PDA

Επιστροφή στο Forum : Έργα οπτικής ίνας στο Πέραμα



cyberten
02-02-12, 11:39
Στη διασταύρωση Σοφοκλή Βενιζέλου & Λεωφ. Ειρήνης δίπλα στο φανάρι, υπάρχουν οπτικές ίνες οι οποίες είναι παρατημένες σε κουλούρα πάνω στο πεζοδρόμιο. Γνωρίζει κανείς τίποτα περισσότερο για την πορεία τους; Θα προσπαθήσω να ανεβάσω φωτογραφία με την πρώτη ευκαιρία.

cyberten
14-02-12, 12:35
Επισυνάπτω και τις φωτό για να έχετε μια καλύτερη εικόνα. Μου φαίνεται ότι είναι παρατημένες εκεί (δεν υπάρχει ούτε καν ταμπέλα εργολάβου ή κάτι άλλο σχετικό). Νομίζω όμως ότι τελικός προορισμός πρέπει να είναι το κτήριο του ΟΤΕ που βρίσκεται εκεί δίπλα (λιγότερο από 100 μέτρα).

gkamared
24-03-12, 13:10
ρε παιδιά θέλω να πάρω VDSL εάν δεν έχω σύνδεση σε παρωχο, θα πρέπει να βάλω αριθμώ Ο.Τ.Ε ξέρετε, η Forthnet και η Hellas on Line, μπορούν να δώσουν αριθμώ ?

cyberten
28-03-12, 21:11
Φίλε, έως τώρα μόνο η Cyta παρέχει VDSL στην Αττική και αυτό με συγκεκριμένο περιορισμό (εάν κάνω λάθος να με διορθώσει κάποιος). Εάν είσαι στο Πέραμα, επισκέψου το κατάστημα που εμπορεύεται συνδέσεις Cyta (δίπλα στα ΚΕΠ) και κάνε μια ερώτηση. Διαφορετικά κάλεσε στην τηλεφωνική εξυπηρέτησή τους ή ρίξε μια ματιά στην ιστοσελίδα της εταιρείας. Έχω την αίσθηση όμως ότι μπορεί να σου δώσει και αριθμό (χωρίς παρέμβαση ΟΤΕ).

cyberten
14-11-15, 12:23
Πάλι στο ίδιο σημείο αλλά από την απέναντι μεριά (αυτή τη φορά) πάλι είχαμε τις τελευταίες 2 εβδομάδες εργασίες με οπτικές ίνες. Εικάζω ότι πρόκειται για προγραμματισμένη τοποθέτηση καμπινών VDSL επειδή όλες καταλήγουν στο κέντρο του ΟΤΕ που είναι σχεδόν δίπλα από την διασταύρωση αλλά και γιατί κάτι σχετικό μου ανέφεραν από την Τ.Υ. του ΟΤΕ χωρίς περισσότερες λεπτομέρειες ωστόσο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.