PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με online game



giota_kap
05-02-12, 10:32
Καλησπερα σας!Εχω hol και τους 2 τελευταιους μηνες δεν μπορει να γινει φορτηση σε ενα παιχνιδι που ειναι μεσω fasebook το frontierville! Εχω κανει ολα οσα πρεπει και μεσω εταιριας zynga και διαγραφη των cookies!
Να ενημερωσω οτι ολα τα υπολοιπα δουλευουν κανονικα!
Δεν μπορει να φοστωσει απο κανεναν περιηγητη!
Σκεφτομαι μηπως ναι θεμα συνδεσης και γραμμης γιατι οταν βρισκομαι σε αλλο δικτυο οπως conn-x δουλευει μια χαρα!
Ο adobe ειναι οk!
Εαν μπορει καποιος ας βοηθησει!
Ευχαριστω!

Ingenius
05-02-12, 12:27
Καλησπερα σας!Εχω hol και τους 2 τελευταιους μηνες δεν μπορει να γινει φορτηση σε ενα παιχνιδι που ειναι μεσω fasebook το frontierville! Εχω κανει ολα οσα πρεπει και μεσω εταιριας zynga και διαγραφη των cookies!
Να ενημερωσω οτι ολα τα υπολοιπα δουλευουν κανονικα!
Δεν μπορει να φοστωσει απο κανεναν περιηγητη!
Σκεφτομαι μηπως ναι θεμα συνδεσης και γραμμης γιατι οταν βρισκομαι σε αλλο δικτυο οπως conn-x δουλευει μια χαρα!
Ο adobe ειναι οk!
Εαν μπορει καποιος ας βοηθησει!
Ευχαριστω!

Παρέχει η HOL υποστήριξη για τα παιχνίδια του Facebook και της Zygna τώρα;:lol:
Θα πρότεινα να ξεκινήσεις να κάνεις έλεγχο διεξοδικά στο pc σου :lock:

giota_kap
05-02-12, 13:14
Λογικα εχει υποστηριξη γιατι παιζω αλλα απο το facebook και τη zynga! Δηλαδη τι ελεγχο να κανω....Στο σπιτι εχω 2 υπολογιστες και δεν μπαινει απο κανεναν!!! Εχω κανει αυτα που χρειαζετε αλλα δεν ξερω και πολλα!!!!

dkmaster
05-02-12, 16:37
Πάντως εμένα μια χαρά το ανοίγει. Βέβαια το παιχνίδι έχει μετονομαστεί σε Pioneer Trail. Αυτό στο ανοίγει;

giota_kap
05-02-12, 17:21
Πάντως εμένα μια χαρά το ανοίγει. Βέβαια το παιχνίδι έχει μετονομαστεί σε Pioneer Trail. Αυτό στο ανοίγει;

Ναι το ξερω....με κανεναν τροπο ομως!Τι καταργηση εφαρμογησ εχω κανει και εχω ξαναμπει αλλα ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!!!

bpapad81
05-02-12, 20:44
μα πως γινεται να φταιει ο πάροχος αν δεν παιζουν τα παιχνίδια απο το fb, πολυ κουλο μου ακουγεται.
Δοκίμασες με άλλο pc καποιου φίλου/ης στη δικη σου γραμμή και δεν παίζουν?
Αν βρεις την λύση πες μας τι εφταιγε..

dkmaster
05-02-12, 20:53
Τι ακριβώς σου βγάζει όταν πας να φορτώσεις το παιχνίδι;

giota_kap
06-02-12, 01:50
μα πως γινεται να φταιει ο πάροχος αν δεν παιζουν τα παιχνίδια απο το fb, πολυ κουλο μου ακουγεται.
Δοκίμασες με άλλο pc καποιου φίλου/ης στη δικη σου γραμμή και δεν παίζουν?
Αν βρεις την λύση πες μας τι εφταιγε..

Εχω και αλλον υπολογιστη στο σπιτι και ουτε σε αυτον μπαινει! Και εμενα μου κανει εντυπωση αλλα εχω κανει τα παντα! Δεν μπορει κανεις να μου δωσει λυση!

........Auto merged post: giota_kap πρόσθεσε 2 λεπτά και 0 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Τι ακριβώς σου βγάζει όταν πας να φορτώσεις το παιχνίδι;

Προσπαθει να φορτωσει και μετα το κοβει....και παραμενει μια λευκη σελιδα!

bpapad81
06-02-12, 10:24
Εχω και αλλον υπολογιστη στο σπιτι και ουτε σε αυτον μπαινει! Και εμενα μου κανει εντυπωση αλλα εχω κανει τα παντα! Δεν μπορει κανεις να μου δωσει λυση!

Καλημέρα,
αφού έχει 2 pc, μπορείς να κάνεις σε ένα απο τα 2 format?
και μετα να δοκιμάσεις να μπει στο fB?
Update στα : flash player/java κτλ έχεις κανει?
Τι windows εχουν? Vista/Xp/7??

