PDA

Επιστροφή στο Forum : Απο ON σε Wind στους Αγίους Αναργύρους



GReddy
07-02-12, 20:38
Καλησπέρα,22 Φεβρουαρίου κλείνω 1 χρόνο στην ΟΝ και σκέφτομαι να βάλω Wind DP S,έχω το πακέτο της ΟΝ μέχρι 8 Mbps με τα εξής χαρακτηριστικά (http://imageshack.us/photo/my-images/267/20053109.jpg/),απέχω απο το dslam του Ιλίου 1300 μέτρα περίπου.Με την Wind θα είμαι στα 15,17 ενώ αν βάλω το αντίστοιχο πακέτο στην ΟΝ πάω στα 24,70. Τι γνώμη έχετε; υπάρχει κάποιος γείτονας με Wind (στο ύψος του Ταχυδρομικού Ταμιευτηρίου στην Κύπρου) να μας πει εμπειρίες και χαρακτηριστικά με Wind;Ευχαριστώ

frixosb
08-02-12, 15:45
εγώ πάντως κάτοχος ΟΝ σχεδόν 2 χρόνια στην Νέα Σμύρνη (με γραμμή έως 12Μbit) συνήθως κλειδωμένος στα 10ΜBit, αρκετά ευχαριστημένος ήμουν.
Απλά λόγω προσφοράς σε συνδυασμό με το κινητό "μετακόμισα" σε WIND.
H γραμμή αποδίδει τό ίδιο.Ίσως και 1-2ΜΒit παραπάνω.
Δεν έχω στη διαθεσή μου τα stats του ρουτερ , αλλά αν χρειάζεσαι μου λες.
Η προσωπική μου άποψη βέβαια έχει καταλήξει στο εξής:
Για καλή "ροή" χρειάζεσαι πάροχο χωρίς πολλούς "πελάτες" στην περιοχή σου, διαφορετικά το bandwidth μοιράζεται ακόμα περισσότερο , με ότι συνεπάγεται αυτό.
Επίσης δε με απασχολεί τοσο αν θα χρειαστεί να περιμενω 20' στην τηλ. εξυπηρέτηση απλά να λυθεί το πρόβλημα μου σε εύλογο χρονικό διάστημα.
Δεν μπορώ να πώ ότι έχω αντιμετωπίσει και κάποιο σοβαρό πρόβλημα , εκτός του ότι λόγω καλωδίωσης ΟΤΕ (δηλαδή εκτος σπιτιού) δεν μπορώ να ανεβάσω πάνω απο 12MBit.

GReddy
08-02-12, 18:17
Στο προηγούμενο σπίτι με ΟΝ(8αρι προφίλ) είχα πολλές αποσυνδέσεις με απόσταση 2,5χλμ απο dslam,πρίν είχα Forthnet 24 και έπιανa μέχρι 9,5mb αλλά χωρίς αποσυνδέσεις.Μετακόμισα σε άλλη περιοχή και έχω τα stats που έκανα λινκ στο αρχικό ποστ χωρίς αποσυνδέσεις αφού η γραμμή μου πάει παραπάνω αλλά έχω μέχρι 8 λόγω προφίλ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.