PDA

Επιστροφή στο Forum : Μαύρη Λίστα Τηλεφωνικών Αριθμών/Κέντρων - Παραβίαση Προσωπικών Δεδομένων



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46

Nikiforos
05-03-17, 11:37
:hmm: ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ ολιγον: το ζητουμενο μας ειναι
εαν εμφανιζεται το e-mail***, εαν εχουν αγενεις συνεργατες ή (τελικα)
ποιες εταιριες ακολουθουν πιο επιθετικες πολιτικες προσελκυσης και για ποιον ακριβως λογο αραγε???
:twisted:
Γιατι εγω ειχα την εντυπωση, οτι στο νηματιδιον καταγραφονται ΑΡΙΘΜΟΙ, και αποτελεσματικες μεθοδοι, ωστε να μην μας ενοχλησουν ποτέ ξανα!
.
.
.
*** τους καναμε την μουρη κρεας...

δλδ πειραζει που ειπαμε και τα αλλα???? σχετικα ειναι ολα ναι ειναι το ζητουμενο και ποιοι ειναι οι ποιο ενοχλητικοι, και οπως φαινεται το νομπελ βλακειας το κερδιζει η vodafone.....
εγω τουλαχιστον παντα αναφερω και νουμερα αυτων που καλουν και απο που ειναι.
Οι μεθοδοι εχουν αναφερθει εκ των απειρων φορες, οποτε ρωτησα και εγω τι μπορω να κανω για τους ποιο ενοχλητικους που υπαρχουν δλδ αυτους της vodafone, αρα μιλαμε για αποτελεσματικες μεθοδους.
oριστε και η λιστα μου μεχρι τωρα στο linksys SPA 3102 που στελνω εις το απειρον.....
για να μην παραπονιεσαι....:oneup:
ολα αυτα τα νουμερα ειναι συνεργατες της ελεεινης και τρισαθλιας vodafone!!!!! :down::twisted:

να πω οτι με αυτο τον τροπο δεν αποφευγω να βαραει το τηλ, απλα το κανει 1 μια ομως φορα και μετα τους στελνει αδιαβαστους.
οποτε μπορω να δω στο τηλ μου σαν μυνημα που δειχνει φακελακι ποιος ειχε παρει.
Αν δεν ειναι στην λιστα μπαινει μετα.
Επισης απο τον παροχο μου εχω ενεργοποιησει να μην δεχομαι κλησεις απο νουμερα με αποκρυψη, τους βγαζει ενα μυνημα αμα καλεσουν οτι ο συνδρομητης που καλειτε δεν επιθυμει να δεχεται κλησεις απο νουμερα με αποκρυψη του αριθμου τους, καπως ετσι. Και αντε γεια λεμε!!!!

Zer0c00L
05-03-17, 20:14
ο μόνος δρόμος για να κόψουμε το "θράσος" συνεργατών και μητρικών εταιρειών (γιατί μην νομίζετε ότι δεν ξέρουν ή δεν γνωρίζουν τι κάνουν και τι δεν κάνουν οι συνεργάτες τους)

είναι να κάνουμε (τεκμηριωμένες) καταγγελίες στην αρμόδια αρχή και συγκεκριμένα στην ΑΠΠΔΧ ώστε να μαζευτούν όσο δυνατόν περισσότερες καταγγελίες γιατί αυτό θα σημαίνει πιο μεγάλα πρόστιμα

δεν κάνουμε τίποτα απολύτως (μια τρύπα στο νερό κάνουμε) προσθέτοντας αριθμούς στην μαύρη λίστα μας θα συνεχίζουν να μας ενοχλούν

αυτή είναι η δική μου προσωπική άποψη.

nmavro73
05-03-17, 20:34
Ένα διάστημα έκανα συνέχεια. Κοιτούσα και την πορεία τους. Μήνες έμενε αναπάντητη η καταγγελία. Ως και χρόνια!
Βαρέθηκα, δεν έχω και το χρόνο να ασχολούμαι.
Πάντως εμένα δεν με ενόχλησε κανείς εδώ και καιρό

Zer0c00L
05-03-17, 20:43
σεβαστή η άποψη σου αλλά δεν συμφωνώ αγαπητέ μου φίλε

καθώς αν θες να κοπεί το θράσος των συνεργατών και των εταιρειών έχεις δύο δρόμους

ο πρώτος είναι η καταγγελία στην ΑΠΠΔΧ

ο δεύτερος είναι μέσω δικαστικής οδού

άλλος δρόμος δεν υπάρχει

όσο δεν το κάνεις εσύ - εγώ - άλλοι αυτοί κερδίζουν και εμείς χάνουμε αυτό να το ξέρεις...

