PDA

Επιστροφή στο Forum : ebook reader: Διαστάσεις και Χρώμα



anonymos1982
28-01-12, 15:58
Καιρό τώρα θέλω να αγοράσω ένα ebook reader αλλά δεν υπάρχει κάτι που να με καλύπτει. Θέλω να διαβάζω βιβλία, περιοδικά και ειδικότερα κόμικς οπότε ψάχνω κάτι που να είναι μεγαλύτερο των 10 ιντσών και ιδανικά 12 ίντσες (Βασικά το ονειρεύομαι εδώ και χρόνια όταν κατέβασα πρώτη φορά παλιά κόμικς στον υπολογιστή και διαπίστωσα ότι το να τα βλέπω στην οθόνη του υπολογιστή δεν είναι καθόλου απολαυστικό) ωστόσο κάτι τέτοιο δεν υπάρχει. Δεύτερον θα ήθελα να είναι έγχρωμος ειδικά για τα κόμικς, ωστόσο παρ' όλο που βγήκαν οι πρώτοι έγχρωμοι readers ή ετοιμάζονται να βγουν αυτοί είναι μικρού μεγέθους παρ' όλο που λογικά αυτοί που θα ήθελαν να τους αγοράσουν φαντάζομαι θα τους ήθελαν για κόμικς και άρα θα επιθυμούσαν μεγάλο μέγεθος.
Κατά τα άλλα αδιαφορώ για το αν παίζουν μουσική συνδέονται στο ίντερνετ κλπ, μου φτάνει να παίρνουν μια καρτούλα με τα βιβλία που θέλω να διαβάσω ωστόσο όλοι δίνουν έμφαση σε αυτά τα χαρακτηριστικά και όχι στο χρώμα και στο μέγεθος.
Μετά δεν πιστεύω πως ένα tablet μπορεί να αντικαταστήσει ένα reader αφού είναι διαφορετική η αίσθηση διαβάσματος.
Αναρωτιέμαι απλώς αν σκοπεύουν σε διάστημα ας πούμε ενός έτους να κυκλοφορήσουν και έγχρωμους readers μεγάλου μεγέθους. Ενώ η πρόοδος στον χώρο της πληροφορικής είναι γοργή ειδικά για τους readers μου φαίνεται σαν να είναι απελπιστικά αργή.

@ ADSLgr.com All rights reserved.