PDA

Επιστροφή στο Forum : Μαύρη Λίστα Τηλεφωνικών Αριθμών/Κέντρων - Παραβίαση Προσωπικών Δεδομένων



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

Lagman
06-03-16, 12:53
Με κάλεσαν και εμένα και προφανώς πρόκειται για νέα καμπάνια καλούν τους παλιούς πελάτες .


Ο αριθμός μου δεν είναι ανακοινώσιμος και εννοείτε πως είμαι γραμμένος στο Μητρώο του άρθρου 11 εδώ και χρόνια.
Επίσης εδώ και χρόνια έχω κάνει καταγγελία στην Αρχή προστασίας προσωπικών δεδομένων και δεν έχει γίνει τίποτα.


Εγώ πάντως για τη δική μου ασφάλεια έχω κρατήσει ηχογραφήσεις που με καλέσανε και αποδέχθηκαν την ηχογράφηση, όπως επίσης έχω ψηφιακό αρχείο που μπορώ να αποδείξω ποιες εταιρίες με κάλεσαν , και εννοείτε μπορώ να αποδείξω ότι κάλεσαν και ακατάλληλη ώρα κλπ...

ela002
06-03-16, 13:31
Καλή φάση το true caller αλλά πως είσαι σίγουρος ότι δεν ανεβάζει στο σερβερ τους τον τηλεφωνικό σου κατάλογο ;

manoulamou
06-03-16, 14:16
:cool:Μου αρεσει που καποιοι το παιρνουν τοσο προσωπικα αυτο το ζητημα,
ωστε να μιλανε για... εκδικηση εκ μερους των καλουντων
και αντιδικουν με οσα μελη θετουν διαφορετικες παραμετρους στο θεμα!
ΗΡΕΜΗΣΤΕ ολιγον και μην ξεχνατε πως υπαλληλοι ειναι ολοι και πληρωνονται με ψιχια.
ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΑΣ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΜΑΣ κι όπου βρισκουμε ας ΜΗΝ τα ξεσπαμε! :evil:

DrNo
06-03-16, 14:29
Με κάλεσαν και εμένα και προφανώς πρόκειται για νέα καμπάνια καλούν τους παλιούς πελάτες .


Ο αριθμός μου δεν είναι ανακοινώσιμος και εννοείτε πως είμαι γραμμένος στο Μητρώο του άρθρου 11 εδώ και χρόνια.
Επίσης εδώ και χρόνια έχω κάνει καταγγελία στην Αρχή προστασίας προσωπικών δεδομένων και δεν έχει γίνει τίποτα.


Εγώ πάντως για τη δική μου ασφάλεια έχω κρατήσει ηχογραφήσεις που με καλέσανε και αποδέχθηκαν την ηχογράφηση, όπως επίσης έχω ψηφιακό αρχείο που μπορώ να αποδείξω ποιες εταιρίες με κάλεσαν , και εννοείτε μπορώ να αποδείξω ότι κάλεσαν και ακατάλληλη ώρα κλπ...

Εδω λεει κατι και για αποζημιωση: http://lawandtech.eu/2013/04/15/spam_calls/
...Αμα και οταν το πας παρακατω γραψε να ξερουμε;)

tzelen
07-03-16, 12:48
Αν σας ξανακαλέσουν και σας πουν "...η κλήση καταγράφεται..." πείτε τους, συναινώ στην καταγραφή, αν συναινέσετε και εσείς να καταγράψω την συνομιλία. Χωρίς φωνές, μανούρες. Να δείτε πόσο γρήγορα θα το κλείσουν :p

Serafeim Karakostas
07-03-16, 12:54
Πολύ σωστός. Σε δευτερόλεπτα το έχουν κλείσει.

