PDA

Επιστροφή στο Forum : Μαύρη Λίστα Τηλεφωνικών Αριθμών/Κέντρων - Παραβίαση Προσωπικών Δεδομένων



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46

manoulamou
21-01-17, 11:24
6973158685 από την Cosmote (ή από κάποια ανεξάρτητη εταιρία που καλεί εκ μέρους της Cosmote) για αναβάθμιση από καρτοκινητό What's Up σε καρτοσυμβόλαιο.

... καποια επιπλεον πληροφορια πχ τι ωρες καλουν, συχνοτητα ενοχλησης, παραμενεις βοδαφον κλπ ??? ... :whistle:

goku
21-01-17, 12:22
... καποια επιπλεον πληροφορια πχ τι ωρες καλουν, συχνοτητα ενοχλησης, παραμενεις βοδαφον κλπ ??? ... :whistle:

Μια φορά με πήραν στις 7 το βράδυ της Τετάρτης που μας πέρασε. Τους μίλησα και τους είπα ότι δεν ενδιαφέρομαι και μέχρι τώρα που γράφω το μήνυμα δεν με ξαναενόχλησαν. Δεν έχω Vodafone, Comote What's Up έχω, και τους είπα ότι δεν ενδιαφέρομαι να μεταβώ σε κάποιο άλλο πρόγραμμα γιατί είμαι άνεργος και δεν θέλω να δεσμευτώ με συμβόλαιο αφού δεν έχω σταθερό εισόδημα.

Nikiforos
24-01-17, 16:24
καλησπέρα, τηλ πριν απο λιγο απο wind απο το 2111029302, ειπα οτι ειμαι στο αρθρο 11 και ειπαν θα το σημειωσουν να μην καλουν, δεν μπορω να πω αυτος ηταν ευγενικος χωρις κανενα προβλημα....
η Vodafone ειναι που ειναι εντελως αγενεστατοι και επιμενουν ενω λες οτι δεν ενδιαφερεσαι....

nmavro73
26-01-17, 08:16
καλησπέρα, τηλ πριν απο λιγο απο wind απο το 2111029302, ειπα οτι ειμαι στο αρθρο 11 και ειπαν θα το σημειωσουν να μην καλουν, δεν μπορω να πω αυτος ηταν ευγενικος χωρις κανενα προβλημα....
η Vodafone ειναι που ειναι εντελως αγενεστατοι και επιμενουν ενω λες οτι δεν ενδιαφερεσαι....

Εγώ εστειλα mail στην υποστήριξη ότι είμαι στο 11 και από τότε δεν με πήρε ξανά κανένας

Nikiforos
26-01-17, 12:09
Εγώ εστειλα mail στην υποστήριξη ότι είμαι στο 11 και από τότε δεν με πήρε ξανά κανένας

εχω στειλει στην voda και με παιρνουν και παλι, μπλοκαρα τα νουμερα ομως....

kostas2005
26-01-17, 12:40
Δοκίμασα αν με τον ενσωματωμένο voip client στο redmi note 3 pro se δουλεύει το truecaller και τελικά δεν δούλεψε.
Μάλλον γιατί το callerid στο truecaller είναι της μορφής number@sipServeRip.
Η πλάκα είναι οτι το τηλέφωνο εμφανίζει μόνο το νουμερο.
Έστειλα feedback να δω αν πουν τίποτα.

Nikiforos
26-01-17, 19:27
καλησπερα, αυτο το νουμερο με καλεσε χτες στο σταθερο και μετα δεν μιλουσε κανεις 2313084600, black list χαλαρα στους ηλιθιους.....
μαλλον vodafone, https://www.white-pages.gr/arithmos/2313084600
τους ειχα στειλει μυνημα και στο f/b και τους στολισα καλα....μιλαμε για την ποιο αθλια εταιρια ΕVER στο θεμα της διαφημισης, τετοια αγενεια και επιμονη δεν εχω δει ποτε απο κανεναν....
εκτος απο κατι εταιριες εναλλακτικου ρευματος που εχουν ξεπερασει καθε οριο και ειναι για σφαλιαρες απλα....σημερα στην δουλεια με καλεσε μια και με ζαλιζε και της το εκλεισα στην μαπα.


Δοκίμασα αν με τον ενσωματωμένο voip client στο redmi note 3 pro se δουλεύει το truecaller και τελικά δεν δούλεψε.
Μάλλον γιατί το callerid στο truecaller είναι της μορφής number@sipServeRip.
Η πλάκα είναι οτι το τηλέφωνο εμφανίζει μόνο το νουμερο.
Έστειλα feedback να δω αν πουν τίποτα.

ειχα δοκιμασει εγω με το zoiper και δεν δουλευε, τελικα το ξηλωσα, νομιζω ετρωγε rαm και μπαταρια και το κινητο μου δεν ειναι για πολλα πολλα....καποια στιγμη φετος πρεπει να παρω αλλο....
μπορω να μπλοκαρω νουμερα και στον μαμα dialer οποτε δεν με καιει και τοσο, οι πολλοι που με παιρνουν κιολας.
Ποσα χρονια εχω whats up μια φορα με πηρε η ενεργα πως την λενε και με ζαλισε.

