PDA

Επιστροφή στο Forum : Μαύρη Λίστα Τηλεφωνικών Αριθμών/Κέντρων - Παραβίαση Προσωπικών Δεδομένων



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46

Nikiforos
27-02-19, 07:42
Καλημέρα! ειντεσελακιδες!
εμενα από τοτε που με την βοηθεια μελους του forum που τον ευχαριστω με τα 1000, εχω κανει blacklist στον asterisk και εχει μεσα καπου 3500 νουμερα, από τοτε τιποτα δεν ξαναχτυπησε τηλεφωνο και να είναι καποιος ενοχλητικος στοκος.
Βρηκα την υγεια μου λεμε!
Στο κινητο δεν με παιρνουν εχει τυχει αλλα σπανια πολύ.
Στην δουλεια όμως που δεν μπορω να κανω ότι θελω εγω, μας αλλαζουν τα φωτα.
Όταν με παιρνουν για το ρευμα και μπλααααα μπλααααααα μπλααααα τους λεω πουλαμε και εμεις θελετε? και το κλεινουν με την μια! ΩΡΕ ΓΕΛΙΑ!!!! :lol::lol::lol:

manoulamou
23-03-19, 22:00
210 8056286 (https://www.white-pages.gr/arithmos/2108056286)
Καλουν εδω και μια εβδομαδα καθε μερα - ακομη και σημερα Σαββατο - οποιαδηποτε ωρα απο τις 11.10 το πρωι μεχρι τις 9.40 το βραδυ...
Ουτε απαντησα ουτε τους καλεσα!

konenas
23-03-19, 22:10
ΠΡΟΣΟΧΗ στο τηλέφωνο Βουλγαρίας +359 8779775262 παίρνουν και κάνουν ότι συγγενής σας σκότωσε σε τροχαίο κλπ κλπ

Zer0c00L
24-03-19, 02:29
ΠΡΟΣΟΧΗ στο τηλέφωνο Βουλγαρίας +359 8779775262 παίρνουν και κάνουν ότι συγγενής σας σκότωσε σε τροχαίο κλπ κλπ

ευχαριστούμε για την ενημέρωση

αυτό πρέπει να το αναφέρεις στην αστυνομία (δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος) - ΕΕΤΤ

konenas
24-03-19, 09:46
ευχαριστούμε για την ενημέρωση

αυτό πρέπει να το αναφέρεις στην αστυνομία (δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος) - ΕΕΤΤ

Δεν ενδιαφέρονται

manoulamou
24-03-19, 11:57
:cool: ΜΕ ΤΟ ΣΥΜΠΑΘΕΙΟ πλην ομως... ειναι δυνατον
μετα απο τοση ενημερωση με καθε μεσον, να υπαρχουν "ανθρωποι"
που οχι μονον τσιμπανε αλλά και τα ακουμπανε χοντρα σε αγνωστους
δωροδοκωντας τους για να την βγαλουν - υποτιθεται - λαδι τα καμαρια τους;;;
ΕΛΕΟC ΠΧΙΑ :twisted:

Zer0c00L
24-03-19, 13:33
Δεν ενδιαφέρονται

δεν νομίζω να μην ενδιαφέρονται γιατί οι ανακοινώσεις της ΕΛ.ΑΣ στα ΜΜΕ λένε διαφορετικά πράγματα από αυτά που αναφέρεις φίλε μου
επίσης επειδή είναι μέσω τηλεφώνου είναι θέμα της ΕΕΤΤ αρμόδιας αρχής

- - - Updated - - -


:cool: ΜΕ ΤΟ ΣΥΜΠΑΘΕΙΟ πλην ομως... ειναι δυνατον
μετα απο τοση ενημερωση με καθε μεσον, να υπαρχουν "ανθρωποι"
που οχι μονον τσιμπανε αλλά και τα ακουμπανε χοντρα σε αγνωστους
δωροδοκωντας τους για να την βγαλουν - υποτιθεται - λαδι τα καμαρια τους;;;
ΕΛΕΟC ΠΧΙΑ :twisted:

παίζουν πολλά ρόλο "manoulamou"
αν χτυπήσει το τηλέφωνο το αργά το βράδυ σε μια οικογένεια και πουν ότι υπήρχε ατύχημα που εμπλέκεται κάποιο από τα παιδιά της οικογένειας που λείπουν από το σπίτι την ώρα αυτή
δεν θέλει πολύ για να την πατήσει κάποιος μέσα στον πανικό του (και έξυπνοι άνθρωποι την έχουν πατήσει από αυτούς τους απατεώνες) που θυμίζω είναι εύκολο και να κάνεις την καταγγελία στις αρμόδιες αρχές και να τους βρουν και να τους συλλάβουν φυσικά οι αρμόδιες αρχές καθώς γίνεται η απάτη μέσω τηλεφώνου και με τις απαραίτητες κινήσεις δεν υπάρχει τηλεφωνικό απόρρητο και δεν παίζει κανένα ρόλο αν καλούν από Βουλγαρία/Ρουμανία/Αλβανία ή Κύπρο
στέλνει η ΕΛ.ΑΣ το ανάλογο αίτημα στην INTERPOL και αυτή με την σειρά της στην αρμόδια αστυνομική/δικαστική αρχή της χώρας και τους πιάνουν.

