PDA

Επιστροφή στο Forum : Μαύρη Λίστα Τηλεφωνικών Αριθμών/Κέντρων - Παραβίαση Προσωπικών Δεδομένων



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46

Zer0c00L
14-09-21, 23:14
είναι σίγουρο αυτό που λέτε για την BETAMAX ότι καλούν τα ψεύτικα νούμερα από +44 , +357 (κύπρος αν θυμάμαι καλά) +30....
κτλ
σε ερώτηση μου πάντως στην ΔΗΕ κτλ...είπαν με σιγουριά ότι είναι ψεύτικα νούμερα (spoofing) και ότι είναι απάτη
στην επόμενη μου ερώτηση προς όλους γιατί δεν ασχολείστε όμως αφού εσείς είστε οι αρμόδιες αρχές...
δεν πήρα καμία απάντηση

εμένα να ξέρετε με έχουν καλέσει στο σταθερό και είναι στην μαύρη λίστα του Fritz!Box οι παρακάτω αριθμοί

+3572257554 (Κύπρος)
+39051512641 (Ιταλία)
+39066788224 (Ιταλία)
+441617180853 (Αγγλία)
+442032838359
+447542280846

manoulamou
21-09-21, 12:12
Μολις τωρα +44 116 2392798
Δεν τον ξερω - δεν απαντω - ουτε τον καλω εγω...εννοειται!
:whistle:

Iris07
21-09-21, 12:40
Μου σκάσανε και μένα κανα 2 τηλέφωνα στο κινητό από 44 πριν λίγες μέρες..

Εννοείτε δεν τους απαντάμε καθόλου.. από εξωτερικό..
Δεν ξανακάλεσαν..

mzaf
21-09-21, 14:33
Μα γιατί, ρε παιδιά μου;
Δεν θέλετε να γίνετε πλούσιοι (κι εσείς);
Επενδύστε να σωθείτε!
:p

Zer0c00L
21-09-21, 14:37
Μου σκάσανε και μένα κανα 2 τηλέφωνα στο κινητό από 44 πριν λίγες μέρες..

Εννοείτε δεν τους απαντάμε καθόλου.. από εξωτερικό..
Δεν ξανακάλεσαν..

δεν έχει νόημα να τους απαντήσεις

ελληνικά θα σου μιλήσουν

για επενδύσεις θα πουν

άλλωστε το νούμερο δεν αντιστοιχεί στην πραγματικότητα

είναι ΑΠΑΤΗ.

- - - Updated - - -


Μα γιατί, ρε παιδιά μου;
Δεν θέλετε να γίνετε πλούσιοι (κι εσείς);
Επενδύστε να σωθείτε!
:p

ακριβώς ότι είπα στην κοπέλα που μου είπε για επενδύσεις σε κρυπτονομίσματα εγώ της λέω δεν έχω εσύ που έχεις μισθό γιατί δεν επενδύεις αυτή μου έδωσε μια ευχή να πάω να ..... και το έκλεισε.

mzaf
21-09-21, 14:43
Έχε έτοιμο τότε (για την επόμενη φορά που θα καλέσει) αυτό:
https://www.youtube.com/watch?v=VKkllbEtoH4
Βάλτο να το ακούσει δυνατά! :p

manoulamou
21-09-21, 15:01
ακριβώς ότι είπα στην κοπέλα που μου είπε για επενδύσεις σε κρυπτονομίσματα εγώ της λέω δεν έχω εσύ που έχεις μισθό γιατί δεν επενδύεις αυτή μου έδωσε μια ευχή να πάω να ..... και το έκλεισε.
ΣΩΣΤA η κοπελα ευχη σου εδωσε, τι ζορι τραβας εσυ;
:p

Zer0c00L
21-09-21, 16:52
ΣΩΣΤA η κοπελα ευχη σου εδωσε, τι ζορι τραβας εσυ;
:p

ναι ευχή μου έδωσε το ξέρω.

έπρεπε και εγώ να τις απαντήσω μόνο μαζί σου γλυκεία μου αν αντέχεις έλα

BlueChris
24-09-21, 09:31
Στα freepbx μου εμφανίστηκε ένα νέο module με όνομα "Allow List"
Νομίζω είναι λουκούμι για το σπίτι, να μπορούν να πάρουν μόνο πχ όσους έχω στο Address Book...

https://community.freepbx.org/t/freepbx-allowlist-caller-module-to-block-all-but-a-list-of-allowed-callers/72899

stelakis1914
24-09-21, 10:22
Πολύ σημαντικό module. Ήταν μια λειτουργία που υπήρχε στα fritz!box και την ζήλευα.

thourios
28-09-21, 14:21
Νέο κόλπο ή δεν το ήξερα.
Είχα ορεξη σήμερα και είπα να κάνω πλάκα. Όταν το σήκωσα σε κινητό Vodafone άρχισε η μαγνητοφωνημένη φωνή να μου λέει ότι είναι από την Amazon και ότι κάνει επενδύσεις στην Ελλάδα και με 250 ευρώ θα γινόμουν μέτοχος με πολλά κέρδη....Σε αυτό το σημείο τους γείωσα και καταχώρησα τον αριθμό στην Μαύρη Λίστα

00447949245079

customer
29-09-21, 11:46
Παει ενας χρονος (https://www.adslgr.com/forum/threads/592291-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%B7-%CE%9B%CE%AF%CF%83%CF%84%CE%B1-%CE%A4%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD-%CE%91%CF%81%CE%B9%CE%B8%CE%BC%CF%8E%CE%BD-%CE%9A%CE%AD%CE%BD%CF%84%CF%81%CF%89%CE%BD-%CE%A0%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%B2%CE%AF%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%89%CF%80%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD-%CE%94%CE%B5%CE%B4%CE%BF%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CF%89%CE%BD?p=6942486#post6942486) που συνεχιζουν να παιρνουν αρκετα συχνα στο σταθερο απο 0044 με εκατονταδες διαφορετικα νουμερα. Πληγη ειναι η τυποι. Φυσικα τους βλεπω μονο στη λιστα καλουντων του πανασονικ που το αγορασα γι αυτον τον σκοπο γιατι εχω block το 0044. Αν τυχον αγριεψουν τα πραγματα, διαθετει και "allow list" feature.

Παντως μου κανει εντυπωση η επιμονη τους, που ενω τρωνε block εδω και αρκετους μηνες, αυτοι οι gagsters συνεχιζουν να καλουν. Δεν μπορω βεβαια να κατανοησω πως ειναι δυνατον να μην μπορουν να εντοπισθουν, ή να απομονωθουν απο τις εταιριες τηλεφωνιας με τοσα ηλεκτρονικα μεσα που εχουν στη διαθεση τους.

Chingachgook
29-09-21, 12:09
Εγώ έχω παρατηρήσει ότι οι εοικοινωνίες κάνουν κύκλο: ένα διάστημα σε βαράνε αλύπητα και από διάφορα νούμερα, και τον περισσότερο χρόνο είσαι ήσυχος, σε γενικές γραμμές.

manoulamou
29-09-21, 12:29
Εγώ έχω παρατηρήσει ότι οι εοικοινωνίες κάνουν κύκλο: ένα διάστημα σε βαράνε αλύπητα και από διάφορα νούμερα, και τον περισσότερο χρόνο είσαι ήσυχος, σε γενικές γραμμές.
Ετσι ακριβως καλουν κατα... ριπας! :lol:

- - - Updated - - -


Νέο κόλπο ή δεν το ήξερα.
Είχα ορεξη σήμερα και είπα να κάνω πλάκα. Όταν το σήκωσα σε κινητό Vodafone άρχισε η μαγνητοφωνημένη φωνή να μου λέει ότι είναι από την Amazon και ότι κάνει επενδύσεις στην Ελλάδα και με 250 ευρώ θα γινόμουν μέτοχος με πολλά κέρδη....Σε αυτό το σημείο τους γείωσα και καταχώρηση τον αριθμό στην Μαύρη Λίστα

00447949245079

Επειδη και λογω ηλικιας δεν τα πιανω αμεσως, ποια ηταν η πλακα;
:hmm:
Καπου διαβαζα οτι κανουμε ο,τι και με τα fake bank e-mails, δεν κανουμε κλικ - δεν απανταμε, ωστε να μην εμφανιζονται ενεργες οι συνδεσεις και να μην επανερχονται δριμυτεροι...

thourios
29-09-21, 12:32
Ετσι ακριβως καλουν κατα... ριπας! :lol:

- - - Updated - - -



Επειδη και λογω ηλικιας δεν τα πιανω αμεσως, ποια ηταν η πλακα;
:hmm:
Καπου διαβαζα οτι κανουμε ο,τι και με τα fake bank e-mails, δεν κανουμε κλικ - δεν απανταμε, ωστε να μην εμφανιζονται ενεργες οι συνδεσεις και να μην επανερχονται δριμυτεροι...

Να τους αρχίσω στο δούλεμα

manoulamou
29-09-21, 17:00
Και παλι δεν καταλαβαινω πού ΘΑ ηταν η πλακα, χαμενη ωρα - χαμενο σαλιο, χωρις ουσιαστικο αποτελεσμα, νευρακια - τσαταλακια!
:whistle:
Πού να ξεκινησει και το νεο αδιανοητο lockdown παλι, εχουμε να ξαναδουμε μετρα ακορντεον, τωρα που σφιγγγουν και τα κρυα...

customer
28-10-21, 09:35
Ρε επιμονη οι ανθρωποι. Τους εχω στην block list του
πανασονικ, εχει περασει ενας χρονος και συνεχιζουν να καλουν.
Πρεπει να ειναι πολυ απελπισμενοι. :)
Αστους να καλουν, αφου δεν ενοχλουν, νο προμπλεμ.

psolord
29-10-21, 00:11
Ρε επιμονη οι ανθρωποι. Τους εχω στην block list του
πανασονικ, εχει περασει ενας χρονος και συνεχιζουν να καλουν.
Πρεπει να ειναι πολυ απελπισμενοι. :)
Αστους να καλουν, αφου δεν ενοχλουν, νο προμπλεμ.

Φαντασου να σηκωσεις το τηλεφωνο για να παρεις εσυ, την ωρα που μολις σε εχουν καλεσει και να ακουσεις απο μεσα μια φωνη "επι τελους σε τσακωσα πονηρουλη"! :p

dimyok
29-10-21, 00:22
Μερικες φορες εκανε εκτροπη σε μενα , το σήκωνα και έριχνα ευχές σε ολη τους τη φαρα αλλά τελικά εγω κατέληγα εκνευρισμένος και με μια τρυπα στο νερο - δε γινεται δουλεια χωρις block
Παλι καλα που αγγλικά δε κατέχουν πολύ οι θειαδες γιατι θα το χαν πιστεψει για την επενδυση ....

dimyok
30-10-21, 22:36
Αλλο ενα για τη black list +1 202-470-6659 ΅΅ Washington D.C ε ρε γλεντια νυχτιατικα

mzaf
05-11-21, 15:52
"Επενδυτές από Αγγλία" (λέγε με Αλμπάνια) :p
https://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/koinonia/361489/poios-einai-telika-piso-apo-ta-tilefonimata-apo-arithmoys-me-44

customer
11-11-21, 13:27
Αγγλικα νουμερα απο τηλεφωνικο κέντρο στα Τιρανα. Μαλιστα.
Δλδ γνωριζουν και ποιοι ειναι.

Zer0c00L
11-11-21, 14:02
Αγγλικα νουμερα απο τηλεφωνικο κέντρο στα Τιρανα. Μαλιστα.
Δλδ γνωριζουν και ποιοι ειναι.

Δεν νομίζω να μπορούν να κάνουν τίποτα

Καθώς τα νούμερα που καλούν +44 κτλ είναι ψεύτικα όπως και οι εταιρείες που υποτίθεται εκπροσωπεύουν

είναι απάτη 100%

thourios
12-11-21, 14:27
2103581540
Κάθε μέρα την ίδια ώρα. Αν και ο αριθμός μου είναι στο άρθρο 11. Σήμερα το σήκωσα λόγω κεκτημένης ταχύτητα. και μάλιστα μου είπαν ότι θα μου στείλουν το TV box για Cosmote TV γιατί έχω συμφωνήσει. Τους έβρισα και το έκλεισαν.

manoulamou
12-11-21, 15:01
Τουλαχιστον... ξεσπασες τα νευρα σου σε καποιον κι ας μην ηταν ο.... μωυσης!
:p

customer
13-11-21, 00:53
Δεν νομίζω να μπορούν να κάνουν τίποτα

Καθώς τα νούμερα που καλούν +44 κτλ είναι ψεύτικα όπως και οι εταιρείες που υποτίθεται εκπροσωπεύουν

είναι απάτη 100%

Μα το αρθρο αναφερει συγκεκριμενη εταιρια με συγκεκριμενες απατες.

Zer0c00L
13-11-21, 02:42
Μα το αρθρο αναφερει συγκεκριμενη εταιρια με συγκεκριμενες απατες.

έχεις δίκιο

αλλά η εμπειρία μου έχει δείξει ότι απλά είναι ένα άρθρο θα απασχολήσει λίγο καιρό - θα ξεχαστεί - θα ξανά γίνει ντόρος και ουσιαστικό αποτέλεσμα δεν θα υπάρξει

δηλαδή πρόστιμο που να πληρωθεί και κάποιοι να πάνε φυλακή.

akilleas
15-11-21, 14:56
Παιδιά, που μπορώ να καταγγείλω έναν αριθμό κινητού συνεργάτη της Watt and volt?

mzaf
15-11-21, 15:56
https://www.dpa.gr/

BlueChris
29-11-21, 22:31
Πήρε αυτός ο αριθμός

2130187210 (https://www.white-pages.gr/arithmos/2130187210)

Δεν πρόλαβα να απαντήσω αλλά στο whitepages ρίχνουν καντήλια οπότε μπήκε black list.

kostas2005
30-11-21, 08:29
Πήρε αυτός ο αριθμός

2130187210 (https://www.white-pages.gr/arithmos/2130187210)

Δεν πρόλαβα να απαντήσω αλλά στο whitepages ρίχνουν καντήλια οπότε μπήκε black list.
https://www.truecaller.com/search/gr/2130187210

BlueChris
30-11-21, 13:26
https://www.truecaller.com/search/gr/2130187210

aaaaa thx

advantix
09-02-22, 15:04
Στην αναλυτική κατάσταση wind έχει μια χρέωση στο σταθερό τους τηλέφωνο οι γονείς μου από ένα νούμερο 3014900 δεν θυμούνται πως το κάνανε και αν το κάνανε, έψαξα να δω αλλά δεν βρήκα κάτι, εκτός από μια σελίδα που λέει https://www.intertelecom.gr/fixed/rates και το έχει με χρέωση 1.052€/κλήση αλλά και πάλι δεν βγάζω άκρη τι μπορεί να είναι. Γνωρίζει κάποιος ;

thourios
09-02-22, 16:50
Στην αναλυτική κατάσταση wind έχει μια χρέωση στο σταθερό τους τηλέφωνο οι γονείς μου από ένα νούμερο 3014900 δεν θυμούνται πως το κάνανε και αν το κάνανε, έψαξα να δω αλλά δεν βρήκα κάτι, εκτός από μια σελίδα που λέει https://www.intertelecom.gr/fixed/rates και το έχει με χρέωση 1.052€/κλήση αλλά και πάλι δεν βγάζω άκρη τι μπορεί να είναι. Γνωρίζει κάποιος ;


Έχουν πάρει το 14900 για ραντεβού στον ΕΟΠΥΥ γιατρούς και τέτοια. Έχω βάλει φραγή σε τέτοια και τελείωσε η υπόθεση.

advantix
09-02-22, 18:49
Όντως τώρα που το λες δεν το σκέφτηκα να το συνδυάσω με το +30 14900 που μάλλον είναι, ναι το θυμήθηκαν ότι πήραν τηλέφωνο για εξέταση στο ΙΚΑ.

Zer0c00L
09-02-22, 20:20
να γνωρίζετε ότι υπάρχουν 4ψήφια και 5ψήφια νούμερα που χρησιμοποιεί το ΕΦΚΑ αλλά και άλλες δημόσιες υπηρεσίες/οργανισμοί που έχουν υψηλή χρέωση.

thourios
09-02-22, 20:52
να γνωρίζετε ότι υπάρχουν 4ψήφια και 5ψήφια νούμερα που χρησιμοποιεί το ΕΦΚΑ αλλά και άλλες δημόσιες υπηρεσίες/οργανισμοί που έχουν υψηλή χρέωση.

Να χρεώνεσαι και να μην σε εξυπηρετούν κιόλας. Ραντεβού μόνο μέσω https://www.e-syntagografisi.gr/p-rv/p
αλλά και εκεί για γέλια είναι. Όλα σχεδόν πιασμένα είναι για τρεις μήνες.
Επιμένω όμως και βρίσκω

Zer0c00L
09-02-22, 21:02
Να χρεώνεσαι και να μην σε εξυπηρετούν κιόλας. Ραντεβού μόνο μέσω https://www.e-syntagografisi.gr/p-rv/p
αλλά και εκεί για γέλια είναι. Όλα σχεδόν πιασμένα είναι για τρεις μήνες.
Επιμένω όμως και βρίσκω

Αυτό λες εσύ

εγώ είχα ένα ατύχημα κατά την εργασία μου (όταν ήμουν εκτός των κεντρικών γραφείων σε ένα υποκατάστημα) στο οποίο χτύπησα στον αριστερό ώμο με αποτέλεσμα να πρέπει να έχω τον γνωστό επίδεσμο/νάρθηκα στο αριστερό χέρι και να είναι ακινητοποιημένο υπό γωνία 90 μοιρών τουλάχιστον για 15 ημέρες (αν υπέγραφαν αναρρωτική άδεια) επειδή όμως δεν υπογράφουν οι αρμόδιοι την αναρρωτική άδεια όπως καταλαβαίνεις θα φοράω αυτό το πράγμα για τουλάχιστον 30 ημέρες στις οποίες θα παίρνω τα χάπια και θα βάζω και την αλοιφή.

dimyok
09-02-22, 21:20
Εδω ραντεβου ΙΚΑ εσταυρωμενου 9 φορες ακυρωση - επαναπρογραμματισμος 4 μηνες και δε ντρεπονται

thourios
09-02-22, 21:49
Αυτό λες εσύ

εγώ είχα ένα ατύχημα κατά την εργασία μου (όταν ήμουν εκτός των κεντρικών γραφείων σε ένα υποκατάστημα) στο οποίο χτύπησα στον αριστερό ώμο με αποτέλεσμα να πρέπει να έχω τον γνωστό επίδεσμο/νάρθηκα στο αριστερό χέρι και να είναι ακινητοποιημένο υπό γωνία 90 μοιρών τουλάχιστον για 15 ημέρες (αν υπέγραφαν αναρρωτική άδεια) επειδή όμως δεν υπογράφουν οι αρμόδιοι την αναρρωτική άδεια όπως καταλαβαίνεις θα φοράω αυτό το πράγμα για τουλάχιστον 30 ημέρες στις οποίες θα παίρνω τα χάπια και θα βάζω και την αλοιφή.

Ποιοι νωρίς είναι οι υπεύθυνοι;

- - - Updated - - -


Εδω ραντεβου ΙΚΑ εσταυρωμενου 9 φορες ακυρωση - επαναπρογραμματισμος 4 μηνες και δε ντρεπονται

Κλείνει διπλά και τριπλά ραντεβού ή με άλλους γιατρούς σε κοντινές περιοχές

Έχουμε ξεχωριστό topic για τον ΕΟΠΥΥ
http://bit.do/fTrDZ

Zer0c00L
10-02-22, 00:13
Ποιοι νωρίς είναι οι υπεύθυνοι;

- - - Updated - - -



Κλείνει διπλά και τριπλά ραντεβού ή με άλλους γιατρούς σε κοντινές περιοχές

Έχουμε ξεχωριστό topic για τον ΕΟΠΥΥ
http://bit.do/fTrDZ

το σύστημα υγείας δεν αναλαμβάνει την ευθύνη να βάλει την σφραγίδα/υπογραφή στην αναρρωτική άδεια και πρόσεξε δεν ισχυρίζομαι ατύχημα που συνέβηκε κατά την διάρκεια της εργασίας μου (το οποίο φυσικά ισχύει καθώς είμαι εντός ωραρίου εργασίας και σε χώρο της εργασίας μου) αλλά αναλαμβάνω την ευθύνη να πω ότι δεν πρόσεξα έτσι έπαθα το ατύχημα στο οποίο χτύπησα το χέρι μου και τώρα θέλω να γίνω καλά το συντομότερο δυνατόν.

ε δεν γίνεται αυτό καθώς δεν υπογράφουν για την αναρρωτική άδεια έτσι θα φοράω τον ειδικό επίδεσμο/νάρθηκα που θα μου ακινητοποιεί το χέρι σε γωνία 90 μοιρών και αντί να θέλω 15 ημέρες θα χρειαστούν 30 ημέρες ίσως και περισσότερες με φάρμακα/αλοιφές κτλ...

μετά απορούν γιατί δεν έχω εμπιστοσύνη στο σύστημα υγείας και τους ίδιους τους γιατρούς.

KostakisK
10-02-22, 00:52
το σύστημα υγείας δεν αναλαμβάνει την ευθύνη να βάλει την σφραγίδα/υπογραφή στην αναρρωτική άδεια και πρόσεξε δεν ισχυρίζομαι ατύχημα που συνέβηκε κατά την διάρκεια της εργασίας μου (το οποίο φυσικά ισχύει καθώς είμαι εντός ωραρίου εργασίας και σε χώρο της εργασίας μου) αλλά αναλαμβάνω την ευθύνη να πω ότι δεν πρόσεξα έτσι έπαθα το ατύχημα στο οποίο χτύπησα το χέρι μου και τώρα θέλω να γίνω καλά το συντομότερο δυνατόν.

ε δεν γίνεται αυτό καθώς δεν υπογράφουν για την αναρρωτική άδεια έτσι θα φοράω τον ειδικό επίδεσμο/νάρθηκα που θα μου ακινητοποιεί το χέρι σε γωνία 90 μοιρών και αντί να θέλω 15 ημέρες θα χρειαστούν 30 ημέρες ίσως και περισσότερες με φάρμακα/αλοιφές κτλ...

μετά απορούν γιατί δεν έχω εμπιστοσύνη στο σύστημα υγείας και τους ίδιους τους γιατρούς.

Ορίστε? Ερώτηση όταν έσπασε το χέρι σου λογικά πήγες στο νοσοκομείο.....τους είπες να σου δώσουν και χαρτι αναρρωτικής ή το ζήτησες αργότερα

Zer0c00L
10-02-22, 01:00
Ορίστε? Ερώτηση όταν έσπασε το χέρι σου λογικά πήγες στο νοσοκομείο.....τους είπες να σου δώσουν και χαρτι αναρρωτικής ή το ζήτησες αργότερα

το πρόβλημα είναι ότι

δεν έσπασα κανένα χέρι

δεν έχω κανένα κάταγμα ούτε ράγισμα (το δείχνει και η ακτινογραφία)

αν είχα κάταγμα/ράγισμα θα έδιναν αναρρωτική στο νοσοκομείο (θα ήταν υποχρεωμένοι άλλωστε να το κάνουν) και δεν θα με ένοιαζε αν χαρακτηριστεί εργατικό ατύχημα ή το οτιδήποτε

απλά κάτι έγινε στον αριστερό ώμο μου το οποίο για να διορθωθεί θέλει ακινητοποίηση (με τον ειδικό επίδεσμο/νάρθηκα που το ακινητοποιεί σε θέση υπό 90 μοίρες) - ξεκούραση σε συνδυασμό με χάπια παυσίπονα/αντιφλεγμονώδη και με αλοιφή

αλλά αυτό όπως καταλαβαίνεις δεν μπορεί να γίνει χωρίς αναρρωτική άδεια

έτσι εκεί που θα ήθελα 15 ημέρες για να συνέλθει και να μπορώ να είμαι 100% παραγωγικός στην εργασία μου

τώρα θα χρειαστώ 30 ημέρες + ότι θα φοράω αυτό το πράγμα που θα με εμποδίζει να εργαστώ γιατί σκέψου ότι γράφω στον υπολογιστή με το ένα χέρι...

όλα αυτά γιατί δεν αναλαμβάνουν την ευθύνη να υπογράψουν για αναρρωτική άδεια.

KostakisK
11-02-22, 12:43
Ε δεν ειμαστε καλα. Σε αλλη δομη υγειας? Σε κεντρο υγειας προτεινω να κλεισεις ραντεβου και να τους προσκομισεις συνταγογραφησεις χαπιων να σε εξετασουν για να σε αναλαβουν.

Zer0c00L
11-02-22, 12:59
Ε δεν ειμαστε καλα. Σε αλλη δομη υγειας? Σε κεντρο υγειας προτεινω να κλεισεις ραντεβου και να τους προσκομισεις συνταγογραφησεις χαπιων να σε εξετασουν για να σε αναλαβουν.

όλα αυτά έγιναν στο ΚΥ της περιοχής μου και σε γνωστό νοσοκομείο της περιοχής

χρεώθηκα δύο ημέρες από την κανονική μου άδεια.

ήδη τα παυσίπονα τέλος (7 ημέρες) όπως κατα αντιφλεγμονώδες και η αλοιφή

παραμένει ο επίδεσμος/νάρθηκας οποίος με ενοχλεί...γιατί όπως καταλαβαίνετε η φύση της δουλειάς μου/διασκέδασης μου περιλαμβάνει τον υπολογιστή.

δεν πειράζει...

δεν θα ξανά ασχοληθώ με το θέμα...

customer
15-04-22, 13:55
Για να επιστρεψουμε στο θεμα μας.
Μεγαλη πλακα στο youtube με "εταιρια επενδυσεων". (scam baiting)
Η αλλη λυση πριν την φραγη.:)

https://www.youtube.com/watch?v=blxOWkCVlmQ

BlueChris
22-06-22, 10:43
2130392750 Nova Προσφορές/Πωλήσεις

Με πήραν σήμερα στο κινητό.

giorgosthess
22-06-22, 11:11
Ατελειωτα τα νούμερα Κάθε μέρα περνάω και 1 στην blacklist του fritz. Εμένα με έχουν βάλει στο μάτι στην ζενιθ. Παιρνουν τηλέφωνο δεν ενδιαφέρομαι λέω και block. Ξανα παίρνουν άλλη μέρα από άλλο τηλέφωνο. Δεν φτάνει που με παίρνουν ενω είμαι στο άρθρο 11, δεν ενημερώνουν και την βάση τους ότι δεν ενδιαφέρομαι....

Chingachgook
22-06-22, 12:00
Το κόλπο που έχουν βρει είναι να λένε "είναι τυχαία η κλήση", ή μου είπε ένας τις προάλλες ότι μου έδωσαν τον τάδε αριθμό και τους καλώ όλους +1.

Από τη στιγμή όμως που υπάρχουν λίστες, θα έπρεπε να τις ελέγχουν προτού καλέσουν, είτε είναι τυχαία η κλήση, είτε είναι "τυχαία".

Πριν κάποιο καιρό με ζήτησε κάποιος (στο κινητό) με ονομ/μο (μου), και όταν τον ρώτησα που βρήκε το τηλέφωνο, μου είπε ότι ήταν τυχαία η κλήση. Του λέω "ρε μπαγάσα δεν πας να παίξεις κανένα τζόκερ, που βρήκες τυχαία και το ονομ/μο" :p

Moho
22-06-22, 13:07
Το κόλπο που έχουν βρει είναι να λένε "είναι τυχαία η κλήση", ή μου είπε ένας τις προάλλες ότι μου έδωσαν τον τάδε αριθμό και τους καλώ όλους +1.

Από τη στιγμή όμως που υπάρχουν λίστες, θα έπρεπε να τις ελέγχουν προτού καλέσουν, είτε είναι τυχαία η κλήση, είτε είναι "τυχαία".

Πριν κάποιο καιρό με ζήτησε κάποιος (στο κινητό) με ονομ/μο (μου), και όταν τον ρώτησα που βρήκε το τηλέφωνο, μου είπε ότι ήταν τυχαία η κλήση. Του λέω "ρε μπαγάσα δεν πας να παίξεις κανένα τζόκερ, που βρήκες τυχαία και το ονομ/μο" :p

Το "είναι τυχαία τα νούμερα που καλούμε" το έχουνε κάνει δικαιολογία εδώ και καιρό μερικοί, λες και είναι αποδεκτή εξήγηση. Δηλαδή άμα πάρω εγώ σβάρνα το δρόμο και χτυπάω κουδούνια στην τύχη, αυτό σημαίνει πως δεν ενοχλούνται οι ιδιοκτήτες; Τι πάει να πει "στην τύχη" δηλαδή; Το βασικό (βάσει GDPR) είναι να έχεις αποδεδειγμένα εξασφαλίσει την συναίνεση του καλούμενου, κι αυτό ξεκάθαρα δεν ισχύει, είτε είναι οι τηλεφωνικοί αριθμοί τυχαίοι, είτε δεν είναι.

@ ADSLgr.com All rights reserved.