PDA

Επιστροφή στο Forum : Μαύρη Λίστα Τηλεφωνικών Αριθμών/Κέντρων - Παραβίαση Προσωπικών Δεδομένων



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46

blade_
07-12-23, 22:56
τις τελευταιες μερες εχω τηλεφωνηματα απο νουμερα που ξεκινανε ως 2117777 και απο 213009
μου λενε απο τη δεη ξερουν τα στοιχεια μου και μιλαμε για προγραμματα κτλ.
Ξερει καποιος αν ειναι legit?

BlueChris
07-12-23, 23:09
τις τελευταιες μερες εχω τηλεφωνηματα απο νουμερα που ξεκινανε ως 2117777 και απο 213009
μου λενε απο τη δεη ξερουν τα στοιχεια μου και μιλαμε για προγραμματα κτλ.
Ξερει καποιος αν ειναι legit?

Εταιρίες προώθησης προϊόντων θα είναι λογικά. Είσαι γραμμένος στο άρθρο Νο κάτι πως το λένε?

manoulamou
07-12-23, 23:13
τις τελευταιες μερες εχω τηλεφωνηματα απο νουμερα που ξεκινανε ως 2117777 και απο 213009
μου λενε απο τη δεη ξερουν τα στοιχεια μου και μιλαμε για προγραμματα κτλ.
Ξερει καποιος αν ειναι legit?
Ξεκινησαν μαλλον προωθηση των ΠΡΑΣΙΝΩΝ τιμολογιων ρευματος / θα κανουν και μηνιαια την μετρηση της καταναλωσης απο το 2024
:twisted:

GregoirX23
07-12-23, 23:40
Έχω ένα κάρο κλήσεις από κοσμοτε από διάφορα 62 κάτι ξεκινάνε....
Με έπαιρναν πριν στη vdsl του εξοχικού μάλλον πιθανολογω για να τη γυρίσω σε οπτική ..
Οι κλήσεις αυτές συνεχίζονται και δεν σταματάνε με τίποτα ακόμα και τώρα που την έκοψα για χάρη του gigamax...
Το νούμερο φυσικά υπάρχει σε voip πάροχο..
Το ιστορικό πάει πίσω μέχρι τον Απρίλιο.... Μπορεί και πιο πίσω... Απλά εκεί σταματάει το log του softphone..
Καθημερινά αυτή η ιστορία από 2-3 κλήσεις....
Τώρα σαν να σταμάτησε λίγο εδώ και μερικές μέρες από τα μέσα του Νοέμβρη...
Ελπίζω να παραμείνει έτσι....

blade_
07-12-23, 23:48
Εταιρίες προώθησης προϊόντων θα είναι λογικά. Είσαι γραμμένος στο άρθρο Νο κάτι πως το λένε?

να μην ειναι απευθειας απο τη δεη?Βλεπουν και τις καταναλωσεις μου. οχι με νουμερα αλλα μου ειπαν οτι εχω σχετικα χαμηλη καταναλωση

- - - Updated - - -

τι αρθρο ειναι αυτο?

BillyVan
08-12-23, 00:00
τι αρθρο ειναι αυτο?

https://lawandtech.eu/2017/04/10/spam-calls/

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/mhtrwo_11.html

blade_
08-12-23, 00:44
https://lawandtech.eu/2017/04/10/spam-calls/

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/mhtrwo_11.html

ωραιο.πως αυτο ξεχωριζει αν θα μας καλεσει η ιδια η εταιρεια?

BillyVan
08-12-23, 10:48
Αν εννοεις πχ οτι κανεις εγγραφη στο μητρωο και εισαι στη κοσμοτε

τοτε οταν εκανες το συμβόλαιο με την κοσμοτε εχει ενα τσεκ στο να δεχεσαι προσφορες απ αυτους.

Αν το εχεις τσεκαρει σημαινει οτι θα μπορουν να σε καλουν για προσφορες.

Δες το δικο μου

252533

YAziDis
08-12-23, 11:01
Δε νομίζω να γίνεται δουλίτσα έτσι. Πρακτικά είναι στην εταιρία ήδη πελάτης και τον παίρνουν τηλέφωνο οπότε δε νομίζω να εμπίπτει στη δραστηριότητα του μητρώου 11. Στην ίδια εταιρία θα πρέπει να δηλώσει πως δεν επιθυμεί να ενημερώνεται πρακτικά.

Chingachgook
08-12-23, 11:01
Ο σοφός (στα κόλπα) Έλληνας, βρήκε τη λύση και για το μητρώο, και για το GDPR - όταν σε παίρνουν για προσφορά, σε περίπτωση που διαμαρτυρηθείς, σου πετάνε ένα "είναι τυχαία η κλήση", aka δεν έχουμε τα προσωπικά σας στοιχεία στη βάση μας και όλα καλά.

atux_null
08-12-23, 11:45
Κλήση την Τετάρτη με απόκρυψη κ bot μου αναφέρει ότι κέρδισα από το Paypal ένα iphone 11. Αν θέλω να συνεχίσω πρέπει να πατήσω 1.
Την Πέμπτη με καλέσανε χωρίς απόκρυψη από 6953024424, με το ίδιο bot, αλλά αυτή τη φορά είναι iphone 14.
λέω να περιμένω για να πάρω το iphone 15. :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

BillyVan
08-12-23, 11:47
Στην ίδια εταιρία θα πρέπει να δηλώσει πως δεν επιθυμεί να ενημερώνεται πρακτικά.

Τι διαφορετικο ειπα?

Ειδες τη φωτο που εβαλα?

Ειναι ξεκαθαρο αν στο 2ο τσεκαρεις οχι ουτε η κοσμοτε θα σε καλει

Chingachgook
08-12-23, 12:28
Τι διαφορετικο ειπα?

Ειδες τη φωτο που εβαλα?

Ειναι ξεκαθαρο αν στο 2ο τσεκαρεις οχι ουτε η κοσμοτε θα σε καλει

Η καθημερινότητα δείχνει πως δεν ισχύει αυτό. Και αν δε σε καλέσει ο πάροχος, θα σε καλέσει συνεργαζόμενο τηλεφωνικό κέντρο, με "τυχαία" κλήση :)

BillyVan
08-12-23, 12:49
Τοτε απλα λες οτι εισαι στο μητρωο και καταγραφεις την κληση απο τον και καλα συνεργατη.

Την επόμενη φορα κανεις εγγραφη καταγγελία.

Τωρα το ποτε θα ενημερωθει με τα νεα στοιχεια και με τους νεους ενταγμενους στο μητρωο δεν το ξερω

YAziDis
08-12-23, 14:09
Τι διαφορετικο ειπα?

Ειδες τη φωτο που εβαλα?

Ειναι ξεκαθαρο αν στο 2ο τσεκαρεις οχι ουτε η κοσμοτε θα σε καλει

Αυτό που ποστάρεις εσύ, το 2ο κουτάκι αφορά την Cosmote ή τουλάχιστον εγώ έτσι το εκλαμβάνω. Ο φιλος δε έτσι κλήσεις από την ΔΕΗ.

BillyVan
08-12-23, 14:16
Παράδειγμα έφερα την κοσμοτε αλλα και τους παροχους τηλ/νιων που το εχουν στη συμβαση που υπογράφουμε.

Κατι σντίστοιχο εχουν πλεον όλοι οι πάροχοι της ενταξης του καταναλωτη στο μητρωο αυτο.

Ακομη ομως κα να μην εχεις οπως ειπα τους αναφερεις οτι δε θελεις να σε ενοχλουν και οτι εισαι εγγεγραμενος στο μητρωο.

Αν συνεχισουν κανεις κι εσυ τα νομιμα

YAziDis
08-12-23, 14:24
Και σου ξαναλέω:
- Το πρώτο κουτάκι αφορά το μητρώο 11. Αν ενταχθείς εκεί δε μπορούν να σε καλέσουν για διαφημιστικούς σκοπούς οποιαδήποτε εταιρία η οποία προμηθεύεται την λίστα του μητρώου 11
- Το δεύτερο κουτάκι αφορά τον τηλεπικοινωνιακό πάροχο που του δηλώνεις ότι θέλεις να ενταχθείς στο μητρώο 11, για το αν μπορεί να σε καλεί εκείνος για προσφορές.

Τώρα, στην περίπτωση του παλικαριού, είναι ήδη πελάτης στη συγκεκριμένη περίπτωση της ΔΕΗ. Εδώ δεν έχει κάποια σχέση το μητρώο 11. Η εταιρία τον καλέι επειδή είναι δικός της πελάτης για να τον ενημερώσει για ότι χρειάζεται. Σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει να δηλώσει στην ίδια την εταιρία πως δεν επιθυμεί να τον καλεί ή ότι δέχεται ενημέρωση μόνο με sms email κτλ. Κοινώς στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν έχει ισχύ το μητρώο 11.

- - - Updated - - -

Και μόλις χτύπησε το τηλέφωνο μου από τέτοιο νούμερο... Τι είναι πάλι τούτο;

252537

KostakisK
08-12-23, 14:41
Μην μπερδεύεστε με το μητρώο 11. Τυχαίες κλήσεις απο άλλες εταιρείες ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ μην σας πω δια ροπάλου και μόνο η ίδια η εταιρεία με την οποία έχεις πάρε δώσε μπορεί να σε καλέσει.

fasdf
08-12-23, 17:13
Και σου ξαναλέω:
- Το πρώτο κουτάκι αφορά το μητρώο 11. Αν ενταχθείς εκεί δε μπορούν να σε καλέσουν για διαφημιστικούς σκοπούς οποιαδήποτε εταιρία η οποία προμηθεύεται την λίστα του μητρώου 11
- Το δεύτερο κουτάκι αφορά τον τηλεπικοινωνιακό πάροχο που του δηλώνεις ότι θέλεις να ενταχθείς στο μητρώο 11, για το αν μπορεί να σε καλεί εκείνος για προσφορές.

Τώρα, στην περίπτωση του παλικαριού, είναι ήδη πελάτης στη συγκεκριμένη περίπτωση της ΔΕΗ. Εδώ δεν έχει κάποια σχέση το μητρώο 11. Η εταιρία τον καλέι επειδή είναι δικός της πελάτης για να τον ενημερώσει για ότι χρειάζεται. Σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει να δηλώσει στην ίδια την εταιρία πως δεν επιθυμεί να τον καλεί ή ότι δέχεται ενημέρωση μόνο με sms email κτλ. Κοινώς στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν έχει ισχύ το μητρώο 11.

- - - Updated - - -

Και μόλις χτύπησε το τηλέφωνο μου από τέτοιο νούμερο... Τι είναι πάλι τούτο;

252537

Μοιαζει με νουμερο Γερμανιας. Ποια περιοχη δεν ξερω. Αλλα του λειπει το country code (+49)....Λες και βρηκαν τροπο να αφαιρεσουν το international prefix απο τα sip πακετα...Αν οντως γινεται πολυ τραβηγμενο για το αν θελουν να πετυχουν κατι εις βαρος σου. Δεν ξερω μπορει να λεω και χαζα τωρα....

konenas
09-12-23, 23:42
Έχω ένα κάρο κλήσεις από κοσμοτε από διάφορα 62 κάτι ξεκινάνε....
Με έπαιρναν πριν στη vdsl του εξοχικού μάλλον πιθανολογω για να τη γυρίσω σε οπτική ..
Οι κλήσεις αυτές συνεχίζονται και δεν σταματάνε με τίποτα ακόμα και τώρα που την έκοψα για χάρη του gigamax...
Το νούμερο φυσικά υπάρχει σε voip πάροχο..
Το ιστορικό πάει πίσω μέχρι τον Απρίλιο.... Μπορεί και πιο πίσω... Απλά εκεί σταματάει το log του softphone..
Καθημερινά αυτή η ιστορία από 2-3 κλήσεις....
Τώρα σαν να σταμάτησε λίγο εδώ και μερικές μέρες από τα μέσα του Νοέμβρη...
Ελπίζω να παραμείνει έτσι....
2106292...

kostas2005
12-12-23, 08:59
κάποτε για εκδίκηση γραφανε το τηλέφωνο σου στον τοιχο σε στάσης για ολες τις στάσεις.
Σήμερα σε μια σελίδα.
Αν το κανουν και σε πανω απο μια.. την ωρα που εσύ τρέχεις είναι πιθανό να το/την πατήσεις και να πληρώνεις κιόλας καμία εγγραφή.

ANDREASOMAGEIRAS
11-01-24, 12:44
Ο αριθμός ‪+870 773 130 071‬ τι μπορεί να είναι;
Στο google δεν βρήκα κάτι.

BlueChris
11-01-24, 12:45
Ο αριθμός ‪+870 773 130 071‬ τι μπορεί να είναι;
Στο google δεν βρήκα κάτι.

Έχεις κάνα συγγενή στη Νότια Αφρική?

FuS
11-01-24, 13:17
Ο αριθμός ‪+870 773 130 071‬ τι μπορεί να είναι;
Στο google δεν βρήκα κάτι.

Τέτοιας μορφής τηλέφωνο φαίνεται να είναι από το Niue (κάπου στην Τόνγκα, Σαμόα, Νησιά Κούκ, εκεί γύρω).
Μπορεί να δωρίζει κάνας πρίγκηπας την περιουσία του :p

ANDREASOMAGEIRAS
12-01-24, 01:03
Ευχαριστώ για την ενημέρωση.

kostas2005
14-01-24, 10:16
Τέτοιας μορφής τηλέφωνο φαίνεται να είναι από το Niue (κάπου στην Τόνγκα, Σαμόα, Νησιά Κούκ, εκεί γύρω).
Μπορεί να δωρίζει κάνας πρίγκηπας την περιουσία του :p

Παρεο από κάτω, σακάκι ταξιάρχου Θεοχάρη με 1000 παράσημα και στο κεφάλι μεταλλικό κράνος χρυσό τυπου Κολοκοτρώνης... αυτός είναι ο άνθρωπος του νόμου κατά εκεί.
Τι κάνετε αν κάποιος δεν ειναι σωστός?
Τον διώχνουμε απο το χωριό η απάντηση!

Σε ερώτηση στα παιδιά τι θα ήθελαν η απάντηση ειναι δρόμους για να μπορουν να κυκλοφορούν τα αυτοκίνητα με τα πολλα κυβικά που ειχαν αφήσει η αμερικανικοί παλιότερα.

Στα κρατικά το είχε παίξει το ντοκυμαντέρ πριν χρόνια με εναν 50αρι χιπι που γυρναγε με ενα μικρό ιστιοπλοϊκό τέτοια μέρη πριν χρόνια.
Αν το θυμάται κανείς ας μου το θυμίσει αλλιως να πάρω πίσω!

Chingachgook
22-02-24, 16:37
Επειδή κάτι γίνεται τον τελευταίο καιρό και σάμπως να έχουν γίνει πιο συχνές οι "τυχαίες" κλήσεις :twisted:, εφαρμογές τύπου truecaller προτείνονται; Χρησιμοποεί κανείς;

Nikiforos
23-02-24, 09:28
Επειδή κάτι γίνεται τον τελευταίο καιρό και σάμπως να έχουν γίνει πιο συχνές οι "τυχαίες" κλήσεις :twisted:, εφαρμογές τύπου truecaller προτείνονται; Χρησιμοποεί κανείς;

καλημερα, το δουλευα παλια ηταν πολυ καλο και αξιοπιστο, μετα απο format κτλ ξεχασα να το ξαναπερασω.

famous-walker
24-02-24, 23:46
Επειδή κάτι γίνεται τον τελευταίο καιρό και σάμπως να έχουν γίνει πιο συχνές οι "τυχαίες" κλήσεις :twisted:, εφαρμογές τύπου truecaller προτείνονται; Χρησιμοποεί κανείς;

Θα ελεγα αν εχεις συγκεκριμενους αριθμους καλυτερα το ενσωματομενο μπλοκ του dialer. Το truecaller αλλωστε φτιαχνει την βαση του με τις επαφες οσων το εγκαθιστουν.

BlueChris
02-03-24, 15:46
Με πήρε αυτό και απάντησα... Άρχισε με ένα high, this και το έκλεισα. Δεν ξέρω τι ήταν αλλά έγινε ban

6941852874

- - - Updated - - -

Και απο άλλοι αριθμο
6945546636

YAziDis
05-03-24, 17:35
Σήμερα έχουν ξεσκιστεί λιγάκι ε;

254446

Υ.Γ. Ήθελα να ήξερα, δε μπορούν να κάνουν κάτι σε αυτούς που αγοράζουν τους αριθμούς;

dimangelid
05-03-24, 21:48
Σήμερα έχουν ξεσκιστεί λιγάκι ε;

254446

Υ.Γ. Ήθελα να ήξερα, δε μπορούν να κάνουν κάτι σε αυτούς που αγοράζουν τους αριθμούς;

99% όποιος κάνει τις κλήσεις, κάνει caller id spoofing. Δηλαδή βάζει στις εξερχόμενες κλήσεις που πραγματοποιεί, να φαίνεται άλλος αριθμός.

Υπάρχουν VoIP πάροχοι που το επιτρέπουν.

Αν όντως πρόκειται περί caller id spoofing, δύσκολο ως αδύνατο να κάνει κάποιος από τους αρμόδιους στην Ελλάδα (εννοώντας την ΕΕΤΤ και τους παρόχους κινητής και σταθερής τηλεφωνίας) . Μόνο ο/οι VoIP πάροχος/πάροχοι που χρησιμοποιούν οι spammers μπορεί.

BlueChris
05-03-24, 22:45
Υπάρχουν VoIP πάροχοι που το επιτρέπουν.

Θες να μου πεις έναν πάροχο που το επιτρέπει αυτό εξωτερικού? γιατί δεν το έχω συναντήσει ποτέ αυτό. Αν ήταν τόσο απλό τότε δεν θα είχαμε κινητά/σταθερά.. θα τα είχαμε πετάξει από τα παράθυρα χρόνια τώρα.

YAziDis
05-03-24, 22:46
Γίνεται αυτό το πράγμα; Δεν το γνώριζα...

Μα καλά γιατί να επιτραπεί από κάποιον πάροχο αυτό το πράγμα; Δε θα έπρεπε να είναι παράνομο;

BlueChris
05-03-24, 23:00
Γίνεται αυτό το πράγμα; Δεν το γνώριζα...

Μα καλά γιατί να επιτραπεί από κάποιον πάροχο αυτό το πράγμα; Δε θα έπρεπε να είναι παράνομο;

Αυτό που γίνεται είναι να κάνεις λογαριασμό σε κάποιον VoIP provider πχ όπως έχω κάνει εγώ στην callingcredit και εκεί έχεις επιλογή να φαίνεται κάποιος συγκεκριμένος αριθμός που θα βάλεις εσύ οπότε όλες οι εξερχόμενές σου θα δείχνουν πως γίνονται από αυτόν τον αριθμό.
Για να γίνει όμως αυτό, στην CallingCredit όταν τον δηλώνεις, σου στέλνει ή sms ή σε παίρνει τηλέφωνο στον πραγματικό αριθμό και σου δίνει έναν κωδικό. Μόλις τον βάλεις τότε ο αριθμός επιβεβαιώθηκε οπότε όποτε παίρνεις από το VoIP να εμφανίζεται ο συγκεκριμένος αριθμός.
Έτσι λειτουργώ σπίτι. Εισερχόμενες έχω στην Modulus με πληρωμένο Ελληνικό αριθμό και εξερχόμενες από CallingCredit όπου όποιον παίρνω βλέπει τον ίδιο αριθμό που έχω και στη modulus.
Αντίστοιχα το ίδιο έχω κάνει και στη δουλειά όταν κάποιος παίρνει στο εξωτερικό.. βλέπουν τον αριθμό της εταιρείας τον σταθερό αλλά οι εξερχόμενες είναι από CallingCredit.

Αυτό ίσως να μπορούν να το κάνουν αυτοί που παίρνουν τέτοια τηλέφωνα και μπορεί να φανεί αν θέλουν οι Έλληνες provider να βρουν την διαδρομή μετά από καταγγελία και τουλάχιστον να ενημερώσουν τον provider του εξωτερικού για αυτό.

dimangelid
06-03-24, 12:27
Θες να μου πεις έναν πάροχο που το επιτρέπει αυτό εξωτερικού? γιατί δεν το έχω συναντήσει ποτέ αυτό. Αν ήταν τόσο απλό τότε δεν θα είχαμε κινητά/σταθερά.. θα τα είχαμε πετάξει από τα παράθυρα χρόνια τώρα.

Γνωρίζω τουλάχιστον δύο παρόχους που το κάνουν αυτό και τους χρησιμοποιώ. Και οι δύο είναι από τις ΗΠΑ.

Δεν θα τους αναφέρω για αρκετούς λόγους.

Έχω στείλει μέσα από τον Asterisk μου ότι caller id θέλεις.

BlueChris
06-03-24, 12:31
Γνωρίζω τουλάχιστον δύο παρόχους που το κάνουν αυτό και τους χρησιμοποιώ. Και οι δύο είναι από τις ΗΠΑ.

Δεν θα τους αναφέρω για αρκετούς λόγους.

Έχω στείλει μέσα από τον Asterisk μου ότι caller id θέλεις.

thx.. καλή φάση.

gousias
06-03-24, 13:46
Τελικά τι μπορούμε να κάνουμε για να έχουμε την ηρεμία μας και να νιώθουμε ασφάλεια, όταν "κω@#$"εταιρείες μας πρήζουν με αναπάντητες κλήσεις ασταμάτητα, όλη μέρα μέχρι και βράδυ;;;
Από 6933901301 έως και 6933901320, υπολογίστε πόσα διαθέσιμα νούμερα έχουν και οι κλήσεις τους ξεκινάνε από πρωί έως και βράδυ περίπου 21.00 είχα δει κλήση! Δεν καταλαβαίνουν ότι για να μην απαντά κάποιος προφανώς δεν επιθυμεί να συζητά μαζί τους; Αυτό έχει ξεκινήσει από φθινόπωρο 2023 εντατικά μέχρι σήμερα! Παλαιότερα γινόταν πιο αραιά.
Μπλοκάρω κάθε φορά ένα νούμερο και μετά βλέπω με ίδια ακολουθία στο επόμενο νούμερο!
Δηλαδή πρέπει να μπούμε στη διαδικασία να γράφουμε επιστολές, να κάνουμε καταγγελίες (σε ποια αρχή, εδώ γελάμε και κλαίμε μαζί) ή να δίνουμε χρήματα από αυτά που δεν έχουμε και δεν μας περισσεύουν σε δικηγόρους κλπ; Εδώ είχανε φακελωμένο τηλέφωνο από πατρικό που έχω φύγει χρόνια τώρα και καλούσανε κι εκεί αφού δεν τους απαντούσα στο κινητό.

Chingachgook
06-03-24, 15:19
Το μπλοκάρισμα δεν αναιρεί την καταγγελία - την διαμαρτυρία/καταγγελία πρέπει να την κάνουμε έτσι και αλλιώς, μόνο έτσι θα μαζευτούν στοιχεία και δεδομένα. Αν γκρινιάζουμε (και δικαίως) μόνο, δεν γίνεται δουλειά.

mzaf
06-03-24, 20:40
Το μπλοκάρισμα δεν αναιρεί την καταγγελία - την διαμαρτυρία/καταγγελία πρέπει να την κάνουμε έτσι και αλλιώς, μόνο έτσι θα μαζευτούν στοιχεία και δεδομένα. Αν γκρινιάζουμε (και δικαίως) μόνο, δεν γίνεται δουλειά.

Έτσι ακριβώς.

psolord
17-03-24, 13:18
Πηρανε φιλο μου χτες, του μιλαγανε Αγγλικα με Ινδικη προφορα, του λενε ειμαστε απο τη Microsoft και εχουμε λαβει ειδοποιηση οτι ο υπολογιστης σας εχει ιο και πρεπει να μπουμε να το καθαρισουμε.

Τους λεει ειμαι υπαλληλος της Ιντερπολ και η κληση αυτη τη στιγμη ανιχνευεται. Κλικ το κλεισανε.

Νουμερο δε ξερω, αλλα εχετε το νου σας. Ακου απο τη Microsoft, lol.

Φιλε το beekeeper βασιζεται σε αληθινες καταστασεις μου φαινεται...

dimyok
17-03-24, 17:31
Παλι αυτοι ; Αυτο θα πει ερχονται αγγλικες επενδυσεις μην ειστε ρατσιστες :p

dimyok
23-03-24, 09:00
Νεο κουλο σε ολα τα κινητα cosmote 4 ! anoixis γραφειο γνωριμιων αθηνα ... Ε δε γμιεστε :p

Nikiforos
23-03-24, 18:02
Εμενα με παιρνει ενα με αποκρυψη στο modulus νουμερο και το πρωι πηρε στις 7 μην του $#$#$%$#%^ και με πηγε αιμα με χαλασε και το ονειρο μου περιπετεια επιστημονικης φαντασιας.
ΕΛΕΟΣ!

Δεν γινεται καπως στον αστερισκ να κοψω τις κλησεις απο νουμερα με αποκρυψη? ή εστω απο την modulus ?

BlueChris
23-03-24, 19:26
Μη πήραν τώρα στις 6 και δεν το πρόλαβα αλλά πριν πάρω πίσω έψαξα λίγο τι είναι

2155605900
ABACUS RESEARCH Εταιρεία δημοσκοπήσεων

fasdf
26-03-24, 17:01
Καλησπερα!

Δημιουργηθηκε ενα θεμα με ενα ippbx που εχω και εχασα ολες τις καταχωρησεις για την μαυρη λιστα εισερχομενων. Σας ειναι καθολου ευκολο καποιος να κανει export την δικια του και να την παραθεσει εδω; Θα ημουν ειλικρινα ευγνωμων!

Y.Γ.: Ξερω την επομενη φορα backup συχνο. Επαθα και εμαθα....:oops:

Chingachgook
26-03-24, 17:12
Καλησπερα!

Δημιουργηθηκε ενα θεμα με ενα ippbx που εχω και εχασα ολες τις καταχωρησεις για την μαυρη λιστα εισερχομενων. Σας ειναι καθολου ευκολο καποιος να κανει export την δικια του και να την παραθεσει εδω; Θα ημουν ειλικρινα ευγνωμων!

Y.Γ.: Ξερω την επομενη φορα backup συχνο. Επαθα και εμαθα....:oops:

Ναι αλλά έτσι θα χάσεις την - σημαντική - ικανοποίηση να (ξανα)μπλοκάρεις αριθμούς :p

fasdf
26-03-24, 17:19
ΟΚ! Καλο αυτο...Δεν το σκεφτηκα....Αχαχαχαχαχαχαχα

BlueChris
26-03-24, 17:22
ΟΚ! Καλο αυτο...Δεν το σκεφτηκα....Αχαχαχαχαχαχαχα

Στείλε μου ένα πμ αύριο το πρωί να το θυμηθώ να σου κάνω export.

fasdf
26-03-24, 18:25
Το εστειλα. Eυχαριστω πολυ!

@ ADSLgr.com All rights reserved.