Αν το εχεις ασυρματο για δοκιμασε και με καλωδιο ethernet να δεις τι γινεται.

Καταπληκτικο ρούτερ παντος απο σταθεροτητα, καλυτερο κλειδωμα απο ενα sagem 2444 που ειχα,και δεν ζεστενεται σχεδον καθολου.

none1
25-02-12, 20:32
Τελικα μετα απο πολυ ψαξιμο βρηκα την λυση.Παμε στο interface Setup-Lan και την επιλογη Radvd Enable απο enable που ειναι την βαζουμε στο disable,επισης απο κατω εχει μια επιλογη DhcpV6 που ειναι στο enable και πρεπει και αυτη να την κανουμε disable.Μετα παμε στο Maintenance και στο SysRestart και επιλεγουμε Sysmtem Restart with Current Settings.Μετα απο αυτες τις αλλαγες ο Internet Explorer ανοιγει χωρις καθυστερηση το www.adslgr.com,καθως και το ping πλεον γινεται κανονικα.Επισης και στο youtube δεν υπαρχει καθυστερηση στο αρχικο ανοιγμα των video.Οι παραπανω αλλαγες δεν αναφερονται πουθενα στην σελιδα με τις οδηγιες για το συγκεκριμμενο ρουτερ του ΟΤΕ,ουτε με επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων,ουτε με hardware reset στο ρουτερ.O χρηστης πρεπει να πειραματιστει μονος του μεχρι να τις βρει.Ακομα και το cd που δινει ο οτε μαζι με το ρουτερ αν επιχειρησεις να συνδεθεις με αυτο παλι τα ιδια προβληματα θα εχεις.Πρεπει να αλλαξει ο ΟΤΕ την παραμετροποιηση στο συγκεκριμμενο ρουτερ ωστε ο απλος χρηστης να μην αντιμετωπιζει κολημματα οπως στις 2 προηγουμενες ιστοτσελιδες(ισως υπαρχουν και αλλες αλλα εγω αυτες προς το παρον εντοπισα).
Εργοστασιακα στο Interface Setup-Internet ειναι επιλεγμενο το IPv4 οποτε δεν σε βαζει σε υποψιες για τα παραπανω προβληματα.
Σε σχεση με το baudtec και το sagem οντως συγχρονιζει πολυ πιο πανω,και δεν ζεστενεται(το baudtec βραζει).Αν διορθωθει και το προβλημα με το port forward(παραπανω επιλογες και προσθηκη ονοματολογιας) θα ειναι ενα πολυ καλο ρουτερ για την τιμη του.

alimousios
26-02-12, 09:38
Έκανα κι εγώ τις αλλαγές που προτείνεις none1 και είδα διαφορά στο άνοιγμα youtube βίντεο :)

dlazaros
26-02-12, 14:20
Εκανα και εγω τις αλλαγές και όντως youtube είναι σφαίρα τώρα!

Ερώτηση: Adsl2 mode κλειδώνει στα 4.000 kai Adsl2+ κλειδώνει στα 6.000. Φυσιολογικό?
Att:38, snr 9.0

@ ADSLgr.com All rights reserved.