απλά τα κάνουν όλα αυτά γιατί απλά δεν υπάρχουν καταγγελίες έτσι συνεχίζουν να κάνουν τις απάτες τους
δες παραδείγματα με την ΔΕΗ , COSMOTE , VODAFONE , WIND

εδώ σε αυτήν την ιστοσελίδα υπήρξαν κάποιοι που μου έλεγαν όταν με ενοχλούσαν κάποια 5ψήφια νούμερα - απάτη ότι δεν θα κάνω τίποτα απολύτως...
εγώ έκανα καταγγελία στην ΕΕΤΤ και στην ΑΠΠΔΧ το αποτέλεσμα ήταν οι εταιρείες που χρησιμοποιούν αυτά τα νούμερα με έδρα την Κύπρο να θορυβηθούν από τις ενέργειες μου καθώς είχα ενοχλήσει και τον πάροχο μου COSMOTE/WIND και να αναγκαστούν να μου επιστρέψουν τα χρήματα (που πήραν με αθέμιτα μέσα) πίσω στο διπλάσιο ως αποζημίωση
βέβαια έκαναν το λάθος να πουν στην ΕΕΤΤ ότι εγώ φταίω για το όλο θέμα γιατί λέει γράφτηκα στις υπηρεσίες τους αλλά έδειξαν καλή θέληση...
φυσικά δεν το άφησα να περάσει έτσι και το πράγμα συνεχίζεται δια της δικαστικής οδού πλέον.

thourios
24-03-19, 14:55
Με έχουν πάρει τηλέφωνο δύο φορές. Γυναίκα προσποιούμενη ότι είναι κόρη μου και ότι έχει εμπλακεί σε τροχαίο, κτλ γνωστά. Φυσικά δεν έχω κόρη.
Μετά από καιρό πάλι ξανά. Από την φωνή κατάλαβα ότι είναι η ίδια και την διαολόστειλα.
Την Τρίτη φορά θα προσπαθήσω να την παγιδέψω.

Zer0c00L
24-03-19, 15:30
Με έχουν πάρει τηλέφωνο δύο φορές. Γυναίκα προσποιούμενη ότι είναι κόρη μου και ότι έχει εμπλακεί σε τροχαίο, κτλ γνωστά. Φυσικά δεν έχω κόρη.
Μετά από καιρό πάλι ξανά. Από την φωνή κατάλαβα ότι είναι η ίδια και την διαολόστειλα.
Την Τρίτη φορά θα προσπαθήσω να την παγιδέψω.

τέτοια άτομα θέλουν καταγγελία στις αρμόδιες αστυνομικές/δικαστικές αρχές
γιατί εκμεταλλεύονται αυτό ακριβώς ότι οι περισσότεροι από μας για διάφορους λόγους δεν ασχολούμαστε και το αφήνουμε έτσι αυτοί συνεχίζουν ακάθεκτοι τις απάτες τους

sdikr
24-03-19, 15:47
Ξέρω κόσμο που την έχει πατήσει ή ήταν πολύ κοντά να την πατήσει, συνέβη και στην Μητέρα μου, η όποια κακά τα ψέματα είναι αγαθή (δεν θέλω να πω χαζούλα) σε τέτοια θέματα, αν δεν ήμουν στο σπίτι εκείνη την στιγμή μάλλον θα είχε δώσει τα χρήματα, χτυπάει το τηλέφωνο απο απόκρυψη και ξαφνικά ακούω την μητέρα μου να κλαίει και να ρωτάει τι πρέπει να κάνει, την λεω τι έγινε μου λέει η αδερφή σου τράκαρε, αυτή ούτε καν σκέφτηκε εκείνη την στιγμή πως η αδερφή μου δεν οδηγεί και δεν έχει αμάξι.
Ουτε εγώ το σκέφτηκα εκείνη την στιγμή, στην άλλη άκρη μου λέει κάποιος οτι είμαστε απο το τμήμα χαριλάου και να μιλήστε με την αδερφή σας και βγαίνει κάποια μέσα σε λυγμούς να ζητάει βοήθεια.
Εκείνη την στιγμή πάνω στον πανικό δεν σκέφτηκα το ότι δεν οδηγάει η αδερφή μου, το μόνο που σκέφτηκα είναι το όνομα ενος γνωστού που δουλεύει σε εκείνο το τμήμα και τον ζήτησα εκεί η άλλη πλευρά έκλεισε το τηλέφωνο.

Φυσικά και πήρα μετά τηλέφωνο την Αδερφή μου, ακόμα και αν ήμουν σίγουρος πως δεν οδηγάει
- - - Updated - - -


:cool: ΜΕ ΤΟ ΣΥΜΠΑΘΕΙΟ πλην ομως... ειναι δυνατον
μετα απο τοση ενημερωση με καθε μεσον, να υπαρχουν "ανθρωποι"
που οχι μονον τσιμπανε αλλά και τα ακουμπανε χοντρα σε αγνωστους
δωροδοκωντας τους για να την βγαλουν - υποτιθεται - λαδι τα καμαρια τους;;;
ΕΛΕΟC ΠΧΙΑ :twisted:

Εσυ τι θα έκανες αν κάτι τέτοιο γινόταν; την αλήθεια με το χέρι στην καρδιά.
Δεν πρέπει να υπάρχει γονιός που να μην το σκεφτεί να το κάνει

thourios
24-03-19, 15:49
Το κατήγγειλα και ούτε έδωσαν σημασία. Μόνο αν ψάρωνα και της έλεγα ΟΚ και πήγαινα στο ραντεβού ίσως γινόταν κάτι.
Και δυο φορές που μας έχουν ανοίξει το σπίτι. Τζάμπα οι μουντζούρες από την σήμανση.

Zer0c00L
24-03-19, 16:11
Ξέρω κόσμο που την έχει πατήσει ή ήταν πολύ κοντά να την πατήσει, συνέβη και στην Μητέρα μου, η όποια κακά τα ψέματα είναι αγαθή (δεν θέλω να πω χαζούλα) σε τέτοια θέματα, αν δεν ήμουν στο σπίτι εκείνη την στιγμή μάλλον θα είχε δώσει τα χρήματα, χτυπάει το τηλέφωνο απο απόκρυψη και ξαφνικά ακούω την μητέρα μου να κλαίει και να ρωτάει τι πρέπει να κάνει, την λεω τι έγινε μου λέει η αδερφή σου τράκαρε, αυτή ούτε καν σκέφτηκε εκείνη την στιγμή πως η αδερφή μου δεν οδηγεί και δεν έχει αμάξι.
Ουτε εγώ το σκέφτηκα εκείνη την στιγμή, στην άλλη άκρη μου λέει κάποιος οτι είμαστε απο το τμήμα χαριλάου και να μιλήστε με την αδερφή σας και βγαίνει κάποια μέσα σε λυγμούς να ζητάει βοήθεια.
Εκείνη την στιγμή πάνω στον πανικό δεν σκέφτηκα το ότι δεν οδηγάει η αδερφή μου, το μόνο που σκέφτηκα είναι το όνομα ενος γνωστού που δουλεύει σε εκείνο το τμήμα και τον ζήτησα εκεί η άλλη πλευρά έκλεισε το τηλέφωνο.

