PDA

Επιστροφή στο Forum : Μαύρη Λίστα Τηλεφωνικών Αριθμών/Κέντρων - Παραβίαση Προσωπικών Δεδομένων



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46

Lagman
19-02-16, 12:25
2109737190 μοιράζονται σκέψεις από την Αγία Γραφή .

tzelen
19-02-16, 12:50
2109737190 μοιράζονται σκέψεις από την Αγία Γραφή .

Ε? :hmm:

:p

Lagman
19-02-16, 18:05
Ε? :hmm:

:p

Μάλιστα πρωί πρωί, όπως ακριβώς το γράφω.

AndreasN
19-02-16, 18:15
2109737190 μοιράζονται σκέψεις από την Αγία Γραφή .

Μήπως κάνεις κάποιο λάθος ;

http://www.xo.gr/profile/profile-910076707/el/

Lagman
20-02-16, 00:22
Μήπως κάνεις κάποιο λάθος ;

http://www.xo.gr/profile/profile-910076707/el/

Κανένα λάθος το Ελληνικό caller id λέει άλλα.

Ήταν προώθηση θρησκείας. Σε μένα έτυχε, δεν υπάρχει αυτό :rofl:

AndreasN
20-02-16, 01:38
Κανένα λάθος το Ελληνικό caller id λέει άλλα.

Ήταν προώθηση θρησκείας. Σε μένα έτυχε, δεν υπάρχει αυτό :rofl:

Ναι, δεν λέω, απλώς μου έκανε εντύπωση. Εξ άλλου υπάρχει και αυτό:

http://www.11888.gr/list-names?_wpType=number&_wpPhone=2109737190+

Περίεργα πράματα.

Lagman
20-02-16, 03:25
Ναι, δεν λέω, απλώς μου έκανε εντύπωση. Εξ άλλου υπάρχει και αυτό:

http://www.11888.gr/list-names?_wpType=number&_wpPhone=2109737190+

Περίεργα πράματα.

Αν το σκεφτείς δεν είναι και πολύ περίεργο , σου λέει από το να πηγαίνω από πόρτα σε πόρτα .

AndreasN
20-02-16, 10:43
Αν το σκεφτείς δεν είναι και πολύ περίεργο , σου λέει από το να πηγαίνω από πόρτα σε πόρτα .

...και να τρώω πόρτα. Ενώ από το τηλέφωνο, κάτι μπορεί να προλάβω να πω.

Το περίεργο αφορά τις καταχωρίσεις στους καταλόγους, από τη μια, και από την άλλη ότι κάνουν αυτή τη δουλειά επώνυμα, αν βέβαια είναι πράγματι το τηλέφωνο αυτό που κατέγραψε η συσκευή.

Lagman
20-02-16, 12:09
...και να τρώω πόρτα. Ενώ από το τηλέφωνο, κάτι μπορεί να προλάβω να πω.

Το περίεργο αφορά τις καταχωρίσεις στους καταλόγους, από τη μια, και από την άλλη ότι κάνουν αυτή τη δουλειά επώνυμα, αν βέβαια είναι πράγματι το τηλέφωνο αυτό που κατέγραψε η συσκευή.



167319

AndreasN
20-02-16, 12:28
167319

Διευκρινίζω: η συσκευή κατέγραψε αυτό τον αριθμό, είναι όμως πράγματι το τηλέφωνο από το οποίο έγινε η κλήση; Υπόθεση κάνω.

manoulamou
20-02-16, 15:10
ΣΑΛΑΒΟΥΡΑ Δ ΠΗΓΗ
2109737190, ΛΥΣΙΟΥ 7, Ηλιούπολη, Αττική, 16346 (http://www.11888.gr/list-names?_wpType=number&_wpPhone=2109737190)

ΣΑΛΑΒΟΥΡΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ Επισκευές ρολογιών -
Αμερικής 9, Ακαδημία, 106 72 Αθήνα Αττικής (http://www.xo.gr/profile/profile-910076707/el/)

:whistle:

thourios
20-02-16, 15:38
Ο αριθμός είναι Ηλιούπολη και ανήκει στην κυρία. Από περιέργεια πήρα και ζήτησα τον ωρολογοποιό και μου έδωσε ένα κινητό του μαγαζιού.
Τώρα αν χρησιμοποιείτε και για άλλους λόγους δεν ξέρω και δεν θα το ψάξω περισσότερο.
Μην ξεχνάμε ότι γίνονται και λάθη κατά την πληκτρολόγηση του αριθμού.

;)

Lagman
20-02-16, 23:51
Διευκρινίζω: η συσκευή κατέγραψε αυτό τον αριθμό, είναι όμως πράγματι το τηλέφωνο από το οποίο έγινε η κλήση; Υπόθεση κάνω.

Πιστεύω πως αν πάρεις και ρωτήσεις για την Αγία Γραφή θα σε ενημερώσουν.

kostas2005
22-02-16, 01:54
πήρε κανείς πιτσιρικάς?
εμεις μεγαλώσαμε για φάρσες.

MitsosDaBest13
26-02-16, 15:14
Με πήρε πριν λίγο το 6973158666. Ήμουν σίγουρος ότι με πήρε πάλι η Cosmote για προσφορά κινητής, μιας και μου φάνηκε εύκολος ο αριθμός, οπότε και δεν το σήκωσα... Με μια γρήγορη αναζήτηση στο ίντερνετ, το επιβεβαίωσα ότι είναι η Cosmote!

Με παίρνουν τουλάχιστον 1 φορά το μήνα, στο κινητό της Vodafone. Με έχουν πρήξει να κάνω με το ζόρι συμβόλαιο Cosmote, ενώ τους έχω πει 1000 φορές, ότι ο αριθμός είναι Φοιτητικό CU και δεν πρόκειται να το αλλάξω, για τα πανάκριβα προγράμματα της Πράσινης... Δε βάζουν μυαλό, στο τέλος θα φάνε ένα άγριο χ€σιμο, που θα είναι όλο δικό τους... Σιχαμενοι!! :mad:

sdikr
26-02-16, 15:15
Με πήρε πριν λίγο το 6973158666. Ήμουν σίγουρος ότι με πήρε πάλι η Cosmote για προσφορά κινητής, μιας και μου φάνηκε εύκολος ο αριθμός, οπότε και δεν το σήκωσα... Με μια γρήγορη αναζήτηση στο ίντερνετ, το επιβεβαίωσα ότι είναι η Cosmote!