Nikiforos
05-03-17, 21:20
αυτο με την δικαστικη οδο δε νομιζω οτι θα το κανει κανεις, πολλα εξοδα και τρεχαματα θα παρει χρονια να βρεις το δικιο σου....
προσωπικα δεν θα το εκανα και δεν το κανω ποτε. Ηδη εχω αλλα θεματα με δικηγορους κτλ και δεν θα ανοιγω και αλλα!
καταγγελια μπορει να κανω μονο για την vodafone επειδη ειναι ιδιαιτερα αγενης και παιρνουν οτι ωρα νανε, κατι που δεν κανει κανεις αλλος!!!
και εφοσον τους ενημερωσα και συνεχισουν να το κανουν.
για περιστασιακους αλλους θα τους μπλοκαρω με τον εξοπλισμο που εχω.

manoulamou
06-03-17, 09:55
:hmm:
Δεν ξερω γιατι αλλά ειδικα στο δικο μου σταθερο, χωρις καποια ρυθμιση περαν του μονιμως αθορυβου, τον τελευταιο καιρο σχεδον κανεις δεν με ενοχλει πλεον!
Θα συμφωνησω οτι δει δη χρηματων η δικαστικη οδος και αποτελει μεγαλη - μακροχρονια ταλαιπωρια, ενω η καταγγελια στην Αρχή Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα ΚΑΙ η εγγραφη στο μητρωο του αρθρου 11 (http://www.adslgr.com/content/content/688-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CE%B5%CE%B3%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AE%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CE%9C%CE%B7%CF%84%CF%81%CF%8E%CE%BF-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%AC%CF%81%CE%B8%CF%81%CE%BF%CF%85-11-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%8C%CE%BB%CE%BF%CF%85%CF%82-%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%82-%CF%80%CE%B1%CF%81%CF%8C%CF%87%CE%BF%CF%85%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%B1%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%AE%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE%CF%82-%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%AF%CE%B1%CF%82) ειναι ισως οι πιο αποτελεσματικες μεθοδοι...

kostas2005
06-03-17, 11:14
Διπλό καλό ανέκδοτο.
Αθόρυβο και μητρώο 11.
Μα τι λες?

Nikiforos
06-03-17, 12:08
καλημερα, το μητρωο 11 ειτε το εχουμε ειτε οχι ειναι το ιδιο και το αυτο!
κανεις δεν το υπολογιζει και κανεις δεν το κοιταει! μονο αν ενημερωσεις και τους κυνηγας μονο τοτε, ενω υποτιθεται οτι ολοι πρεπει να το τσεκαρουν, ΠΡΙΝ καλουν ανεξαιρετως τους παντες!!! φανταζομαι τους ειναι δυσκολο με τοσα πολλα νουμερα που υπαρχουν οποτε το γραφουν εκει που ξερουμε ολοι....
το αθορυβο τι να το κανουμε? χρησιμο μονο αν κοιμασε και τοτε δεν δεχεσαι κλησεις απο κανεναν, και αν ειναι κατι επειγον απο δικους σου?

cranky
06-03-17, 12:12
καλημερα, το μητρωο 11 ειτε το εχουμε ειτε οχι ειναι το ιδιο και το αυτο!
Έχω διαφορετική εμπειρία.
Απ' την στιγμή που γράφτηκα, δεν μ' έχει ενοχλήσει κανείς.

Nikiforos
06-03-17, 12:13
Έχω διαφορετική εμπειρία.
Απ' την στιγμή που γράφτηκα, δεν μ' έχει ενοχλήσει κανείς.

καλημερα! σε ποιον ISP εισαι? μηπως κατι δεν κανει καλα τοτε ο δικος μου?
εμενα δεν αλλαξε απολυτως τιποτα!
οποιος με επαιρνε πριν με παιρνει και παλι μην σου πω και περισσοτεροι! ειδικα απο την vodafone!
εχω μιλησει εδω με το support ποσες φορες και με εχουν καλεσει αλλα και στην σελιδα ελεγχου λεει οτι ειμαι στο μητρωο 11.
http://www.adslgr.com/forum/threads/967026-%CE%A4%CE%B7%CE%BB%CE%AD%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%80%CE%AC%CE%BD%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B5%CF%82-%CE%B1%CF%80%CE%BF-%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%B9%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%82
Εγω νομιζω οτι κατι δεν παει καλα αλλιως ΔΕΝ θα με καλουσαν τοσοι!
Αμα καθομαι να κανω καταγγελιες θα επρεπε ολη την ωρα στον free time μου να ασχολουμε με αυτες!!!

cranky
06-03-17, 12:17
Για λίγο ακόμα, θα είμαι στη vodahol.
Απο αύριο, στη nova.

Ακόμα κι' όταν έκανα φορητότητα στη nova, μόνο μιά φορά με πήρε μιά κοπελιά απο τη voda, για καλύτερη προσφορά.