Φυσικά και πήρα μετά τηλέφωνο την Αδερφή μου, ακόμα και αν ήμουν σίγουρος πως δεν οδηγάει
- - - Updated - - -



Εσυ τι θα έκανες αν κάτι τέτοιο γινόταν; την αλήθεια με το χέρι στην καρδιά.
Δεν πρέπει να υπάρχει γονιός που να μην το σκεφτεί να το κάνει

όσο και να μην φαίνεται σωστό

είναι η αλήθεια όσοι είναι γονείς ξέρουν

θα κάνουν τα πάντα οι γονείς για τα παιδιά τους είτε είναι σωστό είτε λάθος

επίσης θα συμφωνήσω με τον sdikr δεν είναι θέμα αν είσαι έξυπνος ή όχι

αυτοί οι άνθρωποι υποτίθεται ότι παρακολουθούν το θύμα τους (τις περισσότερες φορές) έτσι γνωρίζουν κάποιες λεπτομέρειες

έτσι παίρνουν σε μέρα και ώρα που γνωρίζουν ότι θα προκαλέσουν πανικό και το θύμα δεν θα σκεφτεί και θα πέσει στην παγίδα τους

για αυτό θέλει καταγγελία ώστε κάποια στιγμή όλοι αυτοί που κάνουν τέτοια πράγματα να βρεθούν πίσω από τα κάγκελα της φυλακής

θα μου πείτε πόσο ουτοπικό είναι αυτό που σκέφτομαι...ναι το ξέρω/γνωρίζω.

όταν διάφοροι (που έχουν διαπράξει διάφορα αδικήματα) κυκλοφορούν ανάμεσα μας ελεύθεροι καθώς εκμεταλλεύτηκαν τις ευνοϊκές διατάξεις του νόμου που υπάρχει

- - - Updated - - -


Το κατήγγειλα και ούτε έδωσαν σημασία. Μόνο αν ψάρωνα και της έλεγα ΟΚ και πήγαινα στο ραντεβού ίσως γινόταν κάτι.
Και δυο φορές που μας έχουν ανοίξει το σπίτι. Τζάμπα οι μουντζούρες από την σήμανση.

τα γνωρίζω φίλε μου η πολυκατοικία που μένω είχαν ληστέψει τέσσερις φορές διάφορα διαμερίσματα έτσι αναγκαστικά βάλαμε κεντρική πόρτα ασφαλείας με φωτισμό/κάμερες ασφαλείας/καταγραφικό σε όλους τους κοινόχρηστους χώρους της πολυκατοικίας όλα τα διαμερίσματα έχουμε νέες πόρτες ασφαλείας / κάγκελα ασφαλείας / μπάρες / κάμερες ασφαλείας / συναγερμούς κτλ...τι όμορφα να μετατρέπεις το σπίτι σου σε φρούριο/φυλακή.

εδώ έκλεψαν την εταιρεία που εργάζομαι

έκλεψαν 25 φορητούς υπολογιστές , 1 projector , 1 ποδήλατο
ήρθε η ΕΛ.ΑΣ να κάνουμε καταγγελία και να καταγράψουν τι έκλεψαν και μου κάνουν θέλετε να έρθει η σήμανση
απάντηση μου γιατί να έρθει για να πάρει αποτυπώματα ή DNA και να θέλουμε ένα μήνα για να καθαρίσουμε προκειμένου να δουλέψουμε
όχι ευχαριστούμε τους είπαμε.

τώρα περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει με το κύκλωμα που έπιασαν σε κατάληψη κτιρίου εκεί κοντά που βρήκαν φορητούς υπολογιστές / κινητά τηλέφωνα κτλ
μήπως είναι και οι δικοί μας
γιατί σε όλους τους φορητούς υπάρχει ένα σήμα (χρηματοδοτούμενο πρόγραμμα) καρφωμένο δεν μπορούν να το βγάλουν γιατί θα κάνουν ζημία στον φορητό υπολογιστή
έτσι αν τα πουλήσουν (όπου) θα έχει και το σήμα.

Nikiforos
24-03-19, 21:27
καλησπερα, το πρωι με πηρε τηλ αυτο https://www.white-pages.gr/arithmos/2111057400 και νομιζα οτι ειναι απο nova και απαντησα, ηθελε κατι στατιστικα στοιχεια για το ραδιοφωνο (ερευνα), αλλα του ειπα δεν μπορω τωρα γιατι ημουν πανω σε κατι βουνα και ηταν δυσκολη στιγμη...με πηρε πριν λιγο παλι αλλα τελικα τον μπλοκαρα.
Το νουμερο αυτο χρησιμοποιειτε βλεπω ομως για διαφορους σκοπους αμα δειτε.
Σε εμενα ηταν αυτο που λεει ενας χρηστης :
Από την MRB ήθελαν να κάνουν δημοσκοπηση για τους ραδιοφωνικούς σταθμούς.
Ευγενέστατοι αλλά το ερωτηματολόγιο κουραστικό, η κλήση διήρκεσε 25 λεπτά...

Zer0c00L
25-03-19, 00:04
καλησπερα, το πρωι με πηρε τηλ αυτο https://www.white-pages.gr/arithmos/2111057400 και νομιζα οτι ειναι απο nova και απαντησα, ηθελε κατι στατιστικα στοιχεια για το ραδιοφωνο (ερευνα), αλλα του ειπα δεν μπορω τωρα γιατι ημουν πανω σε κατι βουνα και ηταν δυσκολη στιγμη...με πηρε πριν λιγο παλι αλλα τελικα τον μπλοκαρα.
Το νουμερο αυτο χρησιμοποιειτε βλεπω ομως για διαφορους σκοπους αμα δειτε.
Σε εμενα ηταν αυτο που λεει ενας χρηστης :
Από την MRB ήθελαν να κάνουν δημοσκοπηση για τους ραδιοφωνικούς σταθμούς.
Ευγενέστατοι αλλά το ερωτηματολόγιο κουραστικό, η κλήση διήρκεσε 25 λεπτά...