Με παίρνουν τουλάχιστον 1 φορά το μήνα, στο κινητό της Vodafone. Με έχουν πρήξει να κάνω με το ζόρι συμβόλαιο Cosmote, ενώ τους έχω πει 1000 φορές, ότι ο αριθμός είναι Φοιτητικό CU και δεν πρόκειται να το αλλάξω, για τα πανάκριβα προγράμματα της Πράσινης... Δε βάζουν μυαλό, στο τέλος θα φάνε ένα άγριο χ€σιμο, που θα είναι όλο δικό τους... Σιχαμενοι!! :mad:

Δεν γίνεται να τους το έχεις πεί 1000 φόρες, θα ήσουν 83 χρόνων τώρα :p

psylos
26-02-16, 15:36
Με πήρε πριν λίγο το 6973158666. Ήμουν σίγουρος ότι με πήρε πάλι η Cosmote για προσφορά κινητής, μιας και μου φάνηκε εύκολος ο αριθμός, οπότε και δεν το σήκωσα... Με μια γρήγορη αναζήτηση στο ίντερνετ, το επιβεβαίωσα ότι είναι η Cosmote!

Με παίρνουν τουλάχιστον 1 φορά το μήνα, στο κινητό της Vodafone. Με έχουν πρήξει να κάνω με το ζόρι συμβόλαιο Cosmote, ενώ τους έχω πει 1000 φορές, ότι ο αριθμός είναι Φοιτητικό CU και δεν πρόκειται να το αλλάξω, για τα πανάκριβα προγράμματα της Πράσινης... Δε βάζουν μυαλό, στο τέλος θα φάνε ένα άγριο χ€σιμο, που θα είναι όλο δικό τους... Σιχαμενοι!! :mad:

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=11179

Ζήτα το με συνομιλία στην εξυπηρέτηση του CU μέσω viber, whatsapp, skype.

DrNo
03-03-16, 12:33
Με καλεσανε απο το 6973158658 στο κινητο μου (wind)
Απο τα κεντρικα του ΟΤΕ μου λεει!
Δε με πετυχε και σε καλη φαση και του λεω: για διαφημιστικο με καλεσατε;
Οριστε δεν σας καταλαβα μου λεει! ...(τρελιτσα ο τυπος)!
Που βρηκατε το τηλεφωνο μου ρωταω

Και δειτε τι μου απαντησε με εντονο κιολας υφος!!!


Καταρχας να σας πω πως η συνομιλια καταγραφεται για ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑ

Ρε αντε και γ@μ... σου του λεω για δικη σου ασφαλεια... Και το κλεινω

Αργοτερα για να με εκδικηθει λογικα και αφου εβαλα μπλακ λιστ το νουμερο καλεσε αλλες δυο φορες στο καπακι απο το 6973158666 και δεν μιλαγε

Ειδα λιγο πριν στο φεις της cosmote (https://www.facebook.com/cosmote/posts/741456635949458) που καποιος που ρωτησε του απαντησαν με προσωπικο ισως μηνυμα Γιατι αραγε;

edit

Ξανακαλεσε τωρα -χωρις να μου μιλησει παλι και απο το 6973158608:facepalm:

Lagman
03-03-16, 12:41
Με καλεσανε απο το 6973158658 στο κινητο μου (wind)
Απο τα κεντρικα του ΟΤΕ μου λεει!
Δε με πετυχε και σε καλη φαση και του λεω: για διαφημιστικο με καλεσατε;
Οριστε δεν σας καταλαβα μου λεει! ...(τρελιτσα ο τυπος)!
Που βρηκατε το τηλεφωνο μου ρωταω

Και δειτε τι μου απαντησε με εντονο κιολας υφος!!!



Ρε αντε και γ@μ... σου του λεω για δικη σου ασφαλεια... Και το κλεινω

Αργοτερα για να με εκδικηθει λογικα και αφου εβαλα μπλακ λιστ το νουμερο καλεσε αλλες δυο φορες στο καπακι απο το 6973158666 και δεν μιλαγε

Ειδα λιγο πριν στο φεις της cosmote (https://www.facebook.com/cosmote/posts/741456635949458) που καποιος που ρωτησε του απαντησαν με προσωπικο ισως μηνυμα Γιατι αραγε;

edit

Ξανακαλεσε τωρα -χωρις να μου μιλησει παλι και απο το 6973158608:facepalm:


Έψαξα τα νούμερα και είναι καταχωρημένα στο truecaller . Έχω πάθει πλάκα με την εφαρμογή. Το θέμα είναι για το σταθερό τι μπορούμε να κάνουμε...

DrNo
03-03-16, 12:47
Το θέμα είναι για το σταθερό τι μπορούμε να κάνουμε...

Θελω να το ψαξω και εγω -για τους γονεις μου περισσοτερο που τους ενοχλουνε οτι ωρα ναναι- αλλα δεν το εχω ψαξει ακομα...

Κατι ασυρματα της panasonic οπως για πχ αυτο εδω http://www.panasonic.gr/panasonic-news/%CE%B1%CF%83%CF%8D%CF%81%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-panasonic δεν ξερω αμα κανουν δουλεια

MitsosDaBest13
03-03-16, 12:58
Με καλεσανε απο το 6973158658 στο κινητο μου (wind)
Απο τα κεντρικα του ΟΤΕ μου λεει!
Δε με πετυχε και σε καλη φαση και του λεω: για διαφημιστικο με καλεσατε;
Οριστε δεν σας καταλαβα μου λεει! ...(τρελιτσα ο τυπος)!
Που βρηκατε το τηλεφωνο μου ρωταω

Και δειτε τι μου απαντησε με εντονο κιολας υφος!!!