Valder
26-01-17, 21:04
Αυτοί που ενοχλούν για λογαριασμό της Voda είναι μεγάλοι καραγκιόζηδες. Αυτό το τηλ που λέει ο Νικηφόρος και το άλλο το 2130393120 το χουν παραξηλώσει. Ειδικά στο τελευταίο τους έχω πει και ξαναπει οτι είμαι στο άρθρο 11, μου χουν πει ότι είναι 2 λίστες απο Αθηνα και Θεσσαλονίκη -και καλά- και πως τάχα θα με βγάλουν από αυτές, και ομως παρόλαυτά εξακολουθούν να καλούν και εχω σε σημειωσεις τα παντα απο ονοματα, ημερομηνιες, ωρες, τι ειπαμε, πότε παρόλαυτά ξαναπήραν κλπ.

Καραγκιόζηδες! Πρέπει να τη στειλω εκεινη την καταγγελία με όλα αυτά σε ένα μέηλ να τσουξει λίγο για δεν βάζουν μυαλό αλλιώς.

Nikiforos
26-01-17, 21:10
αυτο το 2130393120 σπιτι το εχω στην black list του spa 3102, στην δουλεια που με πηρε σημερα μια να μην βρισω τωρα, με επρηξε λεμε, το σπαστικο δεν ειναι τοσο οσο σε παιρνουν τηλ, αλλα οτι λες οτι δεν ενδιαφερεσε και αντι να σου πουν οκ ενταξει και να σε χαιρετησουν οπως κανουν αλλοι ομορφα και ευγενικα, σου μιλανε αποτομα, στο κλεινουν στην μαπα και φυσικα ποιο πριν επιμενουν τοσο πολυ που σου ερχεται να τους ριξεις καντηλια.
δλδ ελεος! ειναι τοσο βλακες, τοσο στοκοι και τοοοοοοσο ηλιθιοι που νομιζουν οτι ετσι θα πιασουν πελατες?
μονο για το πεισμα τους δεν θα παμε ποτε σε αυτη την βρωμοεταιρια τους.....σιχαμενοι οσο δεν παει αλλο μιλαμε!

sdikr
26-01-17, 21:38
Τους βάζετε σε black list και μετά ψάχνετε την λίστα αν σας έχουν πάρει;

Ρε παιδιά αυτό είναι ψύχωση!!

Συνήθως απλά δεν απαντάω, αν απαντήσω απλά τους λέω δεν ενδιαφέρομαι, αντιο.

Nikiforos
26-01-17, 21:46
Τους βάζετε σε black list και μετά ψάχνετε την λίστα αν σας έχουν πάρει;
Ρε παιδιά αυτό είναι ψύχωση!!
Συνήθως απλά δεν απαντάω, αν απαντήσω απλά τους λέω δεν ενδιαφέρομαι, αντιο.

εμενα το τηλ μου (siemens) αφηνει σαν μυνηματα τις αναπαντητες, μαλιστα δειχνει φακελακι σαν τα κινητα δλδ, εφοσον δεν εχω απαντησει και τους κοβει το SPA, μου δειχνει ομως οτι πηρε καποιο νουμερο και ετσι απο εκει θελω δεν θελω θα το δω, διοτι απλα κοιταω ποιος πηρε οταν ελειπα! λογικοτατο λοιπον.....
Για να μην φαινονται καθολου πρεπει να το κανω μεσα απο τον asterisk, και επειδη δουλευω μονο κονσολατο, θελει προγραμματισμο και ψαξιμο και βαριεμαι να ασχοληθω εφοσον εχω βολευτει οπως ειπα με το linksys SPA 3102.
οσον αφορα στην δουλεια δεν υπαρχει καποια black list.
Mερικα νουμερα μας τα εχουν κανει τοσο πολυ τσουρεκια που τα εχουμε μαθει απεξω....μονο απο τα αρχικα ξερω τι εταιρια ειναι. Δεν θες να ψαξεις καμια λιστα, μονο μυαλο θελει και μνημη.

sdikr
26-01-17, 21:52
εμενα το τηλ μου (siemens) αφηνει σαν μυνηματα τις αναπαντητες, μαλιστα δειχνει φακελακι σαν τα κινητα δλδ, εφοσον δεν εχω απαντησει και τους κοβει το SPA, μου δειχνει ομως οτι πηρε καποιο νουμερο και ετσι απο εκει θελω δεν θελω θα το δω, διοτι απλα κοιταω ποιος πηρε οταν ελειπα! λογικοτατο λοιπον.....
Για να μην φαινονται καθολου πρεπει να το κανω μεσα απο τον asterisk, και επειδη δουλευω μονο κονσολατο, θελει προγραμματισμο και ψαξιμο και βαριεμαι να ασχοληθω εφοσον εχω βολευτει οπως ειπα με το linksys SPA 3102.
οσον αφορα στην δουλεια δεν υπαρχει καποια black list.
Mερικα νουμερα μας τα εχουν κανει τοσο πολυ τσουρεκια που τα εχουμε μαθει απεξω....μονο απο τα αρχικα ξερω τι εταιρια ειναι. Δεν θες να ψαξεις καμια λιστα, μονο μυαλο θελει και μνημη.