Εγώ πιστευω οτι ειναι απο τα pcs σου..

giota_kap
06-02-12, 10:41
Καλημέρα,
αφού έχει 2 pc, μπορείς να κάνεις σε ένα απο τα 2 format?
και μετα να δοκιμάσεις να μπει στο fB?
Update στα : flash player/java κτλ έχεις κανει?
Τι windows εχουν? Vista/Xp/7??

Εγώ πιστευω οτι ειναι απο τα pcs σου..

Και το java και το flash ειναι ok! Και format εχω κανει!
Αλλωστε το laptop ειναι καινουργιο και δεν εχει τιποτα μεσα!
Δεν εχω προβλημα με το fb ουτε με αλλα παιχνιδια του........ολα ειναι οκ!

bpapad81
06-02-12, 11:24
Και το java και το flash ειναι ok! Και format εχω κανει!
Αλλωστε το laptop ειναι καινουργιο και δεν εχει τιποτα μεσα!
Δεν εχω προβλημα με το fb ουτε με αλλα παιχνιδια του........ολα ειναι οκ!

Οκ, τοτε, δεν έχω κατι άλλο να πω... :sorry:
Ειναι περίεργο...πολύ...περιεργο...

XronisR
06-02-12, 14:11
Παρε τηλεφωνο την hοl φιλε μου μηπως και εχουν κανα θεμα με ip η κατι τετοιο.

dkmaster
06-02-12, 14:44
Δεν παίζει να έχει πρόβλημα κάποιος range ip και να κόβει java παιχνίδι. Κάτι άλλο συμβαίνει και δεν πρέπει να είναι παρόχου το πρόβλημα. Δοκίμασε να περάσεις dns στην κάρτα δικτύου πχ της google μήπως και. Δοκίμασε και με google chrome.

giota_kap
06-02-12, 15:20
[QUOTE=dkmaster;4545515]Δεν παίζει να έχει πρόβλημα κάποιος range ip και να κόβει java παιχνίδι. Κάτι άλλο συμβαίνει και δεν πρέπει να είναι παρόχου το πρόβλημα. Δοκίμασε να περάσεις dns στην κάρτα δικτύου πχ της google μήπως και. Δοκίμασε και με google chrome.[/QUOTE

Καταρχην δεν μπαινει με κανεναν πλοηγητη....αλλα μονο ο google με βολευει! Και πως δικαιλογεις το γεγονος οτι μπαινει απο αλλο δικτυο conn-x!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dkmaster
06-02-12, 16:41
1ον Διαφορετικοί dns, γι' αυτό καλό θα ήταν να δοκιμάσεις όπως σου είπα παραπάνω.

2ον Αν για κάποιο λόγο το fb έχει κόψει κάποιο range ip ενός παρόχου, δεν είναι πρόβλημα ο πάροχος αλλά το fb ή το εκάστοτε site.

gboy
15-02-12, 00:30
lol...και μενα τα ιδια μου κανει εχω εμπαινε κανονικα τωρα σε κανενα απο τα 2 pc δεν μπαινει και με κανενα Browser!! και δεν ειμαι στην Hol τα ιδια οπως αναφερετε παραπανω στο Pc της δουλειας παιζει κανονικα:whistle:

........Auto merged post: gboy πρόσθεσε 0 λεπτά και 58 δευτερόλεπτα αργότερα ........

giota_kap βρηκες καμμια λυση??:)

tdc
15-02-12, 13:19
restart στο ρουτερ έχετε κάνει;

gboy
15-02-12, 16:13
το εκλεισα το ανοιξα τα ιδια!!! ολα τα αλλα παιχνιδια zynga μου τα παιζει lol!! αυτο μονο δεν παιζει ενω το επαιζε και στα δυο pc!!! που εισαι giotaaaaa βρηκες λυση???

giota_kap
23-02-12, 02:37
το εκλεισα το ανοιξα τα ιδια!!! ολα τα αλλα παιχνιδια zynga μου τα παιζει lol!! αυτο μονο δεν παιζει ενω το επαιζε και στα δυο pc!!! που εισαι giotaaaaa βρηκες λυση???

Καλησπερα! sorry αλλα τωρα το ειδα!
Λοιπον λυση δεν εχω βρει ακομα και απ'οτι διχνουν τα πραγματα δεν θα βρω!
Μιλησα με τη hol αλλα δεν βρηκε καποιο προβλημα στη γραμμη μου!
Μου προτειναν να αλλαξω ρουτερ μημως εχει προβλημα το δικο τους router και να μου στειλουν καινουριο, το εκανα αλλα τιποτα!
Εβαλα ενα παλιο τις conn-x αλλα τιποτα και τωρα το περιεργο ειναι οτι κλεβω σημα απο το κατω σπιτι οι οποιοι εχουν conn-x και το παιχνιδι φορτωνει κανονικα....!!!!!!!!!!!
Ακομα και ο κουμπαρος μου που δουλευει στην otenet και το κατεχει το αντικειμενο δεν μπορει να το εξηγησει!!!!
:hmm:

simplyme
24-02-12, 04:15
μπορεί να σ πω και βλακεία διότι δεν παίζω καθόλου στο fb αλλά επιδή είχε κολλλήσει σ ένα απ αυτά η αδερφή μου δοκίμασε να βάλεις ένα s μετά το http στο browser που ανοίγεις:)

gboy
28-02-12, 02:37
Καλησπερα! sorry αλλα τωρα το ειδα!
Λοιπον λυση δεν εχω βρει ακομα και απ'οτι διχνουν τα πραγματα δεν θα βρω!
Μιλησα με τη hol αλλα δεν βρηκε καποιο προβλημα στη γραμμη μου!
Μου προτειναν να αλλαξω ρουτερ μημως εχει προβλημα το δικο τους router και να μου στειλουν καινουριο, το εκανα αλλα τιποτα!
Εβαλα ενα παλιο τις conn-x αλλα τιποτα και τωρα το περιεργο ειναι οτι κλεβω σημα απο το κατω σπιτι οι οποιοι εχουν conn-x και το παιχνιδι φορτωνει κανονικα....!!!!!!!!!!!
Ακομα και ο κουμπαρος μου που δουλευει στην otenet και το κατεχει το αντικειμενο δεν μπορει να το εξηγησει!!!!
:hmm:

ναι giota ειναι κουφο ουτε εγω εχω βρει ακομα λυση και να σκεφτεις δεν ειμαι στην hol αρα αποκλειω ναναι προβλημα της hol στο μαγαζι και μενα με conn-x παιζει κανονικα!!! σπιτι δεν παιζει και στα 2 pc ετσι ξαφνικα!!

Vitruvian78
28-02-12, 15:57
Γενικά κάτι γίνεται με τα παιχνίδια και τους εναλλακτικούς με τα λεγόμενα pings. Ενδεχομένως να είναι αυτο το πρόβλημα. Ο ΟΤΕ έχει καλύτερες τιμές στα pings, γι αυτο και αν κάποιος παίζει παιχνίδια προτιμάει τον ΟΤΕ σε σχέση με τους εναλλακτικούς. Δεν ξερώ όμως αν αυτό επιρεάζει και τα παιχνιδια στο ΦΒ.

valen_gr
28-02-12, 17:06
..καμια σχεση.

efh panagiotidou
03-03-12, 20:07
είμαι και εγώ παίκτρια του frontiervill , εδώ και μία εβδομάδα δεν φορτώνει το frontier ville ενώ από το λαπ τοπ παιζει σφαίρα, Τι να πώ. Φώναξα κάποιοιν ειδικο και το μόνο που είπε είναι να κάνουμε φορματ . Τι να πώ . Ολα τα άλλα παιχνίδια φορτώνουν κανονικά.

thelma5000
04-03-12, 20:12
Αγαπητη giota_kap δεν ξερω αν θα δεις την απαντηση μου ομως προσπαθησε να κανεις το εξης .
Πηγαινε στο λογαριασμο σου στο facebook και κανε κλικ στις ρυθμισεις λογαριαμου
Αριστερα σου εχει μια ασπιδα οπου εχει επικεφαλιδα ασφαλεια.
Ανοιξε το και ξετσεκαρε το αν ειναι τσεκαρισμενο.
αποσυνδεσου και ξανασυνδεσου. Ελπιζω να σου λυθει το προβλημα και να εχεις καλο παιχνιδι!!!
:cool:

demis21
04-03-12, 20:30
οσοι εχουν προβληματα με παιχνιδια του facebook πρεπει να εχουν την ασφαλη περιηγηση στον λογαριασμο τους απενεργοποιημενη

πανω δεξια στο βελακι --->ρυθμισεις λογαριασμου--->ασφαλεια--->ασφαλης περιηγηση

(το παραπανω χρειάζεται για να ανοιξει το pioneer trial του facebook λογικα το ιδιο θα θελουν και τα υπολιπα παιχνιδια που δεν ανοιγουν)

με προλαβες thelma τωρα διαβασα το post σου :P

giota_kap
05-03-12, 01:23
yessssssssssssssssssssss............ευχαριστω πολυ πολυ πολυ!!!! ειστε super!!! ηταν τοσο απλο και 2 μηνες ημουν εκτος τι να πω!!!! TYYYYYYYTYTYYYYYYYYYYYY!!!!!!!! : Yahoo:: Yahoo:: Yahoo:: Up:: Up:: Up:

thelma5000
06-03-12, 07:35
Κανενα προβλημα αλλα επειδη ξερω ποσο σπαστικο ειναι να μην εχεις να περασεις καλα την ωρα σου ειπα να παρεμβω.......Αντε και καλα σκορ!!!!!;)

Seitman
06-03-12, 08:40
Sorry που επεμβαίνω και ίσως βρείτε αυτό που θα πω "κάπως", αλλά γιατί στο διά...στημα ένα παιχνίδι απαιτεί μη ασφαλή περιήγηση;
Εγώ προσωπικά δεν θα το ακουμπούσα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.