Ρε αντε και γ@μ... σου του λεω για δικη σου ασφαλεια... Και το κλεινω

Αργοτερα για να με εκδικηθει λογικα και αφου εβαλα μπλακ λιστ το νουμερο καλεσε αλλες δυο φορες στο καπακι απο το 6973158666 και δεν μιλαγε

Ειδα λιγο πριν στο φεις της cosmote (https://www.facebook.com/cosmote/posts/741456635949458) που καποιος που ρωτησε του απαντησαν με προσωπικο ισως μηνυμα Γιατι αραγε;

edit

Ξανακαλεσε τωρα -χωρις να μου μιλησει παλι και απο το 6973158608:facepalm:

:lol: :clap: Καλά του έκανες! Έτσι θέλουν αυτοί... Αν ήταν αξιοπρεπείς, δε θ' ασκούσαν αυτό το επάγγελμα, να σε παίρνουν τηλέφωνο σε άκυρες ώρες, για να σε πιάσουν κορόιδο με τις μούφες προσφορές... Να μου λέει η άλλη εμένα, ότι αξίζει ν' αφήσω το Φοιτητικό της Vodafone με 7€, να πάω να κάνω ένα γελοίο καρτοσυμβόλαιο Cosmote στα 25€ και για να με πείσει να μου λέει για τα Deals For You κι άλλες αρλούμπες... Είναι τυχεροί που "πέφτουν" σε υπομονετικό άτομο όπως εγώ, αλλά δεν ξέρω για πόσο ακόμα θα κρατιέμαι...

Τελευταία, όποτε βλέπω αριθμό από 697315xxxx, δεν το σηκώνω καν. Το περίεργο είναι πως συνεχώς με παίρνουν στον αριθμό της Vodafone. Σε άλλους 2 αριθμούς WIND που έχω, μόνο 1 φορά με έχουν πάρει στην Q, σε τόσα χρόνια που τον έχω! Ο άλλος που είναι F2G, τον έχω μόνο 4 μήνες και μέχρι τώρα δε με πήραν ποτέ σ' αυτόν.

DrNo
03-03-16, 13:15
edit
Με ξαναπηρε ! απο το 6973158699

αφαίρεση προσωπικών στοιχείων νομιζω το μικρο-
Γεια σας μου λεει -τωρα ευγενικα-
-Ειχαμε μιλησει και προηγουμενως απο τα κεντρικα της κοσμοτε σας καλω

-Ναι ξερω Τωρα γραφω για εσας στο adslgr (του λεω και εγω στο ευγενικο) και δεν ειστε απο τα κεντρικα της κοσμοτε...

Το εκλεισε στα μουτρα η χεστκε γιατι ακουσε πως ποσταρω γιαυτον και εκανε τη μαλκια να μου πει και το ονομα του...
Ξαναλεω Μπορει το μικρο ονομα να μην το ακουσα καλα η και ολοκληρο (να μην τον "στειλουμε" κιολας τον τυπο)...

...αν και θα μου πεις πως και εγω "για δικη του ασφαλεια"!!! τον κατεγραψα

kostas2005
03-03-16, 17:11
Καλά του έκανες.
Αν βρει κάποιος κάποια εφαρμογή που να σηκώνει και να παίζει ηχογραφημένο μήνυμα πχ "άντε ......." σε συγκεκριμένα νούμερα ας το ποστάρει
Αντε με τον μ@λ@κ@ και τον κάθε μ@λ@κ@.

ckbond
03-03-16, 17:58
Στο Samsung είχα το Greek Caller ID αλλά τώρα στο iPhone όσο και να το έψαξα δεν βρήκα κάτι αντίστοιχο... Γνωρίζει μήπως κανείς αν υπάρχει για iOS λειτουργικό...???

grovolis
03-03-16, 18:03
Αν και καταλαβαίνω τον εκνευρισμό μερικών, σχόλια του τύπου "αν ήταν αξιοπρεπείς δεν θα έκαναν αυτή την δουλειά" νομίζω δεν αρμόζουν, αν δεν βρίσκεις δουλειά στις μέρες μας ειδικά, κάνεις τα πάντα.

Pepina 1975
03-03-16, 22:00
Υπαρχει αυτο....iBlackList αλλα δεν ειναι διαθεσιμο σε apple store,και νομιζω πρεπει να ειναι gailbreak η συσκευη!!! Για δες εδω...www.iblacklist.com.br( ειναι με αγορα νομιζω απο την Cydia app.
Και δες και εδω...www.macworld.co.uk/how-to/iphone/how-block-number-any-iphone-ios--6-ios-9-update-3457215/

DrNo
03-03-16, 22:03
Αν και καταλαβαίνω τον εκνευρισμό μερικών, σχόλια του τύπου "αν ήταν αξιοπρεπείς δεν θα έκαναν αυτή την δουλειά" νομίζω δεν αρμόζουν, αν δεν βρίσκεις δουλειά στις μέρες μας ειδικά, κάνεις τα πάντα.

Ξαναδιαβασε τα παραπανω!

kostas2005
04-03-16, 00:34
Αν και καταλαβαίνω τον εκνευρισμό μερικών, σχόλια του τύπου "αν ήταν αξιοπρεπείς δεν θα έκαναν αυτή την δουλειά" νομίζω δεν αρμόζουν, αν δεν βρίσκεις δουλειά στις μέρες μας ειδικά, κάνεις τα πάντα.
Και αυτό δικαιολογεί το να με ενοχλούν?
Η μήπως για να γεμίσουν αυτοί και αυτές το στομάχι τους θα πρεπει να χαλάσω εγω το δικό μου.
Η μήπως και εγω που δεν έχω δουλειά να βρω μια να σπαω τα @ρχ!δ/α του καθενός.
Να δω αν σκεφτόμαστε όπως αυτοί η εσυ τι θα γινει.
Για φαντάσου λιγο πόσο άκυρο ειναι αυτο που λες.
Δουλειές υπάρχουν απλά είμαστε κοπρόσκυλα.
Στην επαρχία οι αλλοδαποί κανουν 3 δουλειές και πίστεψε με καλοπληρωμένες σε σχέση με τα ψίχουλα που δινουν σε αυτους και μαζεύουν μεροκάματο που δεν τα βγαζουν ουτε σε 5 μέρες οι νοσταλγοί των 90s.
Ξυπνήστε επιτέλους.