εγώ η πρώτη εταιρεία που είχα μπλοκάρει ήταν η METRON ANALYSIS (η γνωστή εταιρεία δημοσκοπήσεων για τα πολιτικά κόμματα) που μας ζαλίζουν γνωστά ΜΜΕ.

Nikiforos
25-03-19, 00:14
εγώ η πρώτη εταιρεία που είχα μπλοκάρει ήταν η METRON ANALYSIS (η γνωστή εταιρεία δημοσκοπήσεων για τα πολιτικά κόμματα) που μας ζαλίζουν γνωστά ΜΜΕ.

sorry ξεχασα να πω οτι με καλεσε στο κινητο μαλλον θα το καταλαβατε βεβαια απο τα υπολοιπα.
Το σταθερο παιζει πισω απο αστερισκ και εχω block numbers πανω απο 3500 αριθμους!
μου φαινεται στο κινητο πρεπει να μπει το truecaller αν και ειχαν παρα πολυ καιρο να με παρουν ασχετοι και δεν το θελω για μαλλον ευνοητους λογους το ειχα και το πεταξα.
Αλλα αφου εχει ενσωματωμενο blocker στην miui rom το κανω απο εκει.
Οι εταιρειες δημοσκοπησεων ειναι ελεος αλλα οι χειροτερες τον τελευταιο καιρο ειναι αυτες με το ρευμα που εχουν πολλαπλασιαστει, σπιτι δεν μπορει να παρει κανεις αλλα στην δουλεια τους τρωω στην μαπα καθε μερα.

Zer0c00L
25-03-19, 10:24
sorry ξεχασα να πω οτι με καλεσε στο κινητο μαλλον θα το καταλαβατε βεβαια απο τα υπολοιπα.
Το σταθερο παιζει πισω απο αστερισκ και εχω block numbers πανω απο 3500 αριθμους!
μου φαινεται στο κινητο πρεπει να μπει το truecaller αν και ειχαν παρα πολυ καιρο να με παρουν ασχετοι και δεν το θελω για μαλλον ευνοητους λογους το ειχα και το πεταξα.
Αλλα αφου εχει ενσωματωμενο blocker στην miui rom το κανω απο εκει.
Οι εταιρειες δημοσκοπησεων ειναι ελεος αλλα οι χειροτερες τον τελευταιο καιρο ειναι αυτες με το ρευμα που εχουν πολλαπλασιαστει, σπιτι δεν μπορει να παρει κανεις αλλα στην δουλεια τους τρωω στην μαπα καθε μερα.

ναι θα συμφωνήσω ότι οι περισσότερες ενοχλητικές κλήσεις είναι από εταιρείες ενέργειας

εγώ άσχετα με το γεγονός ότι τρώνε μπλοκάρισμα στο κινητό (στο σταθερό δεν έχω την δυνατότητα αυτή προς το παρών) αλλά τρώνε καταγγελία στις αρμόδιες αρχές καθώς όλα είναι στο μητρώο του άρθρου 11

όταν με καλούν από εταιρείες τηλεπικοινωνιών τους λέω ότι δουλεύω σε ανταγωνιστή τους ή στην ίδια την εταιρεία

όταν με καλούν από εταιρείες ενέργειας τους λέω ότι δουλεύω στην ΔΕΗ/ΔΕΔΔΗΕ

manoulamou
25-03-19, 12:03
Εσυ τι θα έκανες αν κάτι τέτοιο γινόταν; την αλήθεια με το χέρι στην καρδιά.
Δεν πρέπει να υπάρχει γονιός που να μην το σκεφτεί να το κάνει
Με το χερι στην καρδια ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ουτε να το εκανα ουτε να το σκεφτομουν καν. ΤΕΛΟΣ. :closed:... Οπως εγω ή ο μακαριτης, δεν θα δωροδοκουσε κανενας απο την οικογενεια μας ΠΟΤΕ τον οποιοδηποτε, πολλω δε μαλλον εαν μιλαμε για ΦΟΝΟ εστω και εξ΄αμελειας. Να ταλαιπωρηθει, να μαθει να ειναι υπευθυνο για τις πραξεις και τις συνεπειες που εχουν! Καπως ετσι γεμισαμε καλοπαιδα με παρομοια ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ που κραταει απ τον καιρο του μπαξις - μερα που ειναι σημερα!:twisted:
just the facts ΑΔΥΝΑΤΟΝ να μας συμβει τωρα πια (1) μοναδικο οχημα το ποδηλατο της κορης (2) διπλωμα ληγμενο εχει ο γιος (3) καταθεσεις γιοκ και μετρητα εαν υπαρχουν ψιλα - απ τη συνταξη μου (4) δεν απανταω σε τηλεφωνηματα απο αγνωστους αριθμους - μια φορα που ο γιος μας βαρεσε ενα παιδι . επειδη τον χτυπησε και συνεχως τον κορόιδευε για το βαρος του, ο αντρας μου πηρε τα δικια του ξενου!!!
ΣΥΝΗΘΩΣ ξερουν πού απευθυνονται ==> σε εχοντες και κατεχοντες κυριως ηλικιωμενους!

