PDA

Επιστροφή στο Forum : HP G62-Πρόβλημα με κάρτα γραφικών;



mclaren85
02-02-12, 14:08
Καλησπέρα σε όλα τα μέλη.

Εχω το Hp G62 με την κάρτα γραφικών Ati mobility radeon 4250.
To πρόβλημα που παρουσιάζει είναι ότι σε ανύποπτες στιγμές σβήνει η οθόνη και ξαναανοίγει με το εξής μήνυμα.
"Το πρόγραμμα οδήγησης της οθόνης σταμάτησε να λειτουργεί. Το πρόγραμμα οθόνης AMD driver σταμάτησε να λειτουργεί και ανακτήθηκε με επιτυχία"

Το πρόβλημα συνεχίζει να παρουσιάζεται αφού περασα νέους drivers και έπειτα από restore που έκανα το Laptop στις εργοστασιακές ρυθμίσεις...


Καμιά ιδέα για το τι μπορεί να παίζει... Το μηχανάκι ειναι καινούργιο, 6 μηνών περίπου.... Ευελπιστώ σε απαντήσεις...

FSHOPAXD
02-02-12, 18:04
Στειλτο για εγγύηση όσο είναι καιρός εαν ειναι επαναλαμβανόμενο πρόβλημα μαζί με μια αναφορά της βλάβης.

andreas19
02-02-12, 20:16
Το ιδιο προβλημα ειχα σε ενα alienware με την 8700m επανω.
Ηταν στα τελευταια της η καρτα γραφικων και υπολειτουργουσε.
Στειλ'το για service.

alexgk
03-02-12, 02:41
Πιθανόν να είναι κάποιο πρόβλημα με τους drivers της κάρτας γραφικών και κάποιο προγράμματος. Στο δικό μου desktop pc έχω την hd6950. Το desktop το έκανα δική μου σύνθεση και στο 2μηνο κοντά μου έκανε αυτό που κάνει τώρα σε εσένα. Εμένα παρατήρησα πως άρχισε να μου το κάνει όταν έπαιζαν βιντεάκια από το youtube. Ξαφνικά το έπιασε ενώ πριν δεν είχε πρόβλημα με το youtube. Μπήκα στο site της ATI και κατέβασα τους τελευταίους drivers για win 7 (64bit) και ησύχασα. Πρόσεξε αν κατεβάζεις από το site της ATI να κατεβάσεις τοους drivers και όχι ένα πρόγραμα που κοιτάει ποιοι είναι οι κατάλληλοι drivers. Από την άλλη μπορείς να το στείλεις στο service. Εσύ αποφασίζεις φίλε μου.

@ ADSLgr.com All rights reserved.