ckbond
04-03-16, 10:34
Υπαρχει αυτο....iBlackList αλλα δεν ειναι διαθεσιμο σε apple store,και νομιζω πρεπει να ειναι gailbreak η συσκευη!!! Για δες εδω...www.iblacklist.com.br( ειναι με αγορα νομιζω απο την Cydia app.
Και δες και εδω...www.macworld.co.uk/how-to/iphone/how-block-number-any-iphone-ios--6-ios-9-update-3457215/

Ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις σου... Δυστυχώς δεν έχω όρεξη να μπω στην διαδικασία για Jailbreak, παλιότερα το έκανα αλλά όχι πλέον... :D

Lagman
04-03-16, 12:14
Ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις σου... Δυστυχώς δεν έχω όρεξη να μπω στην διαδικασία για Jailbreak, παλιότερα το έκανα αλλά όχι πλέον... :D

Δεν χρειάζεται να κάνεις jailbrake το truecaller νομίζω είναι μια χαρά https://itunes.apple.com/gr/app/truecaller-number-search-spam/id448142450?mt=8

- - - Updated - - -


Θελω να το ψαξω και εγω -για τους γονεις μου περισσοτερο που τους ενοχλουνε οτι ωρα ναναι- αλλα δεν το εχω ψαξει ακομα...

Κατι ασυρματα της panasonic οπως για πχ αυτο εδω http://www.panasonic.gr/panasonic-news/%CE%B1%CF%83%CF%8D%CF%81%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-panasonic δεν ξερω αμα κανουν δουλεια

Έχει βγάλει και η Panasonic Android Dect

Είναι ακριβά αλλά από ότι βλέπω στο siemens μπορείς από το Play Store να βάλεις το Truecaller λογικά


https://www.youtube.com/watch?v=0B8odu3kQg8

ckbond
04-03-16, 15:21
Δεν χρειάζεται να κάνεις jailbrake το truecaller νομίζω είναι μια χαρά https://itunes.apple.com/gr/app/truecaller-number-search-spam/id448142450?mt=8

- - - Updated - - -...

Το κατεβάζω και βλέπουμε... ;)

Ευχαριστώ πολύ :)

kavadias
04-03-16, 15:35
πάντως όσες φορές με έχουν καλέσει (αρκετές) με ένα ορθό-κοφτό-ευγενικό με το καλημέρα "Σας ευχαριστώ πολύ αλλά δεν ενδιαφέρομαι", δεν τοχει συνεχίσει κανείς και δεν χαλάω ούτε γω το στομάχι μου ούτε αυτοί το χρόνο τους.

Δεν καταλαβαίνω γιατί βγάζετε τα νεύρα σας πάνω τους, ή μπαίνετε σε διαδικασία συζήτησης όταν προφανώς εκ των προτέρων, ως τεχνολογικά ενήμεροι χρήστες ξέρετε ότι δεν σας ενδιαφέρουν αυτά που θα σας πουν.

DrNo
04-03-16, 16:10
Ετσι τετοιους "ευγενικους" να εχουμε γιαυτο και αυτοι να δουλευουν ακομα και ενοχλουνε σε ακυρες ωρες κιολας κατακοιτα γεροντακια


@Σορι αποπανω - δεν το λεω για σενα που δε θα σε εχουνε φτασει σε οριακο σημειο ακομα... αλλα το λεω γενικα
Απλα ξαναδιαβαστε προσεκτικα την απειλη του! πριν απο το δικο μου μπινελικι

- - - Updated - - -
...Ξαναδιαβασε το καλυτερα

Με καλεσανε απο το 6973158658 στο κινητο μου (wind)
Απο τα κεντρικα του ΟΤΕ μου λεει!
Δε με πετυχε και σε καλη φαση και του λεω: για διαφημιστικο με καλεσατε;
Οριστε δεν σας καταλαβα μου λεει! ...(τρελιτσα ο τυπος)!
Που βρηκατε το τηλεφωνο μου ρωταω

Και δειτε τι μου απαντησε με εντονο κιολας υφος!!!


Καταρχας να σας πω πως η συνομιλια καταγραφεται για ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑ

Ρε αντε και γ@μ... σου του λεω για δικη σου ασφαλεια... Και το κλεινω

Αργοτερα για να με εκδικηθει λογικα και αφου εβαλα μπλακ λιστ το νουμερο καλεσε αλλες δυο φορες στο καπακι απο το 6973158666 και δεν μιλαγε

Ειδα λιγο πριν στο φεις της cosmote (https://www.facebook.com/cosmote/posts/741456635949458) που καποιος που ρωτησε του απαντησαν με προσωπικο ισως μηνυμα Γιατι αραγε;

edit

Ξανακαλεσε τωρα -χωρις να μου μιλησει παλι και απο το 6973158608:facepalm:

Θελει τωρα κανεις να κανω αναλυση πανω σε αυτο;
Αμα δεν καταλαβαινει καποιος την απειλη και τις υπολοιπες ομορφιες που εκανε ο τυπος ας μου πει ...Αλλα δε νομιζω!

FuS
05-03-16, 11:37
Αμα δεν καταλαβαινει καποιος την απειλη και τις υπολοιπες ομορφιες που εκανε ο τυπος ας μου πει ...Αλλα δε νομιζω!

Την απειλή που ακριβώς την είδες; :hmm:

DrNo
05-03-16, 12:46
Καταρχας να σας πω πως η συνομιλια καταγραφεται για ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑ

Το παραπανω το ειπε με εντονο υφος μολις ρωτησα που βρηκε το τηλεφωνο μου
Και σας διαβεβαιω πως εγω ρωτησα Α)αμα πηρε για διαφημιση και Β)που βρηκε το τηλεφωνο μου
Το να πει με εντονο κιολας υφος "Καταρχας να σας πω πως η συνομιλια καταγραφεται για ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑ" και οχι στην αρχη της συνομιλιας αλλα καπου στη μεση ειναι και παρανομο γιατι επρεπε να το πει στην αρχη ,ειναι εμμεση απειλη... (αμα προσθεσουμε το εντονο και αποτομο του υφος) δε νομιζεις;

Τωρα σε εμενα που δεν πιανουν κατι τετοια πες δεν τρεχει τιποτα αλλα φαντασου να μιλαει ετσι παντου...
(Ασε που ηθελε να με πεισει πως πηρε απο τα κεντρικα του ΟΤΕ):vava:

Πριν απο αυτο ειχα για μια βδομαδα περιπου κλησεις στο σταθερο και απο το 13888 ....Ε η υπομονη εξαντλειται καποια στιγμη

Α και αργοτερα αφου μπλοκαρισα τον αριθμο με καλουσε συνεχως καθε 10 δευτερολεπτα απο διαφορετικους αριθμους και δε μιλαγε! ...Επαγγελματικο ε;

- - - Updated - - -

Ειναι νομιμο να με παιρνει τηλεφωνο να ενοχλει και στα πρωτα δευτερολεπτα της συζητησης κιολας να μου λεει πως με καταγραφει για δικη μου ασφαλεια; Με ρωτησε εμενα; Και για ποια δικη μου ασφαλεια ομιλει;

Τωρα ειναι δουλεια δικηγορων αλλα εχω διαβασει καπου -δεν ξερω αμα αληθευει- πως "τρωνε" και μεγαλοδικηγοροι απο αυτη την υποθεση
(Αν ειναι ετσι που καπως ετσι θα ειναι αντε βρες τωρα λυση)...

FuS
05-03-16, 13:12
To λεκτικό "Η συνομιλία καταγράφεται για δική σας ασφάλεια" στο είπε γιατί ο υπάλληλος (η εταιρία δηλαδή) είναι υποχρεωμένος/η (ως υπεύθυνος επεξεργασίας) να στο πει. Από κει και πέρα -φυσικά- δεν είσαι υποχρεωμένος να συνεχίσεις την κλήση και μπορείς να την τερματίσεις όποτε θέλεις.
Όσον αφορά τις υπόλοιπες κλήσεις που σου κάνανε μετά, δεν μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς συνέβη αλλά θεωρώ απίθανο να ήταν ο ίδιος υπάλληλος μιας και δεν κάνουν οι ίδιοι τις κλήσεις αλλά ο dialer που χρησιμοποιούν (από όσο γνωρίζω και με τεράστια επιφύλαξη).
Όσο για τα "κεντρικά" του οτε που αναφέρεις.. Δεν ξέρω τι εννοείς με τα "κεντρικά" αλλά ναι, από τον οτε σε κάλεσαν και πιο συγκεκριμένα από θυγατρική του ομίλου.
Το "που βρήκατε το τηλέφωνο μου" που ρώτησες τον υπάλληλο δεν έχει καμία αξία (και σημασία) από την στιγμή που το τηλέφωνο σου είναι ανακοινώσιμο. Φυσικά αν το τηλέφωνο σου είναι μη ανακοινώσιμο τότε έχεις χίλια δίκια.
Επόμένως, και με βάση τα παραπάνω που σου έγραψα, δεν βρίσκω καμία απειλή. Ενόχληση μπορεί. Αλλά άλλο το ένα και άλλο το άλλο.

DrNo
05-03-16, 13:48
To λεκτικό "Η συνομιλία καταγράφεται για δική σας ασφάλεια" στο είπε γιατί ο υπάλληλος (η εταιρία δηλαδή) είναι υποχρεωμένος/η (ως υπεύθυνος επεξεργασίας) να στο πει. Από κει και πέρα -φυσικά- δεν είσαι υποχρεωμένος να συνεχίσεις την κλήση και μπορείς να την τερματίσεις όποτε θέλεις.
Όσον αφορά τις υπόλοιπες κλήσεις που σου κάνανε μετά, δεν μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς συνέβη αλλά θεωρώ απίθανο να ήταν ο ίδιος υπάλληλος μιας και δεν κάνουν οι ίδιοι τις κλήσεις αλλά ο dialer που χρησιμοποιούν (από όσο γνωρίζω και με τεράστια επιφύλαξη).
Όσο για τα "κεντρικά" του οτε που αναφέρεις.. Δεν ξέρω τι εννοείς με τα "κεντρικά" αλλά ναι, από τον οτε σε κάλεσαν και πιο συγκεκριμένα από θυγατρική του ομίλου.
Το "που βρήκατε το τηλέφωνο μου" που ρώτησες τον υπάλληλο δεν έχει καμία αξία (και σημασία) από την στιγμή που το τηλέφωνο σου είναι ανακοινώσιμο. Φυσικά αν το τηλέφωνο σου είναι μη ανακοινώσιμο τότε έχεις χίλια δίκια.
Επόμένως, και με βάση τα παραπάνω που σου έγραψα, δεν βρίσκω καμία απειλή. Ενόχληση μπορεί. Αλλά άλλο το ένα και άλλο το άλλο.

Οκ τοτε να σε καλεσω εγω στο τηλεφωνο σου και αφου εχουμε πει δυο κουβεντες και οχι στην αρχη οπως θα οφειλε να σου πω πως η κληση καταγραφεται για δικη σου ασφαλεια
Α) ξαναλεω Αυτο ειναι παρανομο γιατι θα επρεπε να μου το πει απο την αρχη
Β) Γιατι μονομερως μονο για τη δικη μου ασφαλεια και οχι και για τη δικη τους;
Γ) Εκτος των αλλων (που αμα προσεξες εριξε την ατακα αφου δεν με βρηκε "μποσικο") υποτιμα και τη νοημοσυνη μου
Δ) Το τηλεφωνο μου ειναι κινητο της wind που και αρα εχω δικιο και δεν ειναι ανακοινωσιμο
Ε) (ως συνεχεια του Δ) Αρκετοι εχουν το νουμερο απο παλια που δεν ηταν αναγκη να το εχουν ως απορρητο γιατι τοτε δεν υπηρχε αυτη η μαστιγα η πηραν νουμερο καποιου που εχει διακοψει και που ειχε το νουμερο απο παλια και ετσι και απορρητο να το κανεις σε καλουνε νομιζοντας πως εισαι ο παλιος που ενδεχομενως να μην το ειχε στο απορρητο
Ζ) Δεν ηταν ο ιδιος ο υπαλληλος; Πλακα κανεις; Τυχαια ειχα απανωτα τηλ μετα; Ασε που ξανακαλεσε και μιλησε αυτη τη φορα ευγενικα και μολις του ειπα και εγω ευγενικα πως δεν ειναι απο τα κεντρικα του ΟΤΕ και πως "καταγραφω" και εγω την εμπειρια στο ιντερνετ "για δικη του ασφαλεια" μου το εκλεισε...
Ανετα φτανω και στο Ω αλλα ασε συνεχιζω μετα