Nikiforos
25-03-19, 13:06
ναι θα συμφωνήσω ότι οι περισσότερες ενοχλητικές κλήσεις είναι από εταιρείες ενέργειας

εγώ άσχετα με το γεγονός ότι τρώνε μπλοκάρισμα στο κινητό (στο σταθερό δεν έχω την δυνατότητα αυτή προς το παρών) αλλά τρώνε καταγγελία στις αρμόδιες αρχές καθώς όλα είναι στο μητρώο του άρθρου 11

όταν με καλούν από εταιρείες τηλεπικοινωνιών τους λέω ότι δουλεύω σε ανταγωνιστή τους ή στην ίδια την εταιρεία

όταν με καλούν από εταιρείες ενέργειας τους λέω ότι δουλεύω στην ΔΕΗ/ΔΕΔΔΗΕ

καλημερα, χρονια πολλα!
εγω το λεω αυτο που λες γιατι ειναι και αληθεια...δουλευω με την εταιρεια φυσικου αεριου και εχει και ρευμα.
Η τελευταια στο τηλ οταν της το ειπα, μου λεει ναι αλλα εσεις δεν το παραγετε! και μου το εκλεισε! ΛΟΛ!!!! :lol:

Zer0c00L
25-03-19, 13:17
καλημερα, χρονια πολλα!
εγω το λεω αυτο που λες γιατι ειναι και αληθεια...δουλευω με την εταιρεια φυσικου αεριου και εχει και ρευμα.
Η τελευταια στο τηλ οταν της το ειπα, μου λεει ναι αλλα εσεις δεν το παραγετε! και μου το εκλεισε! ΛΟΛ!!!! :lol:

Αυτό με το φυσικό αέριο/ρεύμα το ξέρω καθώς η εταιρεία που δουλεύω έχει επαγγελματική σχέση
τελευταία που είχα πάει στο κατάστημα επί τις οδού Λεωφόρος Κηφισίας (μιας και έφυγε από την Αμερικής) για να κάνω συμβόλαιο με το φυσικό αέριο για ένα διαμέρισμα που ενοικιάζει η εταιρεία πήγαν να μου πουλήσουν και ρεύμα (έγινε πελάτης η ιδιοκτήτρια του διαμερίσματος που νοικιάζουμε) όποτε δεν είχε πρόβλημα η κοπέλα που μας εξυπηρετούσε.

- - - Updated - - -



Με το χερι στην καρδια ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ουτε να το εκανα ουτε να το σκεφτομουν καν. ΤΕΛΟΣ. :closed:... Οπως εγω ή ο μακαριτης, δεν θα δωροδοκουσε κανενας απο την οικογενεια μας ΠΟΤΕ τον οποιοδηποτε, πολλω δε μαλλον εαν μιλαμε για ΦΟΝΟ εστω και εξ΄αμελειας. Να ταλαιπωρηθει, να μαθει να ειναι υπευθυνο για τις πραξεις και τις συνεπειες που εχουν! Καπως ετσι γεμισαμε καλοπαιδα με παρομοια ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ που κραταει απ τον καιρο του μπαξις - μερα που ειναι σημερα!:twisted:
just the facts ΑΔΥΝΑΤΟΝ να μας συμβει τωρα πια (1) μοναδικο οχημα το ποδηλατο της κορης (2) διπλωμα ληγμενο εχει ο γιος (3) καταθεσεις γιοκ και μετρητα εαν υπαρχουν ψιλα - απ τη συνταξη μου (4) δεν απανταω σε τηλεφωνηματα απο αγνωστους αριθμους - μια φορα που ο γιος μας βαρεσε ενα παιδι . επειδη τον χτυπησε και συνεχως τον κορόιδευε για το βαρος του, ο αντρας μου πηρε τα δικια του ξενου!!!
ΣΥΝΗΘΩΣ ξερουν πού απευθυνονται ==> σε εχοντες και κατεχοντες κυριως ηλικιωμενους!

για το τελευταίο συμφωνώ

για το πρώτο που λες απλά μπράβο.

DrNo
27-03-19, 16:53
2108541212 Την κυρια χ..παρακαλω...(γνωριζε μονο το επωνυμο μου).. απο μια εισαγωγικη, για μια ενημερωση! οπως μου ειπε οταν την ρωτησα

Τηλεφωνημα πριν απο λιγο σε ωρα κοινης ησυχιας

thourios
27-03-19, 19:05
00441268206241 Υπηρεσίες Forex. Είχαν σταματήσει για ένα διάστημα αλλά άρχισαν πάλι ενώ ο αριθμός είναι στο μητρώο του άρθρου 11.
Η κλήση έγινε μεσημεριάτικα.

manoulamou
29-03-19, 09:33
Ποιες ωρες κοινης ησυχιας και ποια ΣΚ
μεχρι και ανημερα την 25η Μαρτιου μου τηλεφωνησαν απο την εισπρακτικη FINTRUST... :twisted:

Zer0c00L
29-03-19, 11:01
Καταγγελία στην ΑΠΠΔΧ

Nikiforos
02-04-19, 18:34
καλησπερα! σημερα στο κινητο κληση απο αυτο https://www.white-pages.gr/arithmos/2111057400 αλλα τον ειχα ηδη μπλοκαρισμενο.
Και αυτο εδω https://www.white-pages.gr/arithmos/2142147245 το οποιο με καλεσε το μεσημερι νωρις και το σηκωσα μολις απαντησε μια κοπελα επεσε η γραμμη!
με ξαναπηρε μετα απο 2 ωρες τουλαχιστον ξανασηκωσα και δεν μιλουσε κανεις ποσην ωρα!
και μετα ειδα οτι με ειχε παρει κλησεις ΚΑΙ στο σταθερο!
επειδη ομως βλεπω οτι οι περισσοτεροι λενε οτι αφορα nova θα τους ρωτησω πρωτα.