Καλημέρες.

phantom77
06-03-17, 12:19
Εδω και ένα χρόνο πάντως που έχω αριθμό Vodafone (23130xxxxxx), δεν έχει πάρει ούτε η Vodafone η ίδια στο σταθερό :p

Nikiforos
06-03-17, 12:20
Για λίγο ακόμα, θα είμαι στη vodahol.
Απο αύριο, στη nova.

Ακόμα κι' όταν έκανα φορητότητα στη nova, μόνο μιά φορά με πήρε μιά κοπελιά απο τη voda, για καλύτερη προσφορά.

εισαι απο τους τυχερους τοτε!
εγω οταν ειχα καποτε vivodi και netone δεν με καλουσε κανεις! δεν ημουν καν σε καταλογο!
ειχα αλλαξει νουμερα δεν ειχα του ΟΤΕ.
Μετα παω οτε και τα βαλανε και απο τοτε αρχισαν.
Και τωρα με την NOVA τριτωσε το κακο!
Αμα με παρει ενας μια λογικη ωρα και ειναι ευγενικος δεν με πειραζει, πχ με πηρανε κανα δυο φορες απο 13888. Δεν με χαλαει καθολου.
Οταν ομως σε καλουν απο αλλα νουμερα για την ιδια εταιρια, οτι ωρες νανε, σχεδον καθε μερα, ειναι αγενεις και επιμονει αυτο ειναι που μου αναβει τα λαμπιονια!
και ποιος το κανει? μονο η vodafone!!!!

cranky
06-03-17, 12:25
Οταν ομως σε καλουν απο αλλα νουμερα για την ιδια εταιρια, οτι ωρες νανε, σχεδον καθε μερα, ειναι αγενεις και επιμονει αυτο ειναι που μου αναβει τα λαμπιονια!
Σ' αυτό, πράγματι είμαι τυχερός.
Δεν μου είχει τύχει ποτέ αγενής.
Μόνο επίμονοι.

Με την εγγραφή στο 11, γλύτωσα απ' όλους.

Και δεν μιλάω μόνο για παρόχους.

Για σπιρουλίνα, για γκάλοπ, για τάπερ, όλα.

Nikiforos
06-03-17, 12:26
α για τετοια δεν με παιρνουν! οσοι καλουν ειναι παροχοι κινητης-σταθερης και για εναλλακτικο ρευμα.
οι αλλοι που ειναι επιμονοι και αναιδης ειναι της προτεγεια!!! ΜΑΚΡΙΑ!!!!
στο κινητο που εχω W.U μια φορα με εχουν καλεσει απο αυτην και ηταν αστα να πανε! δεν υπαρχει!

cranky
06-03-17, 12:29
.... και για εναλλακτικο ρευμα.
Α !!! ναί.
Με πήρε μιά σουσουράδα κι' απ' αυτούς, αλλα ήταν ευγενική.
Αρνήθηκα, κι' ούτε τους ξαναάκουσα ποτέ.

Nikiforos
06-03-17, 12:48
και εμενα δεν με ξαναπηραν μετα απο το βρισιδι....:lol:

Nikiforos
07-03-17, 22:06
τελικα μου απαντησαν αυτο :



Customer Support, Vodafone Greece <ccsupport.gr@vodafone.com>
Μάρ 6 τις 1:01 μ.μ.

Προς

nikiforos.......@gds.gr

Κύριο μέρος μηνύματος

Αγαπητέ κύριε ________,

Σχετικά με το e-mail που μας αποστείλατε, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως έχουμε προωθήσει τα στοιχεία σας σε όλα τα εμπλεκόμενα τμήματα της εταιρίας με κωδικό αναφοράς 1-YI8AU8G προκειμένου να εξαιρεθεί ο αριθμός σας 21XXXXXX από τις τηλεφωνικές επικοινωνίες του 2313084800.

Στη διάθεσή σας για και σας ζητούμε συγγνώμη για την οποιαδήποτε αναστάτωση.

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε μαζί μας.


Vodafone


Zacharoula Foutsitzi
VODAFONE WEB CARE
Email: ccsupport.gr@vodafone.com

και μετα θα με παιρνουν απο ολα τα αλλα.....:twisted:

nikraven
08-03-17, 10:01
και μετα θα με παιρνουν απο ολα τα αλλα.....:twisted:
:lol::lol::lol: αυτό σκέφτηκα και εγώ μόλις διάβασα την απάντηση που σου έστειλαν.:lol::lol:

Nikiforos
08-03-17, 10:32
:lol::lol::lol: αυτό σκέφτηκα και εγώ μόλις διάβασα την απάντηση που σου έστειλαν.:lol::lol:

καλημερα, μιλαμε για στοκους, τους ειπα οτι με καλουν διαφορες εταιριες οι οποιες ειναι συνεργατες τους. Ανεφερα απλως οτι το τελευταιο νουμερο που με καλεσε ηταν εκεινο και αντι να πουν θα ενημερωσουν να μην με καλουν, εγραψαν μονο για το τελευταιο νουμερο!
δλδ κοροιδευομαστε μου φαινεται....την επομενη φορα θα τους ριξω πολλα καντηλια.....
ολα τα νουμερα που ειχα δειξει εκει στο linksys που εχω μπλοκαρει ειναι συνεργατες τους!
θα στειλω σε αυτην που απαντησε να κοπουν ΟΛΑ τα νουμερα.

nikraven
08-03-17, 12:14
καλημερα, μιλαμε για στοκους, τους ειπα οτι με καλουν διαφορες εταιριες οι οποιες ειναι συνεργατες τους. Ανεφερα απλως οτι το τελευταιο νουμερο που με καλεσε ηταν εκεινο και αντι να πουν θα ενημερωσουν να μην με καλουν, εγραψαν μονο για το τελευταιο νουμερο!
δλδ κοροιδευομαστε μου φαινεται....την επομενη φορα θα τους ριξω πολλα καντηλια.....
ολα τα νουμερα που ειχα δειξει εκει στο linksys που εχω μπλοκαρει ειναι συνεργατες τους!
θα στειλω σε αυτην που απαντησε να κοπουν ΟΛΑ τα νουμερα.
καλημέρα Νικηφόρε.
Φίλε μου ξέρεις τι σε περιμένει μετά ε??:lol::lol::lol:
Μολις θα φτάσεις σε αυτό το σημείο και θα ζητήσεις να μην σε καλούν και οι υπόλοιποι συνεργάτες τους...
και μόλις σου απαντήσουν ΟΚ...
θα έχουν ήδη ξεφυτρώσει άλλοι 10-20-30 νέοι συνεργάτες τους ανα την ελλάδα...ο καθένας με 10-20 γραμμές.:lol::lol:
Ετοιμάσου με υπομονή φίλε.:):)

Nikiforos
08-03-17, 14:02
καλημερα! χααχχααχαχ το σκεφτηκα αυτο που λες! ετσι ακριβως!
θα φτιαξω κολπα στον αστερισκ και ομαδικα μπλοκαρισματα μετα!
και εννοειτε και καταγγελια οπου πρεπει για την ιδια την vodafone!
η μοναδικη εταιρια που παιρνει και το εχει παραξηλωσει!!!

τελικα πριν λιγο της εστειλα ενα ωραιο email.....
αμα θελουν ας συνεχισουν και παω για καταγγελιες.
Αντε να μην πω τωρα που συφιλιαστικα....:twisted:

Nikiforos
10-03-17, 18:24
καλησπέρα! σορρυ δεν μπορω να κανω edit....
σε συνεχεια του email μου στην vodafone για εξαιρεση του αριθμου μου απο ολους τους συναργατες και οχι μονο της εν λογω εταιριας.
Η απαντηση :



Customer Support, Vodafone Greece <ccsupport.gr@vodafone.com>
Σήμερα στις 3:52 μ.μ.

Προς

Nikiforos gt

Κύριο μέρος μηνύματος

Αγαπητέ κύριε turbo,

σε συνέχεια της επικοινωνίας μας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως ο αριθμός σας 21XXXXXXXX έχει εξαιρεθεί από όλες τις τηλεφωνικές επικοινωνίες που πραγματοποιούνται εκ μέρους της Vodafone.

Παραμένουμε στη διάθεσή σας.



Vodafone

Zacharoula Foutsitzi
VODAFONE WEB CARE
Email: ccsupport.gr@vodafone.com

vodafone.gr

Zer0c00L
10-03-17, 22:36
τώρα ή θα το τηρήσουν και δεν θα σε ενοχλήσουν από την Vodafone
ή θα σε ενοχλούν όλοι.

Nikiforos
11-03-17, 12:39
τώρα ή θα το τηρήσουν και δεν θα σε ενοχλήσουν από την Vodafone
ή θα σε ενοχλούν όλοι.

καλημερα, αν το ξανακανουν θα κανω καταγγελιες εκει που ειχες πει, μονο για την vodafone γιατι δεν εχω προβλημα με κανεναν αλλον.
Εξαλου μονο αυτοι καλουν και μερικες φορες ο οτε απο το 13888 που δεν με πειραζει καθολου.
Και μια εταιρεια ρευματος μονο μια φορα στο σταθερο.

Zer0c00L
11-03-17, 13:46
καλημερα, αν το ξανακανουν θα κανω καταγγελιες εκει που ειχες πει, μονο για την vodafone γιατι δεν εχω προβλημα με κανεναν αλλον.
Εξαλου μονο αυτοι καλουν και μερικες φορες ο οτε απο το 13888 που δεν με πειραζει καθολου.
Και μια εταιρεια ρευματος μονο μια φορα στο σταθερο.