FuS
05-03-16, 14:00
Οκ τοτε να σε καλεσω εγω στο τηλεφωνο σου και αφου εχουμε πει δυο κουβεντες και οχι στην αρχη οπως θα οφειλε να σου πω πως η κληση καταγραφεται για δικη σου ασφαλεια
Α) ξαναλεω Αυτο ειναι παρανομο γιατι θα επρεπε να μου το πει απο την αρχη
Β) Γιατι μονομερως μονο για τη δικη μου ασφαλεια και οχι και για τη δικη τους;
Γ) Εκτος των αλλων (που αμα προσεξες εριξε την ατακα αφου δεν με βρηκε "μποσικο") υποτιμα και τη νοημοσυνη μου
Δ) Το τηλεφωνο μου ειναι κινητο της wind που και αρα εχω δικιο και δεν ειναι ανακοινωσιμο
Ε) (ως συνεχεια του Δ) Αρκετοι εχουν το νουμερο απο παλια που δεν ηταν αναγκη να το εχουν ως απορρητο γιατι τοτε δεν υπηρχε αυτη η μαστιγα η πηραν νουμερο καποιου που εχει διακοψει και που ειχε το νουμερο απο παλια και ετσι και απορρητο να το κανεις σε καλουνε νομιζοντας πως εισαι ο παλιος που ενδεχομενως να μην το ειχε στο απορρητο
Ζ) Δεν ηταν ο ιδιος ο υπαλληλος; Πλακα κανεις; Τυχαια ειχα απανωτα τηλ μετα; Ασε που ξανακαλεσε και μιλησε αυτη τη φορα ευγενικα και μολις του ειπα και εγω ευγενικα πως δεν ειναι απο τα κεντρικα του ΟΤΕ και πως "καταγραφω" και εγω την εμπειρια στο ιντερνετ "για δικη του ασφαλεια" μου το εκλεισε...
Ανετα φτανω και στο Ω αλλα ασε συνεχιζω μετα

α) Σε αυτό συμφωνώ, στην αρχή της κλήσης πρέπει να πει το λεκτικό. Δεν είσαι υποχρεωμένος φυσικά να συναινέσεις. Οπότε η συνεχίζεις την κλήση (με την καταγραφή) ή την τερματίζεις.
β) Γιατί έτσι υποχρεούται από την αρμόδια Αρχή.
γ) Δες το (β)
δ) Δεν κατάλάβα τι εννοείς. Αν είναι ανακοινώσιμο μπορούν να σε καλέσουν. Αν δεν είναι ανακοινώσιμο τότε πολύ κακώς σε κάλεσαν όπως έγραψα και στο προηγούμενο ποστ.
ε) Δες το (δ)
ζ) Όχι δεν κάνω πλάκα. Όπως επίσης δεν κάνω πλάκα ότι είναι από τον οτε. Εάν εσύ θέλεις να καταγράψεις την κλήση μπορεί αντίστοιχα κι εκείνος να μην συναινέσει και να τερματίσει την κλήση, όπως και έκανε. So what?

DrNo
05-03-16, 14:21
Και ποια ειναι η "αρμόδια Αρχή";
-Της wind ειναι ξαναλεω Που και πως σε αυτους τους σπαμερς να ειναι ανακοινωσιμο λες; Μαλιστα δεν ειχα οχλησεις σε αυτο το νουμερο απο σπαμ και τυχαια!; δεχτηκα μετα απο κατι χρονια που ειχα την ησυχια μου,στο καπακι και απο βονταφον και απο αυτους... (αν δεν ειναι οι ιδιοι) μετα απο κατι ηλεκτρονικες παραγγελιες που εδωσα τα στοιχεια μου και τον αριθμο του κινητου...
-So what Δεν θα διαβασες προσεκτικα για το πως ειπα πως εγινε... η εσυ θα εισαι ο κουλ και εγω ο περιεργος:what:

FuS
05-03-16, 14:29
Και ποια ειναι η "αρμόδια Αρχή";
-Της wind ειναι ξαναλεω Που και πως σε αυτους τους σπαμερς να ειναι ανακοινωσιμο λες; Μαλιστα δεν ειχα οχλησεις σε αυτο το νουμερο απο σπαμ και τυχαια!; δεχτηκα μετα απο κατι χρονια που ειχα την ησυχια μου,στο καπακι και απο βονταφον και απο αυτους... (αν δεν ειναι οι ιδιοι) μετα απο κατι ηλεκτρονικες παραγγελιες που εδωσα τα στοιχεια μου και τον αριθμο του κινητου...
-So what Δεν θα διαβασες προσεκτικα για το πως ειπα πως εγινε... η εσυ θα εισαι ο κουλ και εγω ο περιεργος:what:

α) H Αρχή Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα.
β) Ένα τηλέφωνο μη ανακοινώσιμο υπάρχουν πολλοί τρόποι να το βρεις και σίγουρα δεν απαγορεύεται. Εάν δεν θέλεις να σε καλούν, θα πρέπει να επικοινωνήσεις με τον πάροχο σου ώστε να εγγραφείς στο Μητρώο.
γ) Πιστεύω πως μια χαρά διάβασα.

