PDA

Επιστροφή στο Forum : Χαλανδρι--Αποριες



djvalt
29-04-04, 07:31
Γεια σας παιδια,νεος στον χωρο και χρειαζομαι λιγη βοηθεια:
Σκεφτομαι,μαλλον προκειται να βαλω κι εγω adsl 384.
Απο τις εμπειριες και τις συζητησεις μεταξυ σας μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος στο θεμα παροχεα
(αν καποιος παροχεας τρεχει γρηγοροτερα στην περιοχη μου εννοω) και modem??
Ισως καποιος απο την περιοχη Χαλανδριου???
Ευχαριστω..

sonic
29-04-04, 09:20
Κατ'αρχάς, είσαι σίγουρος οτι υπάρχει διαθεσιμότητα θέσεων στο Dslam σου?
Αν όχι, τσέκαρε το απο το Oteshop,και τα ξαναλέμε.

Slammer
29-04-04, 12:30
Χαλάνδρι? ωχ ωχ ωχ..... μετα απο πολυυυυυ καιρό και με μειωμένες ταχυτητες....

no_logo
29-04-04, 13:36
στο χαλάνδρι τρέχει και η vivodi με μεριζόμενες συνδέσεις, για ρίξε μια ματιά

pipitop@pi
29-04-04, 15:48
ασε φιλε πονεμενη ιστορια το χαλανδρι.....Το δσλαμ ειναι πιταρισμενο εδω και καιρο !μονο τα βραδυα του πασχα ειδα καλες ταχυτητες απο hhtp αλλιως για καθημερινες η σ/κ μην το συζητας τα πραγματα δεν ειναι και τοσο καλα(17-25 το παρα πολυ να κατεβασω απο σιτες εσωτερικου και με το ζορι....)Στα λεω αυτα γιατι μενω χαλανδρι και ειμαι συνδρομητης 4νετ 384

sonic
29-04-04, 15:57
Και εγώ Χαλάνδρι είμαι, 210-6811... με Τελλάς, αλλά δεν είναι έτσι άσχημα τα πράγματα,48 ποτέ, 42~43 συχνά, Ρ2Ρ ,emule είμαι στα 32~35.
Τελείωσε η αναβάθμιση της 4νετ? Γιατί μάλλον αυτό φταίει στην περίπτωση σου pipito@pi.

no_logo
29-04-04, 17:24
πονεμένη ιστορία για εσάς που τρέχετε μέσα από τα dsllam του πΟΤΕ. εγώ δεν εχω κανένα πρόβλημα με την vivo

pipitop@pi
29-04-04, 19:36
@sonic
φιλε εγω ειμαι γυρω τρα 35-40 απο π2π αλλα απο http και browsing αστα να πανε....
δεν νομιζω γιατι και αλλοι κατοικοι χαλανδριου εχουν τις ιδιες ταχυτητες και τα ιδια χαρακτηριστηκα με αυτα που σου αναφερω....

pipitop@pi
29-04-04, 19:39
πονεμένη ιστορία για εσάς που τρέχετε μέσα από τα dsllam του πΟΤΕ. εγώ δεν εχω κανένα πρόβλημα με την vivo
φιλε μπορεις να μου πεις σε τι ταχυτητες κυμαινεσαι κατα μεσο ορο?επισης η βιβο ειναι πιο ακριβη η πιο φτηνη απο τον ποτε(FULL LLU)?Τελος,αν μπορεις πες μου ποσες μερες εκαναν να σου ενεργοποιησουν τη γραμμη και να ειναι ολα κομπλε?Ευχαριστω

no_logo
29-04-04, 21:24
εχω την ΜΕΡΙΖΟΜΕΝΗ συνδεση δηλαδή μέσα από dslam της vivo και όχι του πΟΤΕ, ΣΤΟ πΟΤΕ δεν δίνω φράγκο όλα είναι μέσω βιβοντι. Οι τιμές είναι στο http://www.vivodi.gr/site/content.php?artid=228#

djvalt
30-04-04, 10:18
παιδια ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας.
τελικα ο φιλος ο sonic ειχε δικιο.. θυρες καπουτ λεει ο ΟΤΕ,διαθεσιμοτητα θα υπαρξει τελος Ιουνιου με μεσα Ιουλιου στο Χαλανδρι (λενε τωρα)δηλαδη τρεχα-γυρευε μετα την Ολυμπιαδα θα εχω συνδεση αμα περιμενω τον ΟΤΕ....
μαλλον θα καταφυγω στην λυση Vivodi (γραμμη + συνδεση)
και παλι ευχαριστω..

djvalt
02-05-04, 13:46
Παντως δημοσιογραφικες πηγες (το γραφω αυτο γιατι δουλευω σε τηλεοπτικο καναλι) λενε οτι ο ΟΤΕ εχει αρκετες θυρες για ολη την Αττικη αλλα τις κρατα " πατινη" για συνδεσεις που σχετιζονται αμεσα με την Ολυμπιαδα επειδη δεν ειχε αναπτυξει την καταλληλη υποδομη για dsl τεχνολογια και τωρα ειναι χεσμενος μην γινει ρεζιλι(ειναι και χορηγος)

@ ADSLgr.com All rights reserved.