PDA

Επιστροφή στο Forum : Λογαριασμός ΟΤΕ



satrianius
26-01-12, 14:24
Παιδιά μια ερώτηση. Πρόσφατα(ούτε μήνας) έκανα αίτηση για νέα τηλεφωνική γραμμή στόν ΟΤΕ μόνο για τηλέφωνο με σκοπό να μεταβώ αμέσως μετά σε HOL double play. Όλα καλά, τώρα έχω τηλέφωνο, γιαυτό χτές έκάνα την αίτηση online στο site της HOL. Μου ζητήθηκε όμως να στείλω με φάξ εναν λογαριασμό ΟΤΕ. Δεν έχω ακόμη λάβει κάτι γιατί όπως επαναλαμβάνω δεν έχει περάσει ούτε μήνας απο την αίτηση που είχα κάνει στον ΟΤΕ.

Κάθε πότε στέλνει ο ΟΤΕ λογαριασμό; Γίνεται να ζητήσω κάποιο χαρτί που να επιβεβαιώνει τη σύνδεση στο όνομά μου και να το στείλω με φαξ στην HOL;

ευχαριστώ!

georgep138
26-01-12, 15:54
Από την HOL τι σου είπαν ;

rookie_t
26-01-12, 17:46
Κάθε δίμηνο εκδίδεται ο λογαριασμός του ΟΤΕ.

Δεν μπορώ να καταλάβω όμως, γιατί εξαρχής δεν έκανες αίτηση στην HOL για νέα σύνδεση; Δεν έχει αυτή την δυνατότητα η HOL;

Falxifer
26-01-12, 17:54
Κανονικά μια ΔΕΚΟ τους κάνει ή την πρώτη σελίδα από το μισθωτήριο ή το Ε9.

Μην περιμένεις τον λογαριασμό.

Εγώ έτσι έκανα με την HOL και δεν είχαν πρόβλημα.

satrianius
27-01-12, 21:51
Από την HOL τι σου είπαν ;

Οτι ε9 ή μισθωτήριο δεν τους κάνει. Θα ζητήσω μια βεβαίωση απο τον ΟΤΕ οτι ο τάδε αριθμός στην τάδε διεύθυνση είναι στο όνομά μου.

goku
27-01-12, 21:55
Παιδιά μια ερώτηση. Πρόσφατα(ούτε μήνας) έκανα αίτηση για νέα τηλεφωνική γραμμή στόν ΟΤΕ μόνο για τηλέφωνο με σκοπό να μεταβώ αμέσως μετά σε HOL double play. Όλα καλά, τώρα έχω τηλέφωνο, γιαυτό χτές έκάνα την αίτηση online στο site της HOL. Μου ζητήθηκε όμως να στείλω με φάξ εναν λογαριασμό ΟΤΕ. Δεν έχω ακόμη λάβει κάτι γιατί όπως επαναλαμβάνω δεν έχει περάσει ούτε μήνας απο την αίτηση που είχα κάνει στον ΟΤΕ.

Κάθε πότε στέλνει ο ΟΤΕ λογαριασμό; Γίνεται να ζητήσω κάποιο χαρτί που να επιβεβαιώνει τη σύνδεση στο όνομά μου και να το στείλω με φαξ στην HOL;

ευχαριστώ!

μπορείς να πας στον ΟΤΕ και να ζητήσεις μια βεβαίωση. Και εγώ είχα κάνει το ίδιο αλλά για διαφορετικό λόγο. Ήθελα να βάλω φοιτητικό ίντερνετ (από την δράση Δίοδος) και ζητούσαν λογαριασμό ΟΤΕ, αλλά εγώ είχα μόλις βάλει την γραμμή και δεν μου είχε έρθει ακόμη κάποιος λογαριασμός. Έτσι πήγα και ζήτησα μια βεβαίωση.

Vitruvian78
28-01-12, 20:17
Κάθε δίμηνο εκδίδεται ο λογαριασμός του ΟΤΕ.

Δεν μπορώ να καταλάβω όμως, γιατί εξαρχής δεν έκανες αίτηση στην HOL για νέα σύνδεση; Δεν έχει αυτή την δυνατότητα η HOL;

Δίνει δικές της γραμμές και η hol με δική της αριθμοδοτηση. Μπορούσε να ζητήσει γραμμη και απο τη hol, απλα η γραμμές απο εναλλακτικούς παρόχους καθυστερούν να υλοποιηθούν

satrianius
31-01-12, 15:54
Επειδή ακριβώς αργεί να ενεργοποιηθεί πήγα μέσω ΟΤΕ. Λοιπ´ον ο ΟΤΕ αρνήθηκε να μου δώσει βεβαίωση κ χωρίς να τους πω τι την θέλω μου είπαν ότι είμαι υποχρεωμένος έτσι κ αλλιώς να μείνω σε αυτούς για τρείς τουλάχιστον μήνες.

DSLaManiaC
31-01-12, 18:36
μου είπαν ότι είμαι υποχρεωμένος έτσι κ αλλιώς να μείνω σε αυτούς για τρείς τουλάχιστον μήνες.

Δεν ισχύει.

Θα πληρώσεις αλλα μπορείς να φύγεις την επομενη μέρα.

ntinosss2003
24-03-12, 15:39
Δεν ισχύει.

Θα πληρώσεις αλλα μπορείς να φύγεις την επομενη μέρα.

Δυστυχως ισχυει και για περιοδο 2 μηνων το λιγοτερο(εκτος κ αν με την αριθμοδοτηση βαλεις κ οτιδηποτε αλλο σαν προγραμμα οποτε τσουπ,νατο το 12μηνο)

οποτε περιμενεις τον διμηνιαιο λογαριασμο του οτε κ τοτε τον εξοφλεις κ κανεις φορητοτητα!

alex24
24-03-12, 16:52
Εγω προσφατα σε ενεργοποιηση νεας γραμμης μεσω ΟΤΕ μετα απο τρεις εγασιμες μερες πηγα και πηρα βεβαιωση κανονικοτατα χωρις να μου ζητησουν τον λογο παρα μονο την ταυτοτητα και το ΑΦΜ

DSLaManiaC
24-03-12, 20:40
Δυστυχως ισχυει και για περιοδο 2 μηνων το λιγοτερο(εκτος κ αν με την αριθμοδοτηση βαλεις κ οτιδηποτε αλλο σαν προγραμμα οποτε τσουπ,νατο το 12μηνο)

οποτε περιμενεις τον διμηνιαιο λογαριασμο του οτε κ τοτε τον εξοφλεις κ κανεις φορητοτητα!

Ευτυχώς ΔΕΝ ισχύει.

Φεύγεις την επόμενη μέρα με βεβαίωση ακριβώς όπως είπε κι ο από πάνω.

@ ADSLgr.com All rights reserved.