εννοείται ότι σου έκανα πλάκα (μην με παρεξηγήσεις) που είπα ότι τώρα θα σε καλόυ από την vodafone (όλοι οι συνεργάτες της) και όλοι οι υπόλοιποι.

εννοείται ότι θα έχεις δίκιο να τους κάνεις καταγγελία (αν και στην θέση σου όταν ήμουν με τον πρώτο συνεργάτη τους από την σαλόνικα που με κάλεσε την έφαγαν)

Nikiforos
11-03-17, 13:50
εννοείται ότι σου έκανα πλάκα (μην με παρεξηγήσεις) που είπα ότι τώρα θα σε καλόυ από την vodafone (όλοι οι συνεργάτες της) και όλοι οι υπόλοιποι.
εννοείται ότι θα έχεις δίκιο να τους κάνεις καταγγελία (αν και στην θέση σου όταν ήμουν με τον πρώτο συνεργάτη τους από την σαλόνικα που με κάλεσε την έφαγαν)

μην ανησυχεις δεν τιθεται θεμα,
γιατι θα τους πιστεψω οτι δεν θα ξανακαλεσουν?
αμα θελουν ας ξανακαλεσουν θα πεσουν καταγγελιες.

iml
13-03-17, 20:04
Εγώ όταν απηύδησα με το σταθερό, δικαιολόγησα τη δαπάνη και αγόρασα νέα συσκευή με block. Τέσσερις μήνες μετά έχω ήδη blockαρει 18 αριθμούς και ησύχασα. Αν και λοιπόμουν το αρχικό κόστος (δεν είχα πρόβλημα με την προηγούμενη συσκευή), τελικά αποσβέστηκε μόνο του. Δεν με νοιάζει καν ποιοι είναι ούτε αν παίρνουν "κατάλληλες" ώρες πια.

2112119500 2130119850 2130393120 2111029302 2130063700 2130393156 2107455939 6953034015 2111806600 6933917222 2310250052 2310421425 2119894500 2119894750 2130187221 2311230100 2155609700 2111027812

Η Express sevice (2310421425) μπήκε γιατί εδώ και 7 χρόνια που τη σταμάτησα, επιμένουν να με παίρνουν καθε 4-5 μήνες να μου πουλήσουν συνδρομή.

Nikiforos
13-03-17, 21:02
αν θες μπορεις να πεις τι συσκευη πηρες?

nmavro73
13-03-17, 21:32
2107455918 από εταιρία δημοσκοπήσεων. Μόλις άκουσαν άρθρο 11 έκλεισαν άρον άρον

turboirc
13-03-17, 21:41
- Γεια σας, θα θελατε να ακουσετε την προσφορα μας;
- Φυσικα
- Μπλα μπλα...
- Μπορειτε να μου το πειτε αλλη μια φορα ολο;
- Μπλα μπλα....
- Μπορειτε να μου το πειτε αλλη μια φορα ολο;
- Τι δεν καταλαβατε;
- Τιποτα απλα εχω αμνησια και ο γιατρος μου ειπε να μου τα λενε επτα φορες.

Οταν εχω χρονο μαρεσει να τους σπαω τα νευρα.

cranky
14-03-17, 00:43
Η Express sevice (2310421425) μπήκε γιατί εδώ και 7 χρόνια που τη σταμάτησα, επιμένουν να με παίρνουν καθε 4-5 μήνες να μου πουλήσουν συνδρομή.
Αυτό το νούμερο, τό 'χω μάθει απ' έξω. :lol:

Nikiforos
14-03-17, 07:30
- Γεια σας, θα θελατε να ακουσετε την προσφορα μας;
- Φυσικα
- Μπλα μπλα...
- Μπορειτε να μου το πειτε αλλη μια φορα ολο;
- Μπλα μπλα....
- Μπορειτε να μου το πειτε αλλη μια φορα ολο;
- Τι δεν καταλαβατε;
- Τιποτα απλα εχω αμνησια και ο γιατρος μου ειπε να μου τα λενε επτα φορες.

Οταν εχω χρονο μαρεσει να τους σπαω τα νευρα.