Και εμένα, siemens είναι το πατάω το φακελάκι, βλέπω κάποιο νούμερο που δεν ξέρω και απλά δεν του δίνω σημασία, δεν αξίζει να νευριάζεις γιατί σε πήρανε.
Μάλιστα έχω δυο νούμερα, το ενα για κάποιο λόγο δεν μπόρεσα να το βάλω στο Αθρo 11, πριν βάλω λοιπόν το άλλο στο 11 είχα 1 με 2 κλήσεις στο κεφαλικό την εβδομάδα, στο msn τίποτα, τώρα που το έβαλα στο 11 έχω 7 την εβδομάδα στο msn :p

kostas2005
26-01-17, 21:55
Μπορεί απλά να αναρωτιέσαι ποιός σε πήρε.
Αν έχεις και πολλά στο κεφάλι και ακους συνέχεια μπούρδες η σε ενοχλούν συνέχεια οι αντιδράσεις ποικίλλουν.

Nikiforos
26-01-17, 22:32
Μπορεί απλά να αναρωτιέσαι ποιός σε πήρε.
Αν έχεις και πολλά στο κεφάλι και ακους συνέχεια μπούρδες η σε ενοχλούν συνέχεια οι αντιδράσεις ποικίλλουν.

ετσι ακριβως, στην δουλεια με ενοχλει περισσοτερο, ειδικα οταν τρεχω και και δεν φτανω ή εχω πελατες, και το σηκωνω και με ζαλιζουν.
Και να πεις οτι εισαι σε χωρο εργασιας χεστηκαν με το συμπαθειο.....μερικοι λενε οκ και σε χαιρετανε και κλεινουν, η vodaclone συνεχιζει ακαθεκτη! για μαπες απλα!

Zer0c00L
27-01-17, 23:18
εγώ σήμερα δέχτηκα κλήση στο κινητό μου από την NOVA (FORTHnet) κεντρικά γραφεία
ήταν μια κυρία πολύ ευγενέστατη η οποία με κάλεσε στο κινητό για να μου πει ότι έλαβε το email - παράπονο που τους έκανα για τον εξωτερικό συνεργάτη τους Mediatel S.A ότι με ενόχλησε στο κινητό που είναι γραμμένο στο μητρώο του άρθρου 11 μου ζήτησε συγνώμη και με ευχαρίστησε που τους έγραψα αναλυτικά πόσες φορές κάλεσε (ημερομηνία - ώρα) ότι θα του κάνουν συστάσεις να κρατάει ενημερωμένο το αρχείο με το μητρώο , ότι ενημερώθηκε για την καταγγελία μου στην Αρχή Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων και αν έχω το παραμικρό να μην διστάσω να την καλέσω (μου έδωσε τηλέφωνο και όνομα/επώνυμο της).

nmavro73
28-01-17, 01:03
καλησπερα, αυτο το νουμερο με καλεσε χτες στο σταθερο και μετα δεν μιλουσε κανεις 2313084600, black list χαλαρα στους ηλιθιους.....
μαλλον vodafone, https://www.white-pages.gr/arithmos/2313084600
τους ειχα στειλει μυνημα και στο f/b και τους στολισα καλα....μιλαμε για την ποιο αθλια εταιρια ΕVER στο θεμα της διαφημισης, τετοια αγενεια και επιμονη δεν εχω δει ποτε απο κανεναν....
εκτος απο κατι εταιριες εναλλακτικου ρευματος που εχουν ξεπερασει καθε οριο και ειναι για σφαλιαρες απλα....σημερα στην δουλεια με καλεσε μια και με ζαλιζε και της το εκλεισα στην μαπα.



ειχα δοκιμασει εγω με το zoiper και δεν δουλευε, τελικα το ξηλωσα, νομιζω ετρωγε rαm και μπαταρια και το κινητο μου δεν ειναι για πολλα πολλα....καποια στιγμη φετος πρεπει να παρω αλλο....
μπορω να μπλοκαρω νουμερα και στον μαμα dialer οποτε δεν με καιει και τοσο, οι πολλοι που με παιρνουν κιολας.
Ποσα χρονια εχω whats up μια φορα με πηρε η ενεργα πως την λενε και με ζαλισε.
Vodafone είναι από αυτο μας επρηζαν και εμάς

Pepina 1975
29-01-17, 14:20
Βαλε το truecaller,εμενα με καλουν συνεχως στο σταθερο τωρα παροτι ειναι απορρητο(forthnet) απο 2310.... και μου λενε οτι ειναι απο ιδιωτικη εταιρια ρευματος με εχουν ζαλισει..

Nikiforos
29-01-17, 14:34
Βαλε το truecaller,εμενα με καλουν συνεχως στο σταθερο τωρα παροτι ειναι απορρητο(forthnet) απο 2310.... και μου λενε οτι ειναι απο ιδιωτικη εταιρια ρευματος με εχουν ζαλισει..