DrNo
05-03-16, 14:44
Η αρχη προστασιας δεδομενων τους εχει πει να το λενε αυτο και μαλιστα με καθυστερηση και σε εντονο υφος;

Τωρα... αμα τα διαβασες "μια χαρα" απαντησε μου και πως μπορουμε να προστατευτουμε κιολας! (γιατι μπορει να εχουμε και κατακοιτους μεσα στο σπιτι και δεν θελουμε να μας ενοχλουνε)

Ακομα Η αρχη προστασιας δεδομενων που λες τι κανει η τι μπορει να κανει γαυτο;
Αμα δεν μπορει να κανει τιποτα τοσα χρονια τοτε λογικα ειναι μερος της μαφιας -ξαναδιαβασε το παραπανω σποιλερ- και ο υπαλληλος που δουλευει ετσι ειναι και αυτος μερος βρωμικου κυκλωματος

FuS
05-03-16, 14:57
Τα δύο πρώτα ερωτήματα σου, για να μην επαναλαμβάνομαι, στα έχω απαντήσει ήδη σε προηγούμενα post μου ;)

Όσο για την ΑΠΔΠΧ, εάν κάνεις τον κόπο να επισκεφτείς το site (http://www.dpa.gr/) της και διαβάσεις θα σου λυθεί κάθε απορία σχετικά με το τι μπορείς να κάνεις (με ή χωρίς εκείνη).
Το τελευταίο περί μαφίας και βρώμικου κυκλώματος είναι μάλλον κάπως ..αυθαίρετα συμπεράσματα.. νομίζω :p

DrNo
05-03-16, 14:59
α) H Αρχή Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα.
β) Ένα τηλέφωνο μη ανακοινώσιμο υπάρχουν πολλοί τρόποι να το βρεις και σίγουρα δεν απαγορεύεται. Εάν δεν θέλεις να σε καλούν, θα πρέπει να επικοινωνήσεις με τον πάροχο σου ώστε να εγγραφείς στο Μητρώο.
γ) Πιστεύω πως μια χαρά διάβασα.

Σα να μου τα αλλαζεις Τη μια εχω δικιο την αλλη:
"Ένα τηλέφωνο μη ανακοινώσιμο υπάρχουν πολλοί τρόποι να το βρεις και σίγουρα δεν απαγορεύεται."



"Εάν δεν θέλεις να σε καλούν, θα πρέπει να επικοινωνήσεις με τον πάροχο σου ώστε να εγγραφείς στο Μητρώο."

Δηλαδη αυτη η αρχη προστασιας που λες τους αφηνει στο χαλαρο να ενοχλουν μαλιστα ωρες κοινης ησυχιας και ειναι υποχρεωμενο το καθε γεροντακι να ξερει να κανει τη διαδικασια να μην το ενοχλουνε μεσημεριατικα;

FuS
05-03-16, 15:06
Σα να μου τα αλλαζεις Τη μια εχω δικιο την αλλη

Ασχετο αλλα γραφω αυθορμητα γιατι δεν θελει καν σκεψη



Δηλαδη αυτη η αρχη προστασιας που λες τους αφηνει στο χαλαρο να ενοχλουν μαλιστα ωρες κοινης ησυχιας και ειναι υποχρεωμενο το καθε γεροντακι να ξερει να κανει τη διαδικασια να μην το ενοχλουνε μεσημεριατικα;

Τίποτα δεν αλλάζω αλλά μάλλον δεν έχεις κάτσει να διαβάσεις προσωπικά τι σου έχω γράψει εδώ και 1-2 σελίδες.

Όσο για την ΑΠΔΠΧ, μπες και διάβασε και θα σου λυθούν όλες οι απορίες.
Εμένα δεν έχω καταλάβει γιατί με ρωτάς για δεύτερη φορά. Εάν κάτι δεν σου αρέσει επικοινώνησε μαζί τους. Προπάντως όμως διάβασε τι ισχύει και τι όχι, νομικά, διότι από τα γραφόμενα σου και από την επιμονή σου να με ρωτάς συνέχεια το ίδιο πράγμα δείχνει ότι δεν γνωρίζεις.
φιλικά :)

Το μαμήσαμε το νήμα με το off-topic πάντως..

psylos
05-03-16, 18:02
Δηλαδη αυτη η αρχη προστασιας που λες τους αφηνει στο χαλαρο να ενοχλουν μαλιστα ωρες κοινης ησυχιας και ειναι υποχρεωμενο το καθε γεροντακι να ξερει να κανει τη διαδικασια να μην το ενοχλουνε μεσημεριατικα;

Επειδή πιο πολύ μάλλον για φασαρία ψάχνεις και να πεις κάπου τον «πόνο» σου φωνάζοντας, καλύτερα θα ήταν να διαβάσεις λίγο σχετικά με τα δικαιώματα σου, να προβείς στις κατάλληλες ενέργειες και μετά να έχεις τέτοια αντίδραση. Προφανώς σε κάλεσαν για πώληση. Ο υπάλληλος σου είπε από που ήταν και η επόμενη φράση του ήταν να σε ενημερώσει για το ότι η κλήση καταγράφεται. Δεν είναι ότι άργησε να σου το πει. Αν σε πάρει κάποιος τηλέφωνο και σου πει ότι καταγράφει την κλήση, χωρίς καν να σου έχει πει ποιος είναι, θεωρείς ότι θα ήταν καλύτερα;

Όπως και να έχει καλύτερα ενημερώσου για το Μητρώο του άρθρου 11 (http://www.adslgr.com/content/content/688-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CE%B5%CE%B3%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AE%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CE%9C%CE%B7%CF%84%CF%81%CF%8E%CE%BF-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%AC%CF%81%CE%B8%CF%81%CE%BF%CF%85-11-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%8C%CE%BB%CE%BF%CF%85%CF%82-%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%82-%CF%80%CE%B1%CF%81%CF%8C%CF%87%CE%BF%CF%85%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%B1%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%AE%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE%CF%82-%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%AF%CE%B1%CF%82) και μετά ζήτα να μη σε ενοχλούν.

DrNo
05-03-16, 21:08
Επειδή πιο πολύ μάλλον για φασαρία ψάχνεις και να πεις κάπου τον «πόνο» σου φωνάζοντας, καλύτερα θα ήταν να διαβάσεις λίγο σχετικά με τα δικαιώματα σου, να προβείς στις κατάλληλες ενέργειες και μετά να έχεις τέτοια αντίδραση. Προφανώς σε κάλεσαν για πώληση. Ο υπάλληλος σου είπε από που ήταν και η επόμενη φράση του ήταν να σε ενημερώσει για το ότι η κλήση καταγράφεται. Δεν είναι ότι άργησε να σου το πει. Αν σε πάρει κάποιος τηλέφωνο και σου πει ότι καταγράφει την κλήση, χωρίς καν να σου έχει πει ποιος είναι, θεωρείς ότι θα ήταν καλύτερα;

Όπως και να έχει καλύτερα ενημερώσου για το Μητρώο του άρθρου 11 (http://www.adslgr.com/content/content/688-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CE%B5%CE%B3%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AE%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CE%9C%CE%B7%CF%84%CF%81%CF%8E%CE%BF-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%AC%CF%81%CE%B8%CF%81%CE%BF%CF%85-11-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%8C%CE%BB%CE%BF%CF%85%CF%82-%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%82-%CF%80%CE%B1%CF%81%CF%8C%CF%87%CE%BF%CF%85%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%B1%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%AE%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE%CF%82-%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%AF%CE%B1%CF%82) και μετά ζήτα να μη σε ενοχλούν.

Λαθος καταλαβες Δεν θα εγραφα τοσα αλλα το φερε η κουβεντα
Και μη μου λες εμενα ενημερωσου κτλ πετωντας μου το μπαλακι!..

edit Κατι εγραφα και το εσβησα Το σταματαω εδω γιατι κατανταει κουραστικο

nmavro73
06-03-16, 08:21
Για την καταγραφή πρεπει να σε ενημερώνουν στην αρχη. Αν δεν συμφωνείς το κλείνεις. Εμένα προσωπικά μου επέστρεψαν λεφτα από τον ΟΤΕ επειδή είδαν στην καταγραφή πως ο υπάλληλος μου είπε. οτι δεν χρεώνεται η μεταφορά γραμμής.
Συνήθως πιτσιρίκια κάνουν τη δουλεια αυτη για ελάχιστα λεφτα. Και δεν ξέρουν κιόλας τι να πουν.

DrNo
06-03-16, 10:06
Για την καταγραφή πρεπει να σε ενημερώνουν στην αρχη. Αν δεν συμφωνείς το κλείνεις. Εμένα προσωπικά μου επέστρεψαν λεφτα από τον ΟΤΕ επειδή είδαν στην καταγραφή πως ο υπάλληλος μου είπε. οτι δεν χρεώνεται η μεταφορά γραμμής.
Συνήθως πιτσιρίκια κάνουν τη δουλεια αυτη για ελάχιστα λεφτα. Και δεν ξέρουν κιόλας τι να πουν.

Kατι ακομα μονο.... που ξεχασα για να δειτε πως δεν μου ειπε στην αρχη για την καταγραφη και για την ασφαλεια μου! (με εμφατικο κιολας τονο) αλλα αρκετα αργοτερα

Καλημερα Καλημερα του λεω
Σας καλω απο τα κεντρικα του ΟΤΕ και βλεπω εδω πως παλια ησασταν πελατης μας!
Ρωταω (αντι να τσαντιστω απο την αρχη με τη μπουρδα)
Ποσα χρονια πανε που ημουν πελατης σας;
Εεε Εχμμμ Δεν γνωριζω μου λεει
Πανε πανω απο 10 χρονια του απανταω αλλα εκ΄των πραγματων δεν υπαρχει κανενας που να μην ηταν πελατης του ΟΤΕ στην αρχη Αρα τι μου λετε;


Συνηθως δεν απανταω η λεω ευγενικα ενα "δε με ενδιαφερει"
Αλλα εδω με καλεσε με νουμερο 697... στο με wind... κινητο πραγμα αρκετα σπανιο γιατι δεν ειχα οχλησεις τοσα χρονια

FuS
06-03-16, 10:51
Kατι ακομα μονο.... που ξεχασα για να δειτε πως δεν μου ειπε στην αρχη για την καταγραφη και για την ασφαλεια μου! (με εμφατικο κιολας τονο) αλλα αρκετα αργοτερα

Καλημερα Καλημερα του λεω
Σας καλω απο τα κεντρικα του ΟΤΕ και βλεπω εδω πως παλια ησασταν πελατης μας!
Ρωταω (αντι να τσαντιστω απο την αρχη με τη μπουρδα)
Ποσα χρονια πανε που ημουν πελατης σας;
Εεε Εχμμμ Δεν γνωριζω μου λεει
Πανε πανω απο 10 χρονια του απανταω αλλα εκ΄των πραγματων δεν υπαρχει κανενας που να μην ηταν πελατης του ΟΤΕ στην αρχη Αρα τι μου λετε;


Συνηθως δεν απανταω η λεω ευγενικα ενα "δε με ενδιαφερει"
Αλλα εδω με καλεσε με νουμερο 697... στο με wind... κινητο πραγμα αρκετα σπανιο γιατι δεν ειχα οχλησεις τοσα χρονια

Το κακό δεν είναι ότι του απάντησες με ..εξυπνάδα. Το κακό είναι ότι κάνεις και λάθος. Γιατί θα μπορούσες κάλλιστα να κάνεις αριθμοδότηση και σύνδεση σε εναλλακτικό και να μην έχεις περάσει ποτέ από οτε.

Όσο για τις οχλήσεις.. Το ότι δεν είχες μέχρι τώρα δεν σημαίνει και ότι δεν θα έχεις αφού επιτρέπεται. Απλά λογική. Εάν δεν θέλεις να σε καλούνε, για πωλήσεις ή για οτιδήποτε, υπάρχει νομικά συγκεκριμένη διαδικασία (στην είπα αρκετές φορές και σου είπα επίσης ποια είναι η αρμόδια αρχή για να ενημερωθείς για τα δικαιώματα σου). Από εκεί και πέρα όλα τ' άλλα είναι αμπελοφιλοσοφίες. Εάν κάτι δεν σου αρέσει ή διαφωνείς σχετικά με τα δικαιώματα σου, τώρα ξέρεις ποιοι είναι οι αρμόδιοι να επικοινωνήσεις. Η γκρίνια όμως δεν βοηθάει.

DrNo
06-03-16, 12:51
Αμα εκανα λαθος να μου το ελεγε Αυτο αλλωστε με νορμαλ τονο του το ειπα

Αριθμοδοτηση...(Αμα εχεις προχειρο κανα λινγκ δωσε η θα το ψαξω και εγω μετα)
Δηλαδη με λιγα λογια βαζεις νεα γραμμη η συνδεεις την υφισταμενη με "νεο" αριθμο χωρις να εχεις την υποχρεωση να εισαι για καποιο χρονικο διαστημα στον ΟΤΕ;

@ ADSLgr.com All rights reserved.