DrNo
07-03-16, 13:01
Δεν ειναι λυση αυτο γιατι ξανακαλουνε

...Λεω να αρχισω να καλω και εγω αγνωστους απο τηλ 693... και να τους λεω πως η κληση τους καταγραφεται για δικη τους ασφαλεια να δω ποσα μπινελικια θα παρω!

prodromosfan
07-03-16, 21:50
6973158699 Εισπρακτική που έμεινε από δουλειά και το γύρισε σε προσφορές Cosmote

με μεγαλη μανια τις τελευταιες μερες
πολυ επιμονοι και με μεγαλη επαρση
κλειστε το κατευθειαν δεν παλευονται λεμε

DrNo
07-03-16, 22:10
με μεγαλη μανια τις τελευταιες μερες
πολυ επιμονοι και με μεγαλη επαρση
κλειστε το κατευθειαν δεν παλευονται λεμε
Μια χαρα... Απο το 6973158699 πηρανε και σε μενα!
Αφου τον καταλαβα πως δεν ειχε επαγγελματισμο σε αυτα που ελεγε και οπως τα ελεγε επιμενατε να μου λετε ορισμενοι πως ισως ειμαι υπερβολικος!
edit
Να προσθεσω ξανα εδω και τα:
6973158658
6973158666
6973158608
...που ειναι δικα τους
Και για οποιον δεν εχει διαβασει τι εγραφα κατι ποστ πισω: (Αφου μπλοκαριζα εναν-εναν αριθμο τηλεφωνου στο κινητο μου καλουσαν στο καπακι! απο διαφορετικους αριθμους)!!!

advantix
08-03-16, 19:10
2177771620
Δεν βρισκόμουν σπίτι εκείνη την ώρα και δεν απάντησα. Ξέρει κανείς περί τίνος πρόκειται ;

marcus1
08-03-16, 20:06
Παιδιά, όσοι κάνετε προώθηση από το σταθερό στο κινητό, ή εχετε ασύρματο με android, δοκιμάστε το truecaller (διατίθεται για iphone, android και windows phone). Eξαιρετικό είναι, τώρα δοκίμαζα μερικούς αριθμούς από το θρεντ (συγκεκριμένα τον τύπο από την κοσμοτε με τα τρια τηλεφωνα που αναφερει το παιδι πιο πανω) και μου τους αναγνώρισε όλους ως spam. Το ίδιο και μια αναπάντητη που είχα το πρωί. Έχει αρκετά μεγάλο κατάλογο ενοχλητικών.

Edit: Ουπς, ενθουσιάστηκα σαν χαζό και δεν είδα ότι έχει αναφερθεί ήδη. :p

Τέλος πάντων μάλλον η λύση είναι truecaller σε ένα ασύρματο με android (δεν καταλαβαίνω γιατί δεν υπάρχουν περισσότερα τέτοια, και γιατί όσα υπάρχουν είναι συνήθως σε παλιές εκδόσεις android - βαριά jelly bean. αλλά νομίζω θα λειτουργεί σε JB).

manoulamou
12-03-16, 15:00
2177771620
Δεν βρισκόμουν σπίτι εκείνη την ώρα και δεν απάντησα. Ξέρει κανείς περί τίνος πρόκειται ;

Καλουν συνηθως σε ωρες κοινης ησυχιας, εαν το σηκωσεις, δεν απαντουν, ακουγεται στο βαθος ηχος Τηλεφωνικου Κεντρου, συνεργατες της WIND μεταξυ αλλων. ΦΥΣΙΚΑ δεν κανουμε επανακληση σε αγνωστους αριθμους!
http://www.white-pages.gr/arithmos/2177771620
http://www.trikalazoom.gr/2015/09/2177771620.html

thourios
23-03-16, 12:51
1237 vodafone
Ηχογραφημένο μήνυμα. Ερώτηση για το αν θα πρότεινα την υπηρεσία cu σε κάποιο φίλο, γνωστό κτλ. Έπρεπε να πατήσεις έναν αριθμό από το 1 έως το 10.

:down:

teo_3
27-03-16, 16:51
Εδώ πήρανε τον πατέρα μου, 85 ετών στις 8 το βράδυ! Το τι μπινελίκι έφαγαν δε λέγεται. Καλά δε κοιτάνε που διάολο παίρνουν και τι ώρα;!

psylos
27-03-16, 18:25
Συγνώμη κιόλας, αλλά στις 8 το βράδυ είναι εργάσιμη ώρα για να πάρουν τηλέφωνο, εκτός αν ήταν Σαββατοκύριακο ή αργία. Για το θέμα ηλικίας του κατόχου, δεν ξέρω αν η κάθε εταιρεία μπορεί να έχει πρόσβαση σε τέτοια στοιχεία για να κάνει επιλογή σε τι νούμερα θα καλεί. Προσωπικά, δεν θεωρώ σωστό η κάθε εταιρεία να ξέρει τόσα στοιχεία για τον κάτοχο της γραμμής.