καλημερα, το ειχα αυτο στο κινητο και το ξηλωσα μου ετρωγε μνημη και μπαταρια και το κινητο ειναι με 1Gb ram και δεν ειναι για πολλα πολλα....αλλα δεν με παιρνουν στο κινητο μια φορα ετυχε μπορεις και απο τον μαμα dialer σε android να μπλοκαρεις νουμερα και να μην σε καλουν, αλλα πρεπει να κανεις μια ομαδα στις επαφες να τα βαλεις εκει περα.

αυτο το νουμερο δεν το θυμαμαι με επαιρνε και στην δουλεια η μια εταιρια ειναι η προτεγεια (η μοναδικη που με εχει παρει στο κινητο απο τοτε που το εκανα whats up) και δεν θυμαμαι πως λενε την αλλη.
Ειναι ιδιαιτερα εκνευριστικοι, λες οτι δεν ενδιαφερεσαι και παιζει η κασετα.
Σε αυτην στο κινητο της ειχα πει καταλαβαινεις τι σου λεω ή μιλαω σε ντουβαρι? ΕΛΕΟΣ!!!!
οι ανθρωποι αυτοι ειναι εντελως ηλιθιοι οσο δεν παει.....
απο την συγκεκριμενη εταιρια εχουν και ανθρωπους απεξω και ειναι ακομα χειροτεροι!!! τι τραβηξε ο αδερφος μου με εναν σονυ και καλα ηθελε να μπει και μεσα στο σπιτι!!!
ανεδεστατος, πολυ υφακι ειρωνειας και ολο το πακετο ενως ηλιθιου με περικεφαλαια! το νου σας!

kostas2005
30-01-17, 00:14
Απλά είναι ζώα και κάποιοι λένε μπούρδες οτι το κανουν γιατι δεν έχουν δουλειά κλπ.
Άλλη μπούρδα αυτή.
Αν θέλουν να κάνουν κάτι με αξιοπρέπεια στην τελική η να πανε στο χωραφι και οχι να σπάνε τα .... του κοσμάκη.
Αλλά οτι είναι ζωα κάποιοι.. είναι, μιλάω απο προσωπική εμπειρία

nmavro73
02-02-17, 17:58
2182189528 από Forthnet-Nova με πήραν μόλις.
Τους λέω είναι και ακατάλληλη ώρα και το τηλέφωνο είναι στο άρθρο 11. Μου λέει αν είναι στο άρθρο 11 δεν θα μπορούσα να σας καλέσω. Της λέω είναι εδώ και χρόνια! Μου λέει θα ενημερώσω.
2311230100 παλι από τους ίδιους, Nova. Από Θεσσαλονίκη αυτή τη φορά. Τους ενημέρωσα επίσης για το 11.

kostas2005
02-02-17, 18:13
έχω ενα περίσσιο 3102.
Έχω μια pstn και 5 voip που πέφτουν επάνω σε ενα trunk omni.
Eχω και ενα pc μόνιμα ανοιχτό στο οποίο παλιά είχα asterisk για προωθήσεις pstn, voip, cu, what's up, σε ενα f2g.
Η προώθηση γινόταν μέσω άλλου f2g που έδινε άπειρα προς f2g με 1€ η με 0.01 το λεπτό.


Το θέμα είναι ότι τώρα δεν έχω χρόνο και δεν θυμάμαι τίποτα από το πως το είχα φτιάξει.
Τον asterisk τον είχα βγάλει off γιατί δεν χρειαζόταν αλλά και επειδή έβλεπα διάφορα στο περίεργα στο log.

Πως μπορώ έτσι απλά να μπλοκαρω όλη τη λίστα του truecaller?
Έστω ενα softphone δεν υπάρχει που να μπορείς να βάλεις λίστες για μπλοκάρισμα?
Η έστω καμία πατέντα με vm android κλπ?

giannis42
02-02-17, 19:53
2182189528 από Forthnet-Nova με πήραν μόλις.
Τους λέω είναι και ακατάλληλη ώρα και το τηλέφωνο είναι στο άρθρο 11. Μου λέει αν είναι στο άρθρο 11 δεν θα μπορούσα να σας καλέσω. Της λέω είναι εδώ και χρόνια! Μου λέει θα ενημερώσω.
2311230100 παλι από τους ίδιους, Nova. Από Θεσσαλονίκη αυτή τη φορά. Τους ενημέρωσα επίσης για το 11.

2142148186 Nova . Αγενέστατος. Συνέχιζε να μιλά, αν και από την αρχή του είπα ότι δεν υπάρχει ενδιαφέρον.

nmavro73
10-02-17, 15:32
6953034015 από Warris κατασκευαστική. Κλασσικό ηχογραφημένο μήνυμα για να σου δώσουν λεφτά.

marcus1
12-02-17, 01:31
δεν υπάρχει ένα ασύρματο τηλέφωνο της προκοπής με android, ώστε να βάζαμε το truecaller και να βρίσκαμε την ησυχία μας;

όσα dect βρήκα με android έχουν κάκιστες κριτικές, είναι παρατημένα με ξεπερασμένες εκδόσεις android κλπ...

ξέρει κανείς μια καλή τέτοια συκσευή;

Zer0c00L
12-02-17, 02:02
εγώ δεν έχω βρει λύση για το σταθερό

προς το παρών ενημερώνω την εταιρεία (πάροχο) που εκπροσωπεί αυτός που με καλεί και μετά προχωράω σε καταγγελία στην ΑΠΠΔΧ.

Nikiforos
12-02-17, 12:51
δεν υπάρχει ένα ασύρματο τηλέφωνο της προκοπής με android, ώστε να βάζαμε το truecaller και να βρίσκαμε την ησυχία μας;

όσα dect βρήκα με android έχουν κάκιστες κριτικές, είναι παρατημένα με ξεπερασμένες εκδόσεις android κλπ...

ξέρει κανείς μια καλή τέτοια συκσευή;

καλημερα, εκτος οτι γενικα ειναι ακριβα, δεν υπαρχει κατι τετοιο, παντα πισω θα ειναι δυστυχως σε εκδοσεις οπως και πολλες αλλες συσκευες με android.
προσωπικα εχω asterisk και στον διαχειριστη της γραμμης μου δλδ σε ενα voip router linksys SPA 3102 κανω εκει μπλοκαρισμα σε νουμερα, μπορω ομως να βαλω μεχρι 8, προς το παρον εχω λιγα ομως.
Αμα γεμισουν θα το κανω απο τον αστερισκ που ειναι καλυτερα αλλα επειδη τον εχω κονσολατο θελει διαβασμα για το πως θα το κανω και προγραμματισμο στα αρχεια ρυθμισεων του.
Αμα ηταν να παρω συσκευη με android, δεν θα ειχα σταθερη συσκευη απλα και θα επαιζα απο το κινητο μου, αλλα δυστυχως και παλι το truecaller παιζει μονο απο τον κανονικo dialer και οχι μεσω sip clients προγραμματων.
Δεν γνωριζω αν καποιο εχει δικο του μπλοκερ, εγω δουλευω το Zoiper αλλα δεν το εχω ψαξει κιολας.
Ειχα βαλει το truecaller αλλα το ξηλωσα γιατι ετρωγε πολυ μπαταρια και ram. Ο μαμα dialer εχει να μπλοκαρεις νουμερα αν φτιαξεις μια λιστα και βαλεις στις επαφες τα νουμερα που θες, εξαλου ποσα χρονια εχω το κινητο μια φορα με εχουν καλεσει οπως θυμαμαι και ηταν απο την ελεινη και τρισαθλια εταιρεια που ονομαζεται προτεγεια.

marcus1
12-02-17, 18:52
καλημερα, εκτος οτι γενικα ειναι ακριβα, δεν υπαρχει κατι τετοιο, παντα πισω θα ειναι δυστυχως σε εκδοσεις οπως και πολλες αλλες συσκευες με android.
προσωπικα εχω asterisk και στον διαχειριστη της γραμμης μου δλδ σε ενα voip router linksys SPA 3102 κανω εκει μπλοκαρισμα σε νουμερα, μπορω ομως να βαλω μεχρι 8, προς το παρον εχω λιγα ομως.
Αμα γεμισουν θα το κανω απο τον αστερισκ που ειναι καλυτερα αλλα επειδη τον εχω κονσολατο θελει διαβασμα για το πως θα το κανω και προγραμματισμο στα αρχεια ρυθμισεων του.
Αμα ηταν να παρω συσκευη με android, δεν θα ειχα σταθερη συσκευη απλα και θα επαιζα απο το κινητο μου, αλλα δυστυχως και παλι το truecaller παιζει μονο απο τον κανονικo dialer και οχι μεσω sip clients προγραμματων.
Δεν γνωριζω αν καποιο εχει δικο του μπλοκερ, εγω δουλευω το Zoiper αλλα δεν το εχω ψαξει κιολας.
Ειχα βαλει το truecaller αλλα το ξηλωσα γιατι ετρωγε πολυ μπαταρια και ram. Ο μαμα dialer εχει να μπλοκαρεις νουμερα αν φτιαξεις μια λιστα και βαλεις στις επαφες τα νουμερα που θες, εξαλου ποσα χρονια εχω το κινητο μια φορα με εχουν καλεσει οπως θυμαμαι και ηταν απο την ελεινη και τρισαθλια εταιρεια που ονομαζεται προτεγεια.

ευχαριστώ για τις χρήσιμες απαντήσεις.

μια σκέψη. ορισμένα android υποτίθεται έχουν native sip client. αυτό δεν σημαίνει ότι θα λειτουργεί μέσω του κανονικού dialer? αν ναι, με ένα πρόγραμμα απεριοριστων σταθερής κάνεις προώθηση στον sip -επισης σταθερο- αριθμό σου και χτυπάει κανονικά χωρίς να παρακάμψει το truecaller ή άλλο παρομοιο προγραμμα...

http://www.yuboto-telephony.gr/voip-support/telephony-wiki/item/36-odigos-rythmisis-android-native-sip-client

http://clearwater.readthedocs.io/en/stable/Configuring_the_native_Android_SIP_client.html

http://www.voipvoip.com/android/sip.html

Όλα αυτά θεωρητικά βέβαια, android είναι, μπορεί να πάνε στραβά πεντακόσια πράγματα. Ωστόσο επί θεωρητικού δεν μοιάζει λύση που θα έπιανε;

kostas2005
12-02-17, 20:01
στον native του xiaomi δεν λειτουργεί το true..

Nikiforos
12-02-17, 20:54
ουτε και εμενα παιζει στην custom rom που εχω, απλα δουλευω το zoiper επειδη ειναι καλυτερο.
επισης αυτο με το voip δεν ξερω αν γινεται με voip παροχους χωρις δλδ γραμμη, εγω το voip που εχω ειναι απο το σταθερο μου και το στελνω σε εσωτερικα νουμερα, δεν εχω αλλο νουμερο απο voip εταιρια και δεν ξερω αν γινεται κατι με αυτο το θεμα.

Zer0c00L
12-02-17, 21:09
αν είναι για να μπλοκάρω αριθμούς που με ενοχλούν στο σταθερό τηλέφωνο να μάθω τώρα στα 45 μου να στήνω asterisk , vpn , voip (sip) κτλ που ειλικρινά για μένα φαίνονται κινέζικα (καθώς δεν έχω ασχοληθεί με το αντικείμενο)

καλύτερα να στέλνω email στις εταιρείες σχετικά με τον συνεργάτη τους που με ενοχλεί και να κάνω καταγγελία στην ΑΠΠΔΧ (κάποτε θα μαζευτούν αρκετές και θα τους τσούξει το πρόστιμο) καθώς για μένα αυτή είναι η λύση δηλαδή να πληρώσουν το "χρήμα" πονάει περισσότερο από οποιαδήποτε ποινή.

Nikiforos
13-02-17, 07:26
αν είναι για να μπλοκάρω αριθμούς που με ενοχλούν στο σταθερό τηλέφωνο να μάθω τώρα στα 45 μου να στήνω asterisk , vpn , voip (sip) κτλ που ειλικρινά για μένα φαίνονται κινέζικα (καθώς δεν έχω ασχοληθεί με το αντικείμενο)

καλύτερα να στέλνω email στις εταιρείες σχετικά με τον συνεργάτη τους που με ενοχλεί και να κάνω καταγγελία στην ΑΠΠΔΧ (κάποτε θα μαζευτούν αρκετές και θα τους τσούξει το πρόστιμο) καθώς για μένα αυτή είναι η λύση δηλαδή να πληρώσουν το "χρήμα" πονάει περισσότερο από οποιαδήποτε ποινή.

καλημερα, ειπα τι κανω εγω που ασχολουμε χρονια τωρα, οχι να το κανει οποιος δεν εχει ασχοληθει ποτε φυσικα!
αν και η δικια μου σκεψη στα παντα ειναι το ρητο καλιο αργα παρα ποτε....τωρα στα γεραματα μαθε γερο γραμματα που λεμε! :lol::p
εγω δεν καθομαι να σπαταλαω τον πολυτιμοτατο χρονο μου σε καταγγελιες και τετοια και που το σκεφτομαι χανω τον χρονο μου....
μπορει να ειναι σωστο αλλα δεν ασχολουμε γιατι θελει χρονο να το ψαχνω και βαριεμαι ταμαλα.
Προτιμω τα μπλοκαρισματα που μπορω να κανω και αν χρειαστει να μαθω κατι παραπανω στον αστερισκ που ετσι κι αλλιως χρησιμο μου ειναι!

androu
17-02-17, 16:59
2130062270 απο συνεργάτη της vod.

Nikiforos
03-03-17, 22:01
2313084800 vodafone πριν λιγο μας τα εκανε τσουρεκια, αγενεστατη και την βρισαμε στο τελος και της το κλεισαμε στην μαπα....
επισης τους εριξα παλι μπινελικια στην σελιδα τους στο fb....τα σχολια φυσικα τα κοβει ο admin...
και εννοειτε οτι προστεθηκε στο black list μου! προχωραμε!
επισης και αυτο απο τους ιδιους 2313084600
ειναι και τα 2 απο την ιδια εταιρια με εδρα Θεσσαλονικη και περνουν για λογαριασμο της vodafone οτι ωρα να ειναι!
ψαχνω την εταιρια να τους στειλω και email να κοψουν γιατι θα δουν τι θα παθουν....:twisted:

Zer0c00L
03-03-17, 23:52
2313084800 vodafone πριν λιγο μας τα εκανε τσουρεκια, αγενεστατη και την βρισαμε στο τελος και της το κλεισαμε στην μαπα....
επισης τους εριξα παλι μπινελικια στην σελιδα τους στο fb....τα σχολια φυσικα τα κοβει ο admin...
και εννοειτε οτι προστεθηκε στο black list μου! προχωραμε!
επισης και αυτο απο τους ιδιους 2313084600
ειναι και τα 2 απο την ιδια εταιρια με εδρα Θεσσαλονικη και περνουν για λογαριασμο της vodafone οτι ωρα να ειναι!
ψαχνω την εταιρια να τους στειλω και email να κοψουν γιατι θα δουν τι θα παθουν....:twisted:

άργησαν να σε ενοχλήσουν ... εμένα όταν με κάλεσαν οι συγκεκριμένοι (είδα ποίοι είναι από το truecaller) απλά δεν απάντησα τους έβαλα στην μαύρη λίστα (με το πρόγραμμα (Zoner Free AntiVirus) που έχω για φιλτράρισμα) και ενημέρωσα την εταιρεία vodafone και την αρχή προστασίας προσωπικών δεδομένων (με καταγγελία επώνυμη) από εκεί και πέρα τέλος

manoulamou
04-03-17, 12:55
Δυστυχως καποιοι δεν εχουν την ευχερεια, να μην απαντουν καν σε ενοχλητικους...
Παλιοτερα καλουσαν με αποκρυψη, τωρα μαλλον επειδη οι περισσοτεροι δρουν "εργολαβικα", βλεπουμε κατι αριθμους συνηθως απο εναλλακτικους!
Εγω μονον οταν περιμενω ενημερωση για καποια παραγγελια, ανταποκρινομαι σε αγνωστα νουμερα!

Nikiforos
04-03-17, 13:05
άργησαν να σε ενοχλήσουν ... εμένα όταν με κάλεσαν οι συγκεκριμένοι (είδα ποίοι είναι από το truecaller) απλά δεν απάντησα τους έβαλα στην μαύρη λίστα (με το πρόγραμμα (Zoner Free AntiVirus) που έχω για φιλτράρισμα) και ενημέρωσα την εταιρεία vodafone και την αρχή προστασίας προσωπικών δεδομένων (με καταγγελία επώνυμη) από εκεί και πέρα τέλος

καλημερα, την vodafone πως την ενημερωσες? δεν εχει ουτε καν email στην σελιδα της!
καταγγελιες καλο ειναι να κανουμε αλλα δεν εχω χρονο καν να ασχολουμε και βαριεμαι ταμαλα....ασε τοσοι που περνουν ποσο θα επρεπε να ασχοληθω.
Παντως χειροτεροι απο την voda δεν υπαρχουν και μονο επειδη ειναι αγενης και επιμονοι δεν θα πηγαινα ποτε στην κολοεταιρια τους.....

nmavro73
04-03-17, 16:13
Έχει φόρμα επικοινωνίας

Zer0c00L
04-03-17, 16:23
καλημερα, την vodafone πως την ενημερωσες? δεν εχει ουτε καν email στην σελιδα της!
καταγγελιες καλο ειναι να κανουμε αλλα δεν εχω χρονο καν να ασχολουμε και βαριεμαι ταμαλα....ασε τοσοι που περνουν ποσο θα επρεπε να ασχοληθω.
Παντως χειροτεροι απο την voda δεν υπαρχουν και μονο επειδη ειναι αγενης και επιμονοι δεν θα πηγαινα ποτε στην κολοεταιρια τους.....

μέσα από την ιστοσελίδα τους. (φόρμα επικοινωνίας)
προσκόμισα όλα τα στοιχεία του συνεργάτη τους
είπαν ότι θα του κάνουν συστάσεις...

nmavro73
04-03-17, 16:37
Τα mail δεν μπαίνουν σε ιστοσελίδες για λογους ασφαλειας. Κανονικα και στον κώδικα πρεπει να τα καμουφλαρουν. Δεν το κάνουν ομως. Με view source καπου θα το βρεις.

sdikr
04-03-17, 16:43
Τα mail δεν μπαίνουν σε ιστοσελίδες για λογους ασφαλειας. Κανονικα και στον κώδικα πρεπει να τα καμουφλαρουν. Δεν το κάνουν ομως. Με view source καπου θα το βρεις.

Οταν λες για λόγους ασφαλείας τι ακριβώς θέλεις να πεις;
Για να μην το μαζέψουν τα spam bot;

Nikiforos
04-03-17, 16:53
Τα mail δεν μπαίνουν σε ιστοσελίδες για λογους ασφαλειας. Κανονικα και στον κώδικα πρεπει να τα καμουφλαρουν. Δεν το κάνουν ομως. Με view source καπου θα το βρεις.

σχεδον ολες οι εταιρειες εχουν, δεν θυμαμαι καπου να εχω βρει αλλον να μην εχει, τι εννοεις με αυτο? για ποιο λογο δλδ? τι φοβουνται αυτοι που οι αλλοι ειναι "ατρωμητοι" ?
μπορει και καποιος να μου πει που ειναι η φορμα επικοινωνιας γιατι στο www.vodafone.gr δεν την βλεπω πουθενα?

nmavro73
04-03-17, 18:53
Οταν λες για λόγους ασφαλείας τι ακριβώς θέλεις να πεις;
Για να μην το μαζέψουν τα spam bot;

Ακριβώς αυτο.

Zer0c00L
04-03-17, 19:40
σχεδον ολες οι εταιρειες εχουν, δεν θυμαμαι καπου να εχω βρει αλλον να μην εχει, τι εννοεις με αυτο? για ποιο λογο δλδ? τι φοβουνται αυτοι που οι αλλοι ειναι "ατρωμητοι" ?
μπορει και καποιος να μου πει που ειναι η φορμα επικοινωνιας γιατι στο www.vodafone.gr δεν την βλεπω πουθενα?

http://www.vodafone.gr/portal/client/formbuilder/displayForm.action?formId=1061

Nikiforos
04-03-17, 19:45
http://www.vodafone.gr/portal/client/formbuilder/displayForm.action?formId=1061

ωραια ευχαριστω, δεν το εβρισκα πουθενα! θα τους στειλω email.
με εφτιαξες λεμε

Success - Ευχαριστούμε που επικοινώνησες μαζί μας!

Έχουμε λάβει το αίτημά σου και θα επικοινωνήσουμε μαζί σου μέσω email ή τηλεφώνου, μέσα στις επόμενες 5 εργάσιμες ημέρες.

H Online ομάδα

αμα ξαναπαρουν μετα απο αυτα θα ειναι η μοναδικη εταιρια που θα ασχοληθω να κανω καταγγελιες, δεν εχω δει ΤΟΣΟ ενοχλητικους, τοσο προκλητικους και ανεδης απο κανεναν αλλον!!!
και οι αλλοι δεν καλουν οτι ωρα να ειναι!!!
επισης αλλαζουν συνεργατες και νουμερα σαν τα ποκαμισα και σαν την λερναια υδρα αποκτουν και αλλα νουμερα-κεφαλια, οσα και να μπλοκαρω μετα εχουν και αλλα!!!
μιλαμε η κατασταση ειναι ελεεινη, εχε χαρη που δεν το σηκωνω εγω συνηθως αλλιως τα γ$#%$#%ιδια θα πηγαιναν συνεφο....

Zer0c00L
04-03-17, 20:08
ωραια ευχαριστω, δεν το εβρισκα πουθενα! θα τους στειλω email.
με εφτιαξες λεμε

Success - Ευχαριστούμε που επικοινώνησες μαζί μας!

Έχουμε λάβει το αίτημά σου και θα επικοινωνήσουμε μαζί σου μέσω email ή τηλεφώνου, μέσα στις επόμενες 5 εργάσιμες ημέρες.

H Online ομάδα

αμα ξαναπαρουν μετα απο αυτα θα ειναι η μοναδικη εταιρια που θα ασχοληθω να κανω καταγγελιες, δεν εχω δει ΤΟΣΟ ενοχλητικους, τοσο προκλητικους και ανεδης απο κανεναν αλλον!!!
και οι αλλοι δεν καλουν οτι ωρα να ειναι!!!
επισης αλλαζουν συνεργατες και νουμερα σαν τα ποκαμισα και σαν την λερναια υδρα αποκτουν και αλλα νουμερα-κεφαλια, οσα και να μπλοκαρω μετα εχουν και αλλα!!!
μιλαμε η κατασταση ειναι ελεεινη, εχε χαρη που δεν το σηκωνω εγω συνηθως αλλιως τα γ$#%$#%ιδια θα πηγαιναν συνεφο....

χαίρομαι που σε βοήθησα
εγώ απλά τυπικά επικοινωνώ με κάθε εταιρεία όταν με ενοχλεί κάποιος συνεργάτης τους εννοείται ότι άμεσα κάνω καταγγελία στην ΑΠΠΔΧ

Nikiforos
04-03-17, 20:43
χαίρομαι που σε βοήθησα
εγώ απλά τυπικά επικοινωνώ με κάθε εταιρεία όταν με ενοχλεί κάποιος συνεργάτης τους εννοείται ότι άμεσα κάνω καταγγελία στην ΑΠΠΔΧ

αμα συνεχισουν θα το κανω και εγω.
Για τις αλλες εταιριες δεν εχω προβλημα, παιρνουν μια φορα στο τοσο, σε λογικες ωρες και ειναι και σωστοι.
Πχ λες οτι δεν ενδιαφερεσαι και τελος, της vodafone επιμενουν 50 χρονια ειναι παρα πολυ ενοχλητικο αυτο!

sdikr
04-03-17, 22:33
Ακριβώς αυτο.

Οπότε δεν υπάρχει κάποιο θέμα ασφαλείας, αλλά σπαμ,

Pepina 1975
04-03-17, 23:14
Και εμενα με εχουν ζαλισει απο vdf 6944480941 στο κινητο και στο σταθερο που ειναι και απορρητο καλουν απο θεσ/νικη συνεχως ωρες κοινης ησυχιας και δεν μιλανε κι ολας οταν το σηκωνω για να τους την πω

nmavro73
04-03-17, 23:39
Οπότε δεν υπάρχει κάποιο θέμα ασφαλείας, αλλά σπαμ,
Κυρίως ναι. Αν και μπορει να το χρησιμοποιείς πχ σαν username στη διαχείριση . Οποτε με κάποιο brute force να βρουν και τον κωδικό σου.

manoulamou
05-03-17, 11:17
:hmm: ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ ολιγον: το ζητουμενο μας ειναι
εαν εμφανιζεται το e-mail***, εαν εχουν αγενεις συνεργατες ή (τελικα)
ποιες εταιριες ακολουθουν πιο επιθετικες πολιτικες προσελκυσης και για ποιον ακριβως λογο αραγε???
:twisted:
Γιατι εγω ειχα την εντυπωση, οτι στο νηματιδιον καταγραφονται ΑΡΙΘΜΟΙ, και αποτελεσματικες μεθοδοι, ωστε να μην μας ενοχλησουν ποτέ ξανα!
.
.
.
*** τους καναμε την μουρη κρεας...

@ ADSLgr.com All rights reserved.