καλημερα! χαχααχαχαχαχ πολυ καλο!
ενας φιλος αμα ειναι κοπελες τους πιανει προσωπικες συζητησεις και τους λεει να πανε για καφε. συνηθως του το κλεινουν, αλλες ακουνε αλλα αρνουνται. ΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑ :lol:

goku
14-03-17, 11:44
καλημερα! χαχααχαχαχαχ πολυ καλο!
ενας φιλος αμα ειναι κοπελες τους πιανει προσωπικες συζητησεις και τους λεει να πανε για καφε. συνηθως του το κλεινουν, αλλες ακουνε αλλα αρνουνται. ΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑ :lol:

Κοίτα, οι κοπέλες κάνουν την δουλειά τους, εγώ θα αισθανόμουν άσχημα να το πήγαινα στο εντελώς προσωπικό και να τους έκανα καμάκι και άλλα τέτοια, αλλά αυτό που είπε ο tubrboic είναι πολύ καλό, θα το κλέψω.

Nikiforos
14-03-17, 13:11
Κοίτα, οι κοπέλες κάνουν την δουλειά τους, εγώ θα αισθανόμουν άσχημα να το πήγαινα στο εντελώς προσωπικό και να τους έκανα καμάκι και άλλα τέτοια, αλλά αυτό που είπε ο tubrboic είναι πολύ καλό, θα το κλέψω.

εγω ποτε δεν το κανει, γιατι δεν μου αρεσει και δεν ειναι του χαρακτηρα μου.
για μερικους-μερικες μπορει ομως να τους ριξω καντηλες αμα μου σπασουν τα νευρα, και αυτο εγινε με ατομα που καλουσαν για λογαριασμο της Vofafone και μια φορα απο την πρωτεγεια στο κινητο, δεν ειχα βρισει, απλα της την ειχα πει ασχημα.
Τσαντιστηκε και μου το εκλεισε. Μετα τους μπλοκαρα με το γνωστο προγραμμα.

manoulamou
14-03-17, 16:24
ΕΑΝ ειναι πραγματικα αγενεις ή καλουν σε ωρες κοινης ησυχιας Feel - free να κανετε και πλακιτσες και καμακι.
Οσο για το βρισιδι - εκτος απ το να ξεσπασουμε τα νευρα μας - δεν προσφερει απολυτως τιποτε!
Μην ξεχναμε οτι οι περισσοτεροι ειναι σκλαβακια, που πληρωνονται ψιχουλα...
:twisted:

Nikiforos
14-03-17, 20:15
ΕΑΝ ειναι πραγματικα αγενεις ή καλουν σε ωρες κοινης ησυχιας Feel - free να κανετε και πλακιτσες και καμακι.
Οσο για το βρισιδι - εκτος απ το να ξεσπασουμε τα νευρα μας - δεν προσφερει απολυτως τιποτε!
Μην ξεχναμε οτι οι περισσοτεροι ειναι σκλαβακια, που πληρωνονται ψιχουλα...
:twisted:

προσωπικα εγω ΔΕΝ εχω κανενα προβλημα να με παρει οποιος θελει ΑΝ ειναι λογικη και σωστη ωρα, και το κυριοτερο να ειναι ΣΩΣΤΟΙ, οταν λες οτι δεν σε ενδιαφερει, να σε χαιρετανε ευγενικα και να το κλεινουμε και χαιρεταω και εγω ευγενικα.
Οταν σε καλουν ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ οπως εχει γινει επανηλλειμενως σε εμενα με διαφορους της vodafone γιατι μονο με αυτη εχει γινει αυτο!!!! και λες δεν σε ενδιαφερει και σε γραφουν και μα γιατι? γιατι το ενα και γιατι το αλλο, τοτε σου την σπαει οσο δεν παει!!! να σε καλουν μεσημερι, ωρα κοινης ησυχιας, πρωι, απογευμα, βραδακι, δλδ ΕΛΕΟΣ!!!!
ειναι για πολλα βρισιδια. Εγω παντως στην σελιδα τους στο FB τους εχω σκυλοβρισει πολλες φορες εννοειτε οτι οι admins τα σβηνουν. Αλλα το νοημα το πιανουν....
Σημερα ας πουμε με καλεσε στο κινητο ενα περιεργο νουμερο και ηταν καποιος για την NOVA, ειπα οτι ειμαι ηδη συνδρομητης, ευγενικοτατος δεν με ενοχλησε καν. Ασχετος οτι ειμαι ηδη συνδρομητης.
Ουτε ο ΟΤΕ με ενοχλει, ουτε αλλοι. Μονο απο την Πρωτεγεια ηταν ανεδεστατη μια βλαμενη που με πηρε στο κινητο και τοσο πολυ επεμενε που σε καμια στιγμη νομιζα οτι παιζει καμια κασετα, και τις λεω παιζει καλα η κασετα? καταλαβαινεις τι σου λεω ή μιλαω σε ντουβαρι? και αλλα τετοια....μεγαλο σοου και οσοι ειναι για λογαριασμο της vodafone εχουν κοινη την βλακεια που τους δερνει στον εγκεφαλο για να μην πω τπτ αλλο....:twisted::down:

DrNo
15-03-17, 01:35
ΕΑΝ ειναι πραγματικα αγενεις ή καλουν σε ωρες κοινης ησυχιας Feel - free να κανετε και πλακιτσες και καμακι.
Οσο για το βρισιδι - εκτος απ το να ξεσπασουμε τα νευρα μας - δεν προσφερει απολυτως τιποτε!
Μην ξεχναμε οτι οι περισσοτεροι ειναι σκλαβακια, που πληρωνονται ψιχουλα...
:twisted:

Ενοχλουν αρρωστους ανθρωπους ηλικιωμενους κτλ αν δεν το εχεις καταλαβει

- - - Updated - - -

Ειναι για πχ σα να παει καποιος να φωναζει με ντουντουκα εξω απο γηροκομειο, νοσοκομειο κτλ και να λες Αστον! Τον πληρωνουν με ψιχουλα...

Nikiforos
15-03-17, 10:04
Ενοχλουν αρρωστους ανθρωπους ηλικιωμενους κτλ αν δεν το εχεις καταλαβει

- - - Updated - - -

Ειναι για πχ σα να παει καποιος να φωναζει με ντουντουκα εξω απο γηροκομειο, νοσοκομειο κτλ και να λες Αστον! Τον πληρωνουν με ψιχουλα...

καλημερα! συμφωνω και επαυξανω! και εγω καποτε που δεν εβρισκα δουλεια ειχα πεσει σε τετοια και ζητουσαν, αλλα ποτε δεν πηγα και ποτέ δεν θα εκανα τετοια δουλεια, γιατι απλα δεν ειναι του χαρακτηρα μου και δεν μου αρεσει να επιβαλλομαι σε αλλους και να τους ζαλιζω για ανοησιες.
για μενα αυτα τα επαγγελμα ειναι αχρηστα και ηλιθια, αν ενδιαφερεται κανεις ξερει που να καλεσει και που να παει.
Θα επρεπε να απαγορευονται αυτα τα πραγματα. ειναι παρενοχλησεις σε προσωπικο επιπεδο και παραβιαση ιδιοτικοτητας και ηρεμιας.

turboirc
15-03-17, 14:51
- Γεια σας, θα θελατε να ακουσετε την προσφορα μας για μειωση του παγιου ΟΤΕ;
- Οχι. Εγω θελω να πληρωνω ακριβα γιατι ειμαι λεφτας.

Nikiforos
15-03-17, 19:22
βρηκα συσκευη με φραγη αριθμων http://www.e-shopland.gr/product_info.php?cPath=62&products_id=1017
http://www.e-shopland.gr/product_info.php?cPath=62&products_id=992
βλεπω μαλλον αρκετες συσκευες της Panasonic εχουν, εχει και αλλες απλα βαζω τωρα 2 ετσι να τις δουμε με χαμηλες τιμες.
αμα βρω και αλλες θα τις ποσταρω, βεβαια το κακο ειναι οτι αμα εχεις πολλες συσκευες πρεπει να τις αλλαζεις ολες και να περασεις και τα νουμερα σε ολες!

stereo
15-03-17, 19:39
Εμενα με παιρνουν σχεδον καθε μερα για να παω στη wind. Καθε φορα ειναι και απο διαφορετικη εταιρια (για λογαριασμο της wind φυσικα) απ' οτι καταλαβα. Αλλες φορες ειναι πολυ ευγενικοι. Ανταλλασουμε και τις καλημερες/καλησπερες μας. Αλλες παλι μου ερχεται να σπασω το τηλεφωνο με αυτα που ακουω.

Η καλυτερη συνομιλια μεχρι στιγμης ηταν αυτη

-Γεια σας, σας καλω απο την wind για μια εξαιρετικη προσφορα για το σταθερο σας
-Ευχαριστω δεν με ενδιαφερει.
-Μα γιατι δεν σας ενδιαφερει;
-Ειμαι σε συμβολαιο με τον ΟΤΕ
-Δεν υπαρχει καμια δεσμευση, μπορειτε να ερθετε σε εμας και δεν θα πληρωσετε τιποτα.
-ΤΙ ΕΙΠΕΣ; :rant::rant::rant:
- τουτ τουτ τουτ...

Το χειροτερο απ' ολα ειναι οτι δεν εχω και αναγνωριση κλησης (υπερσυγχρονος ΟΤΕ) και δεν μπορω να μην απαντησω.

thourios
15-03-17, 19:41
Γιατί δεν έχεις αναγνώριση κλήσης;

:hmm:

stereo
15-03-17, 19:45
Γιατί δεν έχεις αναγνώριση κλήσης;

:hmm:

Γιατι αυτη ηταν η προσφορα. Ιντερνετ μονο 24αρι και σταθερο χωρις λεπτα και αναγνωριση στα 21,90. (Πλεον πηγε στα 23 λογω φορου :mad:) Για αναγνωριση θελουν 1,24 το μηνα. Και εχω και το "υπερσυγχρονο" voip τους το οποιο εγω το ζητησα μπας και μου βαζαν αναγνωριση δωρεαν. Αλλα που, ΟΤΕς ειναι αυτος.

thourios
15-03-17, 19:54
Off topic

Νόμιζα ότι η αναγνώριση πληρωνόταν extra μόνο στα βασικά πακέτα με ίντερνετ και στην 4άρα όπως έχω μια σύνδεση σε εξοχικό που θα φάει κόψιμο μάλλον λόγο οικονομικών. Ευχαριστώ για την διευκρίνηση

Serafeim Karakostas
15-03-17, 20:08
Εκτός θέματος μήνυμα: Ανακοίνωσε αυξήσεις η cosmote (σε περίπτωση που κάποιος θέλει να διακόψει το συμβόλαιό του αζημίως). (https://www.adslgr.com/forum/threads/982578-COSMOTE-%CE%91%CF%85%CE%BE%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CF%87%CF%81%CE%B5%CF%8E%CF%83%CE%B5%CF%89%CE%BD-%CE%BA%CE%BB%CE%AE%CF%83%CE%B5%CF%89%CE%BD-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CE%AC%CF%84%CF%89%CE%BD-%CF%83%CF%84%CE%B1%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%AE%CF%82-%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%AF%CE%B1%CF%82)

johnmegarythmos
15-03-17, 20:53
υπηρχε συσκευη και με 25 ευρω να επαιρνες! γενικα η πανασονικ το εχει σε ενα μοντελ που εχω που εχει στην βαση και τηλεφωνητη , αλλα δεν τα εχει στα πολυ οικονομικα μοντελα.
προσεχε οταν βαζεις φραγη σε ενα νουμερο χτυπαει και του απορριπτει την κληση ,αν καποιος το ξερει αυτο θα το καταλαβει, δεν απορριπτει αμεσως την κληση χωρις να κτυπησει οπως γινεται με μοτορολα κινητα και γενικα με μερικα κινητα , παντως αυτο στο σταθερο πρωτη φορα το βλεπω να απορριψει την κληση δεν γινοτανε και να πατησεις το κοκκινο αλλα που το δοκιμασα μου φανηκε φοβερο!. σε ενα τηλεφωνο το ενεργοποιεις και σταματανε να βαρανε ολα , τωρα αμα το εχεις 2 τηλεφωνα πανω στην ιδια γραμμη δεν ξερω τι γινεται , εγω εχω αυτο https://www.skroutz.gr/s/280121/Panasonic-KX-TG6522-Duo.html αλλα με μονο ακουστικο και οχι 2 .

Nikiforos
15-03-17, 20:54
δεν μου αρεσουν καθολου της panasonic, το μενου μου ειναι εντελως αβολο. Θελω siemens.
εγω εχω και αλλες λυσεις για μπλοκαρισμα, τωρα με voip router linksys SPA 3102 που ετσι κι αλλιως χρειαζεται.
και μεσω αστερισκ που ακομα δεν το εχω κανει γιατι θελει προγραμματισμο απο κονσολα ο δικος μου.

johnmegarythmos
15-03-17, 21:51
πως μπορεις να εχεις voip ρουτερ αλλο εκτος του παροχου ; που βρισκεις τα σημεια συνδεσης και σου δουλευει το τηλεφωνο;
α και πρεπει και αυτο http://www.qelectronics.gr/category-10/panasonic-kx-tg2511-black-el/ να εχει την απορριψη κλησεων ετσι οπως το βλεπω μοιαζει με το δικο μου και εχει μολις 19 ευρω! νομιζω αυτο το ειχα βρει παλια 25 ευρω ! . τα πανασονικ ποτε δεν τα ειχα σε εκτιμισηκαι μου αρεσαν τα siemens αλλα απο τοτε που πηρα ειδα οτι τελικα αξιζουνε και αντεχουνε.
εγω εχω ενα siemens da610 ενσυρματο τηλεφωνο που δεν παιρνει μπαταριες και λειτουργει απο ρευμα του τηλεφωνικου καλωδιο πολυ εξυπνο αυτο απο την ζιμενσ! που δεν το εχω δει στην πανασονικ μεχρι στιγμς αλλα με το voip πολλες φορες κοβεται η οθονη μαλλον δεν του δινει σημα.

stereo
15-03-17, 22:06
πως μπορεις να εχεις voip ρουτερ αλλο εκτος του παροχου ; που βρισκεις τα σημεια συνδεσης και σου δουλευει το τηλεφωνο;


Παιρνεις 13888 και ο ΟΤΕ σου δινει πλεον το password της τηλεφωνιας.

@ ADSLgr.com All rights reserved.