- - - Updated - - -

Ενημερωση, τελικα πρωτα με καλεσαν παλι και ειχα βγαλει το νουμερο στο κινητο και με προλαβαν.
Τελικα μιλησα με την προισταμενη και ζητησε και συγνωμη και ειπε ειχε προβλημα το κεντρο τους και δεν τους ακουγαν οι πελατες.
Ηταν οντως για nova και ανανεωσα κιολας λογω πολυ καλης προσφορας.
Αυτα! αναφερομαι στο δευτερο νουμερο.

manoulamou
25-04-19, 11:06
2104409505 (https://www.white-pages.gr/arithmos/2104409505)
Μια φορα την ημερα οχι σε ωρες κοινης ησυχιας εδω και μια εβδομαδα!
Δεν απαντω - Δεν τους καλω... :twisted:

manoulamou
14-05-19, 15:47
ΝΟΥΜΕΡΑ πολλαααα νουμερα διαφορετικα
ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ να ενοχλουν ακομη και ΣΚ ακομη και σε ωρες κοινης ησυχιας για ΤΟ νουμερο
νυν δημαρχο μας και υποψηφιο Περιφερειαρχη!
203668

Iris07
14-05-19, 19:13
Πάρτε τηλ. συσκευή που μπλοκάρει νούμερα να ησυχάσετε! :cool:

Το δικό μου:
https://www.plaisio.gr/tilefona/stathera-tilefona/asyrmata-tilefona/Panasonic-Asirmato-Tilefono-KTGF310-Mavro-KX-TGF310EXM.htm

Super συσκευή που τα κάνει όλα παιχνιδάκι!
Η μεγάλη οθόνη βοηθάει πολύ!
(Ιδίως αυτούς που φοράνε και γυαλιά..)

kostas2005
14-05-19, 19:24
πόσα νούμερα μπλοκάρει?
μπορείς να μπλοκάρεις range, δηλαδή ολόκληρη σειρα αριθμών?
Μπορείς να φορτώσεις λιστα?

Οπότε μάλλον δεν ειναι η τέλεια λύση.

goku
14-05-19, 20:25
πόσα νούμερα μπλοκάρει?
μπορείς να μπλοκάρεις range, δηλαδή ολόκληρη σειρα αριθμών?
Μπορείς να φορτώσεις λιστα?

Οπότε μάλλον δεν ειναι η τέλεια λύση.

Δεν είπε κανείς ότι είναι η τέλεια λύση. Αλλά από το τίποτα, είναι καλύτερο. Πάντως εγώ κάνω το εξής, όταν με παίρνουν τηλέφωνο τους λέω ότι είμαι άνεργος (που αυτή τη περίοδο όντως είμαι άνεργος, αλλά και όταν έχω δουλειά πάλι τους λέω ότι είμαι άνεργος), και στο 99% των περιπτώσεων δεν με ξαναενοχλούνε (γιατί άλωστε να πουλήσουν κάποια υπηρεσία σε κάποιον που δεν έχει κάποιο εισόδημα για να μπορεί να την πληρώνει). Κάποιος το είχε αναφέρει, δεν θυμάμαι αν ήταν εδώ στο adslgr ή σε κάποιο άλλο φόρουμ, δούλευε σε τηλεφωνικό κέντρο τηλεπωλήσεων και τους είχαν δώσει εντολή πως αν κάποιος τους αναφέρει ότι είναι άνεργος, τότε να τον βάζουν στην μαύρη λίστα (την δικιά τους, όχι την δικιά μας εδώ).

manoulamou
14-05-19, 21:22
ΕΝΟΧΛΟΥΝ απλα και μονον που υπαρχουν!
Προσωπικα μεχρι προσφατα τα ειχα και τα δυο στο αθορυβο και μετα απλα κοιταγα ποιοι καλεσαν.
Τωρα ομως που και τα δυο παιδια μου "ξενιτευτηκαν" = βρηκαν δουλεια σεζον στα νησια, εχω την εννοια τους και ανοιξα τον ηχο...
Οσο για το μπλοκαρισμα πόσα να χωρεσουν οι ερμες οι συσκευες?
:twisted:

konenas
14-05-19, 21:27
ΕΝΟΧΛΟΥΝ απλα και μονον που υπαρχουν!
Προσωπικα μεχρι προσφατα τα ειχα και τα δυο στο αθορυβο και μετα απλα κοιταγα ποιοι καλεσαν.
Τωρα ομως που και τα δυο παιδια μου "ξενιτευτηκαν" = βρηκαν δουλεια σεζον στα νησια, εχω την εννοια τους και ανοιξα τον ηχο...
Οσο για το μπλοκαρισμα πόσα να χωρεσουν οι ερμες οι συσκευες?
:twisted:

μητρώο του άρθρου 11, Νίκη

Zer0c00L
14-05-19, 21:39
μητρώο του άρθρου 11, Νίκη

αν προσθέσεις και το GDPR είναι δύσκολα τα πράγματα για αυτούς που ενοχλούν χωρίς την δική μας συγκατάθεση.

Chingachgook
15-05-19, 08:42
Ναι, ναι, τόσο το 11, όσο και το GDPR τους έχουν κάνει τα τηλεφωνικά κέντρα κρέας :rofl:

Η καινούργια πατέντα έχει ως εξής: σε παίρνουν και δεν σε ζητάνε (ή άλλο κάτοικο του σπιτιού) ονομαστικά. Οπότε, δεν μπορείς να πεις που βρήκατε τα στοιχεία μου, γιατί "θεωρητικά" δεν τα έχουν. Σου πετάνε ένα α, συγγνώμη, ήταν τυχαίο το τηλεφώνημα και όλα καλά.

mzaf
15-05-19, 09:43
Ναι, ναι, τόσο το 11, όσο και το GDPR τους έχουν κάνει τα τηλεφωνικά κέντρα κρέας :rofl:

Η καινούργια πατέντα έχει ως εξής: σε παίρνουν και δεν σε ζητάνε (ή άλλο κάτοικο του σπιτιού) ονομαστικά. Οπότε, δεν μπορείς να πεις που βρήκατε τα στοιχεία μου, γιατί "θεωρητικά" δεν τα έχουν. Σου πετάνε ένα α, συγγνώμη, ήταν τυχαίο το τηλεφώνημα και όλα καλά.

Δεν υπάρχει "τυχαίο" τηλεφώνημα,όταν ο αριθμός σου είναι καταχωρημένος στο άρθρο 11.
Προχωράς σε καταγγελία στην αρχή προστασίας προσωπικών δεδομένων και τους στέλνει το μπιλιετάκι εν ευθέτω χρόνω.

manoulamou
15-05-19, 13:18
Και τελικα μετα την καταγγελια, ΕΑΝ φανε προστιμα, τα πληρωνουν ή τα μονα κορόιδα ειναι παλι οι απλοι πολιτες?

Zer0c00L
15-05-19, 13:23
Ναι, ναι, τόσο το 11, όσο και το GDPR τους έχουν κάνει τα τηλεφωνικά κέντρα κρέας :rofl:

Η καινούργια πατέντα έχει ως εξής: σε παίρνουν και δεν σε ζητάνε (ή άλλο κάτοικο του σπιτιού) ονομαστικά. Οπότε, δεν μπορείς να πεις που βρήκατε τα στοιχεία μου, γιατί "θεωρητικά" δεν τα έχουν. Σου πετάνε ένα α, συγγνώμη, ήταν τυχαίο το τηλεφώνημα και όλα καλά.

συγνώμη που θα διαφωνήσω μαζί σου φίλε μου

αλλά τώρα αν το νούμερο είναι καταχωρημένο στο μητρώο του άρθρου 11 σε συνδυασμό με το GDPR αν προβείς σε καταγγελία στην ΑΠΠΔΧ τότε αυτός που σε ενόχλησε θα κληθεί να πληρώσει υπέρογκο πρόστιμο

ξέχασε τα πρόστιμα που δώσανε π.χ στους παρόχους πριν του GDPR τώρα πλέον είναι μεγάλα τα πρόστιμα και δεν παίζεις...

- - - Updated - - -


Και τελικα μετα την καταγγελια, ΕΑΝ φανε προστιμα, τα πληρωνουν ή τα μονα κορόιδα ειναι παλι οι απλοι πολιτες?

αυτό δεν ξέρω να σου απαντήσω

αν γίνεται είσπραξη των προστίμων...ή όχι

sdikr
15-05-19, 13:28
συγνώμη που θα διαφωνήσω μαζί σου φίλε μου

αλλά τώρα αν το νούμερο είναι καταχωρημένο στο μητρώο του άρθρου 11 σε συνδυασμό με το GDPR αν προβείς σε καταγγελία στην ΑΠΠΔΧ τότε αυτός που σε ενόχλησε θα κληθεί να πληρώσει υπέρογκο πρόστιμο

ξέχασε τα πρόστιμα που δώσανε π.χ στους παρόχους πριν του GDPR τώρα πλέον είναι μεγάλα τα πρόστιμα και δεν παίζεις...




Απο την στιγμή που θα σου πούνε πως η κλήση ήταν τυχαία δεν τους πιάνει το GDPR

Chingachgook
15-05-19, 13:42
Απο την στιγμή που θα σου πούνε πως η κλήση ήταν τυχαία δεν τους πιάνει το GDPR

Αυτό.
Και αν διαμαρτυρηθείς για κανένα μητρώο, θα σου πετάξουν ένα συγγνώμη, δεν ήμασταν ενήμεροι και γεια χαρά.

Πρέπει να τους παραδεχτώ πάντως, στις πατέντες είναι πρώτοι.

Zer0c00L
15-05-19, 13:51
θα το δούμε λίαν συντόμως μην ανησυχείτε

υπάρχει ήδη καταγγελία στην ΑΠΠΔΧ από μένα για έξι περιπτώσεις

δεν υπάρχει τυχαία κλήση για αριθμό που είναι στο μητρώο του άρθρου 11 οφείλει να έχει ενημερωμένο το αρχείο του

όλοι οι αριθμοί σταθεροί/κινητοί είναι καταχωρημένοι στο μητρώο του άρθρου 11 στον εκάστοτε πάροχο της γραμμής και μόνο αυτός ενοχλεί κατόπιν προϋποθέσεων

οποιοσδήποτε άλλος καλέσει απλά είναι υποψήφιος για καταγγελία

- - - Updated - - -


Απο την στιγμή που θα σου πούνε πως η κλήση ήταν τυχαία δεν τους πιάνει το GDPR

μην το λένε σε εμένα αυτό

να το πουν στην ΑΠΠΔΧ όταν θα τους καλέσει για το πρόστιμο

sdikr
15-05-19, 13:52
θα το δούμε λίαν συντόμως μην ανησυχείτε

υπάρχει ήδη καταγγελία στην ΑΠΠΔΧ από μένα για έξι περιπτώσεις

δεν υπάρχει τυχαία κλήση για αριθμό που είναι στο μητρώο του άρθρου 11 οφείλει να έχει ενημερωμένο το αρχείο του

όλοι οι αριθμοί σταθεροί/κινητοί είναι καταχωρημένοι στο μητρώο του άρθρου 11 στον εκάστοτε πάροχο της γραμμής και μόνο αυτός ενοχλεί κατόπιν προϋποθέσεων

οποιοσδήποτε άλλος καλέσει απλά είναι υποψήφιος για καταγγελία

Άλλο πράγμα η καταγγελία για καταπάτηση του Άρθρου 11 καθώς και το πρόστιμο και άλλο πράγμα η καταγγελία για καταπάτηση GDPR και μέγιστο πρόστιμο.

Φυσικά και υπάρχει τυχαία κλήση για νούμερο που είναι στο άρθρο 11

Zer0c00L
15-05-19, 13:52
Αλλό πράγμα η καταγγελία για καταπάτηση του Άρθρου 11 καθώς και το πρόστιμο και άλλο πράγματα η καταγγελία για καταπάτηση GDPR

και για τα δύο έχω κάνει καταγγελία στην ΑΠΠΔΧ και για τους έξι προς το παρών

αν και νομίζω από ότι έχει ανακοινώσει η ΑΠΠΔΧ ότι καταγγελίες για το μητρώο του άρθρου 11 δεν λαμβάνονται πλέον υπόψη

τελευταία απόφαση ήταν αυτή που βγήκε πριν το GDPR πλέον όλες οι καταγγελίες καταχωρούνται ως καταγγελίες για παράβαση του GDPR

Chingachgook
15-05-19, 13:54
Η καταγγελία προϋποθέτει ένα πράγμα όμως - να γίνει. Και πιθανολογώ (από τη στιγμή που οι ενοχλητικοί συνεχίζουν...ανενόχλητοι) ότι σε καταγγελία προβαίνουν ελάχιστοι. Μιλάω για πραγματική καταγγελία και όχι αυτή με την οποία απειλούμε τις τηλεφωνήτριες και δεν κάνουμε τίποτα.

Zer0c00L
15-05-19, 13:57
Η καταγγελία προϋποθέτει ένα πράγμα όμως - να γίνει. Και πιθανολογώ (από τη στιγμή που οι ενοχλητικοί συνεχίζουν...ανενόχλητοι) ότι σε καταγγελία προβαίνουν ελάχιστοι. Μιλάω για πραγματική καταγγελία και όχι αυτή με την οποία απειλούμε τις τηλεφωνήτριες και δεν κάνουμε τίποτα.

εγώ φίλε μου κάνω επώνυμη καταγγελία με πλήρη στοιχεία δικά μου και αυτού που θέλω να καταγγείλω
μιλάω πάντα με ευγένεια στο τηλέφωνο
στην καταγγελία αναγράφω πλήρη στοιχεία (επωνυμία εταιρείας - διεύθυνση - τηλέφωνο - ημερομηνία - ώρα) ώστε να μην υπάρχει καμία δικαιολογία

Chingachgook
15-05-19, 13:59
Καλά κάνεις, δεν αντιλέγω. Πόσοι όμως κάνουν το ίδιο, όπως και εσύ; Ελάχιστοι (υποθέτω).

sdikr
15-05-19, 14:03
και για τα δύο έχω κάνει καταγγελία στην ΑΠΠΔΧ και για τους έξι προς το παρών

αν και νομίζω από ότι έχει ανακοινώσει η ΑΠΠΔΧ ότι καταγγελίες για το μητρώο του άρθρου 11 δεν λαμβάνονται πλέον υπόψη

τελευταία απόφαση ήταν αυτή που βγήκε πριν το GDPR πλέον όλες οι καταγγελίες καταχωρούνται ως καταγγελίες για παράβαση του GDPR

http://www.dpa.gr/portal/page?_pageid=33,125020&_dad=portal&_schema=PORTAL#5

Zer0c00L
15-05-19, 14:18
http://www.dpa.gr/portal/page?_pageid=33,125020&_dad=portal&_schema=PORTAL#5

στις τελευταίες αποφάσεις της ΑΠΠΔΧ πριν την εφαρμογή του GDPR το έγραφαν μέσα στην απόφαση αν θυμάμαι καλά

manoulamou
07-06-19, 21:00
Εκλεισα το κινητο για να κοιμηθω το ΜΕΣΗΜΕΡΙ, καθως δεν ειχα κλεισει ματι ολη νυχτα και το ανοιξα λιγο μετα τις 6.30
Ηρθε ενημερωση για ΕΙΚΟΣΙΤΡΕΙΣ (23) αναπαντητες απο 4 διαφορετικους αριθμους που ξεκινουν με 697 3158ΧΧΧ και αλλες 4 απο 2108198400... Απ ο,τι βλεπω μεσω Google - White pages ΟΛΑ εχουν σχεση με την Cosmote... το θεμα ειναι οτι ακομη κι αν απαντουσα, δεν θα μιλαγε ΚΑΝΕΙΣ
Ποιον να πρωτομπλοκαρω και ποιον να βα lω στο γνωστο μητρωo του αρθρου 11?
ΕΛΕΟC ΠΧΙΑ εχουν ξεφυγει τελειως!
:twisted::whistle:

thourios
07-06-19, 21:04
Ολοι μπλοκάρονται κανονικά. Εμένα δεν με ενοχλούν πια σχεδόν ποτέ. Επίσης έχω πει στις τράπεζες και εταιρείες τηλεπικοινωνιών να μην με ενημερώνουν τηλεφωνικά για προϊόντα τους.
Από κάτι εταιρείες για παροχή ηλεκτρικού ρεύματος με καλούν καμιά φορά και τους το κόβω.

sdikr
07-06-19, 21:07
Εκλεισα το κινητο για να κοιμηθω το ΜΕΣΗΜΕΡΙ, καθως δεν ειχα κλεισει ματι ολη νυχτα και το ανοιξα λιγο μετα τις 6.30
Ηρθε ενημερωση για ΕΙΚΟΣΙΤΡΕΙΣ (23) αναπαντητες απο 4 διαφορετικους αριθμους που ξεκινουν με 697 3158ΧΧΧ και αλλες 4 απο 2108198400... Απ ο,τι βλεπω μεσω Google - White pages ΟΛΑ εχουν σχεση με την Cosmote... το θεμα ειναι οτι ακομη κι αν απαντουσα, δεν θα μιλαγε ΚΑΝΕΙΣ
Ποιον να πρωτομπλοκαρω και ποιον να βα lω στο γνωστο μητρωo του αρθρου 11?
ΕΛΕΟC ΠΧΙΑ εχουν ξεφυγει τελειως!
:twisted::whistle:

Δεν βάζεις κάποιον συγκεκριμένα στο μητρώο, απο την στιγμή που ενεργοποιείς το μητρώο τότε δεν πρέπει να σε ξανακαλέσουν,
όσο όμως δεν τους απαντάς ή δεν γράφεσαι στο μητρώο θα συνεχίσουν να σε καλούν και θα συνεχίσεις να το αναφέρεις εδώ.

Στο έχω ξαναπεί και παλιότερα, έχεις απαντήσει σε κάποιον ή απλά κάνεις αναζήτηση για το νούμερο που σε καλει και δεν απαντάς;
Απαντά και πες δεν θέλω να με ξανακαλέσετε. ειδικά στον ΟΤΕ πιάνει.

stefanos1999
07-06-19, 21:16
το θεμα ειναι οτι ακομη κι αν απαντουσα, δεν θα μιλαγε ΚΑΝΕΙΣ Μήπως γνωρίζεις ποιοί αριθμοί κληρώνουν μεθαύριο στο τζόκερ;

@ ADSLgr.com All rights reserved.