Το ότι είναι κάτι ενοχλητικό δεν σημαίνει απαραίτητα ότι είναι και παράνομο.

kostas2005
28-03-16, 01:24
"hello"
Κατα 99.9% εχουν καλέσει πααρα πολλές φορές και θα τον εχουν πρήξει..
Εσύ δίνεις διαφορετικά ποσοστά μήπως???

Πριν κανα χρονο βρέθηκα μέσα σε κατάστημα wind και είδα 2 ηλικιωμένους να ζητανε να κάνουν σύνδεση..
Η γυναίκα προσπαθούσε κάτι να πει και ο άντρας πάρα πολύ συγχυσμενος να παραπαταει λόγω ηλικίας και να φωνάζει εξηγώντας οτι κάνει την σύνδεση για να σταματήσουν να τον παίρνουν τηλέφωνο οι κ3ρατ@δες και να ρωτάει αν θα σταματήσουν αν θα κάνει την σύνδεση.

Απίστευτο γεγονός έπαθα πλάκα, λυπήθηκα τους ανθρώπους σε αυτή την ηλικία να παρενοχλουνται απο τον κάθε κ3ρατ@ και να προσπαθούν με αυτόν τον τρόπο να ησυχάσουν.

manoulamou
02-04-16, 09:36
Καλα δεν εχουν ακουσει για τον... Αφτια ή την Annita? Να παρουν εκει να πουν τον πονο τους!
Οταν δεν υπαρχει πραγματικος ελεγχος στα σοβαρα και ουσιωδη, μην περιμενετε να γινει κατι καλυτερο σχετικα με τις "προωθητικες ενεργειες" ή τις εισπρακτικες εταιριες. Οι λυσεις ειναι περιπλοκες για τους απλους ανθρωπους, ιδιως τους υπερηλικες και πολυ λιγοι γνωριζουν την υπαρξη τους, ποσο μαλλον να τις χρησιμοποιουν, οπως πχ καταχωρηση στο μητρωο με βαση το αρθρο 11, καποιο ειδικο software ή πληκτρολογηση στη συσκευη!
Προσωπικα αφου δεν ειμαι επαγγελματιας, εχω βαλει στο αθορυβο το ασυρματο και κανω ελεγχο στις αναπαντητες. Οποιος επειγεται θα με παρει στο κινητο. :whistle:

psylos
02-04-16, 18:04
"hello"
Κατα 99.9% εχουν καλέσει πααρα πολλές φορές και θα τον εχουν πρήξει..
Εσύ δίνεις διαφορετικά ποσοστά μήπως???

Πριν κανα χρονο βρέθηκα μέσα σε κατάστημα wind και είδα 2 ηλικιωμένους να ζητανε να κάνουν σύνδεση..
Η γυναίκα προσπαθούσε κάτι να πει και ο άντρας πάρα πολύ συγχυσμενος να παραπαταει λόγω ηλικίας και να φωνάζει εξηγώντας οτι κάνει την σύνδεση για να σταματήσουν να τον παίρνουν τηλέφωνο οι κ3ρατ@δες και να ρωτάει αν θα σταματήσουν αν θα κάνει την σύνδεση.

Απίστευτο γεγονός έπαθα πλάκα, λυπήθηκα τους ανθρώπους σε αυτή την ηλικία να παρενοχλουνται απο τον κάθε κ3ρατ@ και να προσπαθούν με αυτόν τον τρόπο να ησυχάσουν.


Καλα δεν εχουν ακουσει για τον... Αφτια ή την Annita? Να παρουν εκει να πουν τον πονο τους!
Οταν δεν υπαρχει πραγματικος ελεγχος στα σοβαρα και ουσιωδη, μην περιμενετε να γινει κατι καλυτερο σχετικα με τις "προωθητικες ενεργειες" ή τις εισπρακτικες εταιριες. Οι λυσεις ειναι περιπλοκες για τους απλους ανθρωπους, ιδιως τους υπερηλικες και πολυ λιγοι γνωριζουν την υπαρξη τους, ποσο μαλλον να τις χρησιμοποιουν, οπως πχ καταχωρηση στο μητρωο με βαση το αρθρο 11, καποιο ειδικο software ή πληκτρολογηση στη συσκευη!
Προσωπικα αφου δεν ειμαι επαγγελματιας, εχω βαλει στο αθορυβο το ασυρματο και κανω ελεγχο στις αναπαντητες. Οποιος επειγεται θα με παρει στο κινητο. :whistle:

Μόνο ένα σχόλιο: Συγγενείς δεν είχαν οι παππούδες; Ή έστω κάποιον που να είναι κοντινός τους άνθρωπος για να τους παράσχει την απαραίτητη βοήθεια; Δηλαδή εγώ είμαι ο περίεργος που έχω φροντίσει οι παππούδες να είναι στο μητρώο του αρ. 11; Ή απλά ο άλλος είναι αδιάφορος;

Η ουσία είναι μια. Μητρώο του άρθρου 11. Το πρώτο και αρκετά ουσιαστικό βήμα.

akilleas
02-04-16, 18:36
Την τελευταία εβδομάδα με παίρνουν από Λευκάδα 2645306736. Δεν ξέρω ποια εταιρία είναι γιατί απλά δεν τους έχω απαντήσει και εννοείται μπήκανε στην block list.
Παρόλο που τρώνε άκυρο από τον πρώτο χτύπο, εξακολουθούν και καλούν 3-4 φορές ημερησίως.

DrNo
03-04-16, 00:22
Μόνο ένα σχόλιο: Συγγενείς δεν είχαν οι παππούδες; Ή έστω κάποιον που να είναι κοντινός τους άνθρωπος για να τους παράσχει την απαραίτητη βοήθεια; Δηλαδή εγώ είμαι ο περίεργος που έχω φροντίσει οι παππούδες να είναι στο μητρώο του αρ. 11; Ή απλά ο άλλος είναι αδιάφορος;

Η ουσία είναι μια. Μητρώο του άρθρου 11. Το πρώτο και αρκετά ουσιαστικό βήμα.

Περιεργο σου μοιαζει να απαιτει καποιος εξ αρχης τα αυτονοητα ε?!
...
Οκ! Και πες πως δεν εχουνε ...Για να σε δω τωρα τι εχεις να πεις!!!
Αλλα εδω που τα λεμε τι να πεις Εννοω πως πανω σε αυτο τιποτα δεν εχεις να πεις (γιατι ουτε και που σου περασε) ...γιαυτο αστο καλυτερα μεγαλε!

psylos
03-04-16, 01:06
Δεν έχω να πω κάτι περισσότερο. Από τη στιγμή που νοιάζεσαι για κάποιον, όταν σου λέει το πρόβλημά σου τον βοηθάς όσο μπορείς. Κάποια πράγματα διαδίδονται μέσω ίντερνετ για ενημέρωση όλων ή από στόμα σε στόμα σε αυτούς που δεν έχουν πρόσβαση στο ίντερνετ. Δεν θα κάτσω να σχολιάζω την κάθε πιθανή περίπτωση προφανώς. Όλοι μας οφείλουμε σε τέτοιες καταστάσεις να ενημερώνουμε τους παθόντες σχετικά με τα δικαιώματά τους. Αυτό αρκεί.

kostas2005
03-04-16, 18:43
Μόνο ένα σχόλιο: Συγγενείς δεν είχαν οι παππούδες; Ή έστω κάποιον που να είναι κοντινός τους άνθρωπος για να τους παράσχει την απαραίτητη βοήθεια; Δηλαδή εγώ είμαι ο περίεργος που έχω φροντίσει οι παππούδες να είναι στο μητρώο του αρ. 11; Ή απλά ο άλλος είναι αδιάφορος;

Η ουσία είναι μια. Μητρώο του άρθρου 11. Το πρώτο και αρκετά ουσιαστικό βήμα.
Μήπως είσαι "πιτσιρικάς" και νομίζεις οτι είσαι και άτρωτος.. ακόμα.
Πρόσεξε την προσγείωση εντελώς φιλικά γιατί μπορεί να βρεθείς εσύ που ρωτάς αυτό χωρίς να μπορείς να πεις καλήμερα ούτε σε έναν άνθρωπο.
Σου φαίνεται ότι οι παππούδες αυτοί είναι η εξαίρεση στον κανόνα και δεν έχουν κάποιον?
Κοίτα γύρο σου τι συμβαίνει στην γειτονιά στην πόλη κλπ..

antipages
05-04-16, 18:23
Μόνο ένα σχόλιο: Συγγενείς δεν είχαν οι παππούδες; Ή έστω κάποιον που να είναι κοντινός τους άνθρωπος για να τους παράσχει την απαραίτητη βοήθεια; Δηλαδή εγώ είμαι ο περίεργος που έχω φροντίσει οι παππούδες να είναι στο μητρώο του αρ. 11; Ή απλά ο άλλος είναι αδιάφορος;

Η ουσία είναι μια. Μητρώο του άρθρου 11. Το πρώτο και αρκετά ουσιαστικό βήμα.

Ειμαι στο αρθρο 11 αρκετα χρονια τωρα. Πιστευεις οτι δε δεχομαι διαφημιστικές κλησεις πια; Σε ενημερωνω οτι ακόμα προσθετω στη blacklist αριθμούς ρίζας με χιλιαδες νουμερα απο πισω.

Πχ:
21110χχχχχ
23118χχχχχ
21301χχχχχ
211880χχχχ
211989χχχχ
21300χχχχχ
23151512χχ
2311807χχχ
213011χχχχ
21101217χχ
2311230χχχ

BlueChris
24-04-16, 21:54
Παίδες επειδή πρώτη φορά έστεισα freepbx και τώρα πήρα πρέφα πως έχει blacklist και διάβάζω και αντιγράφω τηλέφωνα που έχετε στο νήμα... μήπως έχει κανείς συγκεντρώσει μια λίστα μέχρι τώρα να μου τη στείλει? θα βοήθαγε πολύ.

ευχαριστώ

Edit: Άκυρο... την έκανα μόνος. Αν θέλεις κανείς να την ανεβάσω για freepbx

dimangelid
25-04-16, 11:53
Παίδες επειδή πρώτη φορά έστεισα freepbx και τώρα πήρα πρέφα πως έχει blacklist και διάβάζω και αντιγράφω τηλέφωνα που έχετε στο νήμα... μήπως έχει κανείς συγκεντρώσει μια λίστα μέχρι τώρα να μου τη στείλει? θα βοήθαγε πολύ.

ευχαριστώ

Edit: Άκυρο... την έκανα μόνος. Αν θέλεις κανείς να την ανεβάσω για freepbx

Απόρριψη κλήσεων από συγκεκριμένους αριθμούς με την χρήση τηλεφωνικού κέντρου βασισμένου σε Asterisk και FreePBX (http://www.adslgr.com/content/content/741-%CE%91%CF%80%CF%8C%CF%81%CF%81%CE%B9%CF%88%CE%B7-%CE%BA%CE%BB%CE%AE%CF%83%CE%B5%CF%89%CE%BD-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%83%CF%85%CE%B3%CE%BA%CE%B5%CE%BA%CF%81%CE%B9%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%B8%CE%BC%CE%BF%CF%8D%CF%82-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CF%87%CF%81%CE%AE%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D-%CE%BA%CE%AD%CE%BD%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%85-%CE%B2%CE%B1%CF%83%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CF%85-%CF%83%CE%B5-Asterisk-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-FreePBX)

thourios
06-05-16, 15:09
6973158658

Αναπάντητες κλήσεις χωρίς να έχω καμιά σχέση με την παρακάτω εταιρεία.
Ε VALUE DIRECT ACCESS
6973158658
6 Χλμ Ξάνθης Καβάλας -, Ξάνθη, 67100

Μάλλον τηλεπωλήσεις ΟΤΕ.

kostas2005
06-05-16, 23:01
Είναι παλιό το νούμερο και είναι spam..

djuan1988
06-05-16, 23:28
Από τη μεγάλη εβδομάδα και μετά δέχομαι καθημερινά πάνω από 20 κλήσεις από το 13888 και από 2155602960.

Από το πρωί μέχρι το βράδυ! Δεν έχω ξαναδεί τέτοια επιμονή. Προφανώς δεν το σηκώνω καν.

johnmegarythmos
07-05-16, 00:46
κατεβασε την εφαρμογη true caller σε android την εχω εγω και σου δειχνει το τηλεφωνο απο που ειναι και αμα ειναι spam στο γραφει στην οθονη , επισης μπορεις να πατησεις να απορριπτονται οι κλησεις spam ή να ειναι αθορυβο το κινητο μεσα απο την εφαρμογη , υπαρχει λιστα σπαμ και δεν χρειαζεται ιντερνετ για να στο βγαλει , το ιντερνετ το χρειαζεται μονο αμα ανοιξεις την εφαρμογη τοτε θα σου κανει αυτοματα αναζητηση στο αριθμο και θα στο αντικαταστησει με το ονομα αμα δεν στο κανει σημαινει οτι δεν βρισκει στοιχεια.

manoulamou
10-05-16, 11:44
Από τη μεγάλη εβδομάδα και μετά δέχομαι καθημερινά πάνω από 20 κλήσεις από το 13888 ... ... Από το πρωί μέχρι το βράδυ! Δεν έχω ξαναδεί τέτοια επιμονή. Προφανώς δεν το σηκώνω καν.
ΔΥΣΤΥΧΩΣ εχουν γινει πολυ ενοχλητικοι, παιρνουν ακομη και καταμεσημερο. Εαν μαλιστα περιμενεις καποιο επειγον τηλεφωνημα ή εισαι επαγγελματιας... :crazy::whip::rant: εμενα με καλουν πλεον μονιμα στο κινητο!

kostas2005
10-05-16, 11:50
Τελικά δοκίμασε κανείς το truecaller σε android dect?

menta5
14-05-16, 13:02
Τελικά verde και εμενα τωρα τελευταια με εχουν πάρι απο το ιδιο νουμερα.Μήπως πρέπει να μιλήσουμε με ηλεκτρονιο εγγλημα στη γαδα?δεν πρέπει να το αφήνουμε.

FuS
15-05-16, 13:47
Τελικά verde και εμενα τωρα τελευταια με εχουν πάρι απο το ιδιο νουμερα.Μήπως πρέπει να μιλήσουμε με ηλεκτρονιο εγγλημα στη γαδα?δεν πρέπει να το αφήνουμε.

Το ηλεκτρονικό έγκλημα που ακριβώς το είδες;
Δες εδώ (http://www.astynomia.gr/index.php?option=ozo_content&perform=view&id=1414) τι εννοείται ως ηλεκτρονικό έγκλημα ;)

Aν υπάρχει κάποια παρανομία ή μη νόμιμη όχληση (διάβασε καλά το παρακάτω link) μπορείς να απευθυνθείς εδώ (http://www.dpa.gr/).

manoulamou
17-05-16, 13:17
Μιλησε για ηλεκτρονιο εγγλημα... :cool:
Εμενα το 13888 της DT = OTE, μ΄ εχει τρελανει στις κλησεις πιο πολυ στο κινητο, ευτυχως οχι μετα τις 21.30.:twisted:

djuan1988
17-05-16, 15:41
Μιλησε για ηλεκτρονιο εγγλημα... :cool:
Εμενα το 13888 της DT = OTE, μ΄ εχει τρελανει στις κλησεις πιο πολυ στο κινητο, ευτυχως οχι μετα τις 21.30.:twisted:

Σήμερα και εχθές. Ασταμάτητο το 13888...

kostas2005
17-05-16, 18:26
Ενοχλητικοί απο δικηγορικό γραφείο που συνεργάζεται με voda.
Καλούν στο καταμεσήμερο κάθε μέρα και ζητάνε στοιχεία χωρίς να λένε γιατί καλούν και χωρίς εντέλει να έχουν σχέση με εμάς.
Έχουν και ύφος, έτσι φαίνεται τους έχουν πει αλλά σε κακό μάλλον τους βγήκε.
2108828736

dimangelid
17-05-16, 18:33
Ενοχλητικοί απο δικηγορικό γραφείο που συνεργάζεται με voda.
Καλούν στο καταμεσήμερο κάθε μέρα και ζητάνε στοιχεία χωρίς να λένε γιατί καλούν και χωρίς εντέλει να έχουν σχέση με εμάς.
Έχουν και ύφος, έτσι φαίνεται τους έχουν πει αλλά σε κακό μάλλον τους βγήκε.
2108828736

ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ & ΜΑΡΙΑ & ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ , http://noalaw.gr/

Γνωστοί αρκετά χρόνια για τις πρακτικές τους και τον τρόπο που μιλάνε. Έχω προσωπικές εμπειρίες και ξέρω τι λέω... Από τους χειρότερους στο είδος τους...

kostas2005
08-06-16, 15:27
Καλά εχουν οργιασει της π@@α@@ τα παιδιά.
2106702868
Παίρνανε αραιά και που 3 φορές το χρόνο.
Τώρα μάλλον επειδή τους το κλείνω στα μούτρα καπάκι, κάθε μέρα που περνάει παίρνουν και συχνότερα .
Σήμερα μόνο πρέπει να έχουν παρει 15 φορές.

Μήπως έχει βρει κανείς κανα app να το σηκώνει σε συγκεκριμένα νούμερα, να κλείνει το μικρόφωνο, αλλα να παίζει και ηχογραφημένο απο δικιάς μας πλευράς ας πούμε..
Ναι, ναι, ναι, ναι μισό λεπτό, 10 δευτερόλεπτα να ακούγετε συζήτηση με κάποιον άλλο διπλανό μας, μετά ναι τι θέλετε, παύση 5 δευτερόλεπτα, μισό λεπτό, ξανά συζήτηση 5 δευτερόλεπτα, και μετά να τους λες να σας πω εγω τι θέλω και να ξεκινάς να λες κάτι για πακέτα με τηλεπικοινωνίες που τους ζητάς να στήσουν κ@@@@ για να το πάρεις...
Με άλλα λόγια να τους κρατάς κάνα λεπτό να χάνουν τον χρόνο τούς.

PascM
08-06-16, 15:41
...τι να την κάνεις την εφαρμογή, βάλε block list στο κινητό και ξεμπέρδεψες, κάπου νομίζω υπήρχαν λίστες, προσθέτεις αριθμούς και είσαι οκ.

kostas2005
08-06-16, 17:28
Τι να την κάνω την εφαρμογή?
Να τους σπάω τα @€@(_%& όπως μας τα σπάνε αυτοί.
Εννοείται τους εχω μπλοκάρει με πολλούς τρόπους.
Ο απλοτερος ονομάζεται truecaller.

Για την εφαρμογή ξέρει κάποιος?

Pepina 1975
11-06-16, 17:36
Υπαρχει το call blocker αλλα βαλτα καλυτερα στο black list...

kostas2005
12-06-16, 10:10
Μια εφαρμογή αυτόματου τηλεφωνητή που να σηκώνει συγκεκριμένα νούμερα και να παίζει ηχογραφημένο θέλω.
Να τους βαλω και ένα μήνυμα που θα χάνουν και αυτοί την ώρα τους..

manoulamou
12-06-16, 13:35
:cool:Νευρααα πολλααα νευρααα!:whistle:
Καλοκαιριασε, γι αυτο αντι να ψαχνουμε για... αντεκδικηση, ας χαλαρωσουμε κι ας μην κανουμε τη ζωη μας ακομη πιο δυσκολη.
Λαμακες με μονον σκοπο το κερδος υπαρχουν πολλοι, η ανεργια θεριζει, υπαλληλοι καλουν συνηθως, δεν θα τη σπασουμε στις εταιριες ιδιως της κινητης ή τις εισπρακτικες.
Δεν βγαζεις ακρη και λυσεις ακριβως στα μετρα ενος-εκαστου-εξ-ημων δεν υπαρχουν.

dimangelid
12-06-16, 16:36
Η μόνη μέθοδος που μπορείς να κάνεις σχεδόν ότι θέλεις, είναι να έχεις στον χώρο σου τηλεφωνικό κέντρο με Asterisk, μιλώντας πάντα για το σταθερό τηλέφωνο του καθενός ;) Έχω γράψει και σχετικό άρθρο: Απόρριψη κλήσεων από συγκεκριμένους αριθμούς με την χρήση τηλεφωνικού κέντρου βασισμένου σε Asterisk και FreePBX (http://www.adslgr.com/content/content/741-%CE%91%CF%80%CF%8C%CF%81%CF%81%CE%B9%CF%88%CE%B7-%CE%BA%CE%BB%CE%AE%CF%83%CE%B5%CF%89%CE%BD-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%83%CF%85%CE%B3%CE%BA%CE%B5%CE%BA%CF%81%CE%B9%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%B8%CE%BC%CE%BF%CF%8D%CF%82-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CF%87%CF%81%CE%AE%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D-%CE%BA%CE%AD%CE%BD%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%85-%CE%B2%CE%B1%CF%83%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CF%85-%CF%83%CE%B5-Asterisk-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-FreePBX)

kostas2005
12-06-16, 22:13
:cool:Νευρααα πολλααα νευρααα!:whistle:
Καλοκαιριασε, γι αυτο αντι να ψαχνουμε για... αντεκδικηση, ας χαλαρωσουμε κι ας μην κανουμε τη ζωη μας ακομη πιο δυσκολη.
Λαμακες με μονον σκοπο το κερδος υπαρχουν πολλοι, η ανεργια θεριζει, υπαλληλοι καλουν συνηθως, δεν θα τη σπασουμε στις εταιριες ιδιως της κινητης ή τις εισπρακτικες.
Δεν βγαζεις ακρη και λυσεις ακριβως στα μετρα ενος-εκαστου-εξ-ημων δεν υπαρχουν.

:cool:Νευρααα πολλααα νευρααα!:whistle:

Επειδή καλοκαιριασε ένας λόγος παραπάνω να έχεις νεύρα.
Όταν μέσα σε 8-10 ωρες σε καλουν απο ενα νούμερο με 15 "αναπάντητες" και 15 ανάλογα sms απο την voda γιατί τους το έκλεισε το truecaller η το custom blacklist στα μούτρα.. συγκεκριμένα το 8ωρο που πίνεις καφε η αραζεις στην θάλασσα χαλαρωνεις και κοιτάς το κινητό.
Αυτό που δεν θα ήταν λογικό θα ηταν να μην έχεις νεύρα.:whistle:
Σιγά τα Ωα ένας τηλεφωνητής να κάνεις την πλάκα σου.
Εκτός αν θέλεις να τους ζητήσω και καμιά συγγνώμη η να τους γυρίσω και κ#λ# επειδή δεν ειναι ηθική η πλάκα μου ενω η δικια τους έμπνευση είναι.

- - - Updated - - -


Η μόνη μέθοδος που μπορείς να κάνεις σχεδόν ότι θέλεις, είναι να έχεις στον χώρο σου τηλεφωνικό κέντρο με Asterisk, μιλώντας πάντα για το σταθερό τηλέφωνο του καθενός ;) Έχω γράψει και σχετικό άρθρο: Απόρριψη κλήσεων από συγκεκριμένους αριθμούς με την χρήση τηλεφωνικού κέντρου βασισμένου σε Asterisk και FreePBX (http://www.adslgr.com/content/content/741-%CE%91%CF%80%CF%8C%CF%81%CF%81%CE%B9%CF%88%CE%B7-%CE%BA%CE%BB%CE%AE%CF%83%CE%B5%CF%89%CE%BD-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%83%CF%85%CE%B3%CE%BA%CE%B5%CE%BA%CF%81%CE%B9%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%B8%CE%BC%CE%BF%CF%8D%CF%82-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CF%87%CF%81%CE%AE%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D-%CE%BA%CE%AD%CE%BD%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%85-%CE%B2%CE%B1%CF%83%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CF%85-%CF%83%CE%B5-Asterisk-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-FreePBX)
Σίγουρα και καλά κάνεις και το θυμίζεις αλλά στην προκειμένη ένας τηλεφωνητής θα έκανε δουλειά.
Το μόνο αρνητικό είναι οτι δεν θα καταγράφει ενω παίζει το μήνυμα αλλά μπορείς να έχεις άλλο πρόγραμμα παράλληλα για αυτό.

Pepina 1975
15-06-16, 17:02
Το 2130062216 απο ποια εταιρια ειναι βρε παιδια γνωριζετε εχει λυσαξει.Παροτι τρωει πορτα συνεχως απο το blacklist συνεχιζει καθημερινα 3-4 φορες την ημερα να καλει...

antipages
22-07-16, 20:58
2311230100
απο το Μαρτιο μεχρι σημερα εχει φαει 18 block και ακόμα συνεχίζει.
Πάμε καλα!

manoulamou
25-07-16, 15:39
2311230100
απο το Μαρτιο μεχρι σημερα εχει φαει 18 block και ακόμα συνεχίζει.
Πάμε καλα!
Δηλαδη πώς ακριβως γινεται αυτο?

antipages
25-07-16, 23:19
Μεσω του Voip router

manoulamou
26-07-16, 11:30
Η απορια μου αφορουσε στο
πώς γινεται να τρωει τοσα block κι ομως να συνεχιζει...
:whistle:

@ ADSLgr.com All rights reserved.