PDA

Επιστροφή στο Forum : Tellas, upload και Slingbox



StarGeo
09-11-06, 14:21
Γειά σας! Θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται να αυξήσω το upload στη σύνδεση Tellas (ΑΡΥΣ). Αυτή τη στιγμή είμαι στα 1024/256 και θέλω να εγκαταστήσω ένα slingbox στο δίκτυό μου για να έχω πρόσβαση στην ελληνική τηλεόραση όταν είμαι εκτός Ελλάδας.

Απ'ότι διαβάζω γενικά το Slingbox έχει minimum requirements τα 256 και recommended 512kbit upload. Επίσης αν κρίνω από το stream της ERTSAT στα 225kbit η ποιότητα της εικόνας δεν επαρκεί.

Δεν έχω προσέξει ποτέ τo upload και αυτή τη στιγμή δε μπορώ να το τεστάρω. Γενικά έχουν κόφτη στο upload και αν ναι, ειναι δυνατό να αγοράσω επιπλέον bandwidth μόνο για upload?

Ευχαριστώ!

ermis333
09-11-06, 14:27
Δεν γίνεται λυπάμαι. Το ΑΡΥΣ εξαρτάται από τις ταχύτητες που προσφέρει κάθε φορά ο ΟΤΕ. Αν θες μεγαλύτερο UL τσέκαρε αν καλύπτεσαι από το δίκτυο της Tellas να βάλεις LLU.

StarGeo
09-11-06, 14:54
Δεν γίνεται λυπάμαι. Το ΑΡΥΣ εξαρτάται από τις ταχύτητες που προσφέρει κάθε φορά ο ΟΤΕ. Αν θες μεγαλύτερο UL τσέκαρε αν καλύπτεσαι από το δίκτυο της Tellas να βάλεις LLU.

Απ'οσο κοίταξα κι εγώ εκεί έχω καταλήξει. Δυστυχώς δεν είναι διαθέσιμο Full LLU στην περιοχή μου για να κάνω αναβάθμιση στα 4/512. Απλά γνωρίζει κανείς αν upload δίνει τα ονομαστικά 256 ή παραπάνω?

@ ADSLgr.